Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy kontroler USB, czy to działa?


arczi87

Rekomendowane odpowiedzi

"Strumień audio" to takie określenie strumienia danych przesyłanych przez usb stworzone przez Ciebie na potrzeby marketingu? Bo szczerze powiedziawszy nie spotkałem się z takim określeniem dotyczącym przesyłu po usb.

 

A nie łaska poprosić wujka google o pomoc ?

 

A powyższą degradację kolega słyszy tylko kiedy wie, że gra odbiornik degradujący. Kiedy nie wie to nie słyszy. Вот молодежь ;)

 

Słyszę zawsze.

Z mojej strony EOT.

Nie jesteś partnerem do rozmowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łaska poprosić wujka google o pomoc ?

No i wszystko wskazuje na to że strumień audio to ten miedzy konwerterem usb/spdif/i2s a dac czyli sygnał zrozumiały dla kości dac ale to żadna nowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu link do podobnego wątku dalej sporo aktualnej wiedzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikacja ze sprzętem audio-video w przypadku USB odbywa się w trybie izochronicznym, który nie zapewnia kontroli błędów transmisji. Nie są to już dane komputerowe a strumień audio lub video.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komputer nie wie, że gubi ramki bo dane przechodzą ramkami i albo ramka jest cała dobra albo nie. To jakaś ałdiofilska maszyna musi być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony EOT.

Nie jesteś partnerem do rozmowy.

 

Myślę, że zwrotu EOT powinieneś się trzymać.

Merytorycznie mało masz, do dodania w tym temacie.

Od propagowania idei są wątki sponsorowane, więc polecam wykupić.

 

Panowie, jeśli dalej zamierzacie dyskutować o kefirze - nie ma sprawy. Dajcie tylko znać, a przeniosę wątek do odpowiedniej ku temu zakładki.

 

Kiefir jest tylko pewną formą, za którą możesz umieścić każde inne absurdalne gadżety hi end.

Merytoryczne uzasadnienie jest jest identyczne, jak gadżetów audio. Więc oprócz wątku o kefirze powinna tam trafić duża część innych wątków z forum.

 

 

 

Co do cudownej karty, to w swojej pierwotnej wersji, zbocza zegara powodowały zgon elektronika od śmiechu. Zastanawiam się czy najnowsza wersja ma ten sam problem :).

 

Tak czy siak jest nie są to dane komputerowe a strumień audio-video.

 

Tak a dane są przesyłane tritami.

Pan już skończy ten kabaret.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumień audio-video zakłada kontrolę CRC :D

Ałdiofilski komputer nie wysyła do własnego urządzenia podpiętego

do kontrolera USB i obsługiwanego przez kilka podsystemów jądra danych komputerowych z sumami kontrolnymi

oraz informacji zwrotnych o integralności przesyłu ale dane audio.

 

I o tym właśnie mówię. Niech mi ktoś wklei JEDEN sensowny post popia. Arczi weź go wytnij. Czy na forum chodzi o to by tłumaczyć takie trywialne sprawy?

 

Arczi: byłeś szybszy :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak jest nie są to dane komputerowe a strumień audio-video.

Powtarzasz to jak mantre ale nic nie ma to wspólnego z rzeczywistością. Co do kontroli błędów nie ma jej i co z tego wynika nic paza większym polem manewru dla magikow od voodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości: kontrola błędów jest tylko dane nie są jeszcze raz wysyłane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I znów temat został przejęty przez osoby nie zainteresowane tematem ...

 

Żałosne.

Tak się składa, że ja ten temat założyłem i przejmować nic nie muszę.

 

Wysłne z mojego roweru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ustrojswo redukuje znacząco zakłócenia, jakimi pecet sieje na prawo i lewo, może warte to by było uwagi. Na opowieści o cudownych walorach brzmieniowych nie dam się nabrać.

To są bity danych, ludzie. Oprogramowanie przepuszczone przez port USB nie zmienia się w ogóle, podobnie jak sumy kontrolne spakowanych plików. Jeśli kontroler USB zmienia wartości binarne to jest po prostu wadliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości: kontrola błędów jest tylko dane nie są jeszcze raz wysyłane.

Jeśli tak to mój błąd. Tak czy inaczej błąd przesyłu jest wyraźnie słyszalny i nie mamowy o jakimś cyfrowym nalocie czy innych bzdurach.

W sąsiednim wątku kolega pokazał nowy izolator galwaniczny działający z pełną prędkością USB 2.0 jak komuś sieje komputer to zamiast bawić się w wątpliwej jakości modowane karty usb może sprawić sobie taką izolację. To przynajmniej działa i teoretycznie może komuś pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawić zasilanie w domu albo zasilanie w komputerze

Zgadza się ale są jeszcze ludzie przesadnie strachliwi którym wydaje się że komputer to samo zło siejące okrutnie zakłóceniami i dla niech taki izolator jest lepszym rozwiązaniem niż jakaś osmarkana karta, która ma z separacją galwaniczną tyle wspólnego co ja z księdzem.

No i kolejna potencjalna zaleta takiego rozwiązania to przecięcie pętli mas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głos zajmie ktoś, poza Pio, komu izolacja galwaniczna na USB cokolwiek poprawia w komunikacja PC - DAC po USB.

Choć jak czytam to forum to ktoś taki się nigdy nie wypowiedział. Karta na USB nie jest żadną izolacją

 

Żeby przeciąć błądzące pętle masy, to muszą one najpierw szaleć po naszych sprzęcie.

Moje stanowisko jest bez zmian. Problemy z zasilaniem rozwiązujemy w zasilaniu a nie na USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to mój błąd. Tak czy inaczej błąd przesyłu jest wyraźnie słyszalny i nie mamowy o jakimś cyfrowym nalocie czy innych bzdurach.

W sąsiednim wątku kolega pokazał nowy izolator galwaniczny działający z pełną prędkością USB 2.0 jak komuś sieje komputer to zamiast bawić się w wątpliwej jakości modowane karty usb może sprawić sobie taką izolację. To przynajmniej działa i teoretycznie może komuś pomóc.

Dokładnie. Te crc są liczone dla całych ramek. Odbiornik odrzuci całą ramkę. JarekC uważa że to będzie słychać

w postaci "strzału". USB zakłada komunikację zwrotną więc komputer też będzie o tym wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą sprawą kolega Piopio ma przymusowy urlop w tym wątku. Jego podpis branża i poglądy, które głosił dla mnie mają charakter marketingu. No i skończyło się to jak się skończyło.

 

Jeśli to ustrojswo redukuje znacząco zakłócenia, jakimi pecet sieje na prawo i lewo, może warte to by było uwagi. Na opowieści o cudownych walorach brzmieniowych nie dam się nabrać.

To są bity danych, ludzie. Oprogramowanie przepuszczone przez port USB nie zmienia się w ogóle, podobnie jak sumy kontrolne spakowanych plików. Jeśli kontroler USB zmienia wartości binarne to jest po prostu wadliwy.

 

Może głos zajmie ktoś, poza Pio, komu izolacja galwaniczna na USB cokolwiek poprawia w komunikacja PC - DAC po USB.

Choć jak czytam to forum to ktoś taki się nigdy nie wypowiedział. Karta na USB nie jest żadną izolacją

 

Żeby przeciąć błądzące pętle masy, to muszą one najpierw szaleć po naszych sprzęcie.

Moje stanowisko jest bez zmian. Problemy z zasilaniem rozwiązujemy w zasilaniu a nie na USB.

 

Prawda jest taka, że ktoś, kiedyś robił pomiary S/N, z użyciem isolatorra i z był lepszy odstęp. Teraz nie pamiętam czy w domenie cyfrowej czy analogowej.

 

Osobiście mam laptopa podłączonego toslinkiem dla świętego spokoju.

Zaś opisywanie zmian na poziomie dźwięczniejszej góry, przy cyfrowej komunikacji zaczyna być zabawne.

Trzaski, przerwy zrozumiem ale perliste wysokie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wszystko jest kwestią zakłóceń analogowych. Więc jak najbardziej "perliste wysokie" mogą być trafnym określeniem. A toslink się do muzyki nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A toslink się do muzyki nie nadaje.

Może miałeś połamany i stąd się brały trzaski i przerwy?

Mój jest w całości i nic nie przerywa.

 

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest choć jedna osoba, która miała możliwość testowania PPA w swoim systemie i napisze, że nie było różnicy? Bo jak na razie to widzę, że każdy kto miał osobiście z tą kartą do czynienia pisze że jest duża różnica na plus. A reszta tylko teoretyzuje czyli uprawia bajkopisarstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest choć jedna osoba, która miała możliwość testowania PPA w swoim systemie i napisze, że nie było różnicy? Bo jak na razie to widzę, że każdy kto miał osobiście z tą kartą do czynienia pisze że jest duża różnica na plus. A reszta tylko teoretyzuje czyli uprawia bajkopisarstwo.

Efekt placebo. Skupiają się na słuchaniu i wydaje im się że istnieje różnica w jakości dźwięku ale tak naprawdę to przekonywanie samego siebie że wydatek był tego wart, że musiał być. Rzeczywistość nie polega jednak na tym co nam się wydaje ale na tym co jest fizycznie możliwe. Urządzenie być może redukuje lub zmienia w jakimś stopniu zakłócenia z komputera ale z całą stanowczością stwierdzam że nie ma fizycznej możliwości by poprawiało dźwięk. Co niby by robiło, wygładzałoby zera i jedynki? To matematyka, tutaj masz albo prawidłową liczbę albo błąd a błąd w strumieniu audio przekłada się na trzask lub zacięcie się odtwarzania po przemieleniu przez przetwornik. To od precyzji przetwornika zależy jakość sygnału analogowego. Od toru przed przetwornikiem zależy czy nie ma za dużo zakłóceń i przerywania w odtwarzaniu. Programy na kompie odpowiadające za odtwarzanie plików dźwiękowych wpływają na brzmienie kodując różne poziomy głośności dla poszczególnych częstotliwości ale interpretacja tych danych należy do przetwornika a nie kontrolera. Zadaniem kontrolera portu jest przekazanie niezmienionego strumienia zer i jedynek do DACa i może albo zrobić to precyzyjnie albo wygenerować błąd. Zero lub jeden, tak albo nie. Nie ma tu miejsca na interpretację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt placebo. Skupiają się na słuchaniu i wydaje im się że istnieje różnica w jakości dźwięku ale tak naprawdę to przekonywanie samego siebie że wydatek był tego wart, że musiał być. ... Zero lub jeden, tak albo nie. Nie ma tu miejsca na interpretację.

 

Po pierwsze o jakim wydatku mówisz? Ta karta to śmieszne 500 zł. Tyle kosztuje dobra kolacja w knajpie dla dwóch osób. I wybacz, ale nie każda kolacja za 500 zł mi smakowała, efekt placebo nie działa więc tak jak mówisz.

 

Po drugie mam tę kartę, wniosła ogromną różnicę. Mam wykształcenie technicze, jestem zawodowym informatykiem, wiem co to są zera i jedynki i transmisja cyfrowa. A ty jeszcze nic nie wiesz, nie wiesz jak moga powstawać różne zniekształcenia, bynajmniej nie cyfrowe w tym przypadku.

 

Powtarza się to, co pisałem wcześniej: najwięcej do powiedzenia mają ignoranci, którzy nie dość, że nie mają żadnej wiedzy w temacie, to jeszcze nawet tej karty na własne oczy nie widzieli, nie mówiąc już o słuchaniu.

 

To hobby to jest słuchanie, a nie wymądrzanie się.

 

No więc jeszcze raz pytam, czy ktoś tę kartę w swoim systemie testował i stwierdził, że nic pozytywnego nie wniosła? Opinie osób, które tylko teoretyzują są przepraszam bezwartościowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie mam tę kartę, wniosła ogromną różnicę. Mam wykształcenie technicze, jestem zawodowym informatykiem, wiem co to są zera i jedynki i transmisja cyfrowa. A ty jeszcze nic nie wiesz, nie wiesz jak moga powstawać różne zniekształcenia, bynajmniej nie cyfrowe w tym przypadku.

Wklej kopię dyplomu. Może być bez nazwiska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po drugie mam tę kartę, wniosła ogromną różnicę. Mam wykształcenie technicze, jestem zawodowym informatykiem, wiem co to są zera i jedynki i transmisja cyfrowa. A ty jeszcze nic nie wiesz, nie wiesz jak moga powstawać różne zniekształcenia, bynajmniej nie cyfrowe w tym przypadku.

 

To mnie oświeć specjalisto informatyku bo tak się składa że ja sam jestem technikiem informatykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie oświeć specjalisto informatyku bo tak się składa że ja sam jestem technikiem informatykiem.

Tu można dużo się dowiedzieć:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można dużo się dowiedzieć:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Liczyłem na jakieś konkrety np wykresy zmian wynikających z zastosowania omawianej karty a nie tezy jakiegoś podstarzałego, domorosłego elektronika-mitomana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.