Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, DuchPuszczy napisał:

Dam znać na pewno ;) na chwilę obecną sensowne oferty widziałem tylko na l190 i l200

Odpuść.. w kwocie jaką chcesz przeznaczyć na wzmak spokojnie dostaniesz L-230.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kocurro napisał:

Odpuść.. w tych pieniądzach spokojnie dostaniesz L-230.

Poczekam ;) Pioneer jeszcze działa więc jakoś super mocno mi się nie spieszy. Dzięki raz jeszcze ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DuchPuszczy napisał:

Poczekam ;) Pioneer jeszcze działa więc jakoś super mocno mi się nie spieszy. Dzięki raz jeszcze ;) 

Nie ma problemu :) i w takim razie bez ciśnienia szukaj okazji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podpowiedzcie jak zweryfikować oryginał.... jak statystyczny sprzedający nawet nie myśli żeby rozkręcać sprzęt.. a nawet jak da się zdjąć obudowę to ... luty są od spodu pcb.

Fakt że mając doświadczenie można złapać różnice ale pewnie tylko w bezpośrednim porównaniu.

Zalecam daleko posuniętą ostrożność...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2018 o 23:43, kocurro napisał:

Uzbrój się w cierpliwość i śledź znane portale sprzedażowe. Na L-410 trochę za mało gotówki, ale L-230 prędzej, czy później na pewno się doczekasz. Uważaj jednak na reanimowane i grzebane sztuki. Ważne, aby był oryginał i w miarę możliwości unikaj handlarzy, a jeśli już to dobrze uzgodnij warunki zakupu.

Powodzenia i daj znać, jeśli uda się znaleźć Tobie zadbany egzemplarz :)

@kocurro Dostałem propozycję kupna Luxmana l-400 za 600zł. Brać czy jednak to za wysoka cena i czekać na l-230?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, DuchPuszczy napisał:

@kocurro Dostałem propozycję kupna Luxmana l-400 za 600zł. Brać czy jednak to za wysoka cena i czekać na l-230?

@AndrzejPiaseczno ma rację.. warto, abyś zachował ostrożność. Wiem, że trochę podkręciłem Cię na te Luxmany, ale uważam, że 600zł to za dużo za te staruszki i te modele, które jednak zazwyczaj z powodu wieku są grzebane i jeśli nie masz możliwości osobiście takiego sprawdzić to bezpieczniej odpuścić. Zaoszczędzisz sobie nerwów i gotówki..

Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło i jeśli chciałbyś przeznaczyć 600zł i nadal jesteś bardzo zainteresowany tego typu "graniem" to u pewnego handlarza pojawiła się ciekawa oferta. Miałem okazję kontaktu z tym sprzedawcą i sprawia wrażenie uczciwego i rzetelnego pasjonata, który w większości w swej ofercie posiada bardzo zadbane sprzęty. Swego czasu rozmawiałem z Nim na temat Luxmana L-410, którego miał w tamtym czasie w swojej ofercie i przyznał, że tranzystory nie były oryginalne.. (oczywiście nie zakupiłem go), ale mam pozytywną opinię co do Jego intencji.. Wzmacniacz, który Tobie proponuję to 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i jest konkurencyjną odpowiedzią na L-230 ;) W tamtym czasie były to wzmacniacze mocno ukierunkowane na współpracę z gramofonami stąd mnogość regulacji pod tym kątem. Zachęcam do kontaktu z właścicielem w celu poznania szczegółów.

Żeby nie było jednak za łatwo podam równie ciekawą alternatywę ;) Bardzo ceniony i cieszący się dobrymi opiniami za oferowaną jakość tak brzmieniową jak i konstrukcyjną w swoim przedziale cenowym - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Dużym plusem tej oferty jest osoba, która włożyła nieco gotówki w jego odświeżenie ;) 

@DuchPuszczy jest jeszcze końcówka mocy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , jednak potrzebowałbyś przedwzmacniacza lub źródła z regulowanym wyjściem, ale w Twojej muzyce mogłaby nieźle pozamiatać, tym bardziej za te pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kocurro napisał:

@AndrzejPiaseczno ma rację.. warto, abyś zachował ostrożność. Wiem, że trochę podkręciłem Cię na te Luxmany, ale uważam, że 600zł to za dużo za te staruszki i te modele, które jednak zazwyczaj z powodu wieku są grzebane i jeśli nie masz możliwości osobiście takiego sprawdzić to bezpieczniej odpuścić. Zaoszczędzisz sobie nerwów i gotówki..

Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło i jeśli chciałbyś przeznaczyć 600zł i nadal jesteś bardzo zainteresowany tego typu "graniem" to u pewnego handlarza pojawiła się ciekawa oferta. Miałem okazję kontaktu z tym sprzedawcą i sprawia wrażenie uczciwego i rzetelnego pasjonata, który w większości w swej ofercie posiada bardzo zadbane sprzęty. Swego czasu rozmawiałem z Nim na temat Luxmana L-410, którego miał w tamtym czasie w swojej ofercie i przyznał, że tranzystory nie były oryginalne.. (oczywiście nie zakupiłem go), ale mam pozytywną opinię co do Jego intencji.. Wzmacniacz, który Tobie proponuję to 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i jest konkurencyjną odpowiedzią na L-230 ;) W tamtym czasie były to wzmacniacze mocno ukierunkowane na współpracę z gramofonami stąd mnogość regulacji pod tym kątem. Zachęcam do kontaktu z właścicielem w celu poznania szczegółów.

Żeby nie było jednak za łatwo podam równie ciekawą alternatywę ;) Bardzo ceniony i cieszący się dobrymi opiniami za oferowaną jakość tak brzmieniową jak i konstrukcyjną w swoim przedziale cenowym - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Dużym plusem tej oferty jest osoba, która włożyła nieco gotówki w jego odświeżenie ;) 

@kocurro nie ukrywam, że na Luxmana się nakręciłem jak szczerbaty na suchary :) niekoniecznie przez Ciebie ale też czytając wszelkie oh i ah na forum i w necie. Aczkolwiek swoje 5gr dorzuciłeś do tego :) 
ten l-400 też od handlarza - Tylko dobre hi-fi na FB. Daje gwarancję itd. W każdym razie, właśnie mi odpisał, że poza l-400 ma też l230 za 500zł i l-190 za 400zł. Przeglądałem jakieś poprzednie aukcje na allegro i te ceny to jakaś paranoja się zaczyna robić bo jeszcze pół roku temu 230 były po ~300-350zł... Jest też opcja l-210 za 375zł od prywatnego właściciela, który twierdzi, że posiada go od 10 lat (miał wymieniane wg właściciela: Zmienione zostały diody prostownicze na lepsze, ale nie były uszkodzone. Gdzieś oryginalne miałem w swoim archiwum, ale nie gwarantuje że znajdę. Zmieniona została dioda Zenera na mocniejszą, oryginał się spalił. Nie ingerowałem w sekcję audio. Ten wzmacniacz jest ze mną ok 10lat i tyle jest sprawny)
Ech a teraz jeszcze mi dorzucasz Sansui i HK :) Idę czytać o tych modelach :) 

Przynajmniej nie nudno :) Dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DuchPuszczy możesz przemyśleć na spokojnie tego L-210 od prywatnej osoby, która zapewnia o jego dobrej kondycji technicznej oraz jeśli wizualnie jest nienaganny. Cena jest jeszcze akceptowalna, choć uważam, że to i tak za dużo. Ja za swojego L-230 dałem 350zł..

ps. uważam, że PM655 będzie dużo korzystniejszym wyborem ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Zacznę od początku. Posiadam kolumny quadral Amun i wzmacniacz Yamaha A-960 II.
Wzmacniacz kupiłem za okazyjną cenę jako uszkodzony, mianowicie nie działa przycisk subsonic i regulacja sopranów, reszta sprawna. Po wstępnych oględzinach u specjalisty stwierdził prawdopodone uszkodzenie ścieżki biegnącej do przycisku main direct, przez co dźwięk omija przedwzmacniacz.Chciałbym oddać wzmacniacz do naprawy, ale na czas regeneracji potrzebuję kupić coś na szybko, nie zniosę ciszy w domu :)
Ogólnie jest to mój pierwszy zestaw stereo, jestem usatysfakcjonowany brzmieniem, ale...
No właśnie, bas jest piękny, głęboki, punktowy ale nie rozlazły, soprany piękne, czyste choć mogły by być troche cieplejsze, ale brakuje mi w tych kolumnach sceny. Brakuje tej średnicy która "dopełnia" dźwięk.
Podłączyłem na krótki czas Tonsile space 86 pod kanał B, odpaliłem razem i dźwięk się poprawił (nie ma mowy o jakości, mówię tylko o średnicy/scenie).
Nie mam pojęcia, czy po naprawie jest szansa na poprawę średnicy, czy problem tkwi w charakterystyce kolumn.

Wracając do meritum. Potrzebuję wzmacniacz jako tymczasowy, kwota którą mogę przeznaczyć to 300 w porywach do 400 zł.
Chyba, że nie ma sensu myśleć o tej Yamaszce, wtedy wystawie ją na licytacje, zwinę pewnie koło 400 zł dołożę drugie 400 i kupię coś ciekawszego. 
Jak myślicie, w którą iść stronę?

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, jaki wzmacniacz polecicie do kolumn podstawkowycj B&W DM302? 

Aktualnie mam Onkto Integra A-8250, ale mam wrażenie że muzyka jest zduszona, brakuje muzykalności i energii. 

Słucham głównie muzyki instrumentalnej - jazz, blues, akustyczna, symfoniczna.

Zależy mi raczej na ciepłym brzmieniu, z wyczuwalnym bassem i muzykalną średnicą.

 

Czy lepiej skupić sie na zmianie kolumn na coś ciekawszego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile z Onkyo wszystko wewnątrz w porządku to pomyślałbym jednak o zmianie kolumn. Jaki metraż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2019 o 14:38, matoole napisał:

O ile z Onkyo wszystko wewnątrz w porządku to pomyślałbym jednak o zmianie kolumn. Jaki metraż?

Pokój 17m2, ale wysoki sufit - 2,8 na oko.

 

Niestety nie ma miejscu na podłogowe kolumny, jedynie jakieś podstawki. 

 

Z Onkyo wszystko w porządku, nie grzebalny od nowości, ale zastanawiam się nad wymianą elektrolitów na nowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrolity podobnej klasy co oryginalne pewnie więcej będą kosztować, niż warty ten wzmacniacz, ja w swoim Onkyo(A-8780) mierzyłem kilka i miały pojemność znamionową, za to mam problem ze stykami. Ostatnio potencjometr przy naciskaniu na ośkę odłącza/załącza jeden kanał, kiedyś czyściłem secure direct, jak kiedyś się ogarnę z czasem to spróbuje wszystko wylutować i wyczyścić. Może nie kondensatory są problemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lost napisał:

Elektrolity podobnej klasy co oryginalne pewnie więcej będą kosztować, niż warty ten wzmacniacz, ja w swoim Onkyo(A-8780) mierzyłem kilka i miały pojemność znamionową, za to mam problem ze stykami. Ostatnio potencjometr przy naciskaniu na ośkę odłącza/załącza jeden kanał, kiedyś czyściłem secure direct, jak kiedyś się ogarnę z czasem to spróbuje wszystko wylutować i wyczyścić. Może nie kondensatory są problemem.

W zasadzie śnie stawiam tutaj tezy, że kondensatory są problemem lub że ze wzmacniaczem jest coś nie tak.

Zasadniczo pytanie jest, czy wzmacniacz się nie zgrywa z kolumnami (podobno dość wymagającymi), czy to moje niepełnosprawne ucho. I, co z tym zrobić - jak tutaj zasugerowaliscie - być może, najlepiej i najłatwiej będzie wymienić kolumny, skoro wzmacniaczowi, od strony technicznej, ciężko coś zarzucić. 

Pytanie wówczas jest, jakie kolumny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniej z kolumnami doradzać, bo tu wiele czynników ma znaczenie, gust, akustyka itd. Sam mam Kef Coda 3 i do spokojnej, akustycznej wydają się spoko, grają bardziej średnicą. Bass nie schodzi zbyt nisko i trochę go mało do popu, czy rocka. 

Jak nie potrzebujesz basu 50Hz to może coś na koncentryku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lost napisał:

Najtrudniej z kolumnami doradzać, bo tu wiele czynników ma znaczenie, gust, akustyka itd. Sam mam Kef Coda 3 i do spokojnej, akustycznej wydają się spoko, grają bardziej średnicą. Bass nie schodzi zbyt nisko i trochę go mało do popu, czy rocka. 

Jak nie potrzebujesz basu 50Hz to może coś na koncentryku?

Rozwiń proszę myśl o koncentryku, bo to obcy mi temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolumny gdzie głośnik wysoko tonowy znajduje się na osi niskotonowego(w środku), podobno stereofonie to poprawia, ale u siebie nie miałem okazji słuchać. Przy zakupie kolejnych kolumn na pewno porównam takie rozwiązanie ze zwykłymi monitorami, na super mocnym basie i tak mi nie zależy. 

Takie głośniki robi Kef, Tannoy i pewnie jeszcze ktoś ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lost napisał:

To kolumny gdzie głośnik wysoko tonowy znajduje się na osi niskotonowego(w środku), podobno stereofonie to poprawia, ale u siebie nie miałem okazji słuchać. Przy zakupie kolejnych kolumn na pewno porównam takie rozwiązanie ze zwykłymi monitorami, na super mocnym basie i tak mi nie zależy. 

Takie głośniki robi Kef, Tannoy i pewnie jeszcze ktoś ;)

 

Ok, znam rozwiązanie, ale nie skojarzyłem nazwy :) 

ja jednak lubię jak ciepło gra i miło brzmi gitara basowa albo kontrabas 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Czy wzmacniacz Yamaha AX-700, zagra z kolumnami JBL Lx2004? 

Zastanawiałem się nad zakupem tej Yamahy. 

Jakieś opinie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Posiadam obecnie tuningowane Tannoy M2 i Denon PMA-860.

Planowany DAC to Xiang Sheng 05B (AK4497).

Który wzmak będzie najbardziej przyszłościowy (pod lepsze kolumny)?

1. Rotel RA-05

2. Yamaha AX-700

3. CA A500

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2019 o 18:41, Arkadiusz_50002 napisał:

Pokój 17m2, ale wysoki sufit - 2,8 na oko

Metraż niewielki , zerknij na Arcus TS 25/45/450 lub jakieś większe jak możesz - Arcus w większości robił porządne 3-drożne kolumny, raczej neutralne dźwiękowo. 

 

W dniu 5.02.2019 o 13:20, Arkadiusz_50002 napisał:

Zależy mi raczej na ciepłym brzmieniu, z wyczuwalnym bassem i muzykalną średnicą

Nie ocieplałbym dźwięku kolumnami a wzmakiem lub CD/DAC. Jednak najpierw zdecydowanie kupiłbym inne skrzynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaki wzmacniacz stereo do Jamo s426 i Magnat Sub 200A?

Budżet to 500 zł, ale jeśli do tego sprzętu nie ma sensu tyle inwestować to nawet lepiej.

Z góry dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Hej Koledzy,

zlozylem sobie monitorki DIY na STX W.15.140.8.MCX i T.10.200.8.PCX.


W tym momencie pozyczylem wzmacniacz od szwagra PIONEER A-505R ale oczywiscie bede musial kupic cos swojego:)

 

Pytanie, co wybrac? Muzyka calego przekroju, do tego filmy z TV ? Wzmak jakis niedrogi, moze okolice 500zl , chce posluchac sprzetu, bo jak sie nie spodoba bedzie trzeba sprzedac:)


Dzieki za wszelkie sugestie, chyba ze w tej cenie to brac co ma pilot ?

 

Pozdrawiam Koledzy;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję wzmacniacza/amplitunera do głośników Elac BS 63.2 z możliwością podłączenia subwoofera aktywnego. Źródło odtwarzania TV/xbox. Pokój 17,5m2. Budżet ok. 600zł. Bardzo proszę o pomoc ? dziękuję z góry 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2019 o 20:29, hermancanoe napisał:

Witam. Poszukuję wzmacniacza/amplitunera do głośników Elac BS 63.2 z możliwością podłączenia subwoofera aktywnego. Źródło odtwarzania TV/xbox. Pokój 17,5m2. Budżet ok. 600zł. Bardzo proszę o pomoc ? dziękuję z góry 

Yamaha A-S300, A-S500, R-S300, R-S500, Harman Kardon HK3490, HK3390

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2019 o 19:53, kocurro napisał:

Yamaha A-S300, A-S500... 

Jeśli źródłem jest TV i xbox, to warto dołożyć do a-s301, a-s501 aby mieć wbudowany dac i wejścia cyfrowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Jeśli źródłem jest TV i xbox, to warto dołożyć do a-s301, a-s501 aby mieć wbudowany dac i wejścia cyfrowe. 

Pytanie, czy kolega jest w stanie dołożyć, bo jeśli tak to warto, ale inwestując już w takiego FiiO D03K Taishan zyskuje w uproszczeniu to samo co nowsze modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup kolumn Tannoy M3 i szukam pod nie wzmacniacza w okolicach 500zł. Zestaw będzie grał na 15m2, głównie rap, funk, r&b, muzyka elektroniczna. Wstępnie patrzyłem na Arcam Alpha 5, Marantz PM 68, Marantz PM 7000 (te Marantze trochę ponad budżet), Yamaha a-720, Cambridge Audio 640a i Rotel ra-920ax. Coś z tego ma sens? A może jesteście w stanie rozszerzyć tę listę o coś sensownego?

Aktualnie faworytem jest chyba Rotel ra-920ax, mam tylko wątpliwość dotycząca tego jak spisze się on w muzyce której słucham - głównie jest polecany do rocka. Kusi jeszcze Marantz PM 68 ze względu na pilota - mała rzecz a może się przydać, szczególnie przy podłączeniu do tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2019 o 17:49, marafc napisał:

Planuję zakup kolumn Tannoy M3 i szukam pod nie wzmacniacza w okolicach 500zł. Zestaw będzie grał na 15m2, głównie rap, funk, r&b, muzyka elektroniczna. Wstępnie patrzyłem na Arcam Alpha 5, Marantz PM 68, Marantz PM 7000 (te Marantze trochę ponad budżet), Yamaha a-720, Cambridge Audio 640a i Rotel ra-920ax. Coś z tego ma sens? A może jesteście w stanie rozszerzyć tę listę o coś sensownego?

Aktualnie faworytem jest chyba Rotel ra-920ax, mam tylko wątpliwość dotycząca tego jak spisze się on w muzyce której słucham - głównie jest polecany do rocka. Kusi jeszcze Marantz PM 68 ze względu na pilota - mała rzecz a może się przydać, szczególnie przy podłączeniu do tv.

W tym wypadku zastanowił bym sie nad inną opcją i chyba najbardziej racjonalną , pomyśl o czymś z rodzaju Microlab Solo 6C  lub Edifier R1700BT , odpada wzmacniacz masz dodatkowo  muzę z telefonu  w cenie tych Tannoi a zagra to wcale nie gorzej nawet lepiej od tego Rotela .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2019 o 17:49, marafc napisał:

Planuję zakup kolumn Tannoy M3 i szukam pod nie wzmacniacza w okolicach 500zł. Zestaw będzie grał na 15m2, głównie rap, funk, r&b, muzyka elektroniczna. Wstępnie patrzyłem na Arcam Alpha 5, Marantz PM 68, Marantz PM 7000 (te Marantze trochę ponad budżet), Yamaha a-720, Cambridge Audio 640a i Rotel ra-920ax. Coś z tego ma sens? A może jesteście w stanie rozszerzyć tę listę o coś sensownego?

Aktualnie faworytem jest chyba Rotel ra-920ax, mam tylko wątpliwość dotycząca tego jak spisze się on w muzyce której słucham - głównie jest polecany do rocka. Kusi jeszcze Marantz PM 68 ze względu na pilota - mała rzecz a może się przydać, szczególnie przy podłączeniu do tv.

Do tych Tannoy szukaj coś jaśniejszego z dobrą dynamiką. Jeśli Rotel to poniżej RA-931MKII bym nie schodził, Marantz PM-68 to dobry kierunek, ale ja bym stawiał na Cambridge Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.