Skocz do zawartości
IGNORED

aiwa kontra wharfedale?!


plucien

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie... mam wharfedale diamondy 8.4... bardzo podoba mi się dźwięk, naprawdę super... ale dzisiaj byłem u brata, on ma jakiś tani zestaw "kina domowego" aiwa... kolumny podlogowe, dwie satelity i centralny... przełączylem jego amplituner na stereo.. i doznałem szoku, kolumny grają 2 razy lepiej niż moje?! co jest?!... co prawda on ma 2 razy mniejszy pokój... ale kurcze, bas niski, czyściutko... cacy...

gdzie tu może przyczyna leżeć?

jego amplituner to sa-ex300 technics'a... a ja mam integre 800mk2... też technics'a... wiem, że to nie rarytasy, ale nie tego dotyczy ten post...

czy to możliwe, że aiwy kupione gdzieś w media markt zagrają lepiej niż wharfedale?... czy to poprostu kwestia pokoju? z ciekawości chyba pożyczę te jego kolumienki do odsluchu u mnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie zrob tak jak napisales zeby sie przekonac, co gra lepiej / albo ktory dzwiek bardziej sie Tobie podoba - pożycz kolumny i podlacz u siebie. Wydaje mi sie ze takie wrazenia moze powodowac inna akustyka tamtego pomieszczenia - inne warunki odsluchowe itp. no i dzwiek z tamtego zestawu byc moze sam w sobie jest bardziej "słodki" czy efekciarski - to sie czasem bardziej podoba (wymóg chwili, autosugestia) niz naturalnosc do przesady. Posiadalem kiedys amplituner KD Technicsa SA-DA8 i gral bardzo dobrze, zadziwiajaco dobrze przy podlaczeniu w bi-ampingu (ktory oferowal)... To tyle;)

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniasz roli wzmacniacza w brzmieniu całości zestawu. Bas za to jest w znacznej mierze związany z akustyką pokoju... Dodatkowo z moich obserwacji wynika że dźwięk znacznie bardziej się podoba jeśli w czasie słuchania patrzy się na ruchomy obraz typu film czy teledysk...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale Wharfedale nie są po prostu dobrymi kolumnami. Ostatnio męczyłem w sklepie kilka modeli, począwszy właśnie od Wharfedale skończywszy na Kefach i Monitor Audio, Wharfedale, modele 8.2, 8.4 brzmiały słabo, jak dla mnie za ciemno i nieprzekonywująco.

Może po prostu zmień zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

cze

i sorki za wpis(juz nie aktualny) ale musze to napisac

czytam -"aiwa kontra wharfedale" i pierwsze co mi przyszło na myśl to-upośledzony koleś(nie żebym kogoś obra żał ale) to nie jest szprzet ktory mozna ze sobą porownywac.takie zestawy grają efekciarsko ale na krótką mete widac na twoim przykladzie.idz i powiedz komus w dobrym salonie ze kolumienki aiwa z zestawu grają lepiej od Wharfedale 8.4 to cie zabije smiechem.

i nikt mi nie powie ze jakis zestaw za 1000zeta zagra lepiej od wharfedale na pokladzie no chyba ze ma sie padło za wzmacniacz. ja jestem zadowolony i nie przyrównuje mojego zestawu do takich pierdziawek i nie wmawiam wam ze moj zestaw jest boski bo tak nie jest ale mi pasuje i tez słucham metalu i czuje powera tego gatunku a i opery da sie doskonale słuchac.

wiesz sam dzwiek nie jet wyznacznikiem dobredo zestawu a co z przestrzenią?szczegółami?

wyłącz woofa w stero w tej aiwe to zobaczysz jak to gra .heeh własnie te zestawy muszą graz z woofem chyba ze lubisz suchy i pusty dzwięk bez wyrazu? heh wiem bo u kumpla sprawdzałem

to narka

czekam na atak,hehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->kaczy

Twoje zacietrzewienie i pewność siebie jest po prostu przykra.

aiwa nie podskoczy bo kosztuje 1000 a whardedale więcej więc musi być lepsze

taaaaaaa....powodzenia z takim myśleniem w życiu.

aiwa jest tansza bo się jej prosdukuje setki tysięcy więcej niż wharfedale.

i nie musi być gorsza.

 

Najpierw posłuchaj a potem siewypowiadaj - nowe aiwy akurat grają bardzo dobrze.

i pewnie nie gorzej niż tanie wharfedale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie jestem wielkim znawcą ale mam w domu prócz tego w "o mnie" także mikrowieżę (stereo) z aktywnym subem czy raczej subikiem. I co do basu to rzeczywiście nisko schodzi a nawet - jak się podkręci - za nisko. I z tą Aiwą jest pewnie tak samo. Basu daje "tak jak lubisz". Tych Whardali nie słyszalem ale oceniając z wyglądu to nie są one tak małe i coś tam powinny dać z siebie wycisnać . Może wzmacniacz masz więc jak na nie i swoje wymagania po prostu zbyt słabowity? Albo to nie są istotnie dla ciebie kolumny. Nie wszystko musi być do wszystkiego i dla każdego. To też możliwe ale zacząłbym od wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.