Jump to content
pitek

Niedrogie kolumny do ....

Recommended Posts

zaras na czacie forumowym będę, to tam pogadajmy może ( no chyba że gada czy cóś wolisz )

Posluchaj moze Tannoy Fusion 2, moze Ci sie spodobaja. Sam mam Wharfedale Diamond 9.1 i do rocka moga byc troche za neutralne.

A słuchał ktoś Wharfedale 9.2 sa za 549zl za sztuke ale za 1000 para powinna być osiągalna? Jak sie mają do 8.2? Osobiście poszukuje czegoś do Rocka, Jazzu, Bluesa z ładną średnicą i nie męczącą górą bas nie musi być głęboki tylko w miare szybki to znaczy żeby sie nie rozłaził ;-)

Za 350zł to GainClon-a na w miarę przyzwoitych elementach poskładasz ( na pewno technics za 350zł mu nie dorówna a i pewnie niejeden wzmacniaczyk za 3500zł będzie miał w nim trudnego przeciwnika :) ).

Co do kolumienek to może to? -> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33762611 (oczywiście jeżeli sprzedawca nie dał ceny minimalnej w wysokości 80% - 90% kup teraz, jak to robią niektóre patafiany... )

W takiej cenie można rozejrzeć się za Eltaxami Liberty 3+ , tańszymi Quadralami lub B&W

... dla mnie najnaturalniej w tym przedziale cenowym brzmią eltaxy- ale to tylko moja subiektywna ocena

ostatnio głośno o kolumnach Kody - trzeba byłoby posłuchać

marcin102

"A słuchał ktoś Wharfedale 9.2 sa za 549zl za sztuke ale za 1000 para powinna być osiągalna? Jak sie mają do 8.2? Osobiście poszukuje czegoś do Rocka, Jazzu, Bluesa z ładną średnicą i nie męczącą górą bas nie musi być głęboki tylko w miare szybki to znaczy żeby sie nie rozłaził ;-)"

Właśnie wczoraj słuchałem. Do takiej muzyki jak napisałeś będą w sam raz. Wiecej się rozpisałem w wątku 10899

Pozdrawiam

Klon Accuphase 7100 + RME ADI-2 DAC i Daphile

Kolumny CNC Audio SATORI i inne...

=> Lt_Bri, twój link do Allegro to chyba pomyłka? Że polecasz Gain clona rozumiem, ale żeby człowiekowi który szuka kolumn do 1kzł polecać obudowy labiryntowe do Lowtherów to przesada...

Obok Heybrooków (podstawkowych :( o których gadaliśmy to na www.hifi.pl godne polecenia są Dali 505 (1200 z kablami - trzeba by ponegocjować - głośnikowe nawet nieźle pasują, ale IC to mozna sobie odpuścić) i Mirage 390i - fajna kolumienka, ale może nie trafić w Twoje preferencje ze względu na dość obszerny bas. Poza tym jest trochę Avansów, ale nie jestem od nich "specjalistą" jak dla mnie trochę za drewniane brzmienie dają te niskie modele.

No to żeby być konstruktywnym, myślę że nowe Mission M32 są godne polecenia. Słuchałem tylko większych M34, ale jeżeli małe M32 są równie dobre (tylko małe! ) to tylko brać!!

P.S. No chyba że jednak szerokopasmowce :-)))

Cena podobna: http://allegro.pl/show_item.php?item=33626939

http://allegro.pl/show_item.php?item=34437148

Które brać? Może żadne? Wzmacniaczem będzie najprawdopodobniej Pioneer A-60, pokój 25m2.

Głównie chodzi mi o to, czy nie będzie to "gryzło". To i tak tylko pod komputer będzie podłączone.

Proszę o jakieś rady. Z góry dzięki.

Chyba jednak wezmę te używane Diora. Tamte drugie są firmy ekspresów do kawy;)

Może ktoś coś innego mi poleci?

Słuchałem (tzn. słyszałem bo słuchać nie było czego) tych clatronic, to nawet koło kolumny nie stało, diora na pewno będzie lepsza.

Wysłane z Atari 130 XL za pomocą Klawiatury

Wiem ze ceny sa wyzsze, ale jakos nic bardzo atrakcyjnego (np. niezla podlogowka w kiepskim stanie wizualnym) w tej chwili na Allegro nie ma. 300zl to ciut malo = ryzyko ich wyrzucenia w bloto duze.

Eddy jezeli przezyjesz wydatek 900zl to warto maestro2, te co wskazal MariuszJ.

Tonsile sa b. tanie na allegro a to calkiem dobry glosnik. solidnie wykonane, ciezkie a ta cena to rewelacja!

Sluchalem ich na amplitunerze do kina sony i ewidentnie sobie nie radzil, dlatego solidny wzmak bylby zalecany. Brzmienie bylo miekkie, malo analityczne, ale gora potrafila zasyczec.

Kable 8zl metr- cordial 2,5mm2

interkonekt diy za 30zl

ten wzmacniacz jest fajny ale stary i roznie moze byc w przyszlosci...