Skocz do zawartości
IGNORED

jakie interkonekty i lub kable głośnikowe-pierwsze kroki


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

Czym kierowałeś się przy zakupie tych kolumn? Czemu wcześniej nie doradziłeś się jakim ewentualnie wzmacniaczem można je zasilić? Denon PMA-860 to wzmacniacz bardzo wydajny prądowo z dużą ilością basu, nieco wycofaną średnicą i charakterystycznie wyeksponowanym zakresem wysoko-tonowym. Przy pełnej mocy robi on miazgę z tych kolumn pomimo mniejszej mocy znamionowej która w tym przypadku nic nie znaczy :) U mnie dwójeczka Maestro grała z tym klockiem ok. miesiąca po czym sprzedałem te kolumny ponieważ stwierdziłem, że ich jasny charakter brzmienia, może i szczegółowy w zakresie wyższej średnicy lecz bardzo męczący dla ucha po dłuższym słuchaniu po prostu mnie nie odpowiada. Może jedynie z Denonem 920 oraz Marantzem 75 grało to jako tako, ale i tak nie zmienia to faktu, że w zestawieniu z serią Yamahy AX oraz Denonem z serii 60 gra to nie za ciekawie. Nie po to człowiek kupuje sprzęt aby na korektorze graficznym ściągać zakres 2-8 kHz na -5 dB.

 

Kable tutaj nic nie zmienią, mogą w pewien sposób ukształtować barwę dźwięku ale nie zapominajmy, że w przypadku budżetowego sprzętu będzie to zaledwie kilka procent. Tak naprawdę w ok. 65-70% dźwięk jest kształtowany poprzez odpowiednie zestawienie ze sobą wzmacniacza i kolumn, w następnej kolejności leci źródło oraz przewody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc w wyborze kabla wzmacniacz cav 12 paradgim 11v 7 matrix m stage + hd 650 muzyka metal najcięższy rock hard itp .Zdecydowałem się na kabel używany cena 400 - 500

z góry dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van Den Hul The Orchid

Coś drogo kolega proponuje, interkonekt w kwocie, która jest sumą wartości wzmacniacza i kompaktu, to tak na wesoło.........chyba:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupic kable DIY którte zabijają jakościa pazernośc firm kablarskich ale zeby to zrozumiec trzeba dojrzec i niekierowac sie tylko reklamą..

Sa takie na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś drogo kolega proponuje, interkonekt w kwocie, która jest sumą wartości wzmacniacza i kompaktu, to tak na wesoło.........chyba:)

Nie napisałeś kwoty i co byś chciał ewentualnie skorygować. A Orchid jest bardzo przejrzysty .

Kable musisz szukać pod swój gust i system. Większość kabli coś zmienia w różnym stopniu i to powinieneś uwzględnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wzmacniacz Pioneer A-30 oraz kolumny Jamo S506 spięte to wszystko jest kablami głośnikowymi Alphard Da Vinci 2x2,5. Wiem że moje kolumny nie są rewelacyjne ale na razie muszą zostać.

 

Moje pytanie czy warto wymienić kable na coś lepszego, czy będzie różnica w barwie dźwięku. Mam wrażenie że góra strasznie drażniąca i zarazem męcząca. Nie mam doświadczenie w doborze sprzętu.

 

Co sądzicie o kablach AQUARIUS mk2 2X2,5 Active Shield.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koleżka ma wzmacniacz lampowy Lorelei z kolumnami Jamo i twierdzi że jest to optymalne połączenie.

Odpuść sobie gonitewkę z kablami.

Skup się na elementach podstawowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono,

Czy jest między w.w kablami wystarczająca różnica żeby można było jednoznacznie wyłonić zwycięzce, czy będą porównywalne? 8PR to własna konfekcja, Flatline to przerobiony Super Flatline na single wire z wtykami bananowymi.

 

Pytam bo jeden z dwóch ma iść do zestawu rodziców (wieża Teac H500 i Philipsy FB825) a nie chce mi się zbytnio siedzieć godzinami żeby porównywać ze sobą dwa kabelki :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oto chodzi, oba dostanę w tym tygodniu i jeden z nich mam zostawić u siebie ;)

Gdybym znał to bym nie pytał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum juz bardzo dlugo ale to moj pierwszy wpis ,zestaw na jakim slucham muzyki to MF A1 glosniki Monitor Audio RS6,cd sony CDP -xb 720 do wymiany interkonekt DNM RESON glosnikowe audiostream, made in canada ,wzmacniacz faktycznie sie grzeje jak diabli mam go dopiero od tygodnia.jaki cd polecacie do tego zestawienia -uzywany.Z gory dzieki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To szybki "ślepy test" we własnym zakresie :)

Jak usłyszysz różnicę, będziesz wiedział, który zostawić...

Jeśli nie usłyszysz, rzuć monetą...

 

To nie takie proste doradzić komuś "na odległość", które kable ma wybrać.

Przecież wiadomo że:

- kable wprowadzają tylko subtelne różnice

- kable wprowadzają diametralne zmiany, których tylko głuchy by nie usłyszał

- samo okablowanie nie jest tak istotne, bo gra cały system

- samo okablowanie jest istotne, bo potrafi nawet o klasę podnieść walory reszty sprzętu

- głośnikowe kabel nie są tak ważne jak interkonekty

- głośnikowe kable są najważniejsze, jednak ważne też jest z jakimi IC mają współdziałać

- kable, jeśli chodzi o wpływ na brzmienie, są na ostatnim miejscu; na pierwszym akustyka pomieszczenia, a przecież u Ciebie będę one używane

- kable mają istotny wpływ na brzmienie; często nawet nikt nie zapyta, jak z akustyką u Ciebie

- wybrane przez Ciebie oba modele są z niskiej półki cenowej, a na tym poziomie różnic brak

- wybrane przez Ciebie modele, choć z niskiej półki cenowej, wprowadzają ewidentnie słyszalne zmiany w brzmieniu

 

Nothing is easy...

 

PS Osobiście zostawiłbym Nordost - mają fajną nazwę i ekstrawagancki wygląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, siedzę w tym już parę lat i trochę kabli już przerzuciłem chodziło mi bardziej o konkretne różnice między tymi dwoma kablami.

Z twojej wypowiedzi mogę wywnioskować że i Flatline i 8PR będą brzmieć tak samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak, różnica między Kimberem 8PR i Nordostem Flatline jest znacząca, nie da się wyłonić zwycięzcy bo każdy kabel wyraźnie pokazuje swoje dobre, jak i złe strony. 8PR lubi syczeć na górze, można powiedzieć że brzmi dość konturowo. Flatline jest ciemniejszy i ma lepszą średnicę, bas trochę się rozłazi i jest go mniej niż w przypadku 8PR.

 

No nic, tymczasowo zostaje Flatline a ja już przygotowuje sie do przejścia na Red Dawny głośnikowe i Red Dawn RCA ew. VdH The First Ultimate.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.