Jump to content
IGNORED

system stereo do 2500 zł +- 500 zł

marcelinho24
 Share

Recommended Posts

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam

czy jest sens kupować urządzenie typu all in one jak np. sonoro prestige  https://www.tophifi.pl/systemy-mini/systemy-mini/sonoro-prestige.html jako alternatywa dla klasycznego zestawu jak np. yamaha n470d. mam ograniczenia meblowe co do kolumn i zastanawiam się, co się lepiej sprawdzi.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cześć, 

podepnę się pod temat bo problem podobny. Szukam audio do max 3tysiecy. Z dotychczasowych poszukiwań udało mi znaleźć to co poniżej:

wzmacniacz Yamaha AS-301

kolumny podstawkowe Monitor Audio Bronze 2 lub Pylon Audio Pearl 25 Monitor (bardziej przemawiają do mnie pierwsze ponieważ mają BR z przodu a kolumny będą dość blisko ściany)

czy warto dołożyć trochę $$ i kupić amplituner Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8250, czy będzie słyszalna różnica w dźwięku ?

Zestaw będzie grał w pokoju z aneksem razem około 20m kw. Przeznaczenie do sluchania muzyki, obecnie glownie youtube, gramofon i sporadycznie filmy. Oczywiście w przypadku amplitunera radio i spotify będzie miłym dodatkiem, z którego na pewno też będę korzystał.

Edited by jdrk.

W dniu 4.11.2020 o 10:20, jdrk. napisał:

Cześć, 

podepnę się pod temat bo problem podobny. Szukam audio do max 3tysiecy. Z dotychczasowych poszukiwań udało mi znaleźć to co poniżej:

wzmacniacz Yamaha AS-301

kolumny podstawkowe Monitor Audio Bronze 2 lub Pylon Audio Pearl 25 Monitor (bardziej przemawiają do mnie pierwsze ponieważ mają BR z przodu a kolumny będą dość blisko ściany)

czy warto dołożyć trochę $$ i kupić amplituner Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8250, czy będzie słyszalna różnica w dźwięku ?

Zestaw będzie grał w pokoju z aneksem razem około 20m kw. Przeznaczenie do sluchania muzyki, obecnie glownie youtube, gramofon i sporadycznie filmy. Oczywiście w przypadku amplitunera radio i spotify będzie miłym dodatkiem, z którego na pewno też będę korzystał.

Ostatni w miarę dobry amplituner Onkyo to TX-8150 po tym modelu to straszna tandeta jest.

Ja osobiście wybrałbym Cambridge Audio AXR100D, co prawda Yamaha ma więcej bajerów ale dźwięk Yamahy do mnie nie przemawia. Uważam go za pusty, bez wyrazu tandetnie plumkający.

Edited by bbobii

@jdrk.        Zawsze jest jakaś alternatywa, choćby kolumny używane np:

Hidden Content

żeby się jakoś w wyznaczonym budżecie zmieścić ...

Bierz Yamahę, ale co do kolumn, to bardziej, niż Bronze widział bym np. Elac Debut B6.

Też z BR na froncie, ale inny charakter grania. Tyle że i tak poza granicą 3 tys ? 

Edited by audioburak
  • Like 1

... i zamiast IV RP jest PRL II

ok, dzięki za podpowiedź. Z powodu ograniczonego budżetu sprawdzę jak gra Yamaha A S-501/R-N602 z Pylonami Pearl 25.

Na start wole kupić lepszy wzmacniacz/ampli a w przyszłości ewentualnie zmienić kolumny. 

Oczywiście za używanymi kolumnami też się rozglądam, jeśli trafi się coś godnego uwagi to nie wykluczam takiego wariantu ? 

Pomóżcie w doborze kolumn. Salon z aneksem 25m2, przestrzeni sporo do ustawienia kolumn, muzyka to oczywiście wszystko od ambientu i inne idm'y, poprzez postrock, soul i jazz kończąc na bomm bapowy'ch bitach.

Myślałem o amplitunerach sieciowych Yamaha Rn-602 lub Onkyo TX-8150/8250, z których zrezygnowałem na rzecz Onkyo TX-8220 kilka dni temu. Czytając forum, doszedłem do wniosku, że lepiej dobrać wzmacniacz i dobrać do tego odtwarzacz sieciowy lub inne urządzenie umożliwiające takie funkcje jak odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych.

Wymóg konieczny to wejście gramofonowe oraz możliwość podłączenia TV, ewentualnie sposób na podpięcie przewodowe komputera. 

Na ten moment skłaniam się ku Cambridge Audio AXA35 i kolumnom Monitor Audio Monitor 200 (jako nowym) lub Dali Concept 6 (jako używanym). Co myślicie o takim wyborze? Jaki odtwarzacz lub jego formę polecacie?

Dałby radę napędzić w przyszłości np. wharfedale linton (są piękne).

1 godzinę temu, Daniel_60843 napisał:

Pomóżcie w doborze kolumn. Salon z aneksem 25m2, przestrzeni sporo do ustawienia kolumn, muzyka to oczywiście wszystko od ambientu i inne idm'y, poprzez postrock, soul i jazz kończąc na bomm bapowy'ch bitach.

Myślałem o amplitunerach sieciowych Yamaha Rn-602 lub Onkyo TX-8150/8250, z których zrezygnowałem na rzecz Onkyo TX-8220 kilka dni temu. Czytając forum, doszedłem do wniosku, że lepiej dobrać wzmacniacz i dobrać do tego odtwarzacz sieciowy lub inne urządzenie umożliwiające takie funkcje jak odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych.

Wymóg konieczny to wejście gramofonowe oraz możliwość podłączenia TV, ewentualnie sposób na podpięcie przewodowe komputera. 

Na ten moment skłaniam się ku Cambridge Audio AXA35 i kolumnom Monitor Audio Monitor 200 (jako nowym) lub Dali Concept 6 (jako używanym). Co myślicie o takim wyborze? Jaki odtwarzacz lub jego formę polecacie?

Dałby radę napędzić w przyszłości np. wharfedale linton (są piękne).

Może zamiast się rozdrabniać kupić coś porządnego np. Audiolab 6000A Play

Cześć. Szukam nowych kolumn do swojego "systemiku". Cena za parę około 3000zł +/- 500zł, w grę wchodzą tylko sztuki nowe.

Aktualnie mam Indiana Line Nota 550X, wszystko z nimi ok ale mają za mało mięsistego dołu dla mnie, muszę go sztucznie podbijać w EQ.
Szukam czegoś co gra efektownie, ma podbity bas, nie iskrzącą średnicę, coś co ma w sobie dużo mięcha i ma w "D" naturalność. 
Słucham dużo metalu gdzie często pojawia się tłusta perkusja, chciałbym ją poczuć na podłodze.

Źródło to SONY DVP-S7700 połączony optycznie z Yamaha RXV-661 (używam 3 kolumn na przodzie do filmów, miło by było żeby z serii był dostępny głośnik środkowy). 

Jakieś pomysły, propozycje?

• 1 month later...

Polecam Focal Chora 806.

Kolumny: Xavian XN360 ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: 130" Projektor:Optoma UHD40::: Amplituner: Yamaha RX-A3050 + NAD M25 + Denon PMA1500R Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Xavian XN360 (front) ,Focal Chora 806 (tył,boki, sufit), CC800V (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

• 4 weeks later...

Witam. Szukam zestawu stereo (
 - kolumny podlogowe
- wzmacniacz z bluetoothem, portem usb, i wejsciem optycznym / hdmi) do 3500zl do salonu ~ 40m2. 
Zalezy mi na czystym lagodnym dzwieku bez agresywnego basu.
Glownie sluchana muzyka do medytacji, mantry, muzyka klasyczna / instrumentalna czasami jakis film. 

Zrodla audio:
- polaczenie optyczne/hdmi z tv
- usb drive
- bluetooth

Hidden Content

• 2 weeks later...

Yamaha RN 602 plus np. Pylon Audio Pearl 25

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Nie znam ni cen, ni dostępności więc ogólnie ( nie znając jeszcze żadnego z używanych języków ? )

podam przykłady: Castle nawet małe Knight, Elac seria Debut czy Quadral Argentum 530 lub np:

Hidden Content

Ogólnie rzecz ujmując raczej świeższe i z tekstylną kopułką do wysokich tonów a nie metalową,  choć 

bywają od tego wyjątki. W tak dużym metrażu basrefleks może być z tyłu, bo pewnie

miejsce na odsunięcie od ściany się znajdzie ... Rysiek.

PS. pozdrów Alexa van Warmerdama  ? 

• 3 months later...
  • 1 month later...

Dobry wieczór 🙂

Chciał bym skompletować budżetowy sprzęt do postawienia na biurku w bliskim polu i współpracy z komputerem gównie po analogu. Głównie do gier i słuchania muzyki z YT i Spotify, czasami z CD.
Zainteresowała mnie jednostka Taga Harmony HTR-1000CD z racji na kompaktowe wymiary i ciekawe opinie. Chciałbym to połączyć z monitorami Heco Aurora 300.
Miał ktoś okazję posłuchać takiego zestawu? Czy ta jednostka odpowiednio napędzi te monitorki?

Pozdrawiam

Powinna napędzić, jednak te monitory nie powinny stać blisko ściany ze względu

na tunel BR z tyłu. Jeśli biurko stoi luźno na środku to nie ma problemu, jeśli nie,

lepiej np. Elac Debut 5 lub 6 czy droższy Reference 6 lub Indiana Line Tesi.

Posted (edited)

Dzięki @audioburak za odpowiedź.
Biurko jest, można powiedzieć wolnostojące. Stoi bokiem do ściany w pewnej odległości od niej. Więc br z tyłu nie jest problemem.
Pozostaje kwesta przesłuchania tego zestawu w salonie. Czy aby wszystko ładnie będzie się zgrywać.

Pozdrawiam

Edited by Łukasz82

2 godziny temu, Łukasz82 napisał:

Dzięki @audioburak za odpowiedź.
Biurko jest, można powiedzieć wolnostojące. Stoi bokiem do ściany w pewnej odległości od niej. Więc br z tyłu nie jest problemem.
Pozostaje kwesta przesłuchania tego zestawu w salonie. Czy aby wszystko ładnie będzie się zgrywać.

Pozdrawiam

Podczas przesłuchania zwróć uwagę żeby sprzęt był tak umiejscowiony jak będziesz go słuchał w domu czyli biurko itd, a nie tak jak zazwyczaj w salonie bywa na kanapie w odległości 3-4 metrów od głośników rozstawionych min. 3 metry 😏

To zupełnie inny odbiór niż z głową między głośnikami

• 4 weeks later...
Posted (edited)

@SigSauer dzięki za odpowiedź.

Przekopałem trochę forum i wybór padł na Heco Aurora 300 i Topping MX3. 
Format CD potraktuję po macoszemu na rzecz Spotify, Tidal itp. 
Zamówienie zostało złożone w jednym z naszych zaprzyjaźnionych sklepów.
Na dokładkę teraz w weekend - 10%-owy bonus. 
Teraz pozostają odsłuchy u siebie, a jak nie będzie dobrze mamy zawsze opcję zwrotu.

Dziękuję i pozdrawiam 🙂

Edited by Łukasz82