Skocz do zawartości
IGNORED

jakie interkonekty i lub kable głośnikowe-pierwsze kroki


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście zaproponowali do połączenia Jolidy 502BRC z Vincentem S6.

 

Napisz czego oczekujesz co chcesz ewentualnie poprawic w dźwięku kabelkiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czego oczekujesz co chcesz ewentualnie poprawic w dźwięku kabelkiem ?

Teraz jadę na zwykłych drutach to samo tyczy się głośnikowych,więc chyba każda zmiana wniesie coś pozytywnego. Ale, tak oczekuję zmiany i przede wszystkim chciałbym poprawić separację i powiększyć scenę, dać więcej powietrza między instrumentami oraz złagodzić trochę ostrość, ponieważ postawiłem kolumny na granitach i trochę zwiększyła się piskliwość góry, ale granity chciałbym pozostawić. Natomiast jeśli chodzi o dół to mógłby być trochę bardziej punktowy, no chyba tyle :) Dodam że kolumny to AP Tempo VI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, tak oczekuję zmiany i przede wszystkim chciałbym poprawić separację i powiększyć scenę, dać więcej powietrza między instrumentami oraz złagodzić trochę ostrość, ponieważ postawiłem kolumny na granitach i trochę zwiększyła się piskliwość góry, ale granity chciałbym pozostawić. Natomiast jeśli chodzi o dół to mógłby być trochę bardziej punktowy, no chyba tyle :)

Oj to ja nie pomogę jeśli chodzi o łagodzenie to nie mam doświadczenia większość kabli które miałem raczej lekko rozjaśniały bo tego szukałem ewentualnie do głowy przychodzi mi IC Transparent Audio Music Link Super miałem go pożyczonego od kolegi przyjemny dźwięk ale bas nie do końca dobrze kontrolowany być może to wina mojego systemu ten bas nie wiem bo nie słuchałem tego kabla w innym systemie ale kabelek wart posłuchania . Z głośnikowych pamiętam że dobrze kontrolowały bas miały tanie Anti Cable takie dziwne czerwonawe druty za 200 pln 2x2,5m kupiłem używane a zaskoczyły mnie bardzo i ostrości w górze też nie mają ale wiadomo w kazdym systemie kabelki inaczej zagraja trzeba sprawdzić u siebie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O najbardziej zwykłych drutach to ja Wam napiszę. Mianowicie 24 AWG ( czyli 2 x 0,5 mm średnicy ) miedziany solid ( mniej niż Reson ) i każdemu polecam taką próbę. Może to dziwne, albo jak wolicie "porąbane" ale zarówno na IC jak i na głośniki. Wewnątrz kolumn też kopułki mam tak okablowane. Sprawdźcie efekt; to prawie nic nie kosztuje, a pojawia się powietrze, analityczność, barwa - a maleje agresja w dźwięku; przy rocku pojawia się pazur i na wokalu i w blachach czy gitarach. Nawet jeśli się Wam to nie spodoba, wywalicie go bez żalu ( cena poniżej 1 zł/m ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O najbardziej zwykłych drutach to ja Wam napiszę. Mianowicie 24 AWG ( czyli 2 x 0,5 mm średnicy ) miedziany solid ( mniej niż Reson ) i każdemu polecam taką próbę. Może to dziwne, albo jak wolicie "porąbane" ale zarówno na IC jak i na głośniki. Wewnątrz kolumn też kopułki mam tak okablowane. Sprawdźcie efekt; to prawie nic nie kosztuje, a pojawia się powietrze, analityczność, barwa - a maleje agresja w dźwięku; przy rocku pojawia się pazur i na wokalu i w blachach czy gitarach. Nawet jeśli się Wam to nie spodoba, wywalicie go bez żalu ( cena poniżej 1 zł/m ).

A to ciekawe sprawdze to bo kabel to kabel tyle że te "Hi Endowe" maja dodatkowo piekne oploty i opakowania więc wszystko jest możliwe w tej całej zabawie w kabelki ;)

Audioburak jakiś dokładny opis tego kabla możesz podać jakaś firma nazwa czy coś ? Gdzie go kupowałeś bo jest tego sporo a chciałbym sprawdzić dokładnie ten kabel o którym Ty piszesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx, kup sobie YdYp 2x1,5 na głośnikowca. Mają w LM albo Castoramie. Ważne to zachować kierunkowość druta - jak są napisy (TF Kable), to czytając je wzmacniacz ma być z lewego końca przewodu, a kolumna z prawego. Na razie miedziane Kondo, AudioQuesty, DNM, Stereovoxy, Furutechy musiały się ładnie ukłonić i wycofać. Te audiofilskie kable działają jak filtry, wycinają różne informacje, żeby było "ładnie", ale takie tricki mają sens tylko do pewnego niezbyt wysokiego poziomu jakości sygnału. Drut prawdę Ci powie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma dokładnie, tylko ogólnie - przewód telefoniczny miedziany instalacyjny 2 x 0,5 mm. Ważne, żeby nie miał większej średnicy. Wykonywałem kilka prób z różnymi średnicami i na 0,5 mm było jak dla mnie najlepiej. Zauważyłem, że im większa średnica, było coraz mniej analitycznie ( dojechałem do 2,5 mm2 ). Ja kupowałem w jakimś markecie po ok. 90 gr za metr. Dla porównania AQ czy Reson mają często średnicę 0,7 mm i dla mnie to już było za dużo. Fakt, że z mniejszymi średnicami nie miałem możliwości sprawdzenia, bo zwyczajnie nie mogłem szybko znaleźć takich wielkości, ale czytałem tu, na forum, że te 0,5 mm to granica występowania naskórkowości; a inaczej nie umiem wytłumaczyć przewagi tego kabla nad innymi konstrukcjami czy średnicami. Mam jednak świadomość, że każdy szuka "swojego" dźwięku i dopasowuje graty i kable do własnych upodobań. U mnie brzmi dobrze zarówno Bach z Telemanem jak i Prince z Aerosmithem. To kwestia gratów i oczywiście upodobań. Na pewno inwestując poważne pieniądze w druty można osiągnąć więcej, ale istotna jest też relacja dźwięku do nakładów. Np. lepiej dla mnie gra ten drucik niż Qued 2,5 mm2 czy solid 1,5 mm2. To kwestia potrzeb; wrażliwości na barwę, pazur, analityczność...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O najbardziej zwykłych drutach to ja Wam napiszę. Mianowicie 24 AWG ( czyli 2 x 0,5 mm średnicy ) miedziany solid ( mniej niż Reson ) i każdemu polecam taką próbę. Może to dziwne, albo jak wolicie "porąbane" ale zarówno na IC jak i na głośniki. Wewnątrz kolumn też kopułki mam tak okablowane. Sprawdźcie efekt; to prawie nic nie kosztuje, a pojawia się powietrze, analityczność, barwa - a maleje agresja w dźwięku; przy rocku pojawia się pazur i na wokalu i w blachach czy gitarach. Nawet jeśli się Wam to nie spodoba, wywalicie go bez żalu ( cena poniżej 1 zł/m ).

Stawiam *Duży* kufelek.

Osobiście preferuję 0,4mm maks, ale nie dzielmy włosa na czworo ...

A dla niewtajemniczonych - słowo wyjaśnienia - na takim czymś sobie Anouar'a Brahem'a słucham właśnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

granity chciałbym pozostawić.

Granity chropowate { :) } czy polerowane { :( } ?

Co byście zaproponowali do połączenia Jolidy 502BRC z Vincentem S6.

A może takie coś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy drucik owiń takim czymś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A to ciekawe sprawdze to bo kabel to kabel

??? Nie rozumiem.

Wyjaśnij proszę to stwierdzenie.

Lub lepiej: powiedz mi co sądzisz o tym artykule, a szczególnie o stronie tej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Hi Endowe" maja dodatkowo piekne oploty

Najlepszy oplot jest z czystej próżni. Takiej kosmicznej (Er= 1,0000000).

W razie trudności w implementacji tej próżni - może być powietrze (Er = 1,002 ?)

Następny, jaki mi przychodzi do głowy to bawełna naturalna (Er = 1,4 )

Potem długo długo nic ... no i teflon (Er= 2,4~2,6?) .... a potem tzw. cała reszta .....

 

sebolx, kup sobie YdYp 2x1,5 na głośnikowca. Mają w LM albo Castoramie. Ważne to zachować kierunkowość druta - jak są napisy (TF Kable), to czytając je wzmacniacz ma być z lewego końca przewodu, a kolumna z prawego.

 

Mały kufelek dla Kolegi.

 

Wykonywałem kilka prób z różnymi średnicami i na 0,5 mm było jak dla mnie najlepiej. Zauważyłem, że im większa średnica, było coraz mniej analitycznie ( dojechałem do 2,5 mm2 ).

Wynika to wprost z Teorii Maxwell'a. Jeden kufelek już był ... a nie chciał bym Ciebie kolejnym upić dzisiaj.

Ale dodam tylko, iż ta praktyczna obserwacja pokrywa się całkowicie z teorią elektromagnetyzmu i przepływu prądu przez, a raczej obok, przewodu.

 

przewód telefoniczny miedziany instalacyjny 2 x 0,5 mm.

... no właśnie ... a swoją drogą - czy nie wiecie gdzie można kupić coś podobnego do tego poniżej, lecz w wersji nie linka, lecz n razy solid core ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Interesowałaby mnie podobna taka taśma, powiedzmy 50 x 0,4mm (~AWG24) lub 50 x 0,5mm (~AWG23)... ale nie przewody/linki w środku, lecz sztywne druty z czystej miedzi .... chciałbym mniej pracochłonną wersję mojego V-Kabla przetestować ....

Polegałoby to na tym, że żyły = 2n to by były żyły "masy" (czarny zacisk głośnikowy),

a żyły = 2n + 1 (nieparzyste) to by były żyły "gorące" (czerwony zacisk głośnikowy).

Nie upieram się przy N=50. Generalnie im wyższe / szersza taśma - tym dla mnie lepiej.

Będę wdzięczny za wskazanie źródła zakupu takiego N (duże N) razy solid core 0,4 lub 0,5 mm ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos DIY, to robiłem z "trofiejnego" ( no może z demobilu ) przewodu solid miedź plus srebrzenie o średnicy 0,12 mm. Zarówno IC, jak i głośnikowe. Jedne 5x, a drugie 7x. Jak dla mnie też bomba. Jednak to był kabelek w teflonie, sprzedawany na kilometrowych szpulach dla profesjonalnych zastosowań - owijanie crossów tylnych ścian bloków elektroniki. Stąd chyba domyślam się, że ciężko go kupić. Fakt, że nie próbowałem, ale dziś wydaje mi się, że cena szpulki o wadze z 10 kg raczej by zniechęciła do zakupu. Co do małych przekrojów, to były kiedyś taśmy miedziane z solidu, ale ostatnio się tym nie interesowałem. A co do szerokości taśmy, im większa, tym trudniej ją "owtykować", bo konieczne jest zachowanie IDENTYCZNEJ długości wszystkich drucików w każdej części przewodu.

Zresztą to, co mam zadowala moje uszy, przypominając do złudzenia najtrudniejszy element w dźwięku - barwę naturalnych instrumentów od skrzypiec przez kontrabas po pianoforte ( bo dla mnie brzmi ciekawiej, niż fortepian ) no i oczywiście głosy wokalistów, ale tu raczej wolę Freddy Cole'a, Dianę Krall czy Stevena Tylera .

A co do 99 N, to może na najlepszych gratach, wzorcowo zrealizowanych nagraniach, ale nie przy "konsumpcji" muzyki jak ja - od Sasa do lasa. Zresztą prawdziwy audiofil ma tylko 3 czy 5 płyt ( bo reszta kaleczy mu uszy ) i na nich może sobie robić doktorat z ilości N po przecinku. Różnice pewnie będą, ale nie dotyczy to raczej ogółu miłośników dźwięku, bo moim zdaniem "muzyka jest najważniejsza", o czym często jednak zapominamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

pytanie do doswiadczonych kolegów.

poszukuje interkonektu do systemu jak ponizej:

wzmacniacz Yamaha A-1020,

odtwarzacz Yamaha CDX-1050,

kolumny Audio Academy Hyperion IV,

kable glosnikowe Chord Carnival Silverscreen.

jaki interkonekt ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, mam kawalek kabla ultralink challenger, potrzebowalbym do tego przyzwoite i niedrogie czincze w celu zlozenia tego w ic. Jakies propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Mial ktos z tym Stines Gold do czynienia?

Pewnie już parę osób miało...A ja przed chwilą dostałem 35cm Stines Gold XLR i zakończyłem temat interkonektów..Silver 28cm RCA jest już po 0.5 roku wygrzany [z cedeka do pre],,,od 2 tygodni 60cm Gold XLR [ z pre. do ampa],,,,..Aktualnie z cedeka do pre. mam Silver 28cm RCA i Gold 35cm XLR , a z pre. do ampa Gold 60cm XLR ,,,,dodatkowo Gold 50cm RCA steruje innym ampem...Co prawda cedek nie jest ,,zbalansowany" , ale chodzi o subtelną [oczywistą] różnicę między Silver i Gold.........Nie oceniam renomowanych firm [ kable , kolumny] , nawet nie używam ich nazw , ale obecnie parę z nich mam w ,,głębokim" poważaniu...Jeśli ktoś uzna , że te kabelki to ,,skucha" , to ta ,,skucha" kosztuje 130-300zł , a nie ,,kilka kilozetów"..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard kupuj kable ugruntowanych producentów na rynku ze stażem sięgającym złotych lat hajfaju. Nowinki omijaj choć nie przeczę tu można czasem coś wyłuskać np WireWordl robi sporo udanych konstrukcji za przytomnie pieniądze. Zlicz ile kasy wydałeś na wszystkie graty łącznie z kolumnami, a na okablowanie max 10% tego wszystkiego. Relacja sensu do bezsensu będzie bardzo zdrowa i może nawet słyszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Taka ciekawostka. Ostatnio w marketach jest sporo IC HAMA o max jakości dla tej firmy 5 gwiazdek za 70 zł. Kupiłem z ciekawości i jak to zaczęło grać to nie wiedziłem co się dzieje.... Porównania z In akustikami do 500 zł lub innymi kabekami niedostępnymi w marketach tylko w audio salonach do tej kwoty nie było mocnych. Teraz gram na VDH tyle ze przerobionych na potrzeby studia nagrań przez dodanie m.in. platyny i różnica jest oczywiscie słyszalna ale gdyby nie taka okazja to nie wymieniałbym ich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.