Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie kolumny do ....


pitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak za nowe kolumny 999 zł to dobra cena - używane chodzą niewele mniej. Wersja 1 i 2 są najlepsze.

Z proponowanych wzmacniaczy Marantz 7000. Można spróbować troszkę taniej - sprawdź jeszcze Yamahy.

 

Wzmacniacz nie potrzebuje dodatkowych wyjść na subwoofer.

Przeczytaj trochę wątków o podłączaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a zaraz wszystko Ci się wyjaśni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Wielki Browar dla was!

Dla pewnosci rozmawialem wlasnie teraz w pracy ze swoim szefem, ktory ma duze pojecie i potwierdzil waze opinie.

Postanowione jest ze kupuje Paradigm Monitor 3v2 - powiedzial mi tylko ze dobrze byloby gdyby te kolumienki staly na podstawkach ze wzgledu na bass ( mialy stac na szawce rtv ), ale to wyjdzie w praniu.

A co do wzmacniacza poczekam i kupie cos lepszego i zaproponowal mi Marantz PM 6004 lub jakiegos Cambridge Audio Azur.

 

W poniedzialek dostane odp. jakie sa dostepne kolory kolumn na magazynie i zamawiam :-)

 

Ps: Link do subwoofera nie chodzi? Albo moj telefon klamie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego drugiego zestawu stereo, w którym cały czas eksperymentuję coś zmieniając, szukam podstawkowców z wyeksponowaną średnicą. Mało mnie interesują wysokie czy bas. Wokale mają być jak największe i jak najpełniejsze. Może być przez to zaburzona równowaga tonalna.

Budżet 400-600 zł. Gra to z różnymi rzeczami.

Za czym warto się rozejrzeć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w 12 m2 te paradigmy z solidnym wzmakiem raczej nie będą potrzebowały suba. Ja bym zainwestował te pieniądze w lepszy wzmak. Amplituner będzie wąskim gardłem i pewnie pokażą połowę tego co potrafią.

 

Z wzmaków zapropoponowałbym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jeszcze lepiej RA-980BX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez smog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego link przestał działać - wyszukiwarce wpisz "subwoofer podłączenie" i wyświetli się multum wyników.

PM 6004 nie jest lepszy od 7000. Rotel powyżej bardzo dobry - ma dużo prądu i energii w dźwięku.

 

Aha, zobacz dokładnie na wymiary Paradigmów - to nie są małe kolumienki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynajac od konca....

Rozmiarowo sa idealne

Amplituner wlasnie sprzedalem

Subwoofera nie kupuje.

 

A na deser wzmacniacz ;-)

Rotel RA-980BX nie kupie, gdyz nigdzie nie ma? No chyba ze na ebay...

 

Moje pytanie.

Czy ten wzmacniacz na pewno bedzie dobry?

Jesli tak to go zgarniam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że strzelam nie pewnością.

Zobaczcie zdjecia i powiedzcie mi jeszcze raz ostatni czy go na 100% handlować.

Pytam gdyz podoba mi sie cholernie i szkoda mi go troszke ::P

 

Jeśli będzie po waszej stronie racja to zakupie jeszcze dziś Rotel RA-971.

 

Zdjecia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie Pytanie.

Czy jesli zdecyduje sie jednak na MARANTZ PM-7000 HDAM SZAMPAŃSKI lub Marantz PM7200 , gold- złoty ,class A ,pilot

Bedzie to lepszy wybor niz ROTEL RA-971 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak....

Wielkie Dziekuje dla was Panowie : konradskala oraz smog

Amplituner juz sprzedalem.

I tez moge powiedziec ze kupilem wzmacniacz.

W pracy usiadlem z szefem i na allegro do 1.000zl powiedzial mi co byloby dobre a zarazem czego sluchal.

Od razu padlo haslo wielkie TAK na Rotel 791 - lecz gdy zobaczyl jego stan to powiedzial ze nie warto az tak ryzykowac chodzi o to ze byl po obijany.

Chwalil Yamahy, NAD , ale gdy zobaczyl Cambridge Audio Azur 640A Powiedzial , ze z tych wszystkich kupil by wlasnie ten wzmacniacz. Zadbany a wrecz jak nowy kupiony prawdopodobnie od Audiofila.

Zeby nie bylo - chwalil Rotela! I to nawet bardzo, bardzo...

Gdyby pewnie nie ten stan to kto wie...

 

Zapytam jeszcze was oroznic miedzy Tannoy M2 & Paradiqm 3v2.

Zeby byla jasnosc chodzi mi o dzwiek, szczeguly, a na koncu o bass.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego drugiego zestawu stereo, w którym cały czas eksperymentuję coś zmieniając, szukam podstawkowców z wyeksponowaną średnicą. Mało mnie interesują wysokie czy bas. Wokale mają być jak największe i jak najpełniejsze. Może być przez to zaburzona równowaga tonalna.

Budżet 400-600 zł. Gra to z różnymi rzeczami.

Za czym warto się rozejrzeć?

 

Z mojej strony mogę Ci polecić klony totem mite, które samemu posiadam (i nie mam zamiaru się ich pozbywać, zostaną ze mną jeszcze przez długi czas!). Poczytaj więcej w wątku poświęconym totemom. Ewentualnie na allegro, ktoś z diyaudio sprzedaje klony esa vivace, które z esami nie mają chyba zbyt wiele wspólnego. Przyznam się, że nie wiem jak brzmią, ale podejrzewam, że grają średnicą a zrobienie tych kolumn kosztowało go 210zł (moge podeslac link na pw do aukcji i do forum gdzie znalazłem info).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nie wiem jak brzmią, ale podejrzewam, że grają średnicą

Na aukcji autor pisze, że średnica jest lekko wycofana

 

JBL E30.

Nigdy bym nie podejrzewał JBLi o granie średnicą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przepraszam za błędną sugestię. Z mojej strony faworytem w tym przedziale cenowym pozostaje więc mite, ale niech się wypowiedzą jeszcze znacznie bardziej doświadczeni koledzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Dzięki za wskazówki. Przeczytałem dwa wrażenia odsłuchowe mite i było tam o soczystej, pełnej średnicy. Wezmę je pod uwagę.

Wiem, że Kefy Q1 powinienem też uwzględnić.

 

Jeśli ktoś jeszcze coś kojarzy przedziału 400-600 zł grającego zdecydowanie średnicą, to poproszę o podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to dobra cena z audio academy phoebe 2 -/ 1350zl/?

 

Średnia. Za ok 1200 zł można było kupić wersję IIs.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiophools - goo.gl/NJkF8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w tytule prosze o pomoc przy dobrorze kolumn do odtwarzacza Denon 510AE i wzmacniacza Denon 350SE. Nie zależy mi na głośnym słuchaniu, raczej dobrym brzmieniu dla muzyki jazz, rock, koncertów. Budżet niestety bardzo ograniczony, więc prosze jak najbardziej rozsądnie. Wzmacniacz przywieziony z angli nie do znalezienia w polskim sklepie (przyjamniej nie udało mi się), dlatego też ciężko z odłuchem i porównaniem.

Z góry dziękuje za pomoc

 

ps. dajcie jeszcze znać co z kablami (jestem laikiem) jakie powinnam kupić by nie zepsuć wszystkiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

mało danych - nie podałeś wielkości pomieszczenia odsłuchowego oraz budżetu oraz czy kolumny mają być nowe czy używane.

Jeśli chodzi o kolumny fabrycznie nowe, do Twojego wzmacniacza proponowałbym monitorki lub małe podłogówki. Zwróć koniecznie uwagę na QAcoustics QA2020, Kef C1 lub przy trochę większym pomieszczeniu KEF C3 lub Pylon Audio Pearl Monitor.

Proponuję jednak odsłuchy, które pozwolą Ci na wybór konkretnej konfiguracji

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój - trochę ponad 20m2

budżet - gdzies do 1000zł, wiem że to mało więc pewnie skuszę się na używane, ale trochę sie boję, to trochę jak kot w worku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Poza tym, że nie rozumiem totalnie forumowiczów, którzy proszą o pomoc w dobraniu kolumn do danego wzmacniacza i to na odległość podając tylko rodzaj muzyki to zastanawia mnie to czym kierują się Panowie doradzający dane kolumny do wzmacniacza. Słucham muzyki od ponad 40lat i zawsze gdy dobieraliśmy ze znajomymi sprzęt kierowaliśmy się barwą danej kolumny, jej dynamiką, staraliśmy się uzyskać szeroką scenę oraz dobre odzwierciedlenie instrumentalne. Teraz albo się coś zmieniło w akustyce albo w upodobaniach słuchaczy. Bo jeśli miałbym słuchać koncertu lub dobrego Rocka mimo posiadania niewielkiego budżetu to wolał bym słuchać tego z kopem ( nie koniecznie głośno ) bo tak ta muzyka ma brzmieć a z kolumn o średnicy głośnika niskotonowego 13cm będzie olbrzymi problem dodatkowo biorąc pod uwagę to, że pytający zaznacza, że nie będzie słuchał muzyki głośno. Czy po prostu nie lepiej spakować wzmacniacz i udać się do sklepu z kolumnami z własną płytą i dokonać wyboru na miejscu?

Pozdrawiam Stanisław.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na czym się opierało to wielkie zainteresowanie w przypadku Phoebe, moim zdaniem przeciętne kolumny, dość ciemne, bas na plus (jak na tak małe kolumienki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje Phoebe IIs w idealnym stanie sprzedałem za 1000zł i bujałem się z nimi ponad pół roku...

To raczej zbyt "jaskrawe" brzmienie a bas jest ich najsłabszym podzakresem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Średnia. Za ok 1200 zł można było kupić wersję IIs.

 

http://archiwumallegro.pl/search/6878467-audio-academy-phoebe.html

tak srednia , troche przeplacilem ,ale nie mialem sie zbytnio doradzic.... nie znalazlem tych linkow a szukalem... -słabo ,tak wyszło trudno,ale mysle ze i tak zagrają w miare poprawnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Poza tym, że nie rozumiem totalnie forumowiczów, którzy proszą o pomoc w dobraniu kolumn do danego wzmacniacza i to na odległość podając tylko rodzaj muzyki to zastanawia mnie to czym kierują się Panowie doradzający dane kolumny do wzmacniacza. Słucham muzyki od ponad 40lat i zawsze gdy dobieraliśmy ze znajomymi sprzęt kierowaliśmy się barwą danej kolumny, jej dynamiką, staraliśmy się uzyskać szeroką scenę oraz dobre odzwierciedlenie instrumentalne. Teraz albo się coś zmieniło w akustyce albo w upodobaniach słuchaczy. Bo jeśli miałbym słuchać koncertu lub dobrego Rocka mimo posiadania niewielkiego budżetu to wolał bym słuchać tego z kopem ( nie koniecznie głośno ) bo tak ta muzyka ma brzmieć a z kolumn o średnicy głośnika niskotonowego 13cm będzie olbrzymi problem dodatkowo biorąc pod uwagę to, że pytający zaznacza, że nie będzie słuchał muzyki głośno. Czy po prostu nie lepiej spakować wzmacniacz i udać się do sklepu z kolumnami z własną płytą i dokonać wyboru na miejscu?

Pozdrawiam Stanisław.

 

Witam,

 

Proszę mi wierzyć, że mamy na forum hobbystów, którzy jeśliby posiadany sprzęt przeliczyć na tony - to mieli go u siebie w trakcie swojej melomańskiej przygody ładnych kilka(naście?) ton ;-). Samemu kieruję się opiniami wybranych ludzi z forum. Należy jednak wszystkie informacje przyjmować biernie, samemu poddając je interpretacji, zważając na ich faktyczną wartość merytoryczną. W sklepach, salonach audio często coś brzmi rewelacyjnie, zaś po powrocie do domu następuje brutalne(kosztowne), zderzenie z rzeczywistością, między innymi za sprawą nieodpowiedniej aranżacji akustycznej pomieszczenia, bądź też za sprawą innego sprzętu towarzyszącego(innego niż ten na którym coś grało w salonie).

Z całą pewnością znajdzie się tutaj odsetek ludzi, którzy usiłują "ożenić" swój sprzęt, często za wyśrubowane ceny. Zgadzam się także, że najlepszą formą jest zawsze zakup "na ucho", jednak na chwilę obecną - w dobie, gdy ludzie naprawdę ostro gonią za każdym groszem, ciężko jest znaleźć czas na odsłuchy. Zważywszy na fakt, że kupujemy w znacznej mierze sprzęt używany, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdyż tylko nieliczni forumowicze zgadzają się na wypożyczenie sprzętu przed zakupem, za kaucją.

 

Mimo wszystko uważam, że kupowanie w oparciu o doświadczenie innych użytkowników(tych, którzy nie mają interesu w tym aby zrobić nas w "balona"), jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym dla portfela a co za tym idzie i zdrowia psychicznego.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze pdi90.

 

Sam bym najchętniej kupował na własne ucho, ale jak chce ktoś kupić kolumny za tysiąc złotych, które są w Szczecinie a mieszka w Lublinie, to ciężko wymagać, żeby zaryzykował i pojechał na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrych głośników które będą miały w miarę dużą moc i dobre brzmienie. Czy moglibyście mi doradzić jake głośniki do 300zl byłyby dla mnie w miarę dobre? Interesuje mnie moc 100-150wat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrych głośników które będą miały w miarę dużą moc i dobre brzmienie. Czy moglibyście mi doradzić jake głośniki do 300zl byłyby dla mnie w miarę dobre? Interesuje mnie moc 100-150wat.

 

W tej cenie tylko second hand/vintage. Jakie pomieszczenie docelowe? Z czym będą grały? Jakie masz preferencje muzyczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie moc 100-150wat.

A po co Ci duża moc? Masz tak porządnego wzmaka? Zestaw o skuteczności 87dB i doprowadzonej mocy 100W zagra tak samo głośno jak zestaw o skuteczności 90dB przy 50W...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci duża moc? Masz tak porządnego wzmaka? Zestaw o skuteczności 87dB i doprowadzonej mocy 100W zagra tak samo głośno jak zestaw o skuteczności 90dB przy 50W...

 

Przecież nie napisał, że chce 100W i 87dB, może chodzi mu o 100-150 W i 90 w górę skuteczności. Zresztą, z tą skutecznością to wszystko tylko tak na papierze wygląda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.