Skocz do zawartości
IGNORED

jakie interkonekty i lub kable głośnikowe-pierwsze kroki


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

Do elektroniki Nad, sam dystrybutor polecał kiedyś okablowanie Qed.

Czy to się sprawdzi, nie mam pojęcia.Posiadam jeden kabelek Qed Audio 2 RCA, i gra, jak ?

Kwestia gustu i spasowania z resztą toru, u mnie O.K. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przegladałem ten watek bo tez szukałem IC (budzetowego). Moze komuś się to przyda.

od najgorszego do najlepszego:

1. skrecone 2 cienkie przewódy miedziane - tylko gra

2. Klotz IY106 - lepiej od ww, zaczyna coś się dziać

3. Klotz MY206 - pojawia sie scena, przestrzeń, głebia, słychać z czego zrobione są instrumenty

4. Sommer XXL - podobnie jak MY206 z tym że minimalnie wiecej masy przez co i rozmach muzyki się zwieksza

ale wzgledem ww przewodów róznice są takie same pomiedzy nimi (np miedzy 2 kotzami róznica jest min, ale miedzy 1, a 4 juz znaczaca)

 

Co do głosnikowych

Kimber 4pr dla mnie suchy, techniczny

Jansen cienka tasma miedziana (kolor szary i czarny) - dla mnie wygrał z kimberem - ma wiecej aksamitności, delikatnosci, subtelnosci

 

....tylko to jest w moim systemie i niekoniecznie u Was bedzie podobnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam

Przegladałem ten watek bo tez szukałem IC (budzetowego). Moze komuś się to przyda.

od najgorszego do najlepszego:

1. skrecone 2 cienkie przewódy miedziane - tylko gra

2. Klotz IY106 - lepiej od ww, zaczyna coś się dziać

3. Klotz MY206 - pojawia sie scena, przestrzeń, głebia, słychać z czego zrobione są instrumenty

4. Sommer XXL - podobnie jak MY206 z tym że minimalnie wiecej masy przez co i rozmach muzyki się zwieksza

ale wzgledem ww przewodów róznice są takie same pomiedzy nimi (np miedzy 2 kotzami róznica jest min, ale miedzy 1, a 4 juz znaczaca)

 

Co do głosnikowych

Kimber 4pr dla mnie suchy, techniczny

Jansen cienka tasma miedziana (kolor szary i czarny) - dla mnie wygrał z kimberem - ma wiecej aksamitności, delikatnosci, subtelnosci

 

....tylko to jest w moim systemie i niekoniecznie u Was bedzie podobnie

 

Dobra, idę się napić, bo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosikx napisał o dwu skręconych przewodach. Zapomniał tylko dodać, jakiego rodzaju to były przewody. Może od nocnej lampki? A gdybyś spróbował cienkiej srebrzanki, albo nawet zwykłej jednolitej miedzi do 0,5 mm ? To jest właśnie budżet i co ciekawe, moim zdaniem - dobrze grający. Podobnie, jak cienki solid jako głośnikowy. Jeśli tak nie jest, to znaczy, że reszta toru jest do ... i trzeba różnymi wynalazkami maskować jego cechy brzmieniowe. Oczywiście jest to jeszcze sprawa gustu, bo jeden woli dźwięk naturalny, wolny od agresji "analogowy", a są tacy, co potrzebują różnych ulepszaczy typu korektor, loudness, kopułka ceramiczna, albo aluminiowa czy tytanowa, albo i nawet głośnik tubowy; najlepiej od Altusa 110. Dlatego wszystko jest względne i to co jednemu gra, to drugiemu kaleczy uszy albo zamula. Dobry kabel np. głośnikowy może mieć przekrój i 25 mm2 i 0,08 mm2. Podobnie jest z IC. Co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kabelek to 1kzł wpasuje się między Krella KRC3MkII i końcówkę KSA-80? Lubię żywą i dynamiczną prezentację ale żeby nie rzucało żyletkami :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, poszukałem trochę na temat tego Oyaide i wygląda na to że nie jest zbyt detaliczny?

Gwoli ścisłości mówimy tu o 1kzł za używany kabel, pole do popisu od razu większe :-) Osobiście myślałem nad jakimiś nordostami czy vdh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzięki za propozycje, poszukałem trochę na temat tego Oyaide i wygląda na to że nie jest zbyt detaliczny?

Gwoli ścisłości mówimy tu o 1kzł za używany kabel, pole do popisu od razu większe :-) Osobiście myślałem nad jakimiś nordostami czy vdh.

 

Zapewne przeczytałeś mistrza Wojciecha P., a skoro chcesz wydać na kabelek 1000,- zł, opierając się na recenzjach w prasie audio, to powodzenia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesesują mnie recenzje w magazynach hifi, wyczytałem to tu na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Napisałem to co słyszę - co mi się podoba

Przewód skrecony to cienki <0,5mm2 jednolita miedź (telefoniczny)

...

a co do gustów to sie nie dyskutuje

............jeden woli bladynki, drugi brunetki .....a trzeci rude :)

 

Nie mniej jednak dziekuje za odzew na mój post

Byłbym wdzieczny za konkretne propozycje i opisy kabelków - chętnie wypróbuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z powodów finansowych musiałem sie pozbyć monitor audio rx6 . W zamian tego kupiłem elac 57 . kable kimber kable jeden z tańszych modeli i na zmiane klotz ten najwyzszy model . Wzmacniacz i Zródło to pioneer a 702 i cd 505 . W porównaniu do monitorów graja ze słabym basem , wczesniej słuchałem na direct a teraz musze podkręcać basy . Pokój około 26 m 2. Proszę o pomoc może ktoś doradzi jakie kable lub interconect poprawią dzwiek.

 

Może ktoś ma doświadczenie z tymi kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable nic nie dadzą. Prościej wymienić kolumny. Bez problemu do 1000zł kupisz nowe o wiele lepiej grające od tych ELAC.

Buhaha nowe lepiej grające do 1000zł, no to dawaj te cuda tu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhaha nowe lepiej grające do 1000zł, no to dawaj te cuda tu.

Słucham głównie rocka progresywnego typu collage , belive , pink floyd i podobne . Nie zalezy mi na łubu dubu jak w techno ale te glośniki w porownaniu do monitorów rx6 graja jakby je ktos kocem nakrył. Rx miałem podpiete w bi wire a tu jest pojedyncze wejście więc nie da rady. Może mozesz polecić jakieś małe podstawkowe , chociaz przy tej wielkości pokoju moze być cienko ze sceną .

 

Kable nic nie dadzą. Prościej wymienić kolumny. Bez problemu do 1000zł kupisz nowe o wiele lepiej grające od tych ELAC.

Raczej bedzie ciężkko w dobrym stanie kupić coś z podłogówek . Chyba że podstawkowe. Te elac 57 maja bardzo dobrą recenzje w what hifi dlatego je wziąłem . Wiem że do monitorów rx bedzie ciężko dorównać bo to inna półka cenowa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhaha nowe lepiej grające do 1000zł, no to dawaj te cuda tu.

 

A zdziwił byś się. Nie będę nic reklamował i podpowiadał bo będzie, że coś reklamuje.

 

Te elac 57 maja bardzo dobrą recenzje

 

Masz przykład jak gra recenzja. Jak bym dobierał sprzęt na recenzje to dalej bym nie miał pojęcia jak 90% tego forum jak powinien grać naprawdę sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głównie rocka progresywnego typu collage , belive , pink floyd i podobne . Nie zalezy mi na łubu dubu jak w techno ale te glośniki w porownaniu do monitorów rx6 graja jakby je ktos kocem nakrył. Rx miałem podpiete w bi wire a tu jest pojedyncze wejście więc nie da rady. Może mozesz polecić jakieś małe podstawkowe , chociaz przy tej wielkości pokoju moze być cienko ze sceną .

 

 

Powiem tak, trudno Ci teraz będzie zaakceptować każdą jedną zmianę na dużo gorszą, od tego co miałeś. Jeśli monitor audio rx6 było ok, a nie zależy Ci na basie, to celuj w monitor audio Rx1 lub 2

 

A zdziwił byś się. Nie będę nic reklamował i podpowiadał bo będzie, że coś reklamuje.

 

Nie rozumiem jaka reklama? na forum pada tysiące nazw różnych producentów i jakoś nikt się o to nie burzy. Dlatego pochwal się, jakie nowe kolumny do 1000zł, są dużo lepsze od elac 57 myślę, że autor wątku czeka na takie porady, a nie tylko spekulacje że istnieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kable głośnikowe Van Den Hul CS-122 - podkręcą niższe tony - jednak cudów się nie spodziewaj, masz wiele metrów kwadratowych do wzmocnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdziwił byś się. Nie będę nic reklamował i podpowiadał bo będzie, że coś reklamuje.

 

 

 

Masz przykład jak gra recenzja. Jak bym dobierał sprzęt na recenzje to dalej bym nie miał pojęcia jak 90% tego forum jak powinien grać naprawdę sprzęt.

Przecież to i tak zalezy od preferencji . Każdy słyszy inaczej i ma inne upodobania. Ja przez 10 lat zmieniałem sprzęt na coraz lepszy aż miałem to co chiałem . jednak utrata pracy zmusila mnie do sprzedazy mojego marantza oraz rx . Dlatego jestem znowu na poczatku tej drogi skladania klockow tanszych ale te z dobrych.

 

Czegoś tutaj nie rozumiem...

Po co wydawać kasę na inne kable, skoro to, czego oczekujesz, uzyskasz właśnie korekcją barwy tonów.

A kabelkami to można sobie... ;)

To nie tak jak podbijam korekcja lub poprzez loudnes to bas ten jest mało szczegółowy . Jest zmulony . Mi nie zależy na łubu dubu w jednej masie a na szczegółowości .

 

Spróbuj kable głośnikowe Van Den Hul CS-122 - podkręcą niższe tony - jednak cudów się nie spodziewaj, masz wiele metrów kwadratowych do wzmocnienia.

Spróbuj kable głośnikowe Van Den Hul CS-122 - podkręcą niższe tony - jednak cudów się nie spodziewaj, masz wiele metrów kwadratowych do wzmocnienia.

Masz racje miałem te kabelki w monitorach rx wcześniej i do marantza pm 7000 grały super . Niestety sprzedałem je również razem z głośnikami. Kable te były brzydkie jak cholera zielone takie i sztywne ale grały super. Dzięki może spróbuje wrócic do tych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny raz powraca temat MA. Kolego uwierz mi te kolumny są naprawdę mocno przereklamowane. Też chciałem kupić kolumny tej firmy bo wszyscy chwalą. Nawet miałem jeden model w domu na odsłuchu. A dzięki koledze, który mnie wyciągnął na Audio Show mam kolumny z okablowaniem za 1400zł i śmieje się z innych co wydali krocie i nie maja basu i mizerną scenę. Nie chciałem jechać na Audio Show bo myślałem, że tam same " grube sprzęty " się wystawiają a tu takie rozczarowanie, że ktoś potrafi stworzyć kolumnę za całe 1000zł para nowe, która gra i to fantastycznie tylko zamiast znaczka MA będziesz miał DA. Podobnie ale jakość brzmienia tej drugiej pozostawia daleko w tyle ta pierwszą. Model kolumn to Dream 32 natural sound plus kable Dynavox 2x3,5m ze wspaniałą konfekcją. Poczytaj kolego co ludzie piszą. Ci co byli na wystawie opisują to fantastycznie. Ja tez bym nie wierzył jak bym nie słyszał. Tysiak to nie majątek a przekonasz się, że są lepsze i tańsze od MA i podobnych firm.

Pozdrawiam i życzę postępów w budowaniu systemu. Wesołych Świąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

niedawno nabyłem kolumny Klipsch RF 82 II wraz Amplitunerem HK AVR 360.

aktualnie kolumny podłączone są kablami Inakustik atmosair 2,5mm.

 

wg poradnika RMS do kolumn od 120-200 W powinno się żywać kabli 4mm.

W takim razie czy mogę prosić o małą pomoc w doborze kabli ??

długość kabli od Amplituner do kolumn to około 3,5 m.

 

Zastanawiam się czy zmiana kabli na grubsze coś zmieni, wyrówna brzmienie, ustabilizuje bass, nada bardziej naturalny charakter ??

 

Budżet: myślałem o około 40-50 zł za m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basu, to Klipsche mają go aż w nadmiarze. Miałem rf62II więc mam jakieś odniesienie. Nie wiem co chcesz kablami wskórać ale powalcz z ustawieniem kolumn w pomieszczeniu. Mi jako tako grały nie dudniącym i bardzo poteżnym basem dopiero po wysunięciu powyżej 1,2m od tylnej ściany. Na męczącą górę w tych kolumnach pomógł co nieco Linn K20 który jakby obciął ją delikatnie i stłumił.

To tani kabelek i może warto z nim spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to to że przeczytałem o grubszych kablach. A dwa Panowie z salonu audio gdzie kupowałem kolumny polecali mi kable po 100 zł za metr.

Dla tego też moje pytanie jest .. czy jest sens zmieniać kable na grubsze...? czy np w podanej wyżej kwocie uzyskam bardziej naturalne brzmienie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Użytkownik eMeReKo dnia 19.12.2012 - 21:44 napisał

Czegoś tutaj nie rozumiem...

Po co wydawać kasę na inne kable, skoro to, czego oczekujesz, uzyskasz właśnie korekcją barwy tonów.

A kabelkami to można sobie... ;)

 

To nie tak jak podbijam korekcja lub poprzez loudnes to bas ten jest mało szczegółowy . Jest zmulony . Mi nie zależy na łubu dubu w jednej masie a na szczegółowości .

 

I w jaki sposób chcesz to uzyskać kablami?

Posiadają jakiś wbudowany system podbicia konkretnego basu, konkretnych częstotliwości?

Jeśli nawet, teoretycznie przyjmiemy, że kable mają jakikolwiek wpływ na brzmienie, to może się to odbywać tylko w jeden sposób: działają jak tłumiki, które redukując np. wyższe częstotliwości, sprawią, że masz wrażenie, że bas został uwypuklony.

Zastanów się nad tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.