Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe źródła cyfrowe


LUKASIQ

Rekomendowane odpowiedzi

My 24h:)

znowu offtopy:)
To szerszy temat, ale z punktu widzenia turystyki, rekreacji, gospodarki to fakt, rozróżnia się Zatokę od morza otwartego.
To pierwsze często bywa brudne, a to drugie czasem(choć rzadko) , jednak bywa czyste i ciepłe.
Bywa też, że w szczycie mieni się pięknymi barwami i jest czysto, ale lodowato.Chyba dwa lata temu w wielkim upale woda miała 9 na plusie.Kosa!Już myślałem, ze jaki rekin w wodzie:), bo na plaży full, a w wodzie nikogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piano' timestamp='1364333942' post='2777517']
Co ehhh?Trza ruszyć cztery i samemu posłuchać:))
[/quote]
Jasne, że tak, ale to nie znaczy, że trzeba robić kupę w każdym temacie na 3 strony.
Że też ja nie zmądrzeje, nie rzucę tego forum i nie zacznę pisać na zagranicznych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

[quote name='LUKASIQ' timestamp='1364334543' post='2777533']
Że też ja nie zmądrzeje, nie rzucę tego forum i nie zacznę pisać na zagranicznych...
[/quote]
I potrzeba było aż 3 stron aby doznać objawienia !
Alleluja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co było powodem zmiany nazwy działu High-End na Hi-Fi.
Przecież poziom reprodukcji dźwięku w tym drugim przypadku to biegun zimna i studzenia przekazu emocji jakich chyba wszyscy oczekujemy od topowych źródeł cyfrowych. 
Czy High-End odstrasza niedostępnością?
Chyba należy się nam wszystkim jakieś wyjaśnienie, nawet takim jak ja, którzy istnieją na forum od niedawna.

Świetnie ujęta definicja High-Endu przez LUKASIQ # 26, może poza próbą urealnienia obecności filharmonii w pokoju odsłuchowym, co z oczywistych względów fizycznych jest nieosiągalne, ale sądzę, że autor miał na myśli zbliżenie się do realizmu podczas odsłuchu w dużej kubaturze.

Podzielam opinię Papieza #23, że DAC Forsella, to już nie ta epoka i nie ten design, ale transport na poduszce powietrznej mimo upływających lat faktycznie jest nie do pobicia. Tak analogowe ciepło z CD bez ostrości cyfrowych, gładkość brzmienia, a także wyrazisty analogowo bas to cechy wyjątkowo trudne do osiągnięcia.
Rzekłbym już więcej z płyty CD nie da się "wycisnąć", a właściwie przekazać do DAC-a.
Sądzę, że Forsell w swoim transporcie połączył dźwięk&muzykę, czyli to co przy konfiguracji  z obecnymi DAC-ami zacytował Krzycho we wpisie #24.

Szkoda tylko, że niewiele już DAC-ów ma wejścia cyfrowe ST GLASS co w niedalekiej przeszłości w Forsellu było bez problemowo montowane na zamówienie.  Poprawia się szerokość sceny i dynamika.
Brak wyjść ST GLASS w nowych transportach utrudnia niestety sprawdzenie pełnych możliwości obecnych przetworników CD.
Wszystkie anty-jittery stary Genesis czy nowy M2Tech hiface EVO mają wyjścia ST GLASS.

Czy wszelkie integry są lepsze od podobnej klasy źródeł dzielonych, chyba nie powinny, a jeśli są, to jaki sens produkować te drugie?

O SACD-ie nie mówię, bo jednak większość naszych płyt to CD.

Mam nadzieję, że problem transportu mechanicznego czyli obracanie płytą zniknie wraz z rozwojem dostępu do plików bezstratnych (WAV czy AIFF), ale połączenie z komputerem nadal pozostanie.
Czy USB będzie lepsze od ST Glass?
Mam nadzieję, że niedługo będzie można to sprawdzić.
Płytoteki długo jeszcze pozostaną, bo o szybkim i szerokim dostępie do materiałów bezstratnych ze studia nagrań, a nie często tworzonych z płyt jako ich zastępstwo lub alternatywa, raczej nie marzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że co poniektórzy zbyt emocjonalnie podchodzą do opisywanych tu urządzeń, szczególnie jeżeli je posiadają (co w sumie jest naturalne).

Nikt nie pisze, że Reimyo to złe źródło. Jest bardzo dobre. Inaczej mój znajomy by go nie kupił, a miał już sporo różnych klocków (zaczynał od Nagra DAC, potem był cały set dCSa z linii Elgara+ itd.).

Chodzi o to, że jak widać na Reimyo świat się nie kończy. Są jeszcze lepsze urządzenia, choć trzeba to powiedzieć od razu - wielokrotnie droższe.

To samo dotyczy ARC CD-8 (czy też CD-7 i CD-3 mk II) - to wszystko są genialne, niezwykle muzykalne klocki, W SWOJEJ KLASIE CENOWEJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

[quote name='Elberoth' timestamp='1364374250' post='2777754']

Nikt nie pisze, że Reimyo to złe źródło. Jest bardzo dobre. Inaczej mój znajomy by go nie kupił,
[/quote]

Interesujący argument:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny logiczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

[quote name='Elberoth' timestamp='1364377233' post='2777797']
Jedyny logiczny.
[/quote]

Mam odmienne zdanie.Nie istnieje obiektywnie jakieś najlepsze źródło.Bez względu na to kto je kupił.Dlatego wypowiedź Stefka uważam za najważniejszą w tym tyglu stwierdzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='LUKASIQ' timestamp='1364282037' post='2776449']
Witajcie :)

Panowie tak się przywiązałem do marki dCS, a przecież to nie jedyny producent (chyba :) ) który robi dobre źródła cyfrowe. Czy możecie podać jakieś alternatywy, które prezentują podobny poziom do brytyjskiej firmy? Jak w porównaniu np. z Vivaldim wypadają topowe
- MBL
- MSB
- Esoteric
- Accuphase
- ??
[/quote]

Dodalbym Audio Aero, jak chcesz topowe to La Source, masz latwo, bo dealer ten sam co Vivaldiego.
A co do zdania akroola o Cd ref8 , to jest super zrodlo, ale tylko plyt cd ( wiem bo mialem). Warto miec cos co zagra pliki i sacd i to zadanie La Source spelnia. Nie ma oddzielonego transportu, ale mozesz dodac Aurendera i za ok 150 k wyjsciowo masz topowy zestaw do porownania z Vivaldim , No i 2 klocki zamiast 4. A jak poczekasz jeszcze chwile , bedzie dostepny nowy Aurender ( chyba W10 , byl juz na targach gdzies pokazywany) za ok 50 k detal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jamówię' timestamp='1364377838' post='2777809']
Mam odmienne zdanie.Nie istnieje obiektywnie jakieś najlepsze źródło.Bez względu na to kto je kupił.
[/quote]

Idąc dalej tym tokiem rozumowania, ktoś zaraz może zacząć zachwalać Mantę z Media Marktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

[quote name='Elberoth' timestamp='1364378253' post='2777816']
Idąc dalej tym tokiem rozumowania, ktoś zaraz może zacząć zachwalać Mantę z Media Marktu.
[/quote]

Nie wiem czy Mante nie słuchałem, ale widzę niebezpieczeństwo takich stwierdzeń np. w momencie kiedy twój znajomy kupi coś co ogółowi nie przypadnie do gustu w tym Tobie-wtedy będziesz miał........kłopot?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marslo' timestamp='1364377962' post='2777811']
A co do zdania akroola o Cd ref8 , to jest super zrodlo, ale tylko plyt cd
[/quote]

Prawda!!! Sam się ostatnio zastanawiałem jak do mojego systemu wpiąć Ipada gdybym chciał czasem :-)
Ale uznałem w końcu, że dla mnie nie ma potrzeby bo ja słucham wyłącznie płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasiq,
Jeszcze raz przenoszę mojego posta z 1 str.i moją Best of The Best za normalne zł.
Proponuję Tobie abyś zainteresował się Accustic Arts Drive II i Accustic Arts Reference Tube Dac II mk2. Mega combo o PRZEPIĘKNYM I TRUDNYM DO POBICIA
analogowym brzmieniu,perfekcyjnej solidnej budowie i eleganckim wyglądzie. AA spokojnie może konkurować wyglądem oraz
brzmieniem z 3 krotnie droższym dCs'em i może okazać się liderem testu. Nie przepłacaj.....kilku znajomych kupiło ten sprzęt
i są b.zadowoleni.Gdybyś chciał bliższych informacji jak,kto,co, proszę na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pal55' timestamp='1364381370' post='2777881']
Zawszeć CD8 można zmienić na CD9 i już granie z kompa nie będzie problemem (choć na razie nie wiem, jakiej klasy jest wejście USB).
[/quote]
Tak się składa że AR CD7 uppgrejdowany do AR CD8 miał swoje 5 minut podczas testu porównawczego z Accustic Arts Drive 1 i dac 1mk3.Ku zaskoczeniu wielu Audio Research CD7/8 nie miał za wiele do powiedzenia we wszystkich aspektach brzmienia,sceny itd.
Sorry AR bo bardzo cię lubię , ale w żródłach nie jesteś za mocny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan - wiemy że AA jest najlepszym CD świata. Przynajmniej wg ciebie ;) Na AudiogoNie też był hype na ten przetwornik (tyle że jakieś 5 lat temu), ale tak szybko przeminął jak się pojawił. Ludzie posprzedawali i kupili sobie inne, lepsze rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mógł być 5 lat temu ten który jest obecnie bo on jest na rynku od 1.5 roku, mam tu na myśli AA Tube DAC II mk2.
Nie sądzę by był to najlepszy DAC na świecie ale w jego cenie czyli do 30tys.pln(detal) nie widzę nic grającego równie dobrze.
Też myślę że są jeszcze lepsze rzeczy ale też za inne pieniądze.
Każdy inaczej postrzega muzykę więc trudno o jednoznaczne osądy.
Mam ten DAC i jest bardzo dobry, mam też inny 2x droższy i jest równie dobry, wcale nie lepszy,
mam też jeszcze inny 2.5x droższy i faktycznie jest trochę lepszy ale nie jest to szokująca różnica.
Ale miałem też DAC 4x droższy od tego AA i moim zdaniem, a nawet nie tylko moim nie zagrał lepiej,a
ja uważam że nawet gorzej tak że faktycznie ten DAC AA jest świetnym DAC-iem i chyba najlepszym w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia niezależna osoby która porównała bezpośrednio AA Tube Dac II mk2 do innych podobnych cenowo i niestety nie było zachwytów
http://www.computeraudiophile.com/f6-dac-digital-analog-conversion/dac-reviews-acoustic-arts-tube-dac-audio-research-dac8-weiss-dac202-dcs-debussy-meitner-ma-1-amr-dp-777-a-9680/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście brał udział DAC AA w starszej wersji mk1. Rok po tym teście wszedł mk2 który jest obecnie
dostępny.
Nie wiem jak grał mk 1 ale mk 2 zagrał lepiej niź Audio Research DAC-8 i na równi z 2x droższym EMM Labs DAC-2 X, który jest lepszą wersją Meitnera MA-1, zbudowany na lepszych komponentach, podzespołach. AMR nie miałem okazji słuchać.
Tak więc przypuszczam że mk 2 w tym teście byłby na 2 miejscu ale to teź nic nie znaczy.
Ktoś wziął na test u siebie kilka klocków i wyraził swoją opinie która jest tylko jego własną opinią z odsłuchu w jego systemie
a ocena wynika z jego gustu. Ten test jest tyle samo wart co mój. Jestem jeszcze bardziej niezależny... :-)

Co ciekawe tam wygrał dCS i to niski model. Nie słuchałem go ale znam osobę która go miała i szybciutko się go pozbyła,
więc to nic nie znaczy.

Sorki, tam wygrał AMR i być może to super DAC. Chętnie bym go posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Elberoth' timestamp='1364290081' post='2776560']
stefek, to zupełnie nie ta liga. Mój znajomy, który ma ten komplet, właśnie jest na etapie testowania różnych CD. Miał już Vivaldiego na testach, ma teraz MSB, a niedługo dostanie także Metronoma C-8.

Po posłuchaniu dwóch pierwszych, już jest zdecydowany sprzedać Remiyo.

PS> AN DAC5 Signature odpadł w przedbiegach. Zaskoczenie.
[/quote]

Cedeki Reimyo to akurat najbardziej udane z ich urządzeń. Miałem takiego dziubdziusia i porównywaliśmy go z dzielonką, różnica raczej niewielka. Po drobnych modyfikacjach i zewnętrznym zegarze gra to całkiem przyzwoicie i rzetelnie. Do Dcs-a niestety nijak nie ma podejścia. Różnice nie są kolosalne ale "widać gołym uchem", że można jeszcze lepiej. Znam jednak fanów Reimyo, którzy są zadowoleni i słuchają na spokojnie. Na pewno to przyzwoite granie za dobre pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

[quote name='sly30' timestamp='1364398353' post='2778115']
W teście brał udział DAC AA w starszej wersji mk1. Rok po tym teście wszedł mk2 który jest obecnie
dostępny.
Nie wiem jak grał mk 1 ale mk 2 zagrał lepiej niź Audio Research DAC-8 i na równi z 2x droższym EMM Labs DAC-2 X, który jest lepszą wersją Meitnera MA-1, zbudowany na lepszych komponentach, podzespołach. AMR nie miałem okazji słuchać.
Tak więc przypuszczam że mk 2 w tym teście byłby na 2 miejscu ale to teź nic nie znaczy.
Ktoś wziął na test u siebie kilka klocków i wyraził swoją opinie która jest tylko jego własną opinią z odsłuchu w jego systemie
a ocena wynika z jego gustu. Ten test jest tyle samo wart co mój. Jestem jeszcze bardziej niezależny... :-)

Co ciekawe tam wygrał dCS i to niski model. Nie słuchałem go ale znam osobę która go miała i szybciutko się go pozbyła,
więc to nic nie znaczy.

Sorki, tam wygrał AMR i być może to super DAC. Chętnie bym go posłuchał.
[/quote]

Masz rację dlatego napisałem,że nie istnieje coś takiego jak obiektywnie najlepsze źródło,ale dowiedziałem się,że jak czyjś kolega kupi to jednak istnieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='LUKASIQ' timestamp='1364282037' post='2776449']
Witajcie :)

Panowie tak się przywiązałem do marki dCS, a przecież to nie jedyny producent (chyba :) ) który robi dobre źródła cyfrowe. Czy możecie podać jakieś alternatywy, które prezentują podobny poziom do brytyjskiej firmy? Jak w porównaniu np. z Vivaldim wypadają topowe
- MBL
- MSB
- Esoteric
- Accuphase
- ??
[/quote]

słyszałem od osoby z branży audio o odsłuchu w którym wyrafinowane źródło cyfrowe pobił średniej klasy odtwarzacz CD Marantz'a

wiem, że to brzmi jak audiofilska plotka, ale taką relację słyszałem ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.