Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam okazję kupić wzmacniacz Denon pma 925r.

Mówiąc krótko:Jedni go chwalą, a drudzy mówią że to szmelc.

 

Moje pytanie brzmi: Czy warto go kupić czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę z prośbą o pomoc przy wyborze wzmacniacza plus kolumny do niego. Marki wzmacniaczy jakie chodzą mi po głowie, to Yamaha, Denon, Onkyo, Pioneer ewentualnie może Sony lub Technics, chyba że jesteście w stanie zaproponować coś innego. Na wzmacniacz chcę przeznaczyć góra 400 złotych (niestety moje zarobki nie pozwalają na szaleństwa). Do wzmacniacza chciałbym dobrać również odpowiednie kolumny. Na tą chwilę posiadam komplet Technicsa se-ch570 z kompletnym zestawem głośników. Głośników od razu kupować na pewno nie będę dopiero na następną wypłatę i też chciałbym wydać najwięcej 400zł ewentualnie jak będzie kłopot z doborem głośników w tej cenie może coś dorzucę Pokój duży nie jest około 7m/kw (mieszkanie w blokach i nie mam też sporych możliwości, jeśli chodzi o rozstawienie). A wygląda, to teraz, tak jak na zdjęciach poniżej. I pytanie jeszcze, czy taki zestaw stereo sprawdzi się również w miarę dobrze, jeśli chodzi o oglądanie filmów? Bo ten Technics, którego posiadam niestety nie powala, jeśli chodzi o filmy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dsc00113cv.th.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Widzę, że każdemu potraficie doradzić więc i jak proszę o poradę.

 

Szukam wzmacniacza do systemu stereo. Docelowe zastosowanie - słuchanie muzyki elektronicznej, dubstep, dnb, minimal. Ogólnie wymagany szybki, dynamiczny bas oraz uwydatnienie niskich cz. Wzmacniacz nie musi mieć ogromnej mocy. Zależy mi bardziej na kompaktowych rozwiązaniach z adekwatnie małym poborem mocy ponieważ muzyka gra u mnie 12h dziennie. Rachunki za prąd mogą być ogromne przy kobyłach z poborem mocy 600W.

 

Zależy mi natomiast bardzo na loudnessie (opcjonalnie filtr subsonic) aby uwydatnić niskie tony (tak jestem fanem niskich częstotliwości). Pomieszczenie które ma napędzać to ok. 20m^2. Rzadko kiedy będzie wykorzystywane 100% mocy więc wolę mieć wzmacniacz słabszy i go mocniej "rozkręcić". Na razie będzie grał z zestawem ZG15 unitry a w niedalekiej przyszłości zmiana na coś "normalnego". Wzmacniacz naturalnie używany ale nie jakiś dziadek.

 

Muzyka będzie odtwarzana w 90% z komputera w postaci plików FLAC.

 

Zakres cenowy: ok 400 zł z założeniem takim, że jak znajdę coś wartego pieniędzy to mogę dopłacić.

 

Moje osobiste typy to NAD lub Harman ale z tego co czytam to średnio sprawują się w tych rodzajach muzyki, to prawda ? Moc 2x30W w zupełności wystarczy (tak mi się wydaje).

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem jestem amatorem z dziedziny sprzętu muzyczne i właśnie do was kieruje pytanie. Jaki wzmacniacz kupić do dwóch kolumn?

Moc 120W

moc max. 175w

Impedanz 8 Ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow tego forum:).Od ok 2 tygodni sledze wasze forum bardzo duzo sie nauczylem dzieki wam i waszym wpisom.Poszukuje wzmacniacza do ok 1800zl uzywanego obecnie slucham muzyki na technics sa-dx850:( i pora to zmienic.Moje kolumny to tonsil siesta kupione miesiac temu (wtedy jeszcze tu nie bywalem a szkoda)muzyka to caly przeglad gatunkow zona co innego synowie co innego cala rodzina to rozne zainteresowania muzyczne.Drodzy uzytkownicy pomozcie zagubionemu facetowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od jakiegos czasu sledze forum i poglebiam swoja wiedze.

Oj kilku miesiecy jestem posiadaczem kina domowego ( nic specjalnego ) ale jak na moje potrzeby moze byc na poczatek, Yamaha rxv 467 + Jamo s606 5.0.

Niedawno zakupilem sobie monitory Monitor audio BX2, i mam dylemat, chcialbym dokupic do monitorow jakis dobry/tani wzmacniacz stereo jako ze yamaha nie spelnia moich oczekiwan.Na poczatek jako ze nie posiadam zadnego odtwarzacza chcialbym podlaczyc wzmacniasz stereo razem z monitorami do wyjscia PreOut w yamasze .Nie wime czy dobrze rozumuje ale czy np. sygnal z (tv) bedzie wedrowal poprzez yamahe do nowego wzmacniacza i bede mogl sluchac tylko i wylacznei samego stereo?Z biegiem czasu planuje dokupic jakis cd badz bluray, lecz na razie musi mi to wystarczyc ... Kwota jaka moge wydac nie jest wielka okolo 800 zl, dobrze bylo by gdybym mogl cos wyrwac taniej.

Na oku mam ca a500... Prosze o wyjasnienie mojego dylematu i fachowa porade odnosnie takiej kombinacji i wyboru wzmacniacza.

 

Pozdro.

Witam

Niestety mam podobny problem tylko z odwróceniem ról. Chcę kupić twoje kolumny i mam wzmacniacz. BX2 mają grać w pokoju ok 20 m kw i proszę Cię o poradę. Czy poradzą sobie z wypełnieniem takiej przestrzeni, . Zamierzam słuchać muzyki nie zbyt głośno a zależy mi na ładnej scenie, przestrzeni i powietrzu z nie za drogich kolumn. Co możesz mi o nich powiedzieć. Czy znalazłeś już wzmacniacz, którego szukałeś? Teraz mam Paradigmy Monitor 3v1 i dźwięk mam za "duży", zbyt basowy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam pytanie "Czy warto kupić Denona pma 925r za 250zł, i czy to prawda że gra tak słabo itp. bo mówią że to nieudany wzmacniacz, czy to prawda?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od znajomego za 250zł, tylko martwi mnie że piszą ze to niewypał, i nie wiem czy to prawda.

Ja bym go nie chcial nawet za 100zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już praktycznie zdecydowany na te podstawki, pewnie wersja v2.

Szukałem takich o dobrze zaznaczonym basie, nie za bardzo audiofilskie, do 18m pokoju.

Głównie słucham electro, hause, break beat, HH, ale też mają zagrać muzykę filmową, bo chce mieć podłączony tv i dvd.

Mimo 13cm membrany to podobno niskie tony są niezłe - jeszcze ich nie słuchałem, alternatywne "wybasione" B&W to już inna kategoria cenowa (mam na kolumny przeznaczone max 1400).

Tak, czy inaczej chciałbym się dowiedzieć z czym najlepiej je łączyć, co do nich polecają fachowcy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu niedrogiego wzmacniacza do moich Jamo s506 (130W, 6ohm).

Teraz mam Harmana hk6150, chcę go wymienić na coś co brzmi lepiej. Dlatego uznałem, że czas na finalną decyzję.

 

Na wzmacniacz nie chcę wydawać więcej niż 600 zł, bo przy moich kolumnach to chyba trochę bez sensu.

 

Mam dobre doświadczenia z marką Marantz i chyba jej chciałbym się trzymać. Od nich miałbym też dobre CD do kompletu :)

 

Mam okazję kupić Marantza PM-66se za 500 zł z wysyłką. Czy to dobra cena?

Czy są w tej chwili na allegro jakieś okazje?

 

Pozdrawiam i proszę o propozycje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek5577
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili masz na allegro wzmacniacze które będą dużo lepsze od Marantz'a :

Yamaha AX700 - 550 zł

Rotel 930AX - 460 zł

Onkyo Integra 8670 - 449 zł

Onkyo 9511 - 499 zł

Kenwood KA-7090R - 650 zł !

Carver CMV1185 - 460 zł

Jeżeli upierasz się przy tanich Marantz'ach, to masz PM4000 za 400 zł, PM66SE za 450 zł i PM4400 na aukcji. Ale to nie ten poziom co te wyżej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Ten wykrzyknik przy kenwoodzie- czy to jakaś super okazja?

Gdybyś sobie kupował taki wzmacniacz- któy z nich byś wziął?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek5577
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Ten wykrzyknik przy kenwoodzie- czy to jakaś super okazja?

Gdybyś sobie kupował taki wzmacniacz- któy z nich byś wziął?

W kolejności : Kenwood, Yamaha, Carver, Rotel ...

 

Witam

Mam mały problem jestem amatorem z dziedziny sprzętu muzyczne i właśnie do was kieruje pytanie. Jaki wzmacniacz kupić do dwóch kolumn?

Moc 120W

moc max. 175w

Impedanz 8 Ohm

Jakikolwiek - każdy je napędzi. Za komuny byś usłyszał że ma mieć 100 W, ale teraz te porady nie mają sensu. Ma się zgadzać klasą, nie mocą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gdyby ktoś chciał fajnie grający i tani wzmacniaczyk zintegrowany, to zapraszam na PW.

Bardzo dobrze utrzymany Cambridge Audio A3i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Chcę sobie zakupić jakiś sprzęt grający do pokoju ok 30m2. Słyszałem jak gra wieża SONY MHC-881 i taki dźwięk by mnie w zupełności satysfakcjonował. Zestaw był by podłączany pod komputer, telefon czy odtwarzacz MP3/4. Komputer mogę podłączyć prze kabel optyczny reszta to jack->chinch. Lubię fajny czysty dźwięk ale w tej cenie co jest ta wieża to może być ciężko.

 

A więc moje pytanie brzmi co możecie mi zaproponować do 150zł jak nie mniej, w tej cenie to chyba tylko używane.(w przypadku wierzy odtwarzacz CD i kaset nie musi działać wystarczy tylko możliwość podłączenia urządzenia zewnętrznego:))

Może jakiś amplituner czy wzmacniacz z głośnikami.

Możecie dawać od razu propozycje z allegro.

 

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam Patryk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie interesuje Cię wbudowany CD, ani magnetofon to chyba najlepszym wyjściem będą głośniki komputerowe ze średniej półki...

W tej cenie świetne recenzje zbierają te Geniusy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli zależy Ci na czymś markowym, ale nawet gorzej grającym bierz te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te też zbierają niezłe opinie. Model jest jednak dość stary i w sklepach już ich prawie nie ma:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak oglądasz filmy, możesz skusić się na te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hi-Fi za te pieniądze bym sobie odpuścił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu mam CREATIVE p5800 5.1 i w porównaniu do tej wieży grają gorzej pod względem głośności i jakości, a nie warto kupić czegoś używanego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co to za cudo i czy warte jest to zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jak sie ewentualnie ma ten klocek do Kenwooda KA-7090R i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co to za cudo i czy warte jest to zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jak sie ewentualnie ma ten klocek do Kenwooda KA-7090R i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeden z tych Kenwoodów to początek lat 70-tych. Drugi pokazał się w sprzedaży w roku 1999. Oba bardzo dobre, ale ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ptrq92

To weź któryś z pierwszych trzech zestawów 2.1.

 

Za te pieniądze nie wyczarujesz kolumn i wzmacniacza. Ew. teraz mógłbyś kupić budżetowy, 20-sto letni wzmacniacz i słuchać na słuchawkach, albo głośnikach komputerowych, a potem wygrzebać kolejne 150 zł i poszukać na giełdzie okazji na jakieś używane Altusy. Na pewno lepiej będzie to grało od tej miniwieży...

 

Wzmacniacze za 150 i mniej?

-Może być Diora ws442. Sam ją mam, bardziej jako pamiątkę i zapasowy sprzęt, ale zagrać też umie znośnie.

-SONY TA-F235R

-Technics SU-Z450

 

Za te pieniądze to weź co Ci się podoba i co będzie w dobrym stanie. Jeśli Ci się nie spieszy, możesz policytować w różnych aukcjach ze sprzętem pozornie droższym. Ja przez przypadek wylicytowałem Harmana Kardona hk6150 za 150 zł. Warty jest 250 i za tyle będę go sprzedawał. Jakbyś wyrwał go za 150, to będzie zdecydowanie najlepszy klocek w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek5577
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych Kenwoodów to początek lat 70-tych. Drugi pokazał się w sprzedaży w roku 1999. Oba bardzo dobre, ale ...

No wlasnie ale.. co. I zostaje jeszcze wyzej wymieniony Denon z lat 82-84.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ale.. co. I zostaje jeszcze wyzej wymieniony Denon z lat 82-84.

 

 

Denon nie robiony (tzn. nie restaurowany elektrycznie) zagra dość ... zwyczajnie ale warty jest swojej ceny. Zrobiony zaś to inna bajka...

 

Mam ten model więc jakbyś chciał więcej informacji to zapraszam na PW.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek5577

Niestety na necie znalazłem tylko ten wzmacniacz DIORA i to uszkodzony.

Czy z KARDONA-a model HK6250 warto polować?

Jakie do tego głośniki można by podłączyć żeby w miarę przyjemnie to grało?

 

Dzięki za wszystkie odp :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią pieniędzy. Zestaw za 150zł nie ma racji bytu. 400 zł to miniumum na sprzęt używany i kupowany okazyjnie, żeby "jako tako" to grało.

 

HK6250 to jest w zasadzie to samo co 6150 (wspólne PCB i wiele części), tylko ma nieco większą moc. Cuda to nie są, ale na początek naprawdę fajna sprawa. Tym bardziej, że jest to bardzo rozpoznawalna marka i te sprzęty nie tracą już na wartości. Tu masz aukcję, gdzie 6150 poszedł za prawie 300 zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli byłbyś zainteresowany, mogę Ci sprzedać 6150 w stanie bdb za 200 zł. Za 6250 nie dawaj więcej niż 250 zł, bo powyżej tej kwoty są już chyba fajniejsze konstrukcje. Jeśli kupujesz coś używanego na allegro zawsze warto się potargować o uszczknięcie czegoś z ceny, albo chociaż pokrycie kosztów kuriera przez sprzedającego.

 

Co do kolumn wystrzegaj się firm typu VoiceKraft itp. Nie licz na nowe kolumny za mniej niż 500 zł- od tej kwoty zaczynają się jakieś znośne STX, czy najniższe modele Jamo. Z używanymi jest lepiej- okazyjnie w granicach 250 zł wyrwiesz już coś przyzwoitego. Wydaje mi się, że te są warte uwagi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) O ile wzmaka idzie kupić przez internet i zdalnie, tak kolumny wypadałoby osobiście obejrzeć i przesłuchać. Zorientuj się, czy w Twojej okolicy są jakieś giełdy RTV. Możesz poszukać jakichś Altusów, albo Mildtonów- na giełdach o nie najłatwiej. Musisz zwracać uwagę, czy przetworniki są oryginalne. Jak znajdziesz jakieś Altusy z niebieskimi membranami, to uciekaj od takiego sprzedawcy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w niedzielę jadę na giełde i porozglądam się trochę za sprzętem. Co do Twojego wzmacniacza to się odezwę w najbliższym czasie :)

 

U tego sprzedawcy co mi podałeś link, znalazłem jeszcze coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z tym, że on je sprzedał za 330zł a ja je znalazłem za 250zł. Ten jeden z auckji którą podałeś ma dziwny głośnik niskotonowy (to coś na czym się trzyma membrana:P)

 

A na co powinienem zwrócić uwagę przy odsłuchu takich używanych głośników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Ostatecznie zakupiłem wzmacniacz Yamaha AX-470. Wydałem 280zł - sprawny, po konserwacji potencjometrów (choć nie zdziwię się jeśli z oryginalnego wzmaka ma tylko obudowę ;]- co nie zmieni faktu, że jestem zadowolony).

Moc zdecydowanie wystarczająca dla wspominanych Altusów 75. Piękne stereo. Brzmienie ... hym - Altusy 75 nie dają się mu rozwinąć. Na początku dźwięk wydawał mi się jakby przygłuchy/stłumiony jednak po przesłuchaniu plików w wysokiej jakości efekt ten znika. W najbliższym czasie załączę CD i będę mógł napisać więcej - póki co kiszę się pod kompem.

Im mocniej rozkręcam wzmaka tym ciekawiej/pełniej gra. Rozczarowaniem był bas :-( ale o to powinienem winić kolumny. Przestrzegano mnie ze Altki 75 potrafią hałasować a nie brzmieć - niestety muszę przytaknąć jednak darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :D. Zgodnie z wcześniejszym postem - niebawem zacznę szukać zamienników dla tych kolumienek bo bas jest dla mnie za płytki.

Na chwilę obecną mogę napisać, że zestaw Yamaha AX-470 + altusy 75 świetnie sprawdził się przy oglądaniu filmów. Grałem też w Colina Dirt 2 - i wreszcie usłyszałem dźwięk giętej blachy;). Jeśli ktoś słucha rocka lub pochodnych - powinien być zadowolony. Nie będę rozpisywał się jak ładnie słychać gitarki/wokal i inne instrumenty bo wyśmialiby mnie ludzie, którzy inwestują w sprzęt poważne pieniądze. Jeśli ktoś będzie zainteresowany brzmieniem tego konkretnego zestawu z pewnością odpowiem na postawione pytania.

Za tydzień, kiedy przesłucham wzmaka na kilku innych dostępnych mi kolumnach napiszę więcej (dla potomnych) o brzmieniu AX-470.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ptrq92

Nawet przy odbiorze osobistym unikaj jak już napisałem niebieskich membran itp. Tak samo wystrzegaj się napisów w stylu Voicekraft na membranach i kolumnach.

Poza podniszczonymi zawieszeniami nie widzę problemów związanych z niskotonowcami w podanym przeze mnie linku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.