Skocz do zawartości
IGNORED

2013-HighEndSociety Show w Monachium


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

..

 

To chyba jakaś nieoficjalna edycja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Zbliża się największa i najważniejsza audio wystawa w Europie.

Powoli staje się też najważniejszą na świecie.

Poniżej wykaz firm które będą się wystawiać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie jatka.Od razu skaczemy sobie do oczu...nie ważne o co!... :-)

 

Masz coś wspólnego z firmą Thrax? Co ciekawe to firma z Bułgarii tak?

Jakie jest brzmienie ich DAC-a? Słuchałeś go?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy się i lubimy. No i korzystają z mojego softu. Granie z plików na zmianę z gramofonem :)

DACa, a w zasadzie prototypu, słuchałem przy okazji zeszłorocznego highend-u na prywatnym pokazie, bo oficjalnie na wystawie grał przetwornik VertexAQ Aletheia. Brzmienie DACa bardzo szczegółowe, ale zupełnie niemęczące. Do nowego systemu planuję cały set Thraxa. Dźwiękowo i wzorniczo dla mnie top.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy się i lubimy. No i korzystają z mojego softu. Granie z plików na zmianę z gramofonem :)

DACa, a w zasadzie prototypu, słuchałem przy okazji zeszłorocznego highend-u na prywatnym pokazie, bo oficjalnie na wystawie grał przetwornik VertexAQ Aletheia. Brzmienie DACa bardzo szczegółowe, ale zupełnie niemęczące. Do nowego systemu planuję cały set Thraxa. Dźwiękowo i wzorniczo dla mnie top.

No patrz ! Wszyscy się dali nabrać na ten marketing... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

po zeszłorocznym szaleństwie w tym roku zarezerwowałem sobie 3 dni na szwędactwo po wystawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba tylko na jeden dzień pojadę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z Rogerem Adamkiem ( Katowicki RCM ) ... będzie :-) przy czym nie pojawi się wraz ze swoimi audio cudeńkami a jedynie jak powiedział "Przyjadę bo dobre mają piwo!" :-)

 

PS. Jeżeli mógłbym się z kimś zabrać na tą wystawę to piszcie ;-)

( zamieszkuję woj.śląskie ) Ewentualnie moim autem fruwamy.... ( mam na gaz )

 

PS.Rogera nawet nie śmiałem pytać o "przybranie", tak jakoś ;-)

 

 

PISZCIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin hehe toż to fakt :-D

 

nie no.. nie będę robić "szopek" ;-)

 

pozatym z tymi "paroma złotymi" to dużo się nie pomyliłeś bo zaszalałem na całe 100 PLN hehe :-)

Kupiłem parkę wtyków IEC ( zasilające ) Furutecha do moich monobloków.. "zwykłe" złote i wprawdzie gorsze od rodowanych ale i tak miażdżące jakością wersję zwykłą jaką miałem "wpakowaną" tj. "chinola" ( poprawiła się za ich sprawą delikatnie przejrzystość i szczegółowość )

 

..ehh no śni mi się ten Munchen ;-)

 

aha a co do RCM-owskich nowinek to mają obecnie na stanie gramofon Kuzmy z powietrznym ramieniem i wagą.. 90 Kg!!! Lity mosiądz! Sprzęt antykradzieżowy jak to nazwał Pan Adamek :-D

 

..o cenę nie pytałem ;-) Jako gentelman hehe :-)

i wybaczcie teraz, że zaśmieciłem przypadkiem ten wątek ;-) Już się uspokajam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie w domu.Odsłuchy na Monachijskim Audio Show rozpocząłem dzisiaj....w Berlinie.... :-)

Tak się złożyło że w tym roku nie będzie w Bawarii Sonusów Aida więc umówiłem odsłuchy najbliżej gdzie

było to możliwe a że był to Berlin to tym lepiej bo blisko i dobry dojazd.Na odsłuchy stawił się mój znajomy

wytrawny niemiecki audiofil i jeszcze jeden okrutny germański acz sympatyczny "najeźdźca"...też audiofil z Berlina.

Sporo się dowiedziałem nowych rzeczy o sprzętach oraz o aktualnej sytuacji na rynku.

 

Słuchaliśmy Sonus Faber Amati Futura. Pięknie wykonane kolumny średniej wielkości o cenie ok 100 tys.zł.

Grały z końcówkami mocy Audionet.

Jak na tak niewielkie kolumny to grały dużym dźwiękiem, super stereofonia, super przestrzeń i holografia sceny.

Średnica, barwa i obecność muzyków na najwyższym poziomie.

Bas raczej szczupły i jakby skrępowany.Brakowało ataku, niskiego zejścia i mięsistości.

Ale tak było w tym konkretnym zestawieniu.Z cieplejszym piecem mogłoby być lepiej.

Góra fajna, relaksująca, niemęcząca ale też nie mająca takiej rozdzielczości jaką dają tweetery diamentowe

i berylowe.

Generalnie fajne kolumny a czy warto zakupu to jak zawsze każdy sam musi ocenić.....

 

Słuchaliśmy też słynnych Sonus Faber Aida.

Wielkie i przepiękne kolumny. Jedne z najpiękniejszych jakie w życiu widziałem.

A jakość wykonania zwala z nóg. Obicie skórą, na bokach piękne płyty chyba ze sklejki lub jakiegoś drewna na to lakier bezbarwny i struny jako maskownica na front.

Można się w nich zakochać za sam wygląd.

 

Pierwsze wrażenia odsłuchowe nieco rozczarowały ale to z powodu wzmacniacza Musical Fidelity do którego Aidy były podłączone.

To do siebie nie pasowało ale zmiana wzmacnacza na AVM zmieniła sytuacje na lepsze.

Przypuszczam też, że kolumny nie są w pełni wygrzane co jest typowe we wszystkich salonach i wystawach audio.

Moi "współsłuchacze" i ja byliśmy w szoku jak te kolumny pięknie generują wielką przestrzeń, głębie i holografię sceny.

Zgodnie stwierdzili, że tylko elektrostaty tak potrafią, TAD--y oraz duże Avalony.

Jeśli chodzi o przestrzeń to rewelacja.

Bardzo ładna średnica, naturalna, fizjologiczna i miła pastelowa góra ale nie tak rozdzielcza jak diament w Avalonach czy Beryl w Utopiach albo w TAD-ach. No i kwestia basu. Z jednej strony potrafią zejść bardzo nisko i mocno kopnąć z drugiej strony ten bas był trochę jakby stłamszony, może trochę kartonowy. Przypuszczam, że pełne wygrzanie i zastosowanie lepszego wzmacniacza mogło jeszcze wiele poprawić.

W końcu AVM to nie jest równorzędny partner dla takich wielkich Sonusów.

 

Reasumując super głębia, wielka przestrzeń, świetna lokalizacja sceny i muzyków, przyjemne pastelowe granie, relaksujące ale potrafiące przywalić gdy potrzeba, miła acz mało selektywna góra, średnia rozdzielczość i bas niezły ale przy tej wielkości i klasie kolumn można oczekiwać lepszego.

Utopie czy TAD w tej kwestii poza zasięgiem dla Sonus Fabera. Podobnie w kwestii blasku, selektywności czy rozdzielczości góry.

Sonus Faber AIDA to przepiękne, wielkie smoki o pewnej manierze grania. Do klasyki i jazzu świetnie pasują nawet niewygrzane i ze średnią elektroniką w systemie ale do muzyki elektronicznej, ambient czy rocka muszą mieć dużo lepszą, starannie dobraną elektronikę, bardziej rozdzielcze kable np topowe Siltechy, równie rozdzielcze źródło np dCS, Bricasti a może Berkeley DAC, może Esoteric K-01.

Na pewno można z tymi kolumnami zbudować dobry system ale za tą kasę można też...lepiej a może tylko inaczej.

 

Nie udało się niestety dostać do MBL ponieważ pakowali się na show w Monachium, które zaczyna się za kilka dni.

Dowiedziałem się, że nie dzieje się najlepiej u MBL-a, nie mają już ekspozycji w KDW, nie mają już żadnych dealerów w liczącej ok 5 mln

mieszkańców rozległej aglomeracji Berlina. Nie było więc gdzie posłuchać kolumn MBL 101E mk2 a kiedyś takich miejsc było kilka.

Ponoć dystrybucja w całej Germanii zupełnie leży.

Poza tanią linią Corona od 5 lat nie ma żadnych zmian, udoskonaleń. Ponoć firmą rządzą jakieś kobity i odcinają kupony od dawnej sławy.

Jeśli nie zmienią polityki, nie zatrudnią poważnych inżynierów i specjalistów od audio i nie pójdą z duchem czasu przy zachowaniu szkoły brzmienia MBL, zresztą wspaniałej, to MBL zniknie z rynku i to szybciej niż można by przypuszczać. Byłaby to wielka szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sly za wpis.

Tak właśnie myślałem, że to będzie typowy SF z tym, że z potężniejszym dźwiękiem. Tak czy inaczej za tak duże pieniądze na pewno można lepiej. Przynajmniej jeśli chodzi o Twoje lub moje upodobania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na to wskazuje.

Wygląd i jakość wykonania AIDY super a granie....no cóż wymaga na pewno starannie dobranej elektroniki.

Trudno ocenić jak mogłyby zagrać z super rozdzielczym i szybkim systemem.

Moźe dużo lepiej a może wcale nie bo np tweeter nie jest w stanie pokazać większej rozdzielczości.

Do basu były poważne zastrzeżenia. Nie za te pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Moźe dużo lepiej a może wcale nie bo np tweeter nie jest w stanie pokazać większej rozdzielczości.

Do basu były poważne zastrzeżenia. Nie za te pieniądze.

I to jest clou tej dyskusji.

Charakteru brzmienia nie zmienisz.

Ale są tacy co lubią takie brzmienie.

Muzyka poważna , do tego są one stworzone.

 

Szkoda bo już je prawie macałem u mnie w domu...... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są tacy co lubią takie brzmienie.

Muzyka poważna , do tego są one stworzone.

 

Szkoda bo już je prawie macałem u mnie w domu...... ;)

 

+

0

 

 

Czas wyrosnąć i zmienić upodobania muzyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Czas wyrosnąć i zmienić upodobania muzyczne.

 

Magnepan czy ty aby na pewno mnie teraz nie obrażasz ? ;)

 

Wyrosnąć to może , szczypiorek na wiosnę albo wrzód na dupie.

 

Ja to stary dziadyga już jestem a wyglądam jeszcze o jakieś 120 lat starzej ;)

 

Matka Teresa z Kalkuty to z wyglądu małolata prze mnie (była) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Pisałeś o narzeczonej kiedyś itd i to mnie zmyliło :)

A co to ,że stary to już narzeczonej nie może mieć? Zaraz do ZUS - u (czyt. Zakład Utylizacji Społeczeństwa).

 

Moja ulubiona powieść to: "Stary człowiek i .... może" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona powieść to: "Stary człowiek i .... może" ;)

Albo mu się wydaje że jeszcze może..... a propos

 

Siedzi dwoje staruszków na ławce w parku i przechodzi obok atrakcyjna młoda dziewczyna . Jeden z nich mówi :' i kto mówi ze

byśmy nie mogli , prawda ? ......... a to że nam się już nie chce to inna sprawa '.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Siedzi dwoje staruszków na ławce w parku i przechodzi obok atrakcyjna młoda dziewczyna . Jeden z nich mówi :' i kto mówi ze

byśmy nie mogli , prawda ? ......... a to że nam się już nie chce to inna sprawa '.

To jak z plikami, najpierw nie chciało się zmieniać vinyli, później CD a teraz nawet nie chce się odpalić urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem znajomego który miał AIDY. Tez mu się strasznie podobały, sprzedał Maxx 3, aby je kupić. Posłuchał u siebie 3 miesiące i ... na powrót kupił Wilsony, tym razem już jednak Alexandrie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem znajomego który miał AIDY. Tez mu się strasznie podobały, sprzedał Maxx 3, aby je kupić. Posłuchał u siebie 3 miesiące i ... na powrót kupił Wilsony, tym razem już jednak Alexandrie.

Elb a ja mam znajomego który ma Magnepany 20 i regularnie odwiedza znajomych dealerów i Audio wystawy i dokładnie

sprawdza czy nie pojawiły się kolumny które mógłby wymienić na inne.Jego target to budżet 50.000 $ za kolumny.

I wiesz co,tak chodzi i słucha od 15 lat i nic mu nie odpowiada.Przez chwilę myślał o Magico Mini II ale nie był w stanie zadowolić

się sceną dzwiękową jaką dawały.Czasami wsadzi uszy do pokoju Wilsona i z uśmiechem wychodzi tak szybko jak wszedł.

 

Wczoraj w kilka osób słuchalismy Magnepanów serii 3 w doborowym towarzystwie: dobrego zródła i wzmacniacza.

Na początku zanim cokolwiek zaczęło grać kazdy z obecnych postawił + na magneplanarach i patrzył w stronę nowych kolumienek

podłogowych wycenionych na 100.000 zł. Po trzech dniach intensywnych sesji z pokorą uznali wyższość Magnepanów.

Szkoda że nie mogłeś uczestniczyć w tych odsłuchach bo wróciłbyś do domu bogatszy o nowe doświadczenia. Wiem że MG

z serii 3 nigdy u Ciebie nie zagrają z uwagi na opuszczony sufit. A może już czas na zmiany i rozwałkę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.