Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe źródła cyfrowe


LUKASIQ

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='747' timestamp='1364315176' post='2777040']
Szanowny Kolega ma wielkie oczekiwania.
Ponad standardowe oczekiwania, wymagają ponad standardowych technologii, a takich próżno szukać na rynku konsumenckim.
Pozdrawiam.
[/quote]


To nie jest niemożliwe - teoretycznie :)

ale analizując wybitny dźwięk nie można rozpatrywać tematu wyłącznie w kategoriach sprzętowych. Jest jeszcze software. Na ogół mocno ułomne. Płyta, która zabrzmi komuś wybitnie na sprzęcie X, być może nie wywoła już takiego wrażenia na podobnym jakościowo systemie Y. i odwrotnie.

Nie da się na pewnym poziomie analizy (i jakości sprzętu) uogólniać opinii bez odnoszenia się do konkretnego nagrania, wydania, itd

żeby było śmieszniej - wystarczy pamiętać o wpływie sieci danego dnia, ciśnienia i innych takich :)

życie audiofila jest trudne...
:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Elberoth' timestamp='1364290081' post='2776560']
stefek, to zupełnie nie ta liga. Mój znajomy, który ma ten komplet, właśnie jest na etapie testowania różnych CD. Miał już Vivaldiego na testach, ma teraz MSB, a niedługo dostanie także Metronoma C-8.

Po posłuchaniu dwóch pierwszych, już jest zdecydowany sprzedać Remiyo.

PS> AN DAC5 Signature odpadł w przedbiegach. Zaskoczenie.
[/quote]

Poproszę tego znajomego do mnie-bo powod drodzy moi jest taki,że nie ma potrzeby licytować-i o jakichś tam ligach pisać.
Po wymijajacej wypowiedzi ,że Reymio jest be nie mogę sie z tym stwierdzeniem absolutnie zgodzić.
Słuchałem tej zimy dwóch systemów Reimyo kompletnych i grało bardzo porządnie,rzetelnie i solidnie,z gramiakiem wręcz świetnie!!!

Osobiście polecam Playback Designs..........posiada wielkie możliwosci dotyczace rozbudowania systemu o inne formaty-poczytajcie o tym.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='W_Waw' timestamp='1364314342' post='2777025']
I Ty chcesz to uzyskać ze zwykłej płyty CD ? Powodzenia.
[/quote]
Tak. I wierz mi, że się da. Oczywiście na dobrze zrealizowanych płytach.I chodzi mi o cały system.

[quote name='747' timestamp='1364315176' post='2777040']
Szanowny Kolega ma wielkie oczekiwania.
Ponad standardowe oczekiwania, wymagają ponad standardowych technologii, a takich próżno szukać na rynku konsumenckim.
Pozdrawiam.
[/quote]
Mogą być i propozycje z segmentu pro. Nie widzę problemu. Choć w segmencie pro nie znajdę dobrego transportu (tak mi się wydaje).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='747' timestamp='1364315176' post='2777040']
Proszę darować sobie opinię o AN signature.

Sprzęt audio trzeba potrafić zrozumieć, jego przesłanie zawarte w technologii.

Może właśnie ktoś chciał osiągnąć określony rezultat, może jest ktoś, kto za taki akurat, a nie inny jego kształt zechce zapłacić, aby cieszyć się wynikiem brzmieniowym?

Mój znajomy to, mój znajomy tamto, każdy ma jakiś znajomych, inżynierowie AN zapewne również, może nawet maja klientów na swoje produkty.

Pozdrawiam.



Szanowny Kolega ma wielkie oczekiwania.
Ponad standardowe oczekiwania, wymagają ponad standardowych technologii, a takich próżno szukać na rynku konsumenckim.

Pozdrawiam.
[/quote]
To że firma AN ma klientów na swoje wyroby nie oznacza że produkuje najlepsze muzycznie klocki relatywnie do ceny jaką
trzeba zapłacić.Czy ta cena jest wysoka ? Jak dla mnie, tak. Za zdecydowanie niższą jestem w stanie kupić bardziej lub
równie muzykalne urządzenia jak AN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='LUKASIQ' timestamp='1364305233' post='2776857']
Przede wszystkim to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie "czym dla mnie jest hi end?" Bo na przyjemne miękkie ciepłe granie nie trzeba wydawać kupy kasy.
Mnie hi end ma zbliżyć jak najbardziej do sytuacji, gdzie będę mógł zamknąć oczy i nie być do końca pewnym czy jestem w swoim pokoju czy w filharmonii albo klimatycznym klubiku przy szklance whisky i małym bandem 7 metrów ode mnie itd. Gdy na serio choć przez parę sekund będę miał problem z rozpoznaniem mojego pobytu, wtedy będę wiedział, że każda złotówka była tego warta.
Chyba o to w tym sporcie chodzi? :)

Do czego zmierzam - moim skromnym zdaniem cyfrowe źródło nie ma umilać przekazu itd ale oddać jak najwięcej informacji z płyty, ma być wehikułem muzyków do mojego pokoju. I pod tym względem Vivaldi jest mistrzem.
Takie samo zdanie mam o wzmacniaczach, choć w mniejszym stopniu. Momentum na przykład pomimo, że gra bardzo realistycznie to jest to granie pełne, przyjemne. Ciut ciemniejsze i delikatniejsze od Soulution, które uwielbiam za realizm :)

Także korektorem przyjemności przekazu mogą być jedynie kable. Za resztę klocków ludzie płacą dziesiątki i setki tysięcy za oddanie realizmu. Przynajmniej ja kroczę tą ścieżką :)
[/quote]

Oto odpowiedź na wszelkie potrzeby...

cyt. za wp.pl

http://moto.wp.pl/kat,123,page,4,title,Nowy-Mercedes-klasy-S-inspirowany-Maybachem,wid,15446510,wiadomosc.html

,,Leżąc bezpiecznie na najwyższej jakości skórze, Najważniejszy Pasażer może delektować się koncertową jakością dźwięku, generowaną przez najwyższej klasy system nagłośnieniowy, niemieckiej firmy Burmester. Po raz pierwszy zdecydowano się na montaż systemu właśnie tej marki. Podobno jest to zapowiedź dalszej współpracy, która ma zaowocować pojawieniem się topowych systemów Burmestera także w innych modelach Mercedesa. Z pewnością jednak żaden z nich nie będzie dorównywał temu, który zamontowano w limuzynie klasy S. Burmester 3D Surround System to naprawdę imponujące rozwiązanie: 24 głośniki, dysponujące mocą 1540 Watów z efektem przestrzennego dźwięku nie sprawią, że poczujesz się „jak na koncercie”. Po prostu na nim będziesz.

Zadbano nawet o odtworzenie efektu odbicia dźwięku od sufitu sali koncertowej, montując mocne głośniki w podsufitce. 40-litrową przestrzeń między przegrodami, oddzielającymi kabinę pasażerską od komory silnika wykorzystano jako pudło rezonansowe dla przednich głośników basowych. Ich moc jest porażająca. Podczas głośnego odtwarzania muzyki, pasażerowie odczuwają nawet ciśnienie akustyczne, bardzo podobne do tego, generowanego przez systemy nagłaśniające, montowane na wielkich scenach."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='moreno1973' timestamp='1364329895' post='2777408']

Zadbano nawet o odtworzenie efektu odbicia dźwięku od sufitu sali koncertowej, montując mocne głośniki w podsufitce. 40-litrową przestrzeń między przegrodami, oddzielającymi kabinę pasażerską od komory silnika wykorzystano jako pudło rezonansowe dla przednich głośników basowych. Ich moc jest porażająca. Podczas głośnego odtwarzania muzyki, pasażerowie odczuwają nawet ciśnienie akustyczne, bardzo podobne do tego, generowanego przez systemy nagłaśniające, montowane na wielkich scenach."
[/quote]

W razie wypadku drogowego generowana jest wysoka fala dżwiękowa która chroni pasażerów przed urazami,.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

[quote name='LUKASIQ' timestamp='1364326572' post='2777333']
Mogą być i propozycje z segmentu pro
[/quote]
Zamiast pytać na forum (co nie wiele tobie pomoże w rozterkach) wytypuj sobie 2-3 producentów , wypożycz , posłuchaj a potem podejmij męską decyzję i kup to co tobie się podoba a nie to co polecą tobie handlarze na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wiadomo że będzie to Vivaldi a te inne virtualne opcje to są tylko po to żeby upewnić się że duży wydatek na dCS-a był konieczny
i jedynie słuszny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

[quote name='sly30' timestamp='1364331041' post='2777437']
I tak wiadomo że będzie to Vivaldi a te inne virtualne opcje to są tylko po to żeby upewnić się że duży wydatek na dCS-a był konieczny
i jedynie słuszny.
[/quote]

Za 2-3 tygodnie posłucham na nowych kolumnach tego cuda i zobaczymy czy to na prawdę takie cudo czy może cudowny marketing ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zmieniam poglądy dalej mój mały faworyt,naturalność i muzykalność pełną gębą. Podobno Jadis jest niezły ale nie słuchałem :)

[attachment=243613:Kudelski Nagra CDC.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

[quote name='[email protected]' timestamp='1364331306' post='2777443']
Ciężko zmieniam poglądy dalej mój mały faworyt,naturalność i muzykalność pełną gębą. Podobno Jadis jest niezły ale nie słuchałem :)

[attachment=243613:Kudelski Nagra CDC.jpg]
[/quote]
Przynajmniej chociaż jeden porządny "polski" produkt a nie jakiś tam Ancient wykonany z deski do krojenia chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej będę namawiał do odsłuch CD8 i jakby na poparcie cytuję jedną z recenzji (Filipa Kulpa z AV) "W moim przekonaniu Audio Research Reference CD8 redefiniuje pojęcie realizmu brzmienia źródeł cyfrowych. W kwestii autentyczności i trójwymiarowości dźwięku dotarł na szczyt. Każdy inny znany mi odtwarzacz, wcale niekoniecznie tańszy, brzmi w bezpośrednim porównaniu sucho i płasko. CD8 jest wybitny nie dlatego, że szybszy, dokładniejszy, tudzież bardziej przestrzenny lub dynamiczny od konkurentów. Rzecz nie rozbija się o jeden, czy dwa aspekty brzmienia, lecz jego nierozerwalną całość. o to, jakie wrażenie ostatecznie tworzy się w głowie słuchacza. A wrażenie to jest boskie. Wiem, że zabrzmi to niedorzecznie, ale uważam, że relacja jakości do ceny CD8 jest znakomita. Mam wrażenie, że ten odtwarzacz byłby wart sporo wyższej kwoty.

Z odsłuchów wynika też ważny wniosek. Jeśli informacja z płyty nie zostanie odczytana u źródła w tak pełny i realistyczny sposób, to wszelkie wysiłki polegające na aplikowaniu superwzmacniaczy, superkolumn czy superkabli będą skuteczne tylko częściowo. Zostawiam to pod rozwagę audiofilów, których stać na podobny wydatek."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jarek&ania' timestamp='1364331425' post='2777445']
Przynajmniej chociaż jeden porządny "polski" produkt a nie jakiś tam Ancient wykonany z deski do krojenia chleba.
[/quote]

W sumie to miłe dwa działajace topowe produkty od ziomali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sly30' timestamp='1364331041' post='2777437']
I tak wiadomo że będzie to Vivaldi a te inne virtualne opcje to są tylko po to żeby upewnić się że duży wydatek na dCS-a był konieczny
i jedynie słuszny.
[/quote]
A nieprawda :)
Np. z wyglądu taki MBL 1611/1621 byłby super i do czarnego zestawu Momentum byłby fajny. Ale co z tego jak mają technologię z początku lat '90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sly30' timestamp='1364332046' post='2777465']
Ale MBL pięknie gra. Fakt że ich DAC czyta do 24/96 a nie do 24/192 ale jest super muzykalny.Piękna szkoła grania.
[/quote]
I się fajnie kurzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

[quote name='stefek' timestamp='1364290340' post='2776564']
Każdy szuka czegoś innego.
Ja szukałem muzyki i ją znalazłem :).
[/quote]

Najwartościowszy wpis w tym wątku.Założycielowi topicu polecam pod uwagę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='[email protected]' timestamp='1364332421' post='2777474']
Nie podlizuj się

to do obu :)
[/quote]

A dlaczego MBL miałby się kurzyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

[quote name='sly30' timestamp='1364332536' post='2777481']
Tak, uwielbiam puste wnętrza z widokiem na piękny, czysty i ciepły Bałtyk... :-)
[/quote]
Widzę to codziennie i jakoś nie podzielam twojego (a na pewno nie kol. Lukasiq) zauroczenia tym akwenem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jarek&ania' timestamp='1364332713' post='2777489']
Widzę to codziennie i jakoś nie podzielam twojego (a na pewno nie kol. Lukasiq) zauroczenia tym akwenem ;)
[/quote]
To popatrzcie sobie na ORP Błyskawicę stojacą w doku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niekoniecznie gdy się na niego patrzy, to musi być Północ.
Rafael, w doku stoi okręt w czasie napraw, przeglądów it., a zazwyczaj przy Gdyńskim Nabrzeżu Portowym.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano ale pisałeś że to nie morze bo to zatoka a zatoka to chyba nie nazywa się Bałtyk?
A więc na Bałtyk jednak patrzy się na....północ?... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.