Skocz do zawartości
IGNORED

Lovely Cube i brum


chmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem od kolegi forumowego chiński klon Lehmanna - Lovely Cube wraz z transformatorem toroidalnym Talema 0120-2-015. Problem jest jak to napisane w tytule - BRUM, bo małym nazwać go nie można. Podejrzewam transformator ale nie jestem tego pewien. Aktualnie wszystko podpięte prowizorycznie ze względu na brak obudowy. Niestety nie mam innego transformatora żeby wykluczyć ten Talemy a jeśli chodzi o robótki jestem lama. Proszę o wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może raczej masa i problemy z nią .A spróbuj nakryć metalową puszką z podlączeniem obudowy do masy, Może w pobliżu pracuje świetlówka.i jej ukł .zapłonowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestie - niestety żadnych pozytywnych efektów. Próbowałem okręcić go folią aluminiową, przykrywałem puszką z podpięciem do masy, nadal ciągły brum niezależnie od głośności. Przy okazji pozbyłem się przydżwięku przy dotykaniu potencjometru przy najwyższym wychyleniu zwierając jego obudowę z masą. Ale główny brum pozostał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledź więc wszystkie punkty masy. Może gniazdo słuchawek jest nieumasione, moze chinche. Step by step.. Podepnij do głownego punktu masy przewod i dotykaj do punktów które powinny byc umiasione.lub - (ale nie napięcia symetrycznego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zwracanie głowy. Jutro poszukam jakiegoś speca od prądów bo sam się z tym nie uporam. Najwyżej skończy się na poszukiwaniu innego trafa. Dzięki za pomoc. No chyba, że ktoś zna temat dogłębnie i podejmie się eliminacji tego szkodnika :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy jasno napisać czy brumi głośnik, czy transformator, bo to dwie różne rzeczy. Jak się domyślam w tym przypadku słuchawki.

Stawiałbym na odwrotnie podłączenie źródła, gorący zamiast masy.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformator jest cichutki. Brum jest w słuchawkach niezależnie od pozycji potencjometra niezmienny. Gniazda RCA podłączone raczej poprawnie - środkowe piny do wejść R i L, boczne odczepy do G.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na źródło, też tak miałem jak był podłączony do kary z PC, natomiast po podłączeniu pod CD zupełna cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło odrzuciłem na pierwszym miejscu - tuner, cd, komp - ten sam efekt , ba, bez podpięcia źródła również brum. Ale sobie znalazłem zabawkę:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zastrzeliłeś. Nie wrzucałem nigdy fotek więc mały zonk ale o ile można to wkleję link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz obudowę potencjometru z masą sygnału, a dla samego klona lepiej będzie mu w obudowie, nawet w jakiejkolwiek metalowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam pomysłu. Możesz jeszcze spróbować odpiąć jeden przewód masy sygnałowej, tak żeby do wzmacniacza dochodziła tylko jednym przewodem. Jak nie pomoże to do kogoś kto się zna. Może jakaś dioda w mostku padła, może jeszcze coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowy na razie brak więc trudno mu zapewnić dobre warunki. Podpinałem obudowę alpsa zarówno do masy sygnału jak i punktu Ground na płytce co powodowało zanik delikatnego przydźwięku przy maksymalnie odkręconym potencjometrze. Główny brum jednak pozstaje. niezależnie czy jest podpięty sygnał czy nie. Po prostu po włączeniu zasilania od razu w słuchawkach buczy. Już sam nie wiem co jest nie tak. Transformator podpięty 15 - 0 - 15 , środkowe odczepy zwarte i doprowadzone do środkowego złacza zasilania. Jedno co mnie dziwi - zewnętrzne odczepy znoszą się czyli druty wtórnego nawijane są razem albo ja czegoś nie rozumiem - w końcu ze mnie chemik a nie elektryk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zewnętrzne odczepy znoszą się czyli druty wtórnego nawijane są razem albo ja czegoś nie rozumiem

Więc bez zdjęć się nie obejdzie.

Jak dodać zdjęcia?

na samej gorze wątku masz "chmurkę" dodaj odpowiedż, otworzy się nowe okno pod pisanym tekstem masz pole dodaj załączniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji niezmontowanej. Z trafa czerwony z niebieskim są zwarte i wchodzą do gniazda środkowego zasilania a zielony i brązowy do zewnętrznych gniazd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-38039-0-15296000-1364250193_thumb.jpg

post-38039-0-19782800-1364250220_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być raczej czerw. 15V, zielony i brązowy 0V a niebieski 15V, bez miernika nie dasz rady. Chyba że jest opis wyprowadzeń uzwijenia wtórnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem go i w tej konfiguracji co piszesz - dokładnie te same pomiary. Według mnie różnica tylko taka, że połączone są inne odczepy z obu sekcji. OK, jutro jeszcze go podepnę na odwrót jak sugerujesz. W końcu to żadna robota a może to voodoo co w kalach siedzi pokaże lepsze oblicze:). Na razie dzięki za chęci. Doceniam i dziękuję. Na dziś pora mi kończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawa rozwiązana - aż wstyd się przyznać - błędnie podpięte kable z transformatora. Były zwarte początkami uzwojenia zamiast szeregowo - tak to jest jak się zaufa "elektrykowi". Aktualnie podpięte jest - brązowy i czerwony do zewnętrznych pinów +15 a pozostałe - zielony i niebieski zwarte do środkowego złącza. Chciałem podziękować wszystkim za pomoc. Nie zostanie zmarnowana bo przy okazji dowiedziałem się jak zadbać o wyeliminowanie niepotrzebnych przydźwięków. Może przy okazji ten post komuś posłuży pomocą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.