Skocz do zawartości
IGNORED

Śpieszmy się kochać plazmy... :(


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Być może za kilka miesięcy będę miał możliwość zestawienia tych dwóch technologi w domu.Tzn brat po przygodach z samsungiem chcę przejść na Oled 65cali i najlepiej serię z tego roku..Zobaczymy jak sprawy się potoczą i co z tego wyjdzie.Gdyby do tego doszło na pewno to zrobię i zdam relacje obiektywnie i bez żadnego marketingu.

O i na takie relacje czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze może być subiektywnie z dodatkiem obiektywizmu:)

 

Subiektywnie :

1. «przedstawianie i ocenianie czegoś wyłącznie z własnego punktu widzenia»

2. filoz. «pogląd, według którego przedmiot poznania nie istnieje obiektywnie, lecz jedynie subiektywnie, tj. w zależności od sposobów i warunków poznawania właściwych podmiotowi poznającemu»

 

Obiektywnie

 

 

obiektywizm

1. «przedstawianie i ocenianie czegoś w sposób zgodny ze stanem faktycznym, niezależnie od własnych opinii, uczuć i interesów»

2. «w ontologii: pogląd, zgodnie z którym przedmiot poznania istnieje poza podmiotem poznającym i niezależnie od niego; w aksjologii: stanowisko, które przypisuje wartościom istnienie niezależne od świadomości»

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a wrzucę moze ktoś się skusi::)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Nie wszyscy twierdza ze Oled goni plazmę w każdym aspekcie .. kuro vs b7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jeden z koncowych komentarzy przetlumaczony na szybko;

 

mam już mój B7 na sprzedaż, więc to, co robię;)

wrgb oleds nie ma tej samej enery w kolorach jak 500M lub plazmy w ogóle.

rozkład widmowy jest wyłączony w porównaniu do CRT i plazmy, co oznacza, że ​​nigdy nie można uzyskać na nich obrazu referencyjnego.

Kolory świecą bardziej na 500M

nie ma problemów z metamorfozą, więc oznacza to czystą referencję, jeśli ją skalibrujesz.

 

jeśli masz je obok siebie, zauważysz, że 500M ma cieplejszy wygląd w porównaniu do OLED.

i zauważysz też, że czegoś brakuje w obrazie na B7.

po prostu nie ma tego samego naturalnego uderzenia na zdjęciu jak 500M.

jeśli dopasujesz kolor biały do ​​500 M, oled nadal będzie wyglądał na bardziej zimny i pozbawiony blasku w kolorach.

nawet biel wygląda lepiej i bardziej naturalnie na plazmie, ponieważ jest mieszanką wysokiej energii Red Green i Blue.

Biali na OLED wyglądają na bardziej ubogich.

Skintony wyglądają bardziej naturalnie i realistycznie na 500M ze względu na wyższą energię dla koloru czerwonego.

 

jeśli obejrzysz Blu Ray, B7 będzie miał trochę lepsze i czystsze szczegóły, ale to wszystko

500M nadal jest referencją dla SDR i ma bardziej naturalny i realistyczny obraz.

 

jeśli twoje proirity to czysty obraz referencyjny, to idź do 500M.

użyj go i poczekaj, aż QLED przyjdzie za kilka lat.

to jedyna technika, którą mogę o tym pomyśleć, dopasuje plazmę do naturalnego obrazu i poprawi kolory, tak jak je widzimy.

 

Jeśli chodzi o czerń i kontrast

wykonaj reset i kilka zmian napięcia na 500M i będziesz miał oled czarne i kontrast bez problemów.

można nawet zmniejszyć przyciemnianie ABL, aby dopasować ogólną jasność na B7 z SDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to scenerie pokazane na prezentowanym filmie kuro vs b7, jednoznacznie pokazują, że b7 ma problem z pokazaniem ich w nasłonecznieniu, nie ma tej ciepłoty i intensywności barw, szczególnie widać, to na obrazie ze słonecznikiem. Oled jest bardziej wyprany, a kuro soczysty i promienny.

 

Nie pozostaje nic innego jak tylko oszczędzać swoją plazmę w nadziei, że za 10lat pokonają wszystkie bolączki OLED lub wymyślą coś innego, by móc bardziej zbliżyć się do ideału.

 

Zawsze gdy widzę kolory z plazmy, to morda mi się śmieje od ucha do ucha.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

 Witajcie.. odświeżę prastary wątek..  Właśnie kupiłem po długich Namysłach Oleda 65gz950 i stoi teraz obok mojej 65vt60.. Proszę się nie sugerować zdjęciami gdyż nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością..  Plazma była niedawno kakibrowana a oled w trybie True Cinema jest naprawdę bardzo bardzo blisko jeśli chodzi o barwy,balans bieli.. Aż deko w szoku jestem..  Tak na szybko jeden film leci w Dolby vision a drugi ten sam w HD z netflixa i badam jak doktor..  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

received_373331466938219.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, ja też chętnie poczytam, bo też mam tego Panasa, lub c9 na oku. :-))

Porównania i oględziny w sklepach są niewiarygodne, najlepsze są te z zacisza domowego. Szczególnie interesuje mnie jak OLED będzie sprawował się w nasłonecznionym pomieszczeniu, w porównaniu do PDP.

A 65vt60 to raczej FHD a nie HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez miesiąc obok siebie plazmę 50st50 oraz Philipsa 65OLED803 - u mnie niestety różnica była dość znaczna dlatego zamiast plazmy przyszedł drugi oled: 55OLED803 
Jeden wieczór poświęciłem aby ustawić panasa choć w połowie tak jak oled ? - nie dało się ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten OLED sprawuje się w nasłonecznionym pokoju? Bo gdy się ściemni to tak wielkiej różnicy już takiej nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Użytkuję 50st50, gdzieś w menu jest funkcja puszczenia czyszczących pasów.

Czy to coś pomaga i przypomnijcie proszę gdzie włączyć.

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sittek napisał:

A jak ten OLED sprawuje się w nasłonecznionym pokoju? Bo gdy się ściemni to tak wielkiej różnicy już takiej nie ma?

W obydwu sytuacjach będzie  lepiej. W całkowitej ciemności obraz aż kipi kontrastowością,czystością a w dzień plazma szarzeje i ma gorszą biel .. Na dłuższy opis trzeba poczekać bo mam trochę roboty..  Ale podsumowując na szybko , zakupu nie żałuję wogole .... I te 77 było by ok ?i trafił mi się dobry panel bo na kolorowych planszach,  i białej praktycznie zero zafarbu..  Coś tam niby widać deko.... Ale to trzeba się wpatrywać.. Po dopasowaniu jasności Oleda do plazmy w pewnym sensie mit o gorszych kolorach na oled wczoraj sobie wybiłem z główki , chodź zielony nadal deko słabszy na oled w pewnych sytuacjach.  

5 godzin temu, sittek napisał:

A jak ten OLED sprawuje się w nasłonecznionym pokoju? Bo gdy się ściemni to tak wielkiej różnicy już takiej nie ma?

W obydwu sytuacjach będzie  lepiej. W całkowitej ciemności obraz aż kipi kontrastowością,czystością a w dzień plazma szarzeje i ma gorszą biel .. Na dłuższy opis trzeba poczekać bo mam trochę roboty..  Ale podsumowując na szybko , zakupu nie żałuję wogole .... I te 77 było by ok ?i trafił mi się dobry panel bo na kolorowych planszach,  i białej praktycznie zero zafarbu..  Coś tam niby widać deko.... Ale to trzeba się wpatrywać.. Po dopasowaniu jasności Oleda do plazmy w pewnym sensie mit o gorszych kolorach na oled wczoraj sobie wybiłem z główki , chodź zielony nadal deko słabszy na oled w pewnych sytuacjach.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.