Jump to content
IGNORED

aiwa kontra wharfedale?!

plucien

Recommended Posts

słuchajcie... mam wharfedale diamondy 8.4... bardzo podoba mi się dźwięk, naprawdę super... ale dzisiaj byłem u brata, on ma jakiś tani zestaw "kina domowego" aiwa... kolumny podlogowe, dwie satelity i centralny... przełączylem jego amplituner na stereo.. i doznałem szoku, kolumny grają 2 razy lepiej niż moje?! co jest?!... co prawda on ma 2 razy mniejszy pokój... ale kurcze, bas niski, czyściutko... cacy...

gdzie tu może przyczyna leżeć?

jego amplituner to sa-ex300 technics'a... a ja mam integre 800mk2... też technics'a... wiem, że to nie rarytasy, ale nie tego dotyczy ten post...

czy to możliwe, że aiwy kupione gdzieś w media markt zagrają lepiej niż wharfedale?... czy to poprostu kwestia pokoju? z ciekawości chyba pożyczę te jego kolumienki do odsluchu u mnie...

Dokladnie zrob tak jak napisales zeby sie przekonac, co gra lepiej / albo ktory dzwiek bardziej sie Tobie podoba - pożycz kolumny i podlacz u siebie. Wydaje mi sie ze takie wrazenia moze powodowac inna akustyka tamtego pomieszczenia - inne warunki odsluchowe itp. no i dzwiek z tamtego zestawu byc moze sam w sobie jest bardziej "słodki" czy efekciarski - to sie czasem bardziej podoba (wymóg chwili, autosugestia) niz naturalnosc do przesady. Posiadalem kiedys amplituner KD Technicsa SA-DA8 i gral bardzo dobrze, zadziwiajaco dobrze przy podlaczeniu w bi-ampingu (ktory oferowal)... To tyle;)

Pozdro

Nie doceniasz roli wzmacniacza w brzmieniu całości zestawu. Bas za to jest w znacznej mierze związany z akustyką pokoju... Dodatkowo z moich obserwacji wynika że dźwięk znacznie bardziej się podoba jeśli w czasie słuchania patrzy się na ruchomy obraz typu film czy teledysk...

Nie obraź się ale Wharfedale nie są po prostu dobrymi kolumnami. Ostatnio męczyłem w sklepie kilka modeli, począwszy właśnie od Wharfedale skończywszy na Kefach i Monitor Audio, Wharfedale, modele 8.2, 8.4 brzmiały słabo, jak dla mnie za ciemno i nieprzekonywująco.

Może po prostu zmień zestaw.

• 2 months later...

cze

i sorki za wpis(juz nie aktualny) ale musze to napisac

czytam -"aiwa kontra wharfedale" i pierwsze co mi przyszło na myśl to-upośledzony koleś(nie żebym kogoś obra żał ale) to nie jest szprzet ktory mozna ze sobą porownywac.takie zestawy grają efekciarsko ale na krótką mete widac na twoim przykladzie.idz i powiedz komus w dobrym salonie ze kolumienki aiwa z zestawu grają lepiej od Wharfedale 8.4 to cie zabije smiechem.

i nikt mi nie powie ze jakis zestaw za 1000zeta zagra lepiej od wharfedale na pokladzie no chyba ze ma sie padło za wzmacniacz. ja jestem zadowolony i nie przyrównuje mojego zestawu do takich pierdziawek i nie wmawiam wam ze moj zestaw jest boski bo tak nie jest ale mi pasuje i tez słucham metalu i czuje powera tego gatunku a i opery da sie doskonale słuchac.

wiesz sam dzwiek nie jet wyznacznikiem dobredo zestawu a co z przestrzenią?szczegółami?

wyłącz woofa w stero w tej aiwe to zobaczysz jak to gra .heeh własnie te zestawy muszą graz z woofem chyba ze lubisz suchy i pusty dzwięk bez wyrazu? heh wiem bo u kumpla sprawdzałem

to narka

czekam na atak,hehehe

->kaczy

Twoje zacietrzewienie i pewność siebie jest po prostu przykra.

aiwa nie podskoczy bo kosztuje 1000 a whardedale więcej więc musi być lepsze

taaaaaaa....powodzenia z takim myśleniem w życiu.

aiwa jest tansza bo się jej prosdukuje setki tysięcy więcej niż wharfedale.

i nie musi być gorsza.

Najpierw posłuchaj a potem siewypowiadaj - nowe aiwy akurat grają bardzo dobrze.

i pewnie nie gorzej niż tanie wharfedale.

No, nie jestem wielkim znawcą ale mam w domu prócz tego w "o mnie" także mikrowieżę (stereo) z aktywnym subem czy raczej subikiem. I co do basu to rzeczywiście nisko schodzi a nawet - jak się podkręci - za nisko. I z tą Aiwą jest pewnie tak samo. Basu daje "tak jak lubisz". Tych Whardali nie słyszalem ale oceniając z wyglądu to nie są one tak małe i coś tam powinny dać z siebie wycisnać . Może wzmacniacz masz więc jak na nie i swoje wymagania po prostu zbyt słabowity? Albo to nie są istotnie dla ciebie kolumny. Nie wszystko musi być do wszystkiego i dla każdego. To też możliwe ale zacząłbym od wzmacniacza.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.