Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc.

 

Czytam to forum jak również inne strony od dłuższego czasu i chyba zrobił mi się straszny mętlik w głowie. Proszę o poradę.

 

Ostatnio kupiłem kolumny Eltax Liberty 1+ i szukam do nich wzmacniacza.

 

Pomieszczenie ok 20m^2, muzyka praktycznie każda, ze wskazaniem na delikatny rock. Na razie źródłem będzie TV plus komputer ale w planach jest zakup CD. Budżet do ustalenia, mogę kupić coś do 500zł jeśli na początek będzie wystarczające ale może to być również ok 1200-1300.

 

Przestudiowałem już milion postów i już sam nie wiem co mam myśleć. Wiele z wzmacniaczy polecanych kilka lat temu są teraz droższe o ok 500zł i się zastanawiam czy są naprawdę warte swojej ceny. Podoba mi się wzmacniacz MF Elektra E10 ale jak widzę że kilka lat temu był polecany jako wzmacniacz za ok 800zł a teraz kosztuje 1200 to trochę jest to dziwne. Myślę czy w takim wypadku nie wybrać czegoś nowszego typu Rotel RA 05 bo pewnie taniej uda się go znaleźć. Chcę kupić sprzęt używany. Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie malutkie kolumny zagrają z każdym wzmacniaczem. Szukaj takiego, który pasuje Ci do wystroju wnętrz i pod kolor do reszty, żeby żona była zadowolona i nie spakowała Ci walizek jak kupisz jakiegoś "koszmara" do salonu.

 

Co do cen używanego sprzętu ... rosną, bo rynek nowych jest zalewany przez tani sprzęt z "gwarancją" zepsucia się po 2-3 latach.

Nowe "tanie" wzmacniacze są zrobione z coraz lżejszych materiałów i mają coraz mniej wewnątrz, taki trend :-).

Transformator maciupeńki, obudowa z blachy tłoczonej o grubości "zero nic". Jak ściągniesz górna pokrywę, to wygina się w rękach 5 letniego dziecka, a sam "wzmacniacz" waży między 4-8kg .

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy na jaki będzie Cię stać i żeby pasował kobiecie.

 

Idealnie byłoby, pożyczyć lub zaprosić kolegów ze swoimi wzmacniaczami i posłuchać, wtedy miałbyś jakieś pojęcie, co można z nich (kolumn) wycisnąć i w okolicach jakiej marki warto się poruszać.

Każdy lubi co innego i zwraca uwagę na inne walory, ważne żeby Tobie się podobało.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Wszelkie podłączenia jakichkolwiek przewodów rób przy całkowicie wyłączonych urządzeniach !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie źródłem będzie TV plus komputer ale w planach jest zakup CD. Budżet do ustalenia, mogę kupić coś do 500zł jeśli na początek będzie wystarczające ale może to być również ok 1200-1300.

Na Twoim miejscu kupiłbym wzmacniacz z wbudiwanym DAC i wejściami cyfrowymi. TV optykiem bezpośrednio do wznacniacza, a PC przez USB do USBtoSPDIF convertera (50pln) i dalej coaxial do wznacniacza. A wtedy o CD możesz zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

przymierzam się do kupna wzmacniacza, w zasadzie całego zestawu, ale zaczynam od tego. Proszę Was uprzejmie o pomoc/porady/wskazówki. Już trochę poczytałem i porozglądałem się, ale ekspertyza doświadczonych będzie bezcenna.

 

Celuję w sprzęt używany, za ok 1000 zł. Mowa o samym wzmacniaczu. Oczywiście nie obrażę się jak można to jakoś rozwiązać taniej. Teraz kilka schodków...

 

Do wzmacniacza będzie podpięty TV, PC i docelowo CD i gramofon.

 

Muzyka dosyć różna, będzie metal różnego rodzaju (death, groove, industrial, nu itd.), rock, jakkolwiek szeroko to nie brzmi, ale znajdzie się nawet jazz, elektronika, soundtracki, głównie z gier i pewnie kilka innych gatunków.

 

Pomieszczenie o dość nietypowym kształcie; grafika i parametry poniżej. Całość to otwarta przestrzeń, w czerwonej otoczce są te 20,9 m2.

 

TV to LG 47la660s-za, wyjścia audio w nim to Optical lub HDMI. O ile wiem przez HDMI można sterować wzmacniaczem, który jest podpięty również przez HDMI. W takim sensie, że np wzmacniacz włączy się razem z TV. W tym miejscu nie jestem pewien czy dla tych wymagań nie będzie lepszy amplituner. Jak np taki Denon X2000, na aktualnej aukcji. Jednak z tego co zdążyłem wyczytać z Waszych wypowiedzi, wzmacniacz jest lepszym wyborem względem jakości.

 

Kolumny miałyby stać po bokach telewizora, jak na obrazku.

 

Weźcie proszę pod uwagę, że jest to mój pierwszy zestaw i trudno mi określić wymagania dźwiękowe.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

salon_s_zpsv86o2dum.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie proszę pod uwagę, że jest to mój pierwszy zestaw i trudno mi określić wymagania dźwiękowe.

 

To najlepsza rada - "własny słuch lepszy niż rady znawców dwóch".

Pozostaje posłuchac sprzętu i wybrac to, co uznasz za najlepsze pod siebie.

W takim przypadku żadna rada nie odda tego, co potrzebujesz sam i nie przybliży Cię do upragnionego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepsza rada - "własny słuch lepszy niż rady znawców dwóch".

Pozostaje posłuchac sprzętu i wybrac to, co uznasz za najlepsze pod siebie.

W takim przypadku żadna rada nie odda tego, co potrzebujesz sam i nie przybliży Cię do upragnionego brzmienia.

 

Ok, rozumiem, trochę jak z gitarami.

 

Ale mam pytania. Sugerujesz odsłuch w sklepie audio, żebym wiedział co mi odpowiada i dobrał podobny brzmieniowo używany sprzęt, czy raczej miałbym odsłuchiwać używany przed kupnem? Druga opcja będzie raczej trudna i czasochłonna.

 

Trudno mi powiedzieć jaki ma być dźwięk bo nie umiem tego odpowiednio nazywać. Lubię jak linia basowa jest przejrzysta, a bębny basowe bardziej dobitne niż zmulone jak w bagażniku golfa. Wiem też, że zbyt dużo trebli mnie drażni. Nie wiem nawet czy to ma sens.

Dodam również, że mam taki mini sprzęt, Sony cmp-cp2w i dźwięk z niego mi odpowiada. Pod warunkiem, że włączone jest DSG.

 

No i w kwestii technicznej. Do tego co chcę zbudować, mam się rozglądać za wzmacniaczem czy bardziej amplitunerem?

 

Wspomniana wieżyczka:

 

wieza-sony-cmt-cp2w-unikatowy-stan-3-28845271.jpg

DIN power output (rated): 30 + 30 W (6 ohms at 1 kHz, DIN)

Continuous RMS power output (reference): 35 + 35 W (6 ohms at 1 kHz, 10% THD)

Music power output (reference): 130 W

 

Na razie dzięki za radę i zainteresowanie. Tymczasem przejadę się do Gdyni, do Albatrosa, zobaczyć co tam mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam się rozglądać za wzmacniaczem czy bardziej amplitunerem?

Zacznij od kolumn. Wzmacniacz kup taki, który je prawidłowo napędzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kolumn. Wzmacniacz kup taki, który je prawidłowo napędzi.

 

Super, dobrze wiedzieć :) Jestem już w wątku "Niedrogie kolumny do..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejscie optyczne znaczaco zaweza wybor, warto z niego zrezygnowac i dokupic oddzielny dac

Zauważyłem... To wejście jest potrzebne ze względu na ograniczone wyjścia w TV: LG 47LA660S-ZA

 

er_photo_199375.jpg

 

 

Takie pytanie - czy Marantz PM 6006 dobrze sobie poradzi z tymi kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Toncrete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podlaczyc tez pod euro zlacze

Nie jestem pewien co do tego eurozłącza - nie ma go w opcjach 'Wyjścia audio'.

 

Czy możecie coś powiedzieć o tych wzmacniaczach i czy się sprawdzą:

 

ONKYO TX-8220

ONKYO TX-8250

YAMAHA A-S301

Marantz PM6006

Yamaha R-N402D

Yamaha R-N303D

 

I jeszcze pytanie - czy jak dźwięk z tv będzie szedł przez wyjście słuchawkowe, to będą jakieś straty, czy można tak podłączyć bez problemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jakość wyjścia sygnału na gniazdku słuchawkowym zależy od klasy elementów i sposobu aplikacji wzmacniacza słuchawkowego w TV.

Na 1000% jest to zrobione w stylu "Łoj łoj ludzie trzymajcie mnie, bo zabije jak psa !!!"

 

Jedyna sensowna opcja w dzisiejszych czasach, to wyście cyfrowe po optyku ale porządnym kablem na szkle o dużej mocy, a nie jakimś badziewiakiem za 5 zł . Jeśli kupujesz sprzęt do "łupanki", to praktycznie każdy wzmacniacz z takim wejściem optycznym da rade, a jak celujesz w starsze wzmacniacze, to tani dac do 300 zł załatwi temat należycie a jeszcze będziesz mógł podpiąć do niego konsolę do gier albo inne wynalazki z wyjściami cyfrowymi, typu dvd, blue-ray itd.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

zastanawiam się nad zmianą obecnego wzmacniacza na coś lepszego - mam wrazenie, że Onkyo nie wyrabia z tymi monitorami i grają jakby były zduszone, troche brauje im dynamiki i bassu.

Co byście polecili w cenie 500-600zł ?

Najlepiej z wejścei phono.

Obecny sprzęt:

Onkyo Integra A-8250 i kolumny Bower&Wilkins DM302

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jakość wyjścia sygnału na gniazdku słuchawkowym zależy od klasy elementów i sposobu aplikacji wzmacniacza słuchawkowego w TV.

Na 1000% jest to zrobione w stylu "Łoj łoj ludzie trzymajcie mnie, bo zabije jak psa !!!"

 

Jedyna sensowna opcja w dzisiejszych czasach, to wyście cyfrowe po optyku ale porządnym kablem na szkle o dużej mocy, a nie jakimś badziewiakiem za 5 zł . Jeśli kupujesz sprzęt do "łupanki", to praktycznie każdy wzmacniacz z takim wejściem optycznym da rade, a jak celujesz w starsze wzmacniacze, to tani dac do 300 zł załatwi temat należycie a jeszcze będziesz mógł podpiąć do niego konsolę do gier albo inne wynalazki z wyjściami cyfrowymi, typu dvd, blue-ray itd.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

ktos na forum opisywal jak dziurka w tv dorownala dacowi podajze accuphase lub rownie dobry sprzet za kilka tysiecy z rynku wtornego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostej przyczyny, bo w środku "nic" nie znajdziesz i takie "piep.......ie" , że dziurka w TV gra od czegoś lepiej rozbawia mnie do łez.

Najprostszy układ z możliwych + jedna kość która robi za wzmacniacz i czasami jakieś DSP , wszystko zasilane z zasilacza impulsowego w TV, zasilanie ukradzione z jakiejś odnogi układu i gniazdko słuchawkowe za 1,50 zł.

 

Powodzenia :-)

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wzmacniacz Hitachi HA-007 miał ktoś go u siebie, proszę o opinie :) czy ten wzmacniacz poradzi sobie z niższą impedancją 4ohm??

Miałem wzmacniacz 3 razy i mam obecnie. Nie wiem ile prawdy w tym, że nie poradzi sobie z kolumnami 4ohm - raczej mało. Poradzi sobie, ale nie można go katować mocnym graniem. Hitachi HA-007 ma super wykop i charakter brzmienia całości jak na taki mały, słabszy wzmacniaczyk. Mnie zaskakuje i bardzo lubię jego dźwięk. Stawiałbym go w TOP_10 tanich wzmacniaczy na początek, patrząc na stosunek cena/jakość dźwięku.

Druga strona medalu jest taka, że grzeje się tam stabilizator, wymaga pochylenia się i poprawy tego przez zmianę rezystancji. Poza tym polecam zmianę już elektrolitów, bo w każdym przypadku wniosła dużo na PLUS.

P.S.

Sansui AU-919 też opisuje podłączane kolumny jako 8ohm(minimum), a wygląda baardzo porządnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostej przyczyny, bo w środku "nic" nie znajdziesz i takie "piep.......ie" , że dziurka w TV gra od czegoś lepiej rozbawia mnie do łez.

Najprostszy układ z możliwych + jedna kość która robi za wzmacniacz i czasami jakieś DSP , wszystko zasilane z zasilacza impulsowego w TV, zasilanie ukradzione z jakiejś odnogi układu i gniazdko słuchawkowe za 1,50 zł.

 

Powodzenia :-)

Pygar

 

moze nie byc tak zle jak piszesz :) zreszta to pisal uznbany forumowicz postaram sie to znalezc, w plytach glownych do pc sie spotaklem ze montuja w zintegrowanej karcie dzwiekowej kondensatory elna for audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie takie proste mam- odsłuchiwał ktoś może taki klocek jak Myryad Cameo i może mi coś o nim napisać jak gra w jego opini.Do tej pory grałem na wzmaku Rotela serii 9 i czasemi końcówce mocy od SMSL ale jak to po pewnym czasie wiekszość ma zapragnąłem zmienić wzmaka.Chciałem zakupić również rotela z serii 0 ale wyszło inaczej i jedzie do mnie myryad cameo. Jakieś opinie o nim bym poprosił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

z racji, że mój Pioneer VSX-804 kończy swój żywot, chciałbym kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Chciałbym się zmieścić w 500zł
Moje kolumny to 3 drożne ART Audio H150 (8 Ohm, 150 W, stara Radiotechnika). Stoją w pokoju o wymiarach 5,5mx6x5m. Brzmienie, jakie miałem na nich razem z Pioneerem było bardzo ok choć bas był mocno leniwy i ospały - obstawiam, że to wina amplitunera. Cudu po nich i tak nie oczekuję ale chciałbym dobrać coś dobrego. Słucham głównie rocka/metalu/rapu/folku. Lubie mocny, pluszowy, lejący się bas i szczegółowy środek. Nie lubie ostrej góry
Zależy mi też, aby wzmak dobrze radził sobie ze słuchawkami (nie wiem czy to ma jakiś wpływ - moja wiedza w tym temacie jest mocno ograniczona)
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2018 o 10:34, DuchPuszczy napisał:

Dzień dobry,

z racji, że mój Pioneer VSX-804 kończy swój żywot, chciałbym kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Chciałbym się zmieścić w 500zł
Moje kolumny to 3 drożne ART Audio H150 (8 Ohm, 150 W, stara Radiotechnika). Stoją w pokoju o wymiarach 5,5mx6x5m. Brzmienie, jakie miałem na nich razem z Pioneerem było bardzo ok choć bas był mocno leniwy i ospały - obstawiam, że to wina amplitunera. Cudu po nich i tak nie oczekuję ale chciałbym dobrać coś dobrego. Słucham głównie rocka/metalu/rapu/folku. Lubie mocny, pluszowy, lejący się bas i szczegółowy środek. Nie lubie ostrej góry
Zależy mi też, aby wzmak dobrze radził sobie ze słuchawkami (nie wiem czy to ma jakiś wpływ - moja wiedza w tym temacie jest mocno ograniczona)
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Camelouge napisał:

Luxman L - 410 fajnie gra,kiedyś za nieduże pieniądze,nie wiem jak teraz.

Bardzo bym chciał ale teraz z tego co widzę cena okolicy 1000zl :/

Czy te tańsze modele Luxmana grają podobnie czy są jakieś mega słabe modele (takie na które trzeba uważać)? W moim zasięgu były by na przykład lv-111, l-190

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DuchPuszczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.