Skocz do zawartości
IGNORED

ktory subwoofer wybrac--JBL es 150 czy Jamo sub 300?


zimowy-chlopak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po przekopaniu wielu watkow na roznych forach zdecydowalem ze bede wybieral wsrod tych dwoch subwooferow...ale ..no wlasnie jest ale...JBL es150 nie wiadomo ile ma mocy ciaglem RMS. W sklepach internetowych podaja dwie rozne moce...w jednych 100wat rms ciaglej a w innych 300rms ciaglej...i sam juz nie wiem ktora wersja jest poprawna??

Moze ktos z was ma takiego suba i mi powie wreszcie prawde:)

 

Znow Jamo sub 300 ma 300wat wyjsciowej wzmacniacza...a nikt nie podaje mocy ciaglej RMS(nawet producent) wiec 300 podzielic na pol i wychodzi ze bedzie mial okolo 150wat mocy ciaglej RMS.

 

Czyli jesli JBL es 150 ma 100w ciaglej a Jamo 150 w ciaglej to jamo jest zdecydowanie mocniejszy...ale jesli JBL ES 150 ma 300wat ciaglej RMS to znow JBL jest o raz mocniejszy od Jamo...

 

Dlatego nie wiem co wybrac bo nie znam dokladnych mocy prawdziwych:)

 

Moze ktos wie ?? moze ktos pomoze?

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

podaj proszę wielkość pomieszczenia odsłuchowego, posiadaną konfigurację kolumn i elektroniki oraz wykorzystanie systemu (muzyka czy filmy, jeśli muzyka to jakie gatunki).

Dane techniczne to niestety dużo teorii, subwoofer trzeba dobrać pod Twoje wymagania.

Obiektywnie jednak JBL jest subwooferem lepszym.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj ma 19m2 albo 20m2. subwoofer ma sluzyc w 100% do muzyki a jak wyczytalem na forach to JBL es nie za bardzo sie ponoc nadaje do muzyki...ale ja nie jestem specjalnym audiolifem i nie dosluchuje sie czy sa jakies male niedoskonalosci czy nie:)

Podobno JBL es ma 100w rms ciaglej...to w tym przypadku wygrywa Jamo sub 300 jesli chodzi o moc...bo bedzie mial kolo 150w rms...wiem wiem nie na sama moc sie patrzy...ale ja jako ze sie malo na tym znam to sugeruje sie tylko moca...

Nie chce przeznaczac wiecej niz 700 na subwoofer( i tak to bedzie najdrozsza czesc mojego audio) wiec i uzywany JBL es 150 i Jamo sub 300 mieszcza sie akurat w tej cenie...

Pozostaje tylko wybrac jedno albo drugie i szukac dobrej uzywki...

Ew dolozyc ciut kasy i poczekac na okazje typu JBL es 250 lub jamo sub 660...i miec spory zapas mocy.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki żaden z nich się nie nadaje. Ani szybkości ani punktowości basu nie uzyskasz. Chyba że chodzi tylko o trzęsienie kanapą. Jamo 660 - zamknięty, będzie i moc i szybkość, bez podbić bas refleksu.

 

ale ja nie jestem specjalnym audiolifem i nie dosluchuje sie czy sa jakies male niedoskonalosci czy nie:)

Audiofil nie używa suba :)

A audiofil czy nie, bez znaczenia. Głuchy Kowalski powie że coś jest nie tak, jak bas będzie tylko dudnił i w dodatku nie w tempo utworu. Tak właśnie grają suby pokroju JBL ES250.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to don111 znalazles ten czuly punkt:) chodzi mi generalnie o trzesienie kanapa!!!

a Co daje podbicie bass reflexu?? bas wtedy trzesie kanapa?? jesli tak to wybieram sub z bass reflexem:)

 

Jamo sub 660 bedzie moc i punktualnosc ale czy zatrzesie kanapa?? w koncu jest zamniety czyli ...??? zatrzesie czy nie?? dla mnie to istotne:)

 

aaa i jeszcze jedno...czy jamo sub 300 ma bass reflex??bo zamkniety to on nie jest z tego co wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac watki o subach i gdybym nie interesowal sie tym tematem to patrzac na forum to bylbym przekonany ze sa dwie firmy subow Jbl i jamo - a tyle fajnych subow jest gdzie mozna dolozyc troszke kasy i kupic... a tak w kolo te same firmy sie pojawiaja... Pozdro

lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba to bardzo przeciętne suby jeśli możesz dołożyć proponuję coś innego velodyne. JBL i Jamo to nie wybór do muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie musi to byc niewiadomo jak szybki i punktualny bass...musi po prostu trzesc szklankami w regale dlatego zalzylem ten watek z mysla ze sie dowiem czy JAMO sub 300 lub JBL ES 150 dokonaja takiego trzesienia czy jednak bede jeszcze te suby ciut za slabe...??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma trzęść szklankami itp to JBL:) Ja mam JBL ES250P i jakoś nie przeszkadza mi w muzyce, może dlatego że mam go skręconego że gra tylko do 50Hz i nie wybija się głośnością przed kolumny, gra na ich poziomie może ciut ciszej. Wiem że można lepiej - jak ze wszystkim - jednak także i drożej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, mój ojciec ma u siebie w salonie subwoofer Yamaha na 20cm głośniku, kosztował jakieś 600zł nowy, salon ma 27m kwadratowych, a jak przyciśnie troszkę ten swój sprzęt to szklanki i szafki nie trzęsą się tylko w salonie ale i w reszcie domu, tak samo drzwi itp., tego basu nie robią kolumny bo to dziadostwo marki Prism:) Więc moim zdaniem ES150 zatrzęsie jak trzeba jeśli o to ci chodzi:)

 

Jednak jeśli masz więcej kasy to szarpnij sie na jakiegoś Rela bądź Velodyne, tylko żeby one miały 25 cm głośnik to troszkę trzeba głęboko sięgnąć w kieszeń.Osobiście 20 cm bym nie kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos osobiscie tez jestem tego zdania ze 20cm glosnik w subie to za maly...moze zle mysle bo moze srednica glosnika nie ma takiego znaczenia ale jakos 2ocm wydaje mi sie za malo...ale jesli chodzi o jamo to sie waham sie miedzy Jamu sub 260( glosnik 20cm) a jamo sub 300(glosnik 25cm).

Moze Jamo sub 260 by wystarczyl?? poniewaz mam okazje go kupic za nie wygorowane pieniadze...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli ktoś zadaje pytanie odnośnie audio na ukierunkowanym w tą stronę form, w stylu "ma trząść kanapą, drżeć drzwi czy szklanki" jest żenujące.

 

W audio ma grać muzyka.

 

Podłącz sobie młot pneumatyczny do posadzki i zapewniam Ciebie, iż żaden subwoofer mu nie dorówna.

 

Nie dajcie się wciągać w tego typu rozmówki, ponieważ powodujecie iż to forum "schodzi na psy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam! Przymierzam się do zakupu subwoofera do KD i Stereo 40/60%. Posiadam Ampli HK260 + Fronty Monitor Audio RS6. Pomieszczenie ok 30-35m2. muszę podjąc decyzję pomiędzy JBL E250P , Jamo E7Sub a Jamo sub 250 .. Czekam na wszelkie sugestie. Nie mam jak i gdzie ich odsluchac, więc będę polegał tylko na Was, więc proszę o szczere opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.