Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 2- 2,5 tys zł


peter

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej nasycony, cięższy. Deimosy II słuchałem kilka lat temu i z tego co pamiętam określiłbym je podobnie. Indiana zagra kulturalnie, ale bardziej lekko, zwiewnie, bez aż takiego nasycenia, również w niemęczącym stylu i łagodnie na górze. Jak nie lubisz brzmienia B&W czy Focal to możesz przesłuchać, tym bardziej że bas w niewielkim pomieszczeniu (ok 18m) jest naprawdę wyjątkowo dobry z tych Tesi 560.

Dziękuję. Pozostanę chyba przy Deimosach II. Kila rzeczy za nimi: rozmiar, brzmienie (nie chciało mi się wychodzić z salonu ale już musiałem), brak kompresji - spuściłem im łomot i wszystko grało. Przede wszystkim jednak jakość zastosowanych komponentów jak i wykonania.

 

Propos Tesi, sam importer pisze:

 

Wady:

- W tej cenie praktycznie brak,

- W porównaniu do znacznie droższych monitorów, trzeba wspomnieć o pewnym rozmiękczeniu najniższych częstotliwości i ich mniejszej potędze, a także o mniejszym blasku wysokich tonów.

- Wpadający w wibracje papierowy tunel bass reflex.

link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety, ja mam tego pecha, że to słyszę.... buczenia, brzęczenia, dudnienia. W Deimosach tego nie usłyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie jest o Tesi 560, te grają czyściutko, nic takiego nie słyszałem, nawet przy głośniejszym odsłuchu. Może monitory 260 mają taką dolegliwość, nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze w tym temacie mi sie uda cos dowiedziec

Chodzi mi o Jade 1

Chetnie przeczytam opinie czy jest sens umawiac sie na odsluch czy szkoda czasu i za te pieniadze lepiej cos innego

A moze dolozyc do Jade 3?

Ogolnie maja byc podstawkowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

sam posiadam i polecam bardzo wszechstronne kolumny firmy ESA - Vivace 3 . Są do kupienia na allegro za 1450 zł. Można na nich posłuchać zarówno jazzu jak i rocka. U mnie grają w zestawie z lampą i creekiem destiny. Miałem mozliwosć porównania ich z kolumnami za 12 tys. zł i bym nie zamienił :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te esy i widze ze na upartego sam bym sobie je zrobil pewnie za ulamek ceny nowych

Skrzynki proste a glosniki z katalogu...

A jak patrze na Jade to nawet gdybym stanal na wlosach lonowych to bym ich nie wyzezbil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkownicy,

jasne sam byś zrobił. Wiem co mam ( do tych z allegro mam 1 głośnik średni więcej) i jak to gra w porównaniu z innymi. Te Esy mają 91 DB - rzadko które kolumny tyle mają decybeli. Dzięki temu są bardzo dynamiczne. Jade wypadają!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie stanąłem przed zakupem kolumn do pokoju, pokój jest dość mały 12m2. Zależy mi na dobrym sprzęcie do 2000zł. Obecnie znalazłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Co sądzicie o tych kolumnach? Znajdę coś lepszego w tej cenie?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej

Na chwile obecna mam dosc prostych skrzynek i basrefleksowego burczenia

Dlatego zinteresowalem sie jade 1

Dlatego chetnie wyslucham kazdej opinii

Np z czym to porownac jakiej klasy to dzwiek

Z jakimi monitorami to mozna porownac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie stanąłem przed zakupem kolumn do pokoju, pokój jest dość mały 12m2. Zależy mi na dobrym sprzęcie do 2000zł. Obecnie znalazłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Co sądzicie o tych kolumnach? Znajdę coś lepszego w tej cenie?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Było trochę pisane na ich temat. Generalnie nie są to zbyt dobre kolumny, nawet podłączone do bardzo dobrej elektroniki. Grają sklejonym dźwiękiem, bez przestrzeni. Natomiast sama barwa dźwięku nawet przyjemna, a bas bardzo dobry. Ale nie samym basem audiofil żyje :)

Można kupić równie dobry bas i o wiele lepszą resztę.

 

Do czego w ogóle zamierzasz podłączyć kolumny ? Jaki dźwięk lubisz, jakiej muzyki słuchasz ? Tylko trochę się wysil, nie pisz, że oczekujesz tradycyjnie czystego dźwięku z dobrym basem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkownicy,

jasne sam byś zrobił. Wiem co mam ( do tych z allegro mam 1 głośnik średni więcej) i jak to gra w porównaniu z innymi. Te Esy mają 91 DB - rzadko które kolumny tyle mają decybeli. Dzięki temu są bardzo dynamiczne. Jade wypadają!

bw tez maja 90db, a w pomiarach okazuje sie, ze 85. Niektorzy naciagaja parametry zwlaszcza w tanich glosnikach. Poza tym przez ten parametr rozumie sie czulosc. W praktyce glosniki z mniejsza iloscia dB w karcie katalogowej zagraja lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny JBL L-50 .Bardzo dobre kolumny i w dobrym stanie .Szukając kolumn do mojego systemu 5lat temu po wielu odsłuchach nawet kolumn nowych w cenach 2kzł trafiłem na podobną aukcję i nie żałuje zakupu do dziś ,a dałem 900zł!

Te kolumny to rewelacja -bas ,środek pasma i góra miodzio;)POLECAM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy dobrze trafiłem. Kolumny Elac fs 67.2. chce wymienić na większe. Stan bardzo dobry. W zestawie gąbki i wkręcane kolce.

Czekam na propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post tutaj.

Mam wzmacniacz Harman Kardon HK 980 i odtwarzacz Denon dcd 700ae. Do tego zestawu potrzebuję jakichś kolumn podłogowych, w cenie max do 2000 zł, co i tak już jest przesadą, bo pierwotnie zakładałem 1500, ale co tam...

Mają grać w pokoju o wymiarach 4,4m x 3.8m, co daje prawie 17 metrów kwadratowych, kubatura to 42,6 metrów sześciennych. Zestaw będzie stał na dłuższej ścianie, bo tylko taka istnieje możliwość.

Słucham maniakalnie Kultu, generalnie starego polskiego rocka, jak również zagranicznego. Ale zdarzają się też inne melodie, po elektronikę, starą i nową. Ale zestaw chciałbym skomplementować z bardziej rockowym przeznaczeniem.

Jestem na początku swojej drogi i ten zestaw jest moim pierwszym poważnym, więc pozwoliłem się zapytać ludzi o doświadczeniu większym niż moje o jakąś poradę. Czego posłuchać, czym się zainteresować. Do sklepu jakiegoś poważniejszego mam daleko, więc nie chciałbym wpadać nieprzygotowany.

Z góry dziekuję za wszelkie odpowiedzi, sugestie, krytykę.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam Tesi 560 - po odsłuchaniu zakochałem się w nich i zakupiłem. Po kilkudziesięciu godzinach grania mogę z całą pewnością stwierdzić, że grają przepięknie... Odsłuchiwałem je z ampli stereo harmana i cambridge - postawiłem na cambridge. Grają przepięknie i niesamowicie czyściutko ;-) Na Harmanie słychać było więcej basu (i bardziej rozhuśtanego grania), ale za to CA o wiele lepiej (wydaje się) trzymają w ryzach te kolumny ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowych kolumn podłogowych do zestawu Yamaha R-S500 + CD-N500. Budżet to około 2500 zł za parę. Pomieszczenie około 20 m2. Muzyka jakiej słucham to wszytko po trochu z naciskiem na rock. Czasami cięższa nuta. Zastanawiam się nad:

Dali Zensor 5,

Dali CONCEPT 6 – miałem Concept2 i grały całkiem przyjemnie,

Elac FS 57.2 / 58.2

Tannoy Mercury V4,

Monitor Audio Bx5

Jakieś propozycje z Waszej trony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Pozostanę chyba przy Deimosach II. Kila rzeczy za nimi: rozmiar, brzmienie (nie chciało mi się wychodzić z salonu ale już musiałem), brak kompresji - spuściłem im łomot i wszystko grało. Przede wszystkim jednak jakość zastosowanych komponentów jak i wykonania.

 

Propos Tesi, sam importer pisze:

 

Wady:

- W tej cenie praktycznie brak,

- W porównaniu do znacznie droższych monitorów, trzeba wspomnieć o pewnym rozmiękczeniu najniższych częstotliwości i ich mniejszej potędze, a także o mniejszym blasku wysokich tonów.

- Wpadający w wibracje papierowy tunel bass reflex.

link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety, ja mam tego pecha, że to słyszę.... buczenia, brzęczenia, dudnienia. W Deimosach tego nie usłyszałem.

+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym w teście na inteligencję - do tego zestawu : MA BX5, tutaj mi jakoś nie pasuje .........

To ciekawe. Możesz napisać czemu? Pytam bo w sklepie w którym jestem umówiony na odsłuch te kolumny mi również zaproponowano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominicus jestem użytkownikiem Elac'ów 57.2 i z czystym sumieniem mogę Ci je polecić. Mają solidną podstawę basową,środek ok i wyeksponowaną górę,generalnie są szczegółowe.Grają z Yamahą R-S300.

Jeśli chcesz coś mniej ostrego to polecam zastanowić się nad Zensor'ami 5. Są cieplejsze od Elac'ów. Przez to nieco mniej eksploatują uszy przy dłuższym słuchaniu.

 

Ps. Nie wiem jak u Ciebie ze zwierzętami/dziećmi :P ale ja sobie chwalę stalową maskownicę w 57.2. Nie jest to idealne odschłuchowo rozwiązanie ale daje komfort psychiczny.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrandeMan dzięki za odpowiedź. Przesłucham Elac, martwi mnie tylko tylny bass reflex... Zobaczymy jak wypadną w porównaniu z konkurencją.

Czy testowałeś może z Yamahą kolumny Indiana Line Tesi 560 N?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolumny Tannoy Mercury V4 w cenie 249 funtów, czyli ok. 1250 PLN za nowe to dobry wybór?

Pokój ok. 30m2, muzyka raczej rockowa, ale też i Mike Oldfield, Norah Jones czy Tori Amos.

Zakup w Londynie i transport do Polski to nie problem. Zresztą Londyn to prawie już Polska.

 

Np. takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jeżeli nie te, to jakie w tej cenie? Raczej nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu miałem tannoy saturn s10. Ogromne kolumny, duży otwarty dźwięk. Bardzo efektowne i nie meczące brzmienie. Jednak mnie z czasem zaczęło brakować blasku na górze właśnie w agresywnej muzyce.

Tannoy to zapewne bardzo ciekawy wybór i to w każdym segmencie cenowym.

Najlepszym i chyba najrozsądniejszym sposobem wybrania kolumn dla siebie jest ich odsłuch.

O to czasem trudno i wtedy trzeba już podjąć pewne ryzyko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem okazji słuchać Tesi 560...

Co do bas refleksu to faktem jest że musisz sobie ten dystans w przypadku Elac'ów zostawić,u mnie 15-20 cm okazało się wystarczające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przesłuchałem, Monitror Audio BX5, Indiana LineTesi 560N, Dali Zensor 5. Po godzinie wyszedłem ze sklepu delikatnie mówiąc otumaniony... Moim faworytem były Dali, Tesi 560 miały być czarnym koniem, a BX5 odsłuchałem by mieć porównanie. Na pierwszy ogień poszły BX5 i muszę przyznać że zrobiły bardzo dobre pierwsze wrażenie. Potem były Tesi 560 i mimo iż grały bardzo podobnie to jednak BX5 wydawały mi się lepsze. Na koniec zostawiłem sobie Dali i trochę się rozczarowałem. Może przez to że zbyt wiele sobie po nich obiecywałem.

Elac FS 57.2 / 58.2 nie mieli, ale trochę obawiam się o tylny bass reflex więc po nich nie płąkałem...

Gdy zapytałem o Tannoy Mercury V4 to sprzedawca powiedział że szkoda na nie czasu i darowałem sobie, nie wiem czy dobrze

Na dzień dzisiejszy mimo że odsłuchane kolumny grają bardzo podobnie to najbliżej mi do MA BX5. Niestety BX6 są już sporo droższe :-(

Porównam jeszcze MA BX5 z Dali CONCEPT 6. Concept2 zrobiły na mnie kiedyś bdb wrażenie wiec większy brat powinien być lepszy. No cóż zobaczymy, a właściwie usłyszymy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na www.hifi.pl w giełdzie do 3tys są oryginalne Totem Staff, Esa Ostinato 2, B&W CDM1NT, Proac 125. Na Allegro B&W CDM7NT, Epos m15.2, Kef iq9

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.