Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kw202 napisał:

Szkoda pieniążków na kable kolego 😉

Dzięki! To już zamawiam 2.5mm podwójną żyłę OFC i mostkuję wtyki w kolumnach 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 8.03.2022 o 22:35, Arkadiusz_50002 napisał:

Ten HK ma dobry dół i umiarkowana lub łagodna średnice? Z jakimi kolumnami gra? 
 

Harman Kardon HK 980 - wzmacniacz o ciekawym wyglądzie, bardzo nowoczesnym i w mojej osobistej opinii stylowym "dizajnie":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zbudowany jak czołg, patrząc wewnątrz poprzez ażurowa pokrywę (lub zdjęcia "rozbierane" w recenzjach) odnosi się wrażenie obcowania ze znacznie droższą konstrukcją - potężny transformator i sekcja pre na środku, końcówki mocy rozmieszczone wprost na radiatorach po bokach chassis. Posiada również zachęcająco bogate wyposażenie:
f3036aaa67cf3bf5gen.jpg

Impedancja 2Ω i niższa nie robi na nim wrażenia, ogromne rezerwy prądowe, czy na przykład jego waga... Wszystko to pozostawia pozytywne odczucia. Podobnie jak dynamika w skali makro. I to tyle - bo poza tym znajdziemy dźwięk wyprany z emocji, kleisty i wyraźnie spowolniony w niektórych momentach... Wzmacniacz ten owszem -  ma ciekawą sygnaturę dźwiękową, w moim zestawie grał ciepłym, i dość przyjemnym dźwiękiem, bez natarczywości i ze świetnym niskim zakresem. Ale brakowało mi w nim emocji - prawdę mówiąc był nudny, a chwalona przez wiele osób solidna podstawa basowa w tym przypadku nie pomagała. To był najkrócej posiadany wzmacniacz w moim zestawie, a trochę ich miałem. Nie wytrzymał u mnie dłużej niż około dwa tygodnie, a słuchałem go z ówcześnie posiadanymi kolumnami: KEF iQ7SE (+mod), KEF iQ70, Sonus Faber Grand Piano Home i innymi pożyczonymi na czas, by go sprawdzić. Porobiłem zdjęcia, spakowałem go do pudła i pospiesznie sprzedałem.
Hybrydowy "chinol" Yaqin VK-2100 mkIII już spisany wtedy przeze mnie na straty pokazał mu gdzie jego miejsce.
Jeżeli ktoś szuka wzmacniacza do muzyki elektronicznej, hip hop itp. znajdzie w HK 980 coś co lubi. Jeżeli natomiast będziemy chcieli posłuchać instrumentalnej muzyki (w tym rocka), to się rozczarujemy. Im więcej instrumentów na raz w składzie, tym bardziej nabierzemy awersji do niego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioAddicted a jaki inny wzmacniacz w podobnym budżecie mógłbyś polecić zamiast tego Harmana, który miałby lepszą separację instrumentów i więcej emocji przy zachowaniu jego naturalnej i ciepłej barwy?
Mam HK980 od lat i co jakiś czas noszę się z zamiarem zmiany na inny sprzęt a ostatecznie i tak zostaję z Harmanem. Porównywałem go z takimi grajkami jak Yamaha RN803D, Arcam Solo Mini, Marantz Pm5004 i MCR-610, Pioneer A301 i amplitunerami Dual i Denon ale nie pamietam modeli, przeważnie z kolumnami Dali Concept 6 ale do porównania miałem też Monitor Audio MR6 i Heco Aurora 700. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zwolennik lampowego grania i posiadacz kolumn o takiej efektywności, że do normalnego słuchania wystarczyłby im sygnał z gniazda słuchawkowego laptopa nie jestem raczej właściwą osoba by odpowiedzieć na to pytanie niestety tak, abyś wyzbył się kolejnych pytań...
Ale posiadam wzmacniacz tranzystorowy, który miał docelowo służyć jedynie jako "wół roboczy" tam, gdzie mój  "lampowiec SET" to przerost formy nad treścią - czyli docelowo miał być do słuchania w tle, do filmów i niezobowiązującego odtwarzania muzyki i nie zdrenować portfela przy okazji. Jak się okazało, można mu powierzyć więcej i się nie wstydzić. To "chińczyk" z Aliexpress, jakiś klon Accuphase za niewielkie pieniądze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

182edb008f261829gen.jpg

09e6ea0bf4d1a3f1gen.jpg

1f7eb86140a007e5gen.jpg

Ciekawie wykonany, budowa wzbudzająca zaufanie i z pewnością poradzi sobie z w/w kolumnami. Gra po cieplejszej stronie, również posiada solidną podstawę basową (może nie taką jak HK 980, ale nie musi się wstydzić w tej kwestii), ale bez wspomnianych wcześniej bolączek, umiejący wciągnąć w muzykę i jej zawartość - dać sporo przyjemności z odsłuchów. I to wszystko za mniej niż 2000zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2022 o 02:53, AudioAddicted napisał:

Ale brakowało mi w nim emocji - prawdę mówiąc był nudny, a chwalona przez wiele osób solidna podstawa basowa w tym przypadku nie pomagała. To był najkrócej posiadany wzmacniacz w moim zestawie, a trochę ich miałem

No proszę. Ile to wyobraźnia znaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
15 godzin temu, tomikin napisał:

@AudioAddicted a jaki inny wzmacniacz w podobnym budżecie mógłbyś polecić zamiast tego Harmana, który miałby lepszą separację instrumentów i więcej emocji przy zachowaniu jego naturalnej i ciepłej barwy?
Mam HK980 od lat i co jakiś czas noszę się z zamiarem zmiany na inny sprzęt a ostatecznie i tak zostaję z Harmanem. Porównywałem go z takimi grajkami jak Yamaha RN803D, Arcam Solo Mini, Marantz Pm5004 i MCR-610, Pioneer A301 i amplitunerami Dual i Denon ale nie pamietam modeli, przeważnie z kolumnami Dali Concept 6 ale do porównania miałem też Monitor Audio MR6 i Heco Aurora 700. 

Nie wiem jaki masz budżet ale. 

Posłuchaj NAD,a

Miałem kiedyś c375 bee myślę że by ci się spodobał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kw202 napisał:

Nie wiem jaki masz budżet ale. 

Posłuchaj NAD,a

Miałem kiedyś c375 bee myślę że by ci się spodobał. 

Budżet do 2 tys. a z tego co widzę ten kawał kloca nie mieści się w nim. Poza tym jeśliby mi się spodobał to tylko pod kątem brzmienia bo z wyglądu nie ma szans ale dziękuję za propozycję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
16 godzin temu, tomikin napisał:

Budżet do 2 tys. a z tego co widzę ten kawał kloca nie mieści się w nim. Poza tym jeśliby mi się spodobał to tylko pod kątem brzmienia bo z wyglądu nie ma szans ale dziękuję za propozycję. 

Fakt urodą nie zachwyca 😜 

A może coś cyfrowego? 

Topping mx 5, tani, mały, nowy i jeszcze trochę ci zostanie. 

Napisz do @Audiomagic.pl

Może Ci wypożyczą go na testy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, tomikin napisał:

Budżet do 2 tys. a z tego co widzę ten kawał kloca nie mieści się w nim. Poza tym jeśliby mi się spodobał to tylko pod kątem brzmienia bo z wyglądu nie ma szans ale dziękuję za propozycję. 

Budżet na "tombak"  A zlotego pierścionka szukasz ? 

Kolega Nada podpowiada 🙂 coś pożądnie grającego, większość NADów urodą nie grzeszy 

Chcesz fajne granie w takich a nie innych pieniądzach też można tylko spróbuj  iść na  kompromis nie koniecznie piękny ( złoty) może ? mocny solidny i dobrze grajacy NAD ( tombak 🤔 ) z wyglądu.

Nie tego to innego NADa również podpowiadam posłuchać 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kw202świetny pomysł, napiszę do nich ☺️ Topping nie jest mi znany ale sprawia dobre wrażenie i jeśli by to dobrze grało to czemu nie. 

@bogus18 nie oczekuję przecież złotych gór ale skoro Harmana kupiłem lata temu nowego za 1,4tys to myślę że teraz za około 2 tys coś używanego się znajdzie co gra i wygląda nie gorzej od niego. Jednak Nady mi wyjątkowo nie leżą w kwestii wyglądu nic nie poradzę a wierzę że brzmią fajnie bo kiedyś miałem u siebie takiego Nadzika c715 i miło wspominam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, tomikin napisał:

@Kw202świetny pomysł, napiszę do nich ☺️ Topping nie jest mi znany ale sprawia dobre wrażenie i jeśli by to dobrze grało to czemu nie. 

@bogus18 nie oczekuję przecież złotych gór ale skoro Harmana kupiłem lata temu nowego za 1,4tys to myślę że teraz za około 2 tys coś używanego się znajdzie co gra i wygląda nie gorzej od niego. Jednak Nady mi wyjątkowo nie leżą w kwestii wyglądu nic nie poradzę a wierzę że brzmią fajnie bo kiedyś miałem u siebie takiego Nadzika c715 i miło wspominam.

Powiem jak ja to widzę.  Wygląd rzecz względna,? Każdy z nas chce mieć dobrze grający system  i jak by był piękny to by było to 👍 

Ale zawsze są jakieś  priorytety ( np założony budżet ) i teraz każdy musi sam zdecydować czy  ładny?  czy dobrze? Grający?

To Tylko przykład, Ty wolisz tak a inni może? Inaczej ? 

Nie chcesz NADów? Ok. 

Ale tak czy inaczej to dobre granie. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2022 o 20:35, tomikin napisał:

Budżet do 2 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie wzmacniacza w ciemno niesie duże ryzyko bo zwyczajnie może być za ciemno lub za jasno....

Sam mam hegla h70 i jestem mega zadowolony przede wszystkim podoba mi się scena i zróżnicowanie z jakim traktuje płyty. W moim odczuciu jest dość neutralny i oddaje to co jest na płycie. Jak realizacja zawiera dużo basu to tak będzie, ale sam od siebie nie doda jeśli tego basu na płycie brakuje.

Brak regulacji tonów i loudness może być problemem jeśli się wcześniej nie sprawdzi czy dobrze się zgrywa z kolumnami, ale jest się trafi to polecam. Ja w pewnym momencie stwierdziłem że chce wzmacniacz beż funkcji podbarwiania brzmienia, bo tak to co chwila się bawiłem 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ajothe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus18 a od siebie poleciłbyś jakiegoś NADa ? Gdyby nadażyła się okazja to mógłbym spróbować posłuchać i się z nim polubić bo z tego co widzę to inne wzmacniacze jak Hegel, Naim czy Rotel też szczególnie piękne nie są ☺️

@Tal dzięki za propozycje, z tych co podałeś wybrałbym chyba Hegela.

@Ajothe od pewnego czasu również nie korzystam z regulacji barwy, mam ustawione na zero i wydaje mi się że dzięki temu nawet dżwięk z Harmana lekko się poprawił ☺️ Zapytam odnośnie Hegela H70 którego użytkujesz czy te niebieskie diody rzeczywiście tak dają po oczach jak to widać w ogłoszeniu w linku powyżej, nie przeszkadza to wieczorami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomikin napisał:

@bogus18 a od siebie poleciłbyś jakiegoś NADa ? Gdyby nadażyła się okazja to mógłbym spróbować posłuchać i się z nim polubić bo z tego co widzę to inne wzmacniacze jak Hegel, Naim czy Rotel też szczególnie piękne nie są ☺️

@Tal dzięki za propozycje, z tych co podałeś wybrałbym chyba Hegela.

@Ajothe od pewnego czasu również nie korzystam z regulacji barwy, mam ustawione na zero i wydaje mi się że dzięki temu nawet dżwięk z Harmana lekko się poprawił ☺️ Zapytam odnośnie Hegela H70 którego użytkujesz czy te niebieskie diody rzeczywiście tak dają po oczach jak to widać w ogłoszeniu w linku powyżej, nie przeszkadza to wieczorami?

Ze  wzmacniaczy NAD sprawdź 316 lub 326 BEE za taką kasę dobre granie . (Lub wyższe 35. ,36. ) 

Nikt nie wymieniał A miałem i znam  (używane można w dobrej cenie trafić )Atoll in 50 Xindak A06 oba są  srebrne  alumninum lub  czarne . Bardzo dobre brzmienie . Raczej ładniejsze niż NAD ale widać to już kwestaja gustu .

Spróbuj posłuchać A może to Ci się sprawdzi? 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, bogus18 napisał:

Ze  wzmacniaczy NAD sprawdź 316 lub 326 BEE za taką kasę dobre granie . (Lub wyższe 35. ,36. ) 

Nikt nie wymieniał A miałem i znam  (używane można w dobrej cenie trafić )Atoll in 50 Xindak A06 oba są  srebrne  alumninum lub  czarne . Bardzo dobre brzmienie . Raczej ładniejsze niż NAD ale widać to już kwestaja gustu .

Spróbuj posłuchać A może to Ci się sprawdzi? 

Pozdrawiam 

Właśnie te mniejsze modele NAD-ów bardziej do mnie przemawiają a C326bee wydaje mi się najbardziej optymalny i jeśli już to za takim się rozejrzę. Dzięki wielkie, pozdrawiam również. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, tomikin napisał:

@bogus18 a od siebie poleciłbyś jakiegoś NADa ? Gdyby nadażyła się okazja to mógłbym spróbować posłuchać i się z nim polubić bo z tego co widzę to inne wzmacniacze jak Hegel, Naim czy Rotel też szczególnie piękne nie są ☺️

@Tal dzięki za propozycje, z tych co podałeś wybrałbym chyba Hegela.

@Ajothe od pewnego czasu również nie korzystam z regulacji barwy, mam ustawione na zero i wydaje mi się że dzięki temu nawet dżwięk z Harmana lekko się poprawił ☺️ Zapytam odnośnie Hegela H70 którego użytkujesz czy te niebieskie diody rzeczywiście tak dają po oczach jak to widać w ogłoszeniu w linku powyżej, nie przeszkadza to wieczorami?

No świecą, ale kompletnie mi nie przeszkadzają...rzecz pewnie indywidualna, u mnie hegel nie stoi na wysokości wzroku, a jakieś 30cm nad ziemią. Mi tam się nawet podobają te dwie diody 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ajothe napisał:

No świecą, ale kompletnie mi nie przeszkadzają...rzecz pewnie indywidualna, u mnie hegel nie stoi na wysokości wzroku, a jakieś 30cm nad ziemią. Mi tam się nawet podobają te dwie diody 😁

U mnie wzmak stoi na biurku czyli dość wysoko stąd mam pewne obawy czy nie będzie rozpraszać, najwyżej przysłonię pudełkiem cd albo zakleję w razie czego, dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można pomyśleć o jakichś gustownych nalepkach przyciemniających, najlepiej też antywibracyhnych 😉🤣

Jeszcze jedno jak chcesz go ustawiać na biurku to musisz wiedzieć, że jest ultra głęboki...

41.5cm + gniazda sieciówki i kabli to jest sporo. U mnie zajął cała głębokości szafki rtv i trochę wystaje 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ajothe napisał:

Zawsze można pomyśleć o jakichś gustownych nalepkach przyciemniających, najlepiej też antywibracyhnych 😉🤣

Wiadomo, poprawa wizualna i plus 10 do jakości dźwięku a i biurko by tak nie drżało przy dub stepie ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszam Tobie w głowie skoro słuchasz takich gatunków jak dubstep, down tempo czy rap to znaczy że lubisz dużo basu. W takim wypadku bym się zastanowił czy jednak nie szukać czegoś z funkcją loudness. 

Hegel dostarcza mi wystarczająco dużo basu, ale to nie jest napewno tak podbite jak z funkcją loudness i wiele zależy od nagrania. Dlatego warto odsłuchać przed kupnem, a tak naprawdę to jest to mus...

Masz też słuchawki w awatarze, a hegel nie ma wyjścia na nie 😄

To jest golas. Jedyne co ma xtra poza surowizną to dac 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, cięższych tudzież trzęsących pokojem gatunków słucham raczej rzadko, okazyjnie i z ciekawości więc nawet gdyby okazało się że brakuje mocy w niskich rejestrach to jakoś bym to przebolał.
Poza tym mam możliwość pogrzebać w ustawieniach karty dźwiękowej także i tu dałoby się jakoś zaradzić coś na plus, coś na minus ale tak jak piszesz dopiero odsluchy pokażą ewentualne niedostatki i mam tego świadomość.

 

Cytat

Jeszcze jedno jak chcesz go ustawiać na biurku to musisz wiedzieć, że jest ultra głęboki...

41.5cm + gniazda sieciówki i kabli to jest sporo. U mnie zajął cała głębokości szafki rtv i trochę wystaje 😁

Tego się nie spodziewałem ale na szczęście zmieści się u mnie, blat ma 65cm na głębokość więc i kable też wejdą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomikin
uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki amplituner Yamahy - RX797 i nawet ma napis "natural sound" 😉 ale mam

obawy, czy ze względu na ciepłą barwę i bardzo poważny bas nie byłby zamianą

"siekierki na kijek" 😉 Mocy wystarczy, 11 kg a jest kilka na olx nawet ze zdalnym.

Może jakiś byłby w pobliżu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Ajothe napisał:

Masz też słuchawki w awatarze, a hegel nie ma wyjścia na nie 😄

To jest golas. Jedyne co ma xtra poza surowizną to dac 😄

Słuchawki mam wpięte w dźwiękówkę Asusa dlatego wzmak nie musi mieć jacka.

4 minuty temu, audioburak napisał:

Jest taki amplituner Yamahy - RX797 i nawet ma napis "natural sound" 😉 ale mam

obawy, czy ze względu na ciepłą barwę i bardzo poważny bas nie byłby zamianą

"siekierki na kijek" 😉 Mocy wystarczy, 11 kg a jest kilka na olx nawet ze zdalnym.

Może jakiś byłby w pobliżu ...

Ta Yamaha średnio mi pasuje poza tym w pobliżu nie ma a jestem z łódzkiego. Słuchałem niedawno Yamahy Rn803D i nie podeszła mi. Miała lepszą scenę jak HK980 tzn szerszą i grała bardziej do przodu, więcej detali dało się wyłapać ale jak dla mnie była trochę zbyt analityczna, czasami ostra i tego "natural sound" nie było wcale czuć. Z Heco Aurora 700 ta Yamaha gra znacznie przyjemniej ale do Dali Conceptów nie pasuje moim zdaniem. Nie wiem jak RX979 ale jeśli ma podobną barwę do Rn803D to u mnie nie przejdzie ale dzięki za podrzucenie @audioburak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją rok temu; stąd polecenie i recenzja w AUDIO okazała się prawdą:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rozdrażew - od zachodu łódzkiego daleko nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2022 o 04:51, Misio38 napisał:

No proszę. Ile to wyobraźnia znaczy.

Jeżeli nie posiadamy wyobraźni - to nie rozwiniemy się w jakimkolwiek hobby... Pamiętaj o tym 😉

W dniu 1.09.2022 o 07:24, tomikin napisał:

Dzieki @AudioAddicted, ciekawy sprzecik, pomysle nad nim. 

Wziąłem w ciemno, ze względu na przypisane mu cele - nie miałem dla niego większych celów. Jego cena to w UK groszowe sprawy, ale dzisiaj wiem, że markowego tranzystora tak grającego za te pieniądze na zachodnim rynku nie znajdziemy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2022 o 13:55, tomikin napisał:

Yamahy Rn803D i nie podeszła mi. Miała lepszą scenę jak HK980 tzn szerszą i grała bardziej do przodu, więcej detali dało się wyłapać ale jak dla mnie była trochę zbyt analityczna, czasami ostra i tego "natural sound" nie było wcale czuć.

Ale słuchałeś po kalibracji? Czy bez niej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.