Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie kolumny do ....


pitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no Polik troszkę mnie pocieszył bo właśnie jeżeli mówie o Altusach to tylko o tych nowych 3 setkach ale tylko troszkę mnie pocieszył bo widzę że większość nawet nie chce słyszeć o Altusach przed chwilą wróciłem z wyprawy po komisach no jest tego troche ale nie za dużo przyznam sie że o Polarisach nigdy nie słyszalem ale o dziwo były to pierwsze kolumny jakie stały bodajże model 200, 150 nominalnej dwa basowe jeden średni i gwizdek membrany wyglądaja na masywne gumowe resory widać niby trójdrożne !!! pudła fajne nie aż takie lekkie na 1 rzut oka wyglądaja dobrze cena 470 zł za pare !!! nie chcialem odsłuchiwać na miejscu bo i tak bedą inaczej grały z moim onkyo i u mnie w domu. Niech ktoś napisze o tych polarisach zresztą i tak poszukam na ten temat ale dopiero wieczorkiem. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi powiem tak rzeczywiście już się zastanawiam nad tymi Bellwoodami i Kodami i chyba raczej w nie nie zainwestuje.... ale jeszcze na 100% nie wiem ;D nawiasem Altuski stały w dobrym stanie za 750 zł :Dd teraz to już mam wode z mózgu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam - sam jestem początkującym słuchaczem:) Ale godziny grzebania, sluchania, kombinacji doprowadził mnie do jednego wniosku - nie wielkość jest ważna. Po co płacić za wielkie głośniki? nie lepiej zapłacić za jakość? Czy potrzebujesz tych 150 - 200 W mocy? w sali gimnastycznej chyba nie mieszkasz. Ja Ci mówię, postaw na jakość. Cudów nie ma. Nikt nie sprzedaje takich wielkich głośników, w takich ilościach za taką okazyjną cenę jeśli są super. Jak chcesz tonsila to w kilku miejscach proponowali mi tonsile MT 240 (nie jestem pewien, odszukaj mój wątek - tak jest prawidłowa nazwa) lub odpowiednik na Polskę - meastro 130 - nagłosnią nie nawet duże powierzchnie a w środku mają porządne głosniki. Bez efekciarstwa. kosztują ok 850 za komplet. Potem podobno można je co nieco podrasować wymieniając tweater i takie tam... życzę rozsądnego i udanego zakupu. Jak już pisałem, ja nabyłem gale - w porówniau do Altusa to kruszynki a przenoszą wszystko - pięknie grają! A dałem tylko 850 PLN za prawie nowe!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu posiadałem Mission m33i, które kupiłem za kwotę < 1000 zł i nawet Polik mnie nie przekona, że Altusy grają lepiej ;-) Sam przechodziłem ten okres "gorącej głowy", kiedy to zadaje się pytania na forum tak naprawdę nie oczekując odpowiedzi tylko afirmacji własnych tez i pomysłów. Na szczęście to już za mną, czego wszystkim szczerze i serdecznie życzę :-)

 

Pozdrawiam,

Olo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Muszę się zgodzić z Seba78-te maestro 130 za 850 zł to strzał w dziesiątkę :)

Załączam link do testu test głośników Maestro II 130 :)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

POZDRAWIAM :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na ucho" Maestro 130 zdają się bez problemu schodzić poniżej 40 Hz! W dodatku bas jest bardzo zwarty, punktualny i wzorowo kontrolowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo nareszcie konkrety - widze światło w tunelu :Dd poczytałem o tych diorach polaris wniosek: kupa i nic więcej : to samo co altus albo jeszcze gorzej. Ostatecznie dzięki wam poszukiwania zawęziłem już do tych Tannoy M4, Maestro 130 (tu jeszcze się wacham bo sprzedawają "nowe" na allegro po 800 zł pewno jakieś leżaki magazynowe albo coś w tym stylu :Dd mam nadzieje że nie ma tu żadnego sprzedawcy :D) no i coraz częściej słyszę nazwę Gale ale o tych kolumnach jeszcze nic nie wiem więc dalej szukam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych meastro to jest tak. Tonsil zalega z wyplatami więc jak lezy coś ciekawego na magazynie to moge w ten sposób się rozliczyć. Rozmawiałem z jednym a Alegrowiczów i tak mi to naświetlił. Dlatego czesto możesz wybrać kolory itd o ile będą na składzie Tonsila. Więc wszystko to swierzynki - nie produkuje się tam aby coś leżakowało bo nie ma na to kasy. Oczywiście wszystkie paipiery, gwarę dostaniesz od takowego sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem o tych diorach polaris wniosek:

>kupa i nic więcej

 

Morphius

 

Nie wyciągaj wniosków w taki sposób - nie słyszałeś przecież tych kolumn, może akurat Tobie by się podobało?! Mnóstwo ludzi wypowiada się na temat czegoś, czego w życiu na uszy nie słyszało, a nawet ci co słyszeli, to opinię opierają przecież na własnym guście i preferencjach. Nie znam Diory, więc się nie wypowiadam, słuchałem kilku produktów Tonsila i żaden z nich nie podobał mi się. Znam za to Mission m33i, korzystałem z nich przez kilka miesięcy i według mnie grały jak na swoją cenę znakomicie, więc może rozejrzyj się również za nimi.

 

Pozdrawiam,

Olo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Olo

mój błąd rzeczywiście nie odsłuchiwałem dior a odrazu takie stwierdzenia (ale trzeba przyznac że opinie pozytywne zbierają tylko u tych którzy poprawnie je zmodyfikowali) z miłą chęcią także odsłucham tego modelu mission wszystko fajnie cena za nowe 1400 więc poniżej tysiaka za używane może kupie tylko tak: reflex tam jest z tyłu więc odpada bo nie mam warunków żeby to ustawić jak być powinno to po pierwsze po drugie z jednym głośnikiem to ja nie wytrzymam psychicznie i nie będe mógł na to patrzeć :D owszem może słuchać tak (widać że kolumienki wykonane jak sie patrzy pewnie jakość też wysoka skutecznosć 90db) ale nie patrzeć ;) potrzebuję czegoś że tak powiem bardziej drapieznego przynajmniej z wyglądu nawet za cenę tych dwóch trzech decybeli na skuteczności zresztą z tym zakupem ich poniżej 1000 zł też nie wiem czy da rade tak po 1100 - 1200 to już bardziej prawdopodobne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi ci o wyglad... no coz... kup sobie cos takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Morphius

Podałem diory polaris jako przykład , ale po pierwsze ich cena jest o wiele niższa od altusów , po drugie dżwięk z pewnością dużo lepszy, choć na pewno w cenie do tyś. znajdziesz ciekawsze propozycje.Zauważ jednak , że ja podałem cenę 300 zł!A dodam jeszcze , że altusów 300 też słuchałem i naprawdę ten dżwięk wiele się nie poprawił w stosunku do starszych wersji.Chyba , że po prostu taki lubisz.Jeśli chodzi o maestro , to też ciekawa propozycja w tej cenie , ale przed zakupem koniecznie ich posłuchaj - nie są to kolmny netralne , więc nie każdemu się spodobają.Ja miałem maestro 130 v1 i przez długi czas byłem z nich zadowolony , a pózniej , z pomocą McGyvera udanie je tuningowałem - świetna zabawa , a i dżwięk sporo się poprawił.Teraz grają w kinie domowym mojej żony i jest całkiem nieżle ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> do Pedros

 

cyt. A dodam jeszcze , że altusów 300 też słuchałem

>i naprawdę ten dżwięk wiele się nie poprawił w stosunku do starszych wersji.

 

Ja tego nie rozumiem zwróć chociażby uwage na wysokie tony -tych dobiegajacych ze starych altusów nie porównałbym z niczym oprócz bazarowej tandety-jeden piach i żwir oraz ich brak powyżej 15.000 Hz !!!

 

Nowe tubki działaja wspaniale -brzmią podobnie do najdroższych tonsilowych kopułek i ciągną do 20.000 Hz !!!

 

Faktem jest że nowe altusy maja nieco za dużo tonów wysokich i brzmią dość jasno, ale wystarczy odpowiedni wzmacniacz i te własności także zostają poskromnione : np jak podłączyłem je do WS 704 zagrały całkiem dobrze czysto i bardzo przestrzennie :)

Uważam ,że te kolumny maja znacznie gorszą opinię niż na to zasługują-a szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polik ale zrozum, że oprócz altusów w tym budzecie jest mnóstwo innych kolumn, które grają napewno nie gorzej niż Altusy :-))) Nie dla wszystkich swiat sie konczy na altusach :-) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Cypis_, 28 Wrz 2005, 21:56

 

>Polik ale zrozum, że oprócz altusów w tym budzecie jest mnóstwo innych kolumn, które grają napewno

>nie gorzej niż Altusy :-))) Nie dla wszystkich swiat sie konczy na altusach :-) Pozdrawiam.

 

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam !!!

Za te pieniążki z oferty tonsila wybrałbym jednak Maestro II 130 (850 zł*) lub nawet może 180 (1200 zl*)

* ceny z aukcji internetowych

 

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Zasada dzialania glosnika tubowego powoduje takie a nie inne brzmienie - dlatego zaden renomowany producent nie skusi sie na tuby w swoim zestawie - no chyba ze estradowym. Tuby to duza skutecznosc i dlatego nadaja sie na imprezy ale nie do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> discomaniac71

 

>Zasada dzialania glosnika tubowego powoduje takie a nie inne brzmienie - dlatego zaden renomowany

>producent nie skusi sie na tuby w swoim zestawie - no chyba ze estradowym. Tuby to duza skutecznosc

>i dlatego nadaja sie na imprezy ale nie do domu.

 

 

Jesteś tego pewien :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Tuba jest glosnikiem kierunkowym o duzej skutecznosci - stad zastosowania estradowe. Do sluchania muzyki - poza podworkowym techno - raaczej sie nie nadaje. Dlatego zaden z szanowanych forumowiczow nie ma w swoim zestawie glosnika tubowego. I wierz mi Polik charakterystyka ma tu najmniej do gadania liczy sie to co slyszymy. Zauwaz ze Altusy kochaja ci co nie maja osluchania i to wcale nie ze wzgledu na to ze sa mlodzi i nie maja pieniedzy bo w tej cenie z drugiej reki mozna kupic wiele naprawde fajnych kolumn. A i Twoj ulubiony Tonsil ma na swoim koncie duuuzo lepsze produkty. Altus to legenda lat 80-tych - licencja Pioneera ale o ile pamietam Pioneery maly kopulki nie tuby. Altusy na export tez mialy kopulki - vide katalog Tonsila na export zrobiony wspolnie z Diora na rok 1985...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Polik

Szczerze powiedziawszy , wg. mojej oceny najsłabszą stroną nowych altusów są tony najniższe- zbyt mało zróżnicowane i niezbyt nisko schodzące , nazwałbym je "głuchymi".Wysokotonowe tuby jak na ten rodzaj głośnika grają już calkiem nieżle , ale tak jak napisał Cypis , w tej cenie jest naprawdę spory wybór kolumn , a wiele z nich gra po prostu lepiej .Oczywiście wszystko jest kwestią gustu , ale ja do dżwięku altusów na pewno już nie wrócę ;)Prawdą jest natomiast , że w zbliżonej cenie jest też sporo gorszych konstrukcji.Myślę jednak , że postęp w każdej dziedzinie powinien polegać na szukaniu lepszych rozwiązań , za podobne pieniądze , a nie udowadnianiu , że istnieją gorsze.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak już mowa o lepszych konstrukcjach Tonsilu , za te pieniądze warto dla samych skrzynek - są naprawdę ładne i grają niczego sobie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------------------------------------------------------------------------------------------------------

---> do discomaniac71

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdjecie tej sporej podłogówki z wysokotonowymi głosnikami tubowymi to kolumna klasy HI-END---> Triagle Luna za jedyne 16.000 zł :)- to kolumna najwyższej klasy do zastosowan domowych, nie estradowych !!!

 

Przykładów zastosowania gł. tubowych w domowych zestawach mogę podać więcej :) -np:

 

--->BC Acoustique Hudson to monitorki wysokiej klasy za jedyne 4.000 zł.

 

lub np:

 

---> Kolumny Triangle Comete ES

 

Zgadzam się z toba ,ze głośniki tubowe spotyka sie głównie w zestawach estradowych, ale nie tylko ponieważ odpowiednia wysokiej klasy tubka zastosowana w urządzeniach " domowych" także potrafi spełnic powierzone jej zadania, i jedno jest pewne dobra tubka przekaże słuchaczowi każdy najdrobniejszy detal nawet taki który dla kopułki nie istnieje-oczywiście chodzi mi o tubki dobrej klasy wyposażone mi. w korektor fazy...

 

 

 

cyt. Altus

>to legenda lat 80-tych - licencja Pioneera ale o ile pamietam Pioneery maly kopulki nie tuby. Altusy

>na export tez mialy kopulki - vide katalog Tonsila na export zrobiony wspolnie z Diora na rok

 

odp. Tak zgadza sie stary altus to legenda lat 80 tych. , te nowsze lat 90 tych :):):)

 

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------------------------------------------------------

---> do Pedros i nie tylko

_________________________________

 

--->Tak masz racje z tymi niskimi tonami to jest problem, ale wg. mnie tylko w kwestii braku reakcji na najniższe basowe impulsy... Pamiętaj ,że głośnik tkzw. 30 stka o tych parametrach co w altusie powiniem pracować w ok. 200 litrowej obudowie-no to bylo by juz monstrum !!! Niedostatki w wielkości obudowy moim zdaniem zostaly częściowo zrekompensowane niskim strojeniem-co odnioslo połowiczny efekt ( - 6 dB przy 40 Hz to nie rewelacja niestety)

----------------------------

Najciekawsze ,że ...

----------------------------

14 Mar 2005, 20:09 (polik)

Witam wszystkich forumowiczów chciałbym podzielić sie z wami moimi spostrzeżeniami dotyczących najnowszej produkowanej lini popularnych Altusów. Jestem w posiadaniu takich kolumn więc postanowiłem napisać coś o nich tak jak potrafię :):):).

PROSZE TRAKTOWAĆ MOJ TEST-OPIS JAKO PROBE UCHWYCENIA CHARAKTERU TYCH KOLUMN A PRZEDSTAWIONE PRZEZEMNIE DANE ZA ORIĘTACYJNE.

 

Opis ogólny:

Altus 300 to b.duże kolumny których obudowy maja objętość ponad 100 litrow każda, są trzydrożne typu otwartego każda posiada po dwa tunele bas-reflex (niestratne) które sa nisko zestrojone na ok. 35 Hz. Głośnik średniotonowy ma własną szczelną puszkę o ogjętości kilku dm3 której wnętrze zostało wypełnione miekką wata i dobrze bo ma to b. korzystny wpływ na tony srednie-kiedyś było inaczej... Zwrotnica znajduje się na tylniej ściance obudowy kolemny ,a nie puszki !!! jej jakość jest zaprzeczeniem dawnych pseudozwrotnic montowanych w altusach podział to 600/6000 Hz.(stare byly cięte spooooro wyżej) Zaciski umożliwiają podłączenie oddzielne sekcji niskotonowej i srędnio-wysokotonowej...

 

PRZETWORNIKI:

1) Głośnik niskotonowy GDN 30/100/11 śr. membrany to 30 cm (celuloza). Głośnik ten może osiągać dość spote wychylenia liniowe które w zupełności starczą w bas-refleksie, mają dość sztywne zawieszenia. Częstotliwość rezonansowa to ok. 30 Hz. Kosz stalowy profilowany.

 

2) Głośnik średniotonowy GDM 18/80 8 ochm. To najciekawszy przetwornik zastosowany w nowej lini altusa ponieważ jego wizerunek odnośnie wyglądu membrany nie zmienił się zmieniła sie za to reszta parametrów takich jak:

np:

 

Pasmo przenoszenia - 500 - 9 000 [Hz]

Moc maksymalna - 125/50 [W]

Efektywność - 92 [dB]

Energia w szczelinie - 338 [mJ] !!! (dane katalog.tonsil dla GDM 18/80)

 

Najciekawszym elementem jest tu piekny masywny aluminiowy kosz oraz przeogromny magnes o śr. 110 mm !!!

 

3) Głośnik wysokotonowy GDWT 9/100 FP - 8 Ohm ma on niewiele wspolnego ze swoimi poprzednikami głownie podobny wygląd i to że jest także tubowy...

Jest to już głośnik z ferrofluidem, wewnatrz tuby głośnika znajduje się stożkowaty twór majacy na celu wg. mnie poprawę brzmienia zmianę pasma przenoszenia itd.

Odziwo przetwornik ten przenosi liniowo 3-20 kHz bez żadnego spadku ---poprzednie odmiany tego głośnika z trudem wyciągały 15 kHz. Przetwonik emituje duuużo lepsze wysokie niż poprzednie jego wersje które dawały nieciekawe żwirowate tony.

 

Pasmo przenoszenia - 3 000 - 20 000 [Hz]

Moc maksymalna - 200/15 [W]

Energia w szczelinie - 119,5 [mJ]

Efektywność - 101 [dB]

Imp. - 8 [Ohm] (dane katalog. tonsila GDWT 9/100 FP)

 

OPIS BRZMIENIA:

Moje odczucia sa pozytywne z tym ze na poczatku było mało basu zrobilem gimnastyke generatorem na 25 Hz i je rozgimnastykowałem tezraz sa ok. (tak mi sie wydawało w marcu 2003 roku)

 

ODSŁUCH:

Neutralność 3

Stereofonia 5+

Srednica 4

Bas 3

wys tony 4-

 

Odsłuch był na trzeżwo !!! Płyty Chesky Jazz (Coca cola dzikusi) ,Eurytmix brzmiały poprawnie za to metalica nie ponieważ kolumny te mają lekko wyostrzony zakres srednio-wysoko tonowy

 

Taki był stan na 28 Mar 2003 ...... !!!!!!!!!!

-----------------------------------------------------------------------

Co zmieniło sie od tamtych dawnych czasów ???

-----------------------------------------------------------------------

 

Zmienił sie bas przedtem podczas odsłuchu bez korekcji prawie nie istniał !?! - był dość płytki,mały nigdy nie zchodził nisko. Jednak był od strony technicznej w porzadku ,ale biorąc pod uwagę śr. gł. niskotonowych i wielkość kolumn sporo niewystarczający i cofniety względem reszty pasma które przez to wyrażnie grało w przodzie...

 

Dzis kolumny te ugryzł ząb czasu I DOBRZE bo odtwarzanie, możliwości gł. niskotonowych przeszedły wielką transformację basu jest tyle ile trzeba ,jego barwa stała sie przyjemna dla ucha ponad to występuje zarówno bas płytki,średni jak i głeboki. Bas jest miekki i nie buczy pieknie zkomponował się z resztą pasma potrafi uderzyć twardo jak i dmuchnać miekką głębia.

 

Jaka może być tego przyczyna ?

 

Wydaję mi się że to korzystny wpływ czasu na resor i zawieszenie piankowe które zmiękły przez co zmieniły sie parametry głośnikow niskotonowych. Nie bez znaczenia pozostaje tu codzienna eksploatacja.

 

Czy altus może nadal cieszyć czy jest tylko przerośniętym reliktem dawnych czasów ?

 

Trudno odpowiedzieć na to pytanie ,ale z pewnością nie odpowiada on raczej modzie i upodobaniom audiofilskim bo gra specyficznie ,a jego gabaryty przypominaja bardziej kolumny estradowe niż wąskie miniaturki ze złotymi zaciskami które modne są obecnie.

 

Jedno jest pewne że dzisiejsze altusy przeszły spore zmiany konstrukcyjne które udało sie konstruktorom sprytnie zamaskować i powstały kolumny mające podobny wygląd podobne brzmienie którego jakość znacząco się poprawiła.

 

-------------------------------------------------------------------------

Uwaga już kończe ten temat !!! :)

------------------------------------------------------------------------

POZDRAWIAM :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-------------------------------------------------------------------------

Uwaga już kończe ten temat !!! :)

------------------------------------------------------------------------

POZDRAWIAM :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polik, 29 Wrz 2005, 01:35

 

>-------------------------------------------------------------------------

>Uwaga już kończe ten temat !!! :)

>------------------------------------------------------------------------

>POZDRAWIAM :)

 

nie wierzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Polik wybacz ale nie bede polemizowal. Tuby piaszcza dzwiek niezaleznie od jakosci wykonania. NIGDY nie oddadza wiecej detali jak kopulka. To co piszesz wynika po czesci z faktu iz niewiele w zyciu slyszales. Nie obrazam Cie. Takie sa moje odczucia. Pogadamy za pare lat. AMEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 20 lat słuchania muzyki na jednych kolumnach i z jednym wzmacniaczem zrobiło swoje i porządnie wypaliło mi czaszke :D nie róbcie tego w domu ;)) reasumując mam kilka zestawów kolumn z którymi będę musiał się zapoznać osobiście i po prostu w jakiś sposób wszystkie odsłuchać (i tak z tego nic pewnie nie będzie bo musiałbym zwieźć je wszystkie naraz do domu :DDDd) czeka mnie wiec odsluch i wybór tańszych za 600- 700 zł (tonsil, gala itp np diora polaris 200 za 400-450 zł za 300 zł słabszy model ;) lub dołożenie paru groszy i zakup tannoy lub mission (w tym przypadku uzywki trafie gdzieś za ok 1000-1200 zł) może nawet troszkę taniej jak będę miał szczęście ale ciężko będzie. Osobiście uważam że jeżeli te 110tki zmieniły mi jakieś wewnętrzne organy części mózgu, ucha środkowego itp co całkiem prawdopodobne to skończe z altusami 300 :DDd (no nie moja wina że mnie altusy wypaczyły aż tak :D ostatecznie zadecyduje odsłuch przeprowadzony w miare możliwości. poniżej pare fotek dla tych co jeszcze nie są w temacie

 

-> Olo

oj tak mam teraz okres "gorącej głowy" aż mi się białka w gałkach ocznych ścinają ;D ale mam nadzieje że się będę jakoś trzymał :DD

 

-> Pedros

podałeś link allegro ale czy ja wiem czy można te kolumny nazywać Maestro troszkę lepiej mogłyby być wykończone i moim skromnym zdaniem troszkę przesadzone parametry zawyżona skuteczność znacznie itd fakt cena bardzo zadowalająca

 

-> Polik, discomaniac, Pedros

dzięki za interesującą dziwnie podbudowująca ale jednocześnie przerażającą wymiane zdań na temat Altus 300 :DDd już nie wiem co mam o nich myśleć "legenda wciąż żyje", "legenda nigdy nie wykituje" czy "legenda powoli dogorywa" :DDdd muszę ich wszystkich po prostu dotknąć i zapodać Floydów z jakimś dobrym sprzetem i całaaa sprawa się wyjaśni jeszcze raz dzięki Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.