Skocz do zawartości
IGNORED

jakie interkonekty i lub kable głośnikowe-pierwsze kroki


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem różnych grubości- bdb.TANI!!! kabel.Gdybym zaczynał i miał b.ograniczony budżet-nie znam lepszego.Cena/jakość w skali2-5: 7-chłodnym uchem.

Ma też wady.W tej cenie nie wypada wspominać, bo to niedorzeczność[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 36 lat później...

Witam szanownych przyjaciol w audiofilii.

 

Mam prosbe, aby szczesliwi uzytkownicy (obecnie i przeszli) marantza pm-75 podzielili sie swoimi wrazeniami na temat kabli glosnikowych i IC, jakich uzywali/uzywaja z tym wzkamkiem. Byloby idealnie gdyby trafil sie ktos, kto ma podobny zestaw do mojego (pm 75 plus cd67mkII ose po tuningu plus AA hyperiony III), ale nie pogardze zadna rada.

 

Chcialbym zawezic krag poszukiwan kabli, kory na razie, na sucho i bez odlsuchow, zawiera nastepujace kable:

- xlo er14+er11

- cardas crosslink bi-wire

- tara labs helix 8

- audionova moonwalk bi-wire

 

Czy warto ich posluchac? Aha - chce pojsc w bi-wire, wiec o takich kablach mysle. A moze cos powinienem dorzucic do tej listy. Prosze o rady. Slucham bardzo roznej muzyki (wiecej w "o mnie").

 

Chris01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze moda ma pm75 juz minela i nie ma kto poradzic koledze:-) Przyjdzie mi samemu zmierzyc sie z problemem.

pzdr Chris01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci komplet Albedo Blue - super się zgrywa z PM-75 i CD Marantza (ja mam CD 63SE z flakami od CD67SE + tuning. Dodatkowo polecam bardzo dobry zestaw Audio Nova Moonwalk + Phantom (mam taki teraz u siebie w innym zestawie). Z PM-75 dobrze zgrywał się też komplet IC Klotz LaGrange + AC Slate. Super brzmiał też Cardas ten najtańszy z metra, nie pamiętam nazwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wpis Jaro4444. Czy grasz moze na Audio Academy Hyperion?

 

Na razie w kregu moich zainteresowan jest wlasnie audionova moonwalk bi-wi. Mysle tez o cardasie crosslink takze w wersji bi-wi. Na allegro jest w nieglupiej cenie tara labs helix8 (bi-wi). Skoro radzisz to popytam o albedo (czy dobrze kojarze ze to kabelki ze sreberkiem?).

 

I jeszcze jedno: jak poradziles sobie z gniazdami w pm75? Wymieniles? Jesli tak to na jakie? Ja myslalem, aby powylamywac na razie takie kolnierze, ktore wokol tych srob sie znajduja i bedzie mozna zalozyc widly. Ale na razie sie boje.

 

Dziekie za wszelkie rady i komentarze

 

Chris01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris 1

Nie napisałeś, czego oczekujesz po kabelkach, jakie dżwię preferujesz, co chciałbyś zmienić? Bez tego raczej trudno poradzić.

Tanie XLO - w systemach które słuchałem - raczej odchudzają dżwięk, odejmują mu masy, za to są szczegółowe i dość przejrzyste i szybkie. Cardasów croslink kiedyś słuchałem ale... nie pamiętam jak grały, a wiec albi grały kiepsko, albo nijak, co teź czasami jest zaletą.

Jeśli chodzi o Audionowe, to robią fajne kabelki, ale moim zdaniem najlepsze sa ich najtańsze kable, przynakm,niej tak jest w przypadku interkonketów. Do dziś mam Phobosa, który pozostał i gra w zestawie kina domn domowego.

A poza tym aufaqj uszom, odsłuchaj i wybierz.

Pozdrawiam Stempur

 

PS Mody na wszystko przemijają. Pomyśl o zmianie Najlepszego Wzmacniacza Świata na inny. Raz go słuchałem i... Zresztą jego właściciel, który sporo zachody włożył w jego zdobycie po chyba pół roku sie go pozbył...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety macie racje - kable wyjda drozej od wzmaka :-) Ale dla mnie pm75 jest pierwszym w zyciu wzmakiem stereo i nie chcialbym, aby byl to wzmak slaby - lepiej od razu wejsc na odpowiedni poziom. Kupilem go okazyjnie za 140 euro na ebay.de (z przesylka i kosztami przelewu wyszko cos okolo 700 pln), kolor zloty. Jak na razie spisuje sie wybornie - swoim graniem potwierdza swoja dobra renome na tym forum. Pewnie nie jest to zakup na lata - ale to nie jego wina tylko choroby, ktora mnie zaczela toczyc - czyli audiofilii :-)

 

A co do dzwieku to oczekuje dzwieku pelnego, jak najblizszego naturalnemu brzmieniu, z dobrym basem. Srednica i wysokie musza brzmiec czysto i bez znieksztalcen - slucham sporo roznej muzyki, w ktorej kobiece glosy graja pierwsze skrzypce.

 

Czyli co ... mowicie, ze przeginam kupujac kable drozsze o wzmaka. Pewnie macie racje. Kurcze a juz szukalem okazji zeby znow polazic po sklepach i posluchac.

 

pzdr, Chris01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto przesadzać z kablami w przypadku tego wzmaka - tym bardziej że pewnie po 2-3 miesiącach go sprzedzasz ;-)))) - Procab LS 25 z nawiązką wysraczy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"sprzedasz" ;-)

Do tego IC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i szafa gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio, IC na klotzu juz mam i jestem z niego zadowolony. Jako glosnikowe graja kable alpharda 4mm2 konfekcjonowane do bi-wi. I tu chcialbym pokombinowac, bo sa tu chyba najslabszym ogniwem. Zapytalem o IC bo wydawalo mi sie, ze dobrze jest wymienic cale okablowanie, ale ten klotz to wcale nie jest najgorszy kabel:-)

 

A tak na marginiesie pytanie: czy wszyscy posiadacze pm75 tak szybko sie go pozbywaja? Kto ma go juz dlugo i nadal z zadowoleniem uzywa? A moze sa tu tacy ktorzy odwazyli sie go modyfikowac? Ja na elektronice sie wogole nie znam i z zazdroscia czytam wypowiedzi forumowiczow, ktorzy sami wykonuja zmiany w sowich cedekach i wzmakach. Chyba czas na drugi fakultet, wieczorowo przy sluchaniu dobrej muzyki ;-) Sa jakies dobre ksiazki/podreczniki na ten temat?

 

Chris01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość posiadaczy już go się wyzbyła, nie wiem czy komuś się ostał, choć swego czasu uchodził na tym forum za hi-end jak PMA 1560 Denona chociażby - ale moda przeminęła i całe szczęście, bo ceny skakały bez opamietania ;-) Potem kultowy był PM 84 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ten na allegro sprzedaje sie już baaaaaardzo długo.....był już wielokrotnie przeceniany ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio - powodem dla ktorego ten pm84 sie nie sprzedaje jest chyba to: cytuje "Jeśli chodzi o stan wizualny to wzmacniacz miał bardzo porysowaną górną część obudowy w związku z czym zdecydowałem się przemalować ją. Efekt jaki uzyskałem w pełni mnie zadowolił (w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach)".

 

Moj pm75 jest naprawde w stanie idealnym - zadnej ryski i ten kolor: szampanski do kompletu z moim cd67mkII ose!!!

 

Chris01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> jaro4444

Słuchałem PM 75 - nieprzytomny jesteś ? przecież o tym pisałem ! Miałem tak beznadziejny egzemplarz, że żaden kabel mu nie pomógł, dlatego nie warto do czegoś co sprzedaje się po kwartale inwestować w kable ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Do PM 75 najlepiej pasuja jasne kable. Mialem (i mam dalej) Audioquesta Corala i z czystym sumieniem moge polecic.

Co do kultowosci PM 75: jest na pewno sporo lepszy od wielu modeli w tym PM 80 78 82 68 64 - niezaleznie od wersji. Potrzebuje jasnych kolumn. Co do egzemplarza PM 84 z allegro: wlascicielem jest jeden z forumowiczow. "Odpicowal" go porzadnie i jest wart swojej ceny. PM 84 jest lepszy od 75. Podobnie modele 94 i 95. Pozbylem sie Marantzow poniewaz obecnie inwestuje w zupelnie inny typ brzmienia. Zostalem nim "uwiedziony". Zgryzliwcow inforumuje ze nie jest to wzmak z "o mnie" - choc uwazam ze to swietna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> jaro4444

Tak poza wszystkim to po raz kolejny prowokujesz, a potem kwiczysz, mam Ci przypomnieć Twoje zbójnickie praktyki z Allegro ? :)))

Sorry za off topic :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie peace, peace!!!

 

Nie obrazajmy sie - ja szanuje opinie kazdego z was i ich z pokora wyslucham. Mialem (mam) do tej pory ampli denona avr2805, wiec wcale nie najnizszy model - ale niestety sprawdzil sie czarny scenariusz, ktory wrozyli mi takze uczestnicy tego forum: nie da sie uzyskac dobrego stereo z ampli kina domowergo! Brakowalo wlasciwie wszystkiego: o dziwo mocy, basu, energii, niby srednica OK, ale taka bez wyrazu i polotu. No i trafil sie ten marantz i do tego jeszcze zloty i do tego jeszcze cena do zaakceptowania. Wiec nie bylo wyboru i go kupilem. Mysle, ze na poczatek zabawy w stereo jest to zacna maszyna. Jesli chodzi o dzwiek to jest super - w kazdym aspekcie - w moim pokoju dziennym, gdzie system stoi na razie (duzy 45 metrowy pokoj - dzienny + kuchnia + jadalnia) spisuje sie dzielnie - nigdy nie udalo mi sie przekrecic galki glosnosci powyzej godziny 11tej!!! W porownaniu z tym denonem to przepasc w kazdym aspekcie!

 

Do tego maranzta mam bardzo ladnie "zrobiony" cedek maranzta (tez zloty, a jak) po solidnym "apgrejdzie":

- wymiana kabla sieciowego

- wtyk IEC

- instalacja kondensatora przeciwzakłóceniowego (taki jak w listwie przeciwzakłóceniowej)

- usunięcie sekcji słuchawkowej

- wymiana gniazd RCA (CHINCH)

- wymiana stabilizatora napięcia na niskoszumowy Texas Instruments - TL780

- usunięcie tranzystorów wyciszających

- wymiana wzmacniaczy operacyjnych na Burr-Brown OPA2604 na podstawkach

- usunięcie HDAMów z toru

- usunięcie kondensatorów na wyjściu

- wymiana kondensatorów na Sanyo os-con 3szt.

- wymiana kond. na Vishay BC 1 szt.

- wymiana kond. na Elna Cerafine 2szt.

- wymiana kond. na Panasonic FC 7szt.

- wymiana kond. na Silver Mica 12szt.

 

Planuje w nim jeszcze wymiane clocka i wyciszenie calosci matami bitumicznymi. Gra to w-o ze soba bardzo synergicznie - przynajmniej tak na razie mi sie wydaje. Jeszcze raz powtarzam: nie jestem zbyt wyrobionym sluchaczem, ale to co mam podoba mi sie. Do pelni szczescia brakuje mi przekonania, ze kable pasuja do tego systemu. Dla wyjasnienia moje kable to IC na klotzu lagrange plus glosnikowy alphard w wersji bi-wire.

 

pzdr, Chris01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio ----> z czystą sympatią i uśmiechem do Ciebie kolego, odpowiem - "mam Ci przypomnieć Twoje zbójnickie praktyki z Allegro ?"

Widzisz wielu chciało mnie powiesić, ale kiedy kolega, który go kupił wyjaśnił co i jak to nikt nie przeprosił za pomówienia...

 

A co do PM-75 + Hyperiony to chyba najlepiej wie Lete bo miał lub testował taki zestaw.

 

Chris01 ----> polecam Ci AQ Slate (odcinek 2x2,5 w oryginalnej konfekcji kupiłem ok 200 zł ;) i radzę spróbować typ 4 i typ 6 (szczególnie ten drugi dodaje życia na górze pasma). Nie kosztują one jeszcze kroci. Warty uwagi jest Real Cable BM250 i Audionova Moonwalk z tych tańszych kabli.

 

Co do gniazd to coś wymyślił Dreamer_1. Ja olałem to i wkręcałem gołe druty od strony wzmaka, choć przyznam, że jest to drażniące ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"moje kable to IC na klotzu lagrange plus glosnikowy alphard w wersji bi-wire" - no i czego Ci brakuje ? To wystarczające kable do tego sprzęcicha, jak coś nie pasuje to nie tutaj szukałbym przyczyny.....pomajstruj nad akustyką pomieszczenia....a potem jak dalej będzie kicha .....to zapewne domyślasz się co zrobić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris01 ---> spróbuj czegoś lepszego jak masz. Szczególnie głośnikowe masz niespecjalne. Przekonałem się jak z Dreamerem_1 słuchaliśmy PMA-1560 na Nakamichi 4 mm2 OFC (podobne w klasie pewnie do Twoich Alfredów) i podpieliśmy AQ Slate. Zmiana w brzmieniu była o dwie klasy, szczególnie na basie i rozdzielczości góry.

Klotz LaGrange jest fajny w stosunku do tanich kabli markowych i zwykłych przewodów seryjnych. Daje on jednak taki "pudełkowy" bas i ogólnie brakuje mu nieco spójności i muzykalności. Taką daje np Cardas Crosslink (kupuj ot Pereta Daniela bo u nas dużo podróbek). Cena Cardasa też przyzwoita jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słucham na audioquest coral a głośnikowe monitor black&white ls 500 i polecam

a co do cd to proponuje zamienić opa 2604 na opa2134 . wg. mnie powinno byc lepiej

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro4444:

Dzieki za merytorzyczne wpisy!!! Nie ma to jak warszawiak z warszawiakiem ;-) To juz konkret: do odsluchow dodam jeszcze kable AQ model slate i inne. Wlasnie tak mi sie wydawalo, ze w basie moj alfred (jesli pozwolisz, ze cie zacutuje) najbardziej niedomaga - bas sie troche rozlazi. Co do cardasow to takze slyszalem same pochlebne opinie (glosnikowe i IC). Biorac pod uwage cene (na allegro 80pln za wersje do bi-wi) to chyba nie ma co kombinowac. Z kolei audionova podoba mi sie, bo polska - elektronike mam made in japan, kolumny made in poland i jakby jeszcze kable byly polskie to by bylo super (brzmi to jakbym byl prezesem towarzystwa przyjazni polsko-japonskiej, ale jak sie pracuje w od 13 lat w japonskiej firmie to do czegos to zobowiazuje). Szkoda, ze nikt nie napisal nic o XLO (er11+er14=bi-wire). Jakbym mial kupowac oczami to bym je na pewno kupil - po prostu podobaja mi sie (a jeszcze ta recenzja w dziale opinie...). No, ale moze ktos cos jeszcze napisze o nich.

 

Martin-79:

A jaka jest roznica brzmienia opa2604 i 2134??? Czego mam oczekiwac? Na diyaudio.com bardzo chwala opa627 do cd67. Na razie poslucham co mam i potem bede kombinowal :-) Jak zrobie ten zegar, to dam znac jaki dalo to efekt. Wydaje mi sie, ze teraz tylko wymiana clocka z jego zasilaniem da jakies namacalne, czytaj slyszalne, dla mnie rezultaty.

 

Zyzio:

Co do akustyki to zgodze sie - pozostawia pewnie wiele do zyczenia - ale pokoj jest jaki jest i nic nie zmienie na razie. Za jakis czas, jak zaadaptuje poddasze nad moim mieszkaniem i zamieszkaja tam moje pociechy, to jeden z ich pokojow zaadaptuje na pokoj odsluchowy i wtedy pobawie sie w akustyka ;-)

 

Ciesze sie na wszystkie wasze wpisy. Sa dla mnie bardzo cenne :-)

 

Chris01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Chris01

W sprawie wymiany gnizad głośnikowych w PM-75 skontaktuj się z Dreamer_1 Gdy miałem jeszcze tego wzmaka Damian wymieniał w nim gniazda - wyszło idealnie i obyło się bez prucia i łamania - Dreamer ma na to swój patent ;-) A to fotka efektów jego pracy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.