Skocz do zawartości
IGNORED

system stereo do 2500 zł +- 500 zł


marcelinho24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tych granicach cenowych to na pewno kupisz coś u producenta STX. Mają ogólnie dobry sprzęt i cenowo ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolution to wyższa linia od Mercury. R3 są na takich samych głośnikach co M4 (tylko kosze zmienione na ładniejsze i węższe), dźwięk jest trochę podobny ale nie do końca, ogólnie jest lepszy. Obecne Revolution to zupełnie co innego, na głośnikach dual-concentric (DC6T , XT6F) - mniej ciepłe, ostrzejsze od starych R3.  F jest trochę nowszą linią i grają dużo gorzej od M, o R3 nie wspominając.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
F jest trochę nowszą linią i grają dużo gorzej od M, o R3 nie wspominając.  

 

F są na tych samych głośnikach co M.

F mają zbliżone centra głośników i poprawioną zwrotnicę - nie są tak misiowate jak M.

 

Dodatkowo F4 są w układzie D'Appolito.

 

R, generalnie rzecz biorąc, mają fornir zamiast okleiny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to tylko pozory, F mają inne głośniki od M/R. Może z wyglądu woofer jest podobny ale to wszystko. Wysokotonowiec jest inny. F są co najwyżej nowsze i 'lepsze' na papierze wg producenta, ale to marketing. W niczym dźwięk nie dorównuje M (ale też aż tak bardzo nie odstaje). Tak czy inaczej nie polecałbym ich, lepiej już wybrać V4. Dopiero F custom mają ulepszenia i one grają faktycznie bardzo dobrze. 

A co do R to nie tylko fornirem się różnią, dźwięk jest inny od M/F/V, bas w szczególności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo R3 w bardzo okazyjnej cenie brać póki są ;-) nowe 3600zł kosztowały i grają bardzo dobrze z szybkim rozdzielczym jasnym wzmacniaczem, polecam te kolumny na dobry początek zabawy z audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak brac brac, cena  niska bo brak wysyłki....:)

potwierdzam, R2 są tez bardzo dobre a do mniejszych pomieszczeń nawet lepsze od R3, przesiadlem sie bezposrednio z M4 na R2 i od razu poczulem dźwięk o klasę wyższy.. w ok 15 m kw lepiej się sprawdziły u mnie niz R3

wzmaki Denona pma-15xx  swietnie sie do nich nadają 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, costa brava napisał:

tak brac brac, cena  niska bo brak wysyłki....:)

potwierdzam, R2 są tez bardzo dobre a do mniejszych pomieszczeń nawet lepsze od R3, przesiadlem sie bezposrednio z M4 na R2 i od razu poczulem dźwięk o klasę wyższy.. w ok 15 m kw lepiej się sprawdziły u mnie niz R3

wzmaki Denona pma-15xx  swietnie sie do nich nadają 

Może uda się jakoś dogadać co do wysyłki? R3 są do pomieszczeń 20m2 i koniecznie min 60cm od tylnej ściany, rock i cięższe brzmienia na tych kolumnach brzmią świetnie, ale nie tylko w ogóle to uniwersalne kolumny tylko potrzebują miejsca wokół siebie jak na razie to Ushery V-604 okazały się wyraźnie lepsze, ale też jaka różnica w cenie...  jeszcze mam Dynaudio Excite X38 do sprawdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja z kolei szukam czegoś odpowiedniego do bardzo nieakustycznego pokoju połączonego z kuchnią. Miejsca na podłogówki raczej brak. Możliwe jest tylko postawienie głośników na szafce rtv o szerokości 160cm.

Szukam głośników które zapewnią mi odpowiednią ilość basu a jednostka sterująca chciałbym aby miała możliwość podłączenia do TV i konsoli PS4. Fajnie gdyby miała funkcje sieciowe, tj. spotify, youtube, tidal itp.

Mogą to być używki tak więc cena nie jest sztywna ale głośniki max 2 000zł, jednostka sterująca też jakieś 2000-2500zł.

Myślałem początkowo o Dali Zensor 3 i jakimś wzmaku np. Marantz PM7005 i w przyszłości jakiś klocek sieciowy.

Możecie mi pomóc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy Yamaha RN402D - ma sporo wynalazków łącznie z dostępem do serwisów,

radio sieciowe i wejścia cyfrowe.

Głośniki Dali Zensor 3, JBL Arena 130 , Indiana Line Tesi 260 - ma nawet BR na froncie.

Jak Ci się uda - możesz znaleźć komplet z jakąś Yamahą a wtedy można liczyć na rabaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj coś u producenta STX jest to polski producent który posiada naprawdę bardzo dobrej jakości sprzęt nagłaśniający w całkiem niskich cenach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Obecnie posiadam mini-wieżę Panasonic SC-HC397 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) do odtwarzania płyt CD. Bajerancki, płaski wygląd, wbudowane głośniki (2x20W), cieszy oko jednak czy w takim sprzęcie jakość audio jest taka, jaka być powinna? Obecna cena tego urządzenia to 800-1000zł. Myślę jednak, że znacząca część tej ceny to płaski design. Chciałbym "wznieść" się o poziom wyżej jeśli chodzi o jakość dźwięku. Chodzi mi o jakość odtwarzanych płyt CD, bo głównie do tego będzie używany nowy sprzęt, który planuję kupić. Obecna mini-wieża posiada wszelkie dodatki typu odtwarzanie mp3, obsługa bluetooth, usb, ale nie są one mi potrzebne. Odtwarzacz ma się skupić na jak najwierniejszym odtworzeniu plików audio z oryginalnych płyt CDDA. Cena nowego zestawu ok. 2000-2500zł. A więc czy doinwestować te 1500zł i czy jakość dźwięku będzie adekwatnie wyższa/zauważalna od obecnej? Czy warto? Moc i głośność kolumn/głośników nie jest istotna, słucham raczej na niskim i średnim poziomie głośności i to w tym zakresie chciałbym cieszyć się jak najlepszą jakością. Głośniki wbudowane czy osobne kolumny? Nie znam się dlatego pytam. Jednak fajnie byłoby jakby taki odtwarzacz cd można było kupić za jednym razem, nie chciałbym mieć każdej części z osobnego źródło typu kolumny osobno, kable osobno, odwarzacz osobno itp. Chciałbym móc kupić raczej jakiś zestaw niż "składak". 2500zł to niewygórowana cena i chyba w tej kategorii cenowej nie ma aż tak wielkiego znaczenia by każdy element był dedykowany osobno, za tą cenę nie spodziewam się cudów dźwiękowej natury jednak chciałbym poczuć coś więcej niż obecnie.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.


pozdrawiam,

Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Apropo systemu stereo za ~2500zł, na sprzedaż pojawił się ciekawy wzmacniacz AA MAP105, konstrukcja dual mono 2x140W w klasie A

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Heja, może ktoś podpowie, mianowicie chciałbym dokupić dwie kolumny podłogowe do suba jbl studio 250p grającego jak narazie z ampli Harman av132. Moją uwagę zwróciły ostatnie sztuki jbl studio 270, kiedyś gdzieś słyszałem jak grają i można powiedzieć, że to jest to :)  Aczkolwiek chętnie wezmę pod uwagę wasze propozycje. Słucham muzyki elektronicznej, czasami pop. pokój około 20 m kw. Budżet do 3000 pln. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Taki wybór:

- Yamaha PianoCraft (mcr-n670d, mcr-n870d) czy Pioneer sx-s30dab, nc-50dab - który z nich jest bardziej wydajny?

Wiem, że na papierze Yamahy są mocniejsze, a jak to jest w realu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2020 o 21:55, leon11 napisał:

Heja, może ktoś podpowie, mianowicie chciałbym dokupić dwie kolumny podłogowe do suba jbl studio 250p grającego jak narazie z ampli Harman av132. Moją uwagę zwróciły ostatnie sztuki jbl studio 270, kiedyś gdzieś słyszałem jak grają i można powiedzieć, że to jest to :)  Aczkolwiek chętnie wezmę pod uwagę wasze propozycje. Słucham muzyki elektronicznej, czasami pop. pokój około 20 m kw. Budżet do 3000 pln. pozdrawiam

Jeśli lubisz muzykę elektroniczną to warto wziąć pod uwagę na Tannoy Platinum b6, Focal Chorus 716 czy Monitor Audio Bronze 6. Napisz do mnie w sprawie wyceny lub wypożyczenia.

 

W dniu 17.01.2020 o 09:51, Nowicjusz72 napisał:

Witam.

Taki wybór:

- Yamaha PianoCraft (mcr-n670d, mcr-n870d) czy Pioneer sx-s30dab, nc-50dab - który z nich jest bardziej wydajny?

Wiem, że na papierze Yamahy są mocniejsze, a jak to jest w realu?

W rzeczywistości także Yamaha będzie wydajniejszym wzmacniaczem alternatywą może być Pioneer xc-hm86d.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2020 o 09:51, Nowicjusz72 napisał:

Witam.

Taki wybór:

- Yamaha PianoCraft (mcr-n670d, mcr-n870d) czy Pioneer sx-s30dab, nc-50dab - który z nich jest bardziej wydajny?

Wiem, że na papierze Yamahy są mocniejsze, a jak to jest w realu?

Brzmieniowo NC-50DAB najbardziej mnie przekonuje, co do wydajności ciężko powiedzieć, ale twierdzę iż Yamaha ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 21:01, Q21 napisał:

W rzeczywistości także Yamaha będzie wydajniejszym wzmacniaczem alternatywą może być Pioneer xc-hm86d.

 

18 godzin temu, S4Home napisał:

Brzmieniowo NC-50DAB najbardziej mnie przekonuje, co do wydajności ciężko powiedzieć, ale twierdzę iż Yamaha ? 

No to dostałem ciekawe odpowiedzi. Na pokładzie jest jeszcze Onkyo R-N855 - też na papierze wygląda to dobrze.

Można stwierdzić, że pobór prądu danego urządzenia ma się nijak do zaoferowanej mocy wzmacniacza, istotną rolę odgrywa tu zastosowana elektronika.

Czyli w kolejności mamy:

1. Yamaha PianoCraft (mcr-n670d, mcr-n870d);

2. Pioneer nc-50dab;

3. Pioneer sx-s30dab - myślałem że będzie wyżej

i dochodzi Onkyo R-N855 - kwestia jak on wypada na tle reszty, w jednym z testów został oceniony lepiej od Pioneera nc-50dab.

Do tego monitory. Tu zastanawiam się nad Indiana Line Tesi 261, Tesi 262, Monitor Audio Bronze 2. Ma być przyjemnie, naturalnie, bez dudnienia.

Niestety monitory "wciśnięte" na komodzie dlatego bass reflex z przodu, a po drugie mało miejsca bo 18 cm szerokości.

Nie sposób też te wszystkie opcje pożyczać do odsłuchu w domowych warunkach, dlatego trzeba trochę zawęzić wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga HT25B, naprawdę w tej cenie lepszy wzmacniacz ciężko dostać. Mam, i polecam. Basów nie zabraknie, regulacja barwy, bluetooth. Ma moc, bez zająknięcia napędza Cobalty 616S. Przy cichym słuchaniu nie gra jak pudełko tylko całkiem przyjemnie. Do tego nam Yamaha NT670D.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nowicjusz72 napisał:

No to dostałem ciekawe odpowiedzi. Na pokładzie jest jeszcze Onkyo R-N855 - też na papierze wygląda to dobrze.

Nie słuchałem tego modelu, ale wiem z pewnych źródeł że salony trzaskały tego na potęgę. Warto się zainteresować bo zamówienia na Polskę również byłby spore, gdzieś to się rozeszło ? 

1 godzinę temu, Nowicjusz72 napisał:

1. Yamaha PianoCraft (mcr-n670d, mcr-n870d);

2. Pioneer nc-50dab;

3. Pioneer sx-s30dab - myślałem że będzie wyżej

O trójeczce zapomnij. Pierwsze dwie dobre opcje, lecz jak obstaje za Pioneer, słuchałem i osobiście zrobił pozytywne wrażenie jak na taki produkt w dosyć przystępnej cenie. Charatker standardowo jak na Pionner'a przystało - lekko efektowe granie ? 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz72 zwróć uwagę na Yamaha mcr670 + Indiana Line Tesi 261 lub Pioneer xc hm86d w połączeniu z Monitor Audio Bronze 2 jeśli lubisz jaśniejszy charakter brzmienia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2020 o 18:34, Q21 napisał:

Nowicjusz72 zwróć uwagę na Yamaha mcr670 + Indiana Line Tesi 261 lub Pioneer xc hm86d w połączeniu z Monitor Audio Bronze 2 jeśli lubisz jaśniejszy charakter brzmienia.

Co do charakteru brzmienia to chyba będę musiał posłuchać tych charakterystyk, bo do tej pory nie miałem takiej możliwości i nie wiem "co lubię".

Po słuchaniu audio z głośniczków kina domowego zapragnąłem naturalnego dźwięku, bo tu wydaje mi się, że coś jest nie tak i na dłuższą metę męczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nowicjusz72 napisał:

Co do charakteru brzmienia to chyba będę musiał posłuchać tych charakterystyk, bo do tej pory nie miałem takiej możliwości i nie wiem "co lubię".

Po słuchaniu audio z głośniczków kina domowego zapragnąłem naturalnego dźwięku, bo tu wydaje mi się, że coś jest nie tak i na dłuższą metę męczy.

Zapraszam na odsłuch, z chęcią zaprezentuję ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2020 o 08:32, Nowicjusz72 napisał:

Co do charakteru brzmienia to chyba będę musiał posłuchać tych charakterystyk, bo do tej pory nie miałem takiej możliwości i nie wiem "co lubię".

Po słuchaniu audio z głośniczków kina domowego zapragnąłem naturalnego dźwięku, bo tu wydaje mi się, że coś jest nie tak i na dłuższą metę męczy.

Jeśli tylko miałbyś po drodze to zapraszamy do naszego salonu, w którym sprzętu nie brakuje i na pewno znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam do Was daleko (S4Home, Q21). Czytając Wasze jak i innych porady i opinie powoli wiem jak złożyć sobie coś z czego będę zadowolony (dziękuję za to), a jednocześnie muszę obracać się w pewnych założeniach wymiarowych.

W ten oto sposób stałem się posiadaczem w dobrej cenie monitorów Indiana Line Tesi 262.

Z opinii wynika, że monitorki mają ciepłe brzmienie.

Pytanie więc czy Pioneer nc-50dab dobrze się spasuje z Tesi, i czy mocy wystarczy?

Drugie pytanie - dobór przewodów głośnikowych - jest tego sporo do wyboru, no i tego tematu nie znam kompletnie w tej chwili. Czy dobór przewodów jest rzeczywiście tak istotny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2020 o 09:27, Nowicjusz72 napisał:

Czy dobór przewodów jest rzeczywiście tak istotny? 

Nie. Jeśli przewód w ogóle coś wnosi, to tak mało, że połowa Forum tego nie słyszy. Więc jeśli masz do czegoś dołożyć, to do lepszego wzmacniacza ewentualnie CD, a nie do lepszych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie dokładaj, ale na początek kup spoza branży YTDY6x0,5 i podłącz 3 na plus

i 3 na minus. Jak będzie zbyt blisko, analitycznie i z naturalną agresją wywalisz bez żalu  ;-)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.