Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.06.2019 o 09:18, kamyk17 napisał:

Jaki wzmacniacz polecacie do kolumn cat leb 404 ? 

Jaki budżet i jakie oczekiwania?

W dniu 26.06.2019 o 13:28, rafal735r napisał:

Najtańszy. 

No rzeczywiście fachowa porada, kolumny 88dB 6Ohm, no na pewno najtańszy wzmacniacz sobie poradzi, jeszcze najlepiej 2x20W żeby miał. To że ktoś ma tanie kolumny nie znaczy, że nie zasługuje na pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej. Najtańszy, markowy, używany i przede wszystkim sprawny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jako osoba przecietnie znające się na sprzęcie stereo zwracam się do was o prośbę i sugestie w dobraniu sprzetu do mieszkania.

Muzyka w moim życiu jest obecna na okrągło, dlatego chciałbym zainwestować w sprzęt do odsłuchu. 

Sam do końca się nie orientuje co jest na topie i co jest sprawdzone i polecane. 

Mogę kupić od znajomego yamahe e810 z kolumnami nx800 i odtwarzac cd  CENA : 700zl 

Jeżeli chodzi o budżet mogę wydać 1500zl 

Wiem że polecacie dobrać osobno wzmacniacz i kolumny i tutaj prośba do was, żeby coś dobrać.  Zestaw może bazować na sprzęcie używanym. Chciałbym kupić coś, czego po kilku miesiącach nie będę musiał zmieniać . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 11:23, iEDRAS napisał:

Witajcie. Jako osoba przecietnie znające się na sprzęcie stereo zwracam się do was o prośbę i sugestie w dobraniu sprzetu do mieszkania.

Muzyka w moim życiu jest obecna na okrągło, dlatego chciałbym zainwestować w sprzęt do odsłuchu. 

Sam do końca się nie orientuje co jest na topie i co jest sprawdzone i polecane. 

Mogę kupić od znajomego yamahe e810 z kolumnami nx800 i odtwarzac cd  CENA : 700zl 

Jeżeli chodzi o budżet mogę wydać 1500zl 

Wiem że polecacie dobrać osobno wzmacniacz i kolumny i tutaj prośba do was, żeby coś dobrać.  Zestaw może bazować na sprzęcie używanym. Chciałbym kupić coś, czego po kilku miesiącach nie będę musiał zmieniać . 

 

Najistotniejsze dane potrzebne do jakichkolwiek propozycji pominąłeś, a więc powierzchnia pomieszczenia w jakim będzie grał zestaw oraz czego mniej więcej oczekujesz od brzmienia? Miej jednak świadomość, że w tym budżecie oczekiwania są ograniczone ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/31/2019 at 1:57 PM, dejf said:

Wzmacniacz do Cambridge Audio Sx50 . W tej chwili podłączone do wzmacniacza z mini wieży  Technics hd301. Pomożecie coś znaleźć. ? .myślałem o Nad 315 bee Harman Kardon HR 670 może jakoś Cambridge ?

Jak Ci się spisują te kolumny ? Słyszałem, że nie grzeszą detalem, ale są przy tym miłe dla ucha i nie męczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zajkos86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Wpadły mi okazyjnie kolumny Wharfedale Diamond 8.3.

Jako źródło mam wyremontowany przez siebie CD Philips CD614 (staruteńki ale na niezłych komponentach model, remont to po prostu naprawa układu zasilania) - dotychczas odsłuch posiadanych płyt na Superlux HD330.

Dostałem w ręce ze słowami "naprawisz, jest twój, nie naprawisz to na złom" amplituner Denon DRA-435R.

Ampli ze wstępnych oględzin wymaga wymiany przekaźnika (dźwięk losowo przerywa) i potencjometru 'balans' - trzeszczy niemiłosiernie i nie 'balansuje' tak do końca (no i pewnie kondensatory wymienię).

Co mógłbym zakupić w kwocie do max 400zł (z używek oczywiście) aby optymalnie zabrzmiały posiadane Wafle?

Pokój to około 20m2, słucham praktycznie każdej muzyki, klasyczny rock, hardrock, filmowa/klasyczna (Hans Zimmer) lubię miękkie ale nie rozlazłe niskie, wyraźne ale nie kłujące wysokie tony, nie lubię 'łupanki'.

Nie wiem na ile posiadane kolumny taki efekt (mają niestety dość niską efektywność) mi zapewnią ale chciałbym optymalnie dopasować do nich wzmacniacz - aktualnie ten wadliwy Denon nawet nieźle z nimi brzmi więc chyba (?) jakiś wygórowanych wymagań nie mam.

Ampli Denona po ewentualnie udanej naprawie wyląduje później w sypialnym, kolumny jakieś do niego dobiorę w późniejszym czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 19:19, roofman napisał:

Witajcie,

Wpadły mi okazyjnie kolumny Wharfedale Diamond 8.3.

Jako źródło mam wyremontowany przez siebie CD Philips CD614 (staruteńki ale na niezłych komponentach model, remont to po prostu naprawa układu zasilania) - dotychczas odsłuch posiadanych płyt na Superlux HD330.

Dostałem w ręce ze słowami "naprawisz, jest twój, nie naprawisz to na złom" amplituner Denon DRA-435R.

Ampli ze wstępnych oględzin wymaga wymiany przekaźnika (dźwięk losowo przerywa) i potencjometru 'balans' - trzeszczy niemiłosiernie i nie 'balansuje' tak do końca (no i pewnie kondensatory wymienię).

Co mógłbym zakupić w kwocie do max 400zł (z używek oczywiście) aby optymalnie zabrzmiały posiadane Wafle?

Pokój to około 20m2, słucham praktycznie każdej muzyki, klasyczny rock, hardrock, filmowa/klasyczna (Hans Zimmer) lubię miękkie ale nie rozlazłe niskie, wyraźne ale nie kłujące wysokie tony, nie lubię 'łupanki'.

Nie wiem na ile posiadane kolumny taki efekt (mają niestety dość niską efektywność) mi zapewnią ale chciałbym optymalnie dopasować do nich wzmacniacz - aktualnie ten wadliwy Denon nawet nieźle z nimi brzmi więc chyba (?) jakiś wygórowanych wymagań nie mam.

Ampli Denona po ewentualnie udanej naprawie wyląduje później w sypialnym, kolumny jakieś do niego dobiorę w późniejszym czasie.

Cześć.

Twoje Wharfadale są spokojne i można ich słuchać długo bez efektu zmęczenia i irytacji.

Założenie jest, aby do kolumn tego typu i w tej cenie podłączać tanią i jaśniejszą elektronikę, którą one złagodzą.

Ponieważ lepsze jest wrogiem dobrego proponuję odrobinę dołożyć i kupić całkiem "świeżego" i przyzwoitego w swoim przedziale Denon'a PMA 700AE. Z czasem do zestawu dokupisz bardzo dobrze uzupełniający się tak pod względem dizajnu jak i brzmienia dedykowany odtwarzacz DCD 700AE i masz bardzo fajny zestawik jak na te pieniążki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kocurro za propozycję modelu do rozpatrzenia.  Faktycznie może spoglądać na świeższy model? Z CD fajny komplecik by był. Tuner do tego modelu też występuje? Czasami słucham RMF Classic i Antyradia.

W sumie spoglądałem również na inne, starsze konstrukcje: Denon PMA-520, JVC AX-333 (niedoceniany sprzęt, kiedyś z 5 lat temu u kolegi słyszałem, model ten zrobił dość dobre wrażenie), Sony TA-S7.  W każdym razie sprzęt nie jest potrzebny na 'już', jestem cierpliwy i spokojnie porozważam za i przeciw.

Dziś przyjdą komponenty do naprawy ampli Denona to jakiś czas sobie ten ampli u mnie pochodzi pod waflami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, roofman napisał:

Dzięki kocurro za propozycję modelu do rozpatrzenia.  Faktycznie może spoglądać na świeższy model? Z CD fajny komplecik by był. Tuner do tego modelu też występuje? Czasami słucham RMF Classic i Antyradia.

W sumie spoglądałem również na inne, starsze konstrukcje: Denon PMA-520, JVC AX-333 (niedoceniany sprzęt, kiedyś z 5 lat temu u kolegi słyszałem, model ten zrobił dość dobre wrażenie), Sony TA-S7.  W każdym razie sprzęt nie jest potrzebny na 'już', jestem cierpliwy i spokojnie porozważam za i przeciw.

Dziś przyjdą komponenty do naprawy ampli Denona to jakiś czas sobie ten ampli u mnie pochodzi pod waflami.

 

Możliwość dopasowania tunera istnieje i myślę,  że choćby taki Denon TU-1500AE idealnie wpasuje się w zestaw. 

Skoro nie jesteś też w gorącej wodzie kąpany to rozważ, czy nie korzystniej spieniężyć co możesz dokładając w miarę możliwości i zakupić coś nowszego i bardziej cenionego.

Namawiam Cię do tego przede wszystkim ze względu na wiek tych wzmacniaczy i związane z tym skutki o których się przekonujesz oraz ich pozycjonowanie w hierarchii danej marki.. są to budżetowe konstrukcje bardzo oszczędnie zbudowane.. w czasie ich produkcji na czym innym się skupiano kreując ich brzmienie..

Według mojego pojmowania dzisiejsza technika realizacji nagrań zdecydowanie różni się od tej 30 lat temu w związku z czym nowocześniejszy sprzęt HiFi bardziej wiarygodnie i autentycznie odtwarza dzisiejszą muzykę..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kocurro napisał:

Możliwość dopasowania tunera istnieje i myślę,  że choćby taki Denon TU-1500AE idealnie wpasuje się w zestaw. 

Skoro nie jesteś też w gorącej wodzie kąpany to rozważ, czy nie korzystniej spieniężyć co możesz dokładając w miarę możliwości i zakupić coś nowszego i bardziej cenionego.

Namawiam Cię do tego przede wszystkim ze względu na wiek tych wzmacniaczy i związane z tym skutki o których się przekonujesz oraz ich pozycjonowanie w hierarchii danej marki.. są to budżetowe konstrukcje bardzo oszczędnie zbudowane.. w czasie ich produkcji na czym innym się skupiano kreując ich brzmienie..

Według mojego pojmowania dzisiejsza technika realizacji nagrań zdecydowanie różni się od tej 30 lat temu w związku z czym nowocześniejszy sprzęt HiFi bardziej wiarygodnie i autentycznie odtwarza dzisiejszą muzykę..

Tak, Denon PMA 700 AE jest również 'miły dla oka'. Mocno będę go rozważał. Tuner do niego mogę dobrać jakiś dowolny, nie mam parcia na to aby wszystkie klocki były z serii danego modelu.

Grzebanie w sprzęcie ogólnie obce mi nie jest, także nie boję się starszych modeli i konstrukcji.

Niestety duża część obecnych realizacji muzyczne mi nie podchodzi. Nie ma wyważenia, nierzako słuchając płyt jestem przerażony że dociera do mnie jeden wielki 'zlew'.

Kurier z częściami przyjechał, biorę się za reanimację ampli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kocurro napisał:

Cześć.

Twoje Wharfadale są spokojne i można ich słuchać długo bez efektu zmęczenia i irytacji.

Założenie jest, aby do kolumn tego typu i w tej cenie podłączać tanią i jaśniejszą elektronikę, którą one złagodzą.

Ponieważ lepsze jest wrogiem dobrego proponuję odrobinę dołożyć i kupić całkiem "świeżego" i przyzwoitego w swoim przedziale Denon'a PMA 700AE. Z czasem do zestawu dokupisz bardzo dobrze uzupełniający się tak pod względem dizajnu jak i brzmienia dedykowany odtwarzacz DCD 700AE i masz bardzo fajny zestawik jak na te pieniążki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zainteresowałeś mnie tym demonem, w niezłej cenie można go kupić. Jak się dogada z monitor audio br2? 

Teraz grają z onkyo integra a-8250 i jest dobrze, ale on ma już swoje lata i kozę da się wycisnąć więcej niedużym kosztem ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałeś mnie tym demonem, w niezłej cenie można go kupić. Jak się dogada z monitor audio br2? 
Teraz grają z onkyo integra a-8250 i jest dobrze, ale on ma już swoje lata i kozę da się wycisnąć więcej niedużym kosztem  
Po pierwsze żadnego demona nie polecałem i nie polecam nikomu.
Po drugie trudno przewidzieć efekt połączenia zaproponowanego przeze mnie Denona z Twoimi MA BR2 ponieważ ich nie słuchałem.
Po trzecie nie chcę mieć nic wspólnego z wyciskaniem kozy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli zrobiony, osłuchany. Hmmm... z początku euforia że nawet nieźle to brzmi ale im dłużej słucham tym bardziej coś mi nie pasuje. Może dlatego że wcześniej większość czasu spędzałem ze słuchawkami na uszach?

Nie wiem czy to wina ampli Denona ale nieco (no może po kilku dniach się przyzwyczaję) nie pasuje mi średnica. Taka jak to określić... dzika, szorstka (?). Chyba musiałbym pojeździć po jakiś salonach aby nabyć ogłady, osłuchać kilka innych zestawień.

Nie wiem na ile to wina wzmacniacza a na ile samych kolumn. A że kolumny to niezłe kloce (napełnione komory balastowe) to chyba szybciej skombinuję na podłączenie jakiś inny wzmacniacz aby przekonać się czy coś się zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach odsłuchów ucho mi się przyzwyczaiło. Całkiem nieźle to gra. I niech sobie narazie tak gra.

Biorę pod uwagę cały czas zaproponowanego Denona PMA 700AE ale też chodzi mi po głowie myśl aby nieco zwiększyć budżet na wzmacniacz Jak z Diamondami 8.3 zagrałoby Onkyo 9711 czy 8870? Jest sens rozpatrywać takie połączenie? Wiem, że pewnie skończy się to tak, że zwiększę budżet na wzmacniacz to po zakupie zacznie mi chodzić po głowie zakup innych kolumn (bardzo podobały mi się słuchane kiedyś przypadkiem u kogoś Tannoy M3, ale pod co były podpięte to nie pamiętam) - no i zacznie się gonitwa i zabawa klockami... a w sumie chciałbym tego uniknąć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 11:23, iEDRAS napisał:

Mogę kupić od znajomego yamahe e810 z kolumnami nx800 i odtwarzac cd  CENA : 700zl 

To dobry sprzęt. Za 700 stów bierz, sprzedaj dedykowane kolumny za dwie-trzy stówy. Nastepnie dołóż do pozostałych z tysiąca pięćset złotych 800 stów i możesz nawet kupić podłogowe Pyoln Pearl 20. Masz skonfigurowany całkiem dobry sprzęt. 

2 godziny temu, roofman napisał:

Jak z Diamondami 8.3 zagrałoby Onkyo 9711 czy 8870?

Lepiej sprzedaj te Diamondy. One po prostu grają kijowo i niczym tego nie zmienisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio38 napisał:

Lepiej sprzedaj te Diamondy. One po prostu grają kijowo i niczym tego nie zmienisz.

W przyszłości pewnie tak zrobię. Narazie chcę posłuchać "otwartego brzmienia" bo tak jak pisałem, kilka lat słuchałem praktycznie tylko na słuchawkach. A że Diamondy wpadły okazyjnie to zainteresowałem się tematem nagłośnienia pokoju.

Posłucham może kilka miesięcy tego co mam i zastanowię się co dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, roofman napisał:

Po kilku dniach odsłuchów ucho mi się przyzwyczaiło. Całkiem nieźle to gra. I niech sobie narazie tak gra.

Biorę pod uwagę cały czas zaproponowanego Denona PMA 700AE ale też chodzi mi po głowie myśl aby nieco zwiększyć budżet na wzmacniacz Jak z Diamondami 8.3 zagrałoby Onkyo 9711 czy 8870? Jest sens rozpatrywać takie połączenie? Wiem, że pewnie skończy się to tak, że zwiększę budżet na wzmacniacz to po zakupie zacznie mi chodzić po głowie zakup innych kolumn (bardzo podobały mi się słuchane kiedyś przypadkiem u kogoś Tannoy M3, ale pod co były podpięte to nie pamiętam) - no i zacznie się gonitwa i zabawa klockami... a w sumie chciałbym tego uniknąć.

 

Prawdą jest, że w cenie tych Diamondów można nabyć inne kolumny, czy lepsze to już kwestia Twoich preferencji i oczekiwań.

Rozsądnie postąpisz, jeśli trochę czasu z nimi spędzisz i tak jak piszesz osłuchaj się trochę z "otwartym brzmieniem". Z czasem rozważ co Cię irytuje lub męczy w dźwięku i jakie aspekty brzmienia chciałbyś poprawić, a jeśli odsłuch na nim wystarczająco sprawia Ci przyjemność to pozostaje cieszyć się tak długo dopóki nie zaczniesz dostrzegać jego ograniczeń.

 

ps. .. do moich obecnych gratów dochodziłem jakiś czas i podpowiem Ci, że na początku przygody korzystniej jest przyoszczędzić odkładając pewną sumę stosowną do możliwości i natychmiast wskoczyć na pewien poziom jakościowy ? Minusem na pewno jest rozciągnięcie w czasie, ale zwróci nam go osiągnięte w ten sposób zadowolenie i spokój ? 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Mnie się nie spieszy, posłucham, podumam i coś wtedy pomyślę.

Zmiany zawsze korcą, stąd pytania o inne zestawienia klockow ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.08.2019 o 18:53, Misio38 napisał:
W dniu 8.08.2019 o 16:21, roofman napisał:

Jak z Diamondami 8.3 zagrałoby Onkyo 9711 czy 8870?

Lepiej sprzedaj te Diamondy. One po prostu grają kijowo i niczym tego nie zmienisz.

Myślę iż sprzedaż i wymiana na coś innego sporo zmieni i przyniesie większy uśmiech na twarzy ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Myślę iż sprzedaż i wymiana na coś innego sporo zmieni i przyniesie większy uśmiech na twarzy ?
Pozdrawiam.

Narazie słucham to co mam. I tak poprzez zdarzenie losowe musiałem nieco w nich (Diamondach) pogrzebać i teraz grają nieco inaczej - na mój gust lepiej. Ale nie mnie to oceniać. W każdym razie zostają na dłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, prosząc jednocześnie o poradę szukam dość taniego wzmacniacza do 1200 zł do kolumn yb Zephyr. Myślałem nad jakimś sony serii es bądź marantzem ale przyjmę każda podpowiedź szukam czegoś z dużą głębia przestrzenią i silnym fundamentem basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim!

Chcę kupić nowy wzmacniacz do mojego zestawu, aktualnie mam dość wiekowe Onkyo Integra A-8250 połączone z Monitor Audio BR2. 

Na celowniku mam głównie nowe wzmacniacze stereo w cenie ok 1500-1800 zł. Który z poniższych polecicie do tych kolumn? Czy lepiej kupić jakiegoś używańca za 1000 zł ale z wyższej półki jak? 

Marantz PM6006

Pioneer A40AE

Yamaha AS-501

Denon PMA-600NE/PMA-800NE (jeżeli warto dołożyć)

Onkyo A-9150 (j.w. jeżeli warto dołożyć)

 

Muzyka to zdecydowanie repertuar instrumentalny, od akustycznej, przez klasykę aż po blues,rock, itp. Oldfield, Motown, Dire Straits,Cohen, Einaudi, Queen, Smolik, etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MA żadne z powyższych... idz w używane.
Potrzebujesz wzmacniacza z tłustym basem i faworyzującego środek pasma.
Jakiś "anglik"? Po za CA oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Do MA żadne z powyższych... idz w używane.
Potrzebujesz wzmacniacza z tłustym basem i faworyzującego środek pasma.
Jakiś "anglik"? Po za CA oczywiście.

Czyli NAD? 

CA próbowałem, Azure 540A lecz z poprzednimi kolumnami (B&W DM302) i grało to straszne źle. 

Czym się charakteryzują brytyjskie wzmaki, że do BA będa lepsze niż japońce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arkadiusz_50002 napisał:

Cześć wszystkim!

Chcę kupić nowy wzmacniacz do mojego zestawu, aktualnie mam dość wiekowe Onkyo Integra A-8250 połączone z Monitor Audio BR2. 

Na celowniku mam głównie nowe wzmacniacze stereo w cenie ok 1500-1800 zł. Który z poniższych polecicie do tych kolumn? Czy lepiej kupić jakiegoś używańca za 1000 zł ale z wyższej półki jak? 

Marantz PM6006

Pioneer A40AE

Yamaha AS-501

Denon PMA-600NE/PMA-800NE (jeżeli warto dołożyć)

Onkyo A-9150 (j.w. jeżeli warto dołożyć)

 

Muzyka to zdecydowanie repertuar instrumentalny, od akustycznej, przez klasykę aż po blues,rock, itp. Oldfield, Motown, Dire Straits,Cohen, Einaudi, Queen, Smolik, etc.

Z tych co wymieniłeś, to jedynie A-9150 wchodzi w grę, a tak naprawdę, to jeśli jeszcze nie posypały Ci się końcówki mocy w Twoim egzemplarzu, to dobij go i wymień na A-8850, a przy najmniej go odsłuchaj i porównaj do A-9150 i zdecydujesz czy warto dopłacać czy lepiej różnicę przepić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, radmorek napisał:

Z tych co wymieniłeś, to jedynie A-9150 wchodzi w grę, a tak naprawdę, to jeśli jeszcze nie posypały Ci się końcówki mocy w Twoim egzemplarzu, to dobij go i wymień na A-8850, a przy najmniej go odsłuchaj i porównaj do A-9150 i zdecydujesz czy warto dopłacać czy lepiej różnicę przepić.

Widziałem w kilku innych wątkach na forum jak ludzie polecali A-8850. To jest tak ponadczasowa konstrukcja, czy po prostu starsze Onyko do Monitor Audio dobrze pasują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Arkadiusz_50002 napisał:

Widziałem w kilku innych wątkach na forum jak ludzie polecali A-8850. To jest tak ponadczasowa konstrukcja, czy po prostu starsze Onyko do Monitor Audio dobrze pasują?

Dobra konstrukcja, a czy pasuje do MA, to musisz sam posłuchać, zdania podzielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardziej na myśli jakiegoś muzykalnego wzmacniacza Creeka Cyrusa Roksana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.