Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie kolumny do ....


pitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Q Accoustics 1030 - slyszal ktos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak to gra? Dźwięk bardziej jasny (odchudzony) czy tłustszy? I jak wokale? Z przodu czy z tyłu? Myślałem kiedyś o tych kolumnach.

Ze swojego doświadczenia - dźwięk w miarę jasny ale nie odchudzony, powiedziałbym że lekko "pogrubiony". Średnica na swoim miejscu, dobra przestrzeń i kawał mięsistego, szybkiego basu. Mowa o M74 (a z podstawkowych M72, M71 - tylko wiadomo że takiego basu nie będzie z monitorów) - te są godne polecenia, M74 często można spotkać za mniej niż nawet 1k, a przy takim dźwięku - warto. Średnio mi się natomiast podobały M73, nie było już "mięsistości" jak w M74.

 

Q Accoustics 1030 - slyszal ktos?

Słyszałem serię wyżej 2050/2020, jeśli to ma coś wspólnego to powinny mieć dobrą średnicę, przestrzeń, rozjaśniony dźwięk. Całkiem fajne ale zwyczajnie giną w tłumie innych niezłych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych z literką " i " na końcu. Dźwięk jest podobny, o mniejszym wolumenie. Te małe jednak też zaskakująco mocno grają. M74 jako największe z nich - mają bas "z oddechem", co jak wiadomo wpływa pozytywnie na wrażenie całości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak tylko rozbija sie o bas to m74 to nic specjalnego :) nie twierdze ze m71 sa slabe, fajne granie w swoim przedziale cenowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, M74 grają najlepiej. Bas to nie tylko tak naprawdę bas, bo wpływa odczuwalnie na inne częstotliwości. Mówimy o kolumnach za niecałego tysiaka i to nie o jakichś vintage, więc to nie może być nic specjalnego. Ale w swoim przedziale są więcej niż dobre. Dla kogoś kto szuka dynamiki, basu, ogólnie dobrej jakości - moim zdaniem więcej niż godne polecenia. No i jakoś wyglądają w miarę solidnie, nie to co chociażby Tannoy M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz porządnego walenia to są dwa wyjścia:

1. Jakaś Pani na telefon ( jak poszukasz w necie to coś fajnego znajdziesz)

2. Cerwin Vega- nie są może wyrafinowane ale basem wala bardziej niż niejeden sub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda średnica i gora pasma w Cerwin- Vega jest raczej kiepska ( takie trochę estradowe granie )

Ale jak chodzi tylko o bas to żadne Mission nie maja do nich startu ( ilość i zejście bo jakość tez jest trochę dyskusyjna)

Motto firmy mówi wszystko:

No bass no fun

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda średnica i gora pasma w Cerwin- Vega jest raczej kiepska ( takie trochę estradowe granie )

Ale jak chodzi tylko o bas to żadne Mission nie maja do nich startu ( ilość i zejście bo jakość tez jest trochę dyskusyjna)

Motto firmy mówi wszystko:

No bass no fun

Nie, to tylko są bajki, że CV ma jakiś nadzwyczajny bas. Może tylko rozpalają wyobraźnię napalonych nastolatków z tymi czerwonymi zawieszeniami, ale to tylko - po prostu - duże kolumny z tanimi wielkimi głośnikami. Owszem, jak weźmiesz CV z 2x 15" albo 15" to trudno znaleźć normalne kolumny dorównujące im, może za wyjątkiem takich Infinity Kappa analogicznie 9.2 i 8.2, które mimo mniejszych głośników, rozłożą basem te CV na łopatki. A są też CV mniejsze, z basem 12" jak i podłogówki na 10 i 8 calach a nawet monitorki. I te kolumny już niczym się nie różnią od niskiej-średniej półki innych marek, o podobnych gabarytach. Mowa o tych nowszych CV, weźmy VE12F (chyba te, piszę z pamięci) które miałem wypożyczone, jak i różne CLS. Te pierwsze grały nie estradowo a miękko, przyjemnie, bas tu był potężny, pogrubiony. CLS były już takie "świeższe", lekko estradowe w stylu JBL. Jak chcesz Mission dorównujące VE12F to kupujesz M35 i po sprawie, albo inne mocne, markowe na 2x 8". Miałem kiedyś prywatnie jedną parę innych CV na 12", ze starszej serii (coś jak wielkie monitory / niewysokie podłogowe) i bas był kiepskiej jakości, a i nawet nie zabijał mocą. Tym CV spokojnie dorównałyby właśnie Mission M74 albo M34 i większość innych mocnych podłogówek na dwóch 17-stkach typu Paradigm albo Klipsch. Więc wielkość głośników ma znaczenie, ale jak głośniki są dobre. Gdy są tanie i przeciętne, to muszą nadrabiać wielkością, jak w CV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze Infinity maja lepszy bas od CV i Mission tez to nie ulega wątpliwości- miałem starsze Kappy 7 i 8 ( w obudowie zamkniętej ) wg mnie lepszej niż ta z kropka, oraz Renessaince 90

Ale żeby wydobyć z nich potencjał basu trzeba mocarnego pieca, inaczej to tylko coś tam gra

Mission słuchałem u kolegi modelu 753 ( z czterema głośnikami niskosredniotonowymi ) i o dziwo basem wcale się nie wyróżniały

CV słuchałem w jednym z śląskich salonów model ClS- 15, ( o ile dobrze pamietam ) z jednym basem 15"- nie moja bajka ale pojechałem z kolega który chciał coś nowego i w miarę taniego do kina ( ostatecznie kupił JBL e100 ) i pamietam ze CV niemiłosiernie pompowany basem

Na koniec dodam tylko ze wszystko co tu wypisujemy o brzmieniu kolumn ( słuchanych przecież w różnych zestawieniach ) to tylko nasze subiektywne odczucia, każdy ma inny gust i słuch tez,

Wiec to tylko moja subiektywna opinia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to tylko są bajki, że CV ma jakiś nadzwyczajny bas. Może tylko rozpalają wyobraźnię napalonych nastolatków z tymi czerwonymi zawieszeniami, ale to tylko - po prostu - duże kolumny z tanimi wielkimi głośnikami.

Miałem Model VS 15. Bas był nadzwyczajny jak na tą cenę. Nie był to twardy bas burzący ściany jak Atlus 300, bo schodził nisko i dosyć różnorodnie dociążał pasmo. Dla nastolatków dla których liczy się ilość i jakość basu uważam że to dobry wybór. Subwoofer tego nie potrafi. Miałem Tannoy R-SUB 15, tylko ilością basu pokonał Czerwińskich. Grał sztucznie, buczał, nie było czuć tej radości jak Czerwińscy, prawdopodobnie ze względu na rozmiar obudowy. Infinity oczywiście je przewyższa, ale cena sporo większa i raczej dla innego klienta doceniającego nie tylko bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie oczywiście rację, ale mówicie o modelu na 38cm głośniku basowym... No to kurcze nic dziwnego że basem rozjadą "normalne" kolumny. Jednak biorąc pod lupę CV na 12" (a są i mniejsze) - jest moc, ale już nie słychać w dole nic nadzwyczajnego, czego już nie można mieć z markowych, dużych kolumn. Wystarczy postawić Klipscha/Heco na 2x 20 czy nawet Paradigma 11v7 na 3x16.5. A wtedy raczej trudno rywalizować CV pod kątem jakości dźwięku. Żeby nie było, że uważam CV za takie złe - pamiętam że VE-12F grały całkiem przyjemnie, nie było to estradowe łupanie, CLS-10 też ok.

 

Mission słuchałem u kolegi modelu 753 ( z czterema głośnikami niskosredniotonowymi ) i o dziwo basem wcale się nie wyróżniały

4x ale tylko 13cm :)

 

Na koniec dodam tylko ze wszystko co tu wypisujemy o brzmieniu kolumn ( słuchanych przecież w różnych zestawieniach ) to tylko nasze subiektywne odczucia, każdy ma inny gust i słuch tez,

Wiec to tylko moja subiektywna opinia

Tu pełna zgoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję dwie pary swoich kolumn:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (dla fanów mocniejszego brzmienia), oraz vintage

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (dla fanów neutralności).

Trzeba się trochę odgracić ;). Ceny dla forumowiczów do negocjacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dużo ryzykuję tym pytaniem, ale czy znacie kolumny Bose 501 series 2? Potrzebowałbym trochę informacji na ich temat.

Już się tłumaczę. Przeglądałem oferty i dlaczego akurat te? Z wyglądu pasowałyby mi do wystroju pomieszczenia.

Wyglądają tak: (zdjęcie z google grafika)

Bose-501-Series-Ii-Direct-Reflect-Vintage-Speakers.jpg

 

Szukałem innych w tym stylu i ciężko było mi coś znaleźć. Jeżeli znacie podobne podłogówki, to podpowiedzcie. Budżet ok. 1500zł.

Walory estetyczne jedno, ale odsłuchowe to pierwszeństwo. Lubię gdy dźwięk cieszy ucho i nie wiem, czy w ogóle warto zawracać nimi sobie głowę. Szukałem nieco po forach zagranicznych, ale zdania są skrajne. Raz, że dobre; dźwięk potrafił zdziwić, a raz, że kiepskie.

Będę nagłaśniać pomieszczenie około 20m2.

Integra będzie albo Accu E206 albo Ken 801/907 lub 8100.

Słucham głównie rocka z lat 60-70.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dużo ryzykuję tym pytaniem, ale czy znacie kolumny Bose 501 series 2? Potrzebowałbym trochę informacji na ich temat.

Już się tłumaczę. Przeglądałem oferty i dlaczego akurat te? Z wyglądu pasowałyby mi do wystroju pomieszczenia.

Wyglądają tak: (zdjęcie z google grafika)

Bose-501-Series-Ii-Direct-Reflect-Vintage-Speakers.jpg

 

Szukałem innych w tym stylu i ciężko było mi coś znaleźć. Jeżeli znacie podobne podłogówki, to podpowiedzcie. Budżet ok. 1500zł.

Walory estetyczne jedno, ale odsłuchowe to pierwszeństwo. Lubię gdy dźwięk cieszy ucho i nie wiem, czy w ogóle warto zawracać nimi sobie głowę. Szukałem nieco po forach zagranicznych, ale zdania są skrajne. Raz, że dobre; dźwięk potrafił zdziwić, a raz, że kiepskie.

Będę nagłaśniać pomieszczenie około 20m2.

Integra będzie albo Accu E206 albo Ken 801/907 lub 8100.

Słucham głównie rocka z lat 60-70.

@Mat.

jeden post wyżej masz kolumny które pozamiatają te Bose i stylistycznie powinny Ci pasować. (mowa o dr Bohm).

Mamy podobne gusta muzyczne, co pozwala mi sądzić, że powinieneś być zadowolony.

Zapraszam na odsłuch! :)

D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Szukam kolumn do 1000zł do pomieszczenia ok. 16m2.

Obecnie mam Pylon Topaz 20 i wzmacniacz Grundig A-903.

Co kupić by wypchnąć średnicę do przodu? Lubię wokale pierwszoplanowe i raczej łagodny, ale szczegółowy dźwięk.

Wzmacniacz mogę wymienić jeśli będą wymagały tego kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Uważam, że w tej kwocie są bardzo dobrym wyborem i w razie co z odsprzedażą zero problemu.

Pamiętaj jednak, że Eposy są wymagające pod względem wzmocnienia poza tym zdecydowanie zasługują na coś lepszego niż ten Grundig.

 

Warte rozważenia są również poniższe B&W i Castle, zwłaszcza te drugie muzykę wokalną świetnie odgrywają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Uważam, że w tej kwocie są bardzo dobrym wyborem i w razie co z odsprzedażą zero problemu.

Pamiętaj jednak, że Eposy są wymagające pod względem wzmocnienia poza tym zdecydowanie zasługują na coś lepszego niż ten Grundig.

 

Warte rozważenia są również poniższe B&W i Castle, zwłaszcza te drugie muzykę wokalną świetnie odgrywają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziękuję Ci za te propozycje, na pewno je rozważę.

 

O Eposach słyszałem już kiedyś, ale nie wiedziałem jak grają.

B&W 602 s3 odsłuchiwałem kiedyś i bardzo ciekawe brzmienie.

Castli słuchałem modelu Severn i zabrzmiały ciekawie choć ciepło trochę. Wokal faktycznie fajny.

 

Najlepsza średnica jak do tej pory była na Tannoy M3, ale brzmienie było trochę zmulone.

Żeby nie było - z Topazami 20 jest bardzo dobrze, ale mam wrażenie, że wokale mógłbym mieć jeszcze bardziej wypchnięte :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z basem nie będzie problemu ? Opinie widzę różne.

Myślę jeszcze o Audio Academy Phoebe.

Nie wiem kompletnie jaki to dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maniek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kilka słów nt:

Jamo Cornet 75,

Infinity RS4,

Linn Keosa,

B&W P4,

Paradigm Mini Monitor 3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef q4: jak grają w porównaniu do kef q1, i czy zagrają pop/rock z pioneera a-10?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Szukam pomocy wśród bardziej doświadczonych kolegów

Kolumny do pomieszczenia około 20-25m2. Bedą grały z amplitunerem DNON 625 lub 735.

Pop, elektronika, czasami muzyka filmowa.

Lubie cieszyć się muzyka niż słuchać "mocy"

Co polecacie do 400 zł z używek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie fajne ale nie pisz tak, że najlepsze do XX pln bo to trochę dziecinada. Nie znasz wszystkich kolumn, nawet 30% tego co jest dostępne na rynku, o których na upartego można powiedzieć dokładnie to samo. Do tego wszystkie kolumny z różną elektronika grają lepiej/gorzej, co chyba uniemożliwia wybór tych bezwzględnie najlepszych i jedynych.

Pewien miłośnik vintage miał JBL L100 i Sansui SP1700 (jedne z moich głównych, ulubionych kolumn), wyżej znacząco ocenił Sansui. A te można spotkać do 2k, podobnie jak inne pięknie grające modele, ze starszych linii z lat 60-70. Infinity Kappa/RS, stare Kef Reference, Cantony Ergo, Monitor Audio Silver, Epos ES/M, Rega Jura, R / RS, Dynaudio Audience i wiele innych, wszystkie grają naprawdę dobrze i w zupełnie różnych stylach, kwestia gustu co dla kogo najlepsze.

 

Najlepsza średnica jak do tej pory była na Tannoy M3, ale brzmienie było trochę zmulone.

Żeby nie było - z Topazami 20 jest bardzo dobrze, ale mam wrażenie, że wokale mógłbym mieć jeszcze bardziej wypchnięte :)

M3 mają ładnie zbalansowany dźwięk, po mistrzowsku w klasie budżetowej. Jakość jednak odbiega mocno od kolumn z naprawde fajną średnicą. Stawiam, że masz preferencje do średnicy dociążonej, zaokrąglonej i wypchniętej do przodu. To kierunek na takie marki jak Rega, Dynaudio, Castle tak chyba nie do końca, zależnie od modeli.

 

Kilka słów nt:

Jamo Cornet 75,

Infinity RS4,

Linn Keosa,

B&W P4,

Paradigm Mini Monitor 3?

Rozstrzał od budżetowych do lepszej klasy kolumn. Ciężko porównać kolumny z różnych bajek.

Kef q4: jak grają w porównaniu do kef q1, i czy zagrają pop/rock z pioneera a-10?

Myślę że to podobna skala dźwięku (Q1 - duże podstawkowe a Q4 małe podłogówki na mniejszych głośnikach).

 

Szukam pomocy wśród bardziej doświadczonych kolegów

Kolumny do pomieszczenia około 20-25m2. Bedą grały z amplitunerem DNON 625 lub 735.

Pop, elektronika, czasami muzyka filmowa.

Lubie cieszyć się muzyka niż słuchać "mocy"

Co polecacie do 400 zł z używek

-

Do 400zł to ciężko coś ciekawego trafić. Z górnej półki trafiają się kolumny tanio, ale to musiałyby być naprawdę stare kolumny, w odpowiednio słabym stanie optycznie. I zapewne podstawkowe, duże są droższe. Może jakieś Arcus, starsze JBL, Canton, Grundig Box itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.