Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe źródła cyfrowe


LUKASIQ

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy kto kocha muzykę wcześniej czy później skończy na systemie grającym gładko, naturalnie ,analogowo. To wcale nie wyklucza przejrzystości i rozdzielczości - ale trzeba głeboko sięgnąć do kieszeni by miec razem te wszystkie cechy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Magnepan' timestamp='1364547576' post='2780085']
Elberoth,
Lista nagród dla Accustic Arts to nie zbiorowa halucynacja mój drogi.

I nie moda jak napisałeś....Elb pomyliłeś branże....Dobrych urządzeń audio nie kupuje się dla mody tylko z potrzeb i preferencji.

0


[/quote]
Ten kto będzie chciał mieć analogowo brzmiące żródło wcześniej czy pózniej swoje poszukiwania zakończy na Accustic Arts.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przesadzasz Magnepan. Podzielam twój zachwyt sprzętem Accustic Arts ale nie jest on jedyny z tych najlepszych.
DAC EMM Labs, Audio Aero to równie dobre sprzęty a są też jeszcze lepsze sprzęty.
Ale faktycznie do 30tys trudno o lepszego, analogowo grającego DAC-a który ma równocześnie dużą rozdzielczość,
przejrzystość, szybkość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sly30' timestamp='1364550826' post='2780187']
Tu przesadzasz Magnepan. Podzielam twój zachwyt sprzętem Accustic Arts ale nie jest on jedyny z tych najlepszych.
DAC EMM Labs, Audio Aero to równie dobre sprzęty a są też jeszcze lepsze sprzęty.
Ale faktycznie do 30tys trudno o lepszego, analogowo grającego DAC-a który ma równocześnie dużą rozdzielczość,
przejrzystość, szybkość.
[/quote]
Sly, nie czytasz dokładnie moich wpisów. Twierdzenie że AA jest najlepsze graniczy z absurdem ale jesli weżmiemy cena/jakość
dżwięku co zawsze podkreślam to Accustic Arts jest THE BEST.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie DAC-a EMM Labs i MSB.
Oba bardzo dobre. EMM Labs bardziej podkreślał skraje pasma a średnice miał jakby bardziej eteryczną.
MSB grał równo.Trudno mi jednoznacznie stwierdzić który lepszy bo każdy jest nieco inny.
MSB 2x droższy...tzn topowy MSB którego mogłem porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o nie przenoszenie środka ciężkości dyskusji z zagadnień mających swoje umocowanie w jakości dźwięku, na treść gdzie wymiarem decydującym będą parametry ekonomiczne.

Takie rozumienie pozornie wygodne jest zabójcą sektora hi end.
Wytwarza się struktura, której emanacją jest kolejny podział na umowne przedziały wedle wartości handlowej, co już samo w sobie przeczy idei urządzeń wytwarzanych dla uzyskania dźwięku, gdzie kres jakości powinien być odbiciem kresu możliwości materiałowo-konstrukcyjnych.

Rynek najczęściej nie znosi próżni i zapełnia swą ofertą szeroko rozumiane potrzeby odbiorców, lecz nie wszystkie jego artykuły muszą być klasyfikowane jako urządzenia hi endowe, mimo że stwarzają takie wrażenie, lub jeśli producent czy dystrybutor tego chce.

Hi end, to jest maximum tego co się da, może być trochę mniej, jako uproszczenie, które nie koliduje i dalej jest maxymalną wartością, tylko w innej formule.

Urządzenie techniczne oparte w swojej budowie na układach scalonych, które w hurcie kosztują poniżej sumy 1 pln, a służą do obsługi stopni zasilających danych urządzeń, nie klasyfikują się w ogóle do poważnego traktowania, nawet jako urządzenia hi fi.
To, że istnieje układ, producenci - odbiorcy takich urządzeń, to że umawiają się i godzą ich użytkownicy płacić relatywnie wysoką cenę za taki produkt, świadczy o wielu rzeczach, ale niestety ostatnią cechą możliwą do przyporządkowania dla takiego urządzenia jest określenie go jako hi endowe i przywołanie go jako przedmiotu do dyskusji w tematyce urządzeń służących do odbioru wartości muzycznych, wrażeń artystycznych czy emocjonalnych.

Tak się akurat składa, że najbardziej obfity wysyp tak opisanej oferty, dotyczy urządzeń źródłowych, wszelkiego typu pomysłów, mających teoretycznie uprościć czy rozszerzyć dostępność szeroko rozumianego materiału muzycznego jako nośnika danych, a pracujących w oparciu o tzw technikę cyfrową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 na teorii się trochę znamy.Za mało konkretów z doświadczeń jakie posiadasz - rozciąganie przewodów to nie wszystko.
Zamiłowanie do młodych Azjatek dało się również zauwazyć w Twoim wątku o Hiuanie.
Napisz więc na czym słuchasz muzyki i jaki system posiadasz a wtedy posłuchamy wnikliwiej jak wprowadzić teorię w czyny.
Już wiemy że Kondo i Audio Note to ulubiony brand oraz srebrne przewodniki.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Czy na prawdę ciężko jest zrozumieć niektórym na tym forum, że NIE MA bezwzględnie najlepszego żródła, wzmacniacza czy kolumn ?
Czy tak ciężko jest pojąć , że każdy ma swoje preferencje dżwiękowe?
Po co ta cała bezprzedmiotowa dyskusja i bicie piany?
Chodzi o wybór tego jedynego i bezapelacyjnie najlepszego urządzenia chociaż jest to utopią , czy może chodzi o sam fakt wtrącenia swoich idiotycznych uwag i "przemyślanych" mądrości ?

P.S.

Skoro idziemy już tym tropem to ja jestem zdania ,że bezapelacyjnie 1 miejsce należy się koledze Magnepan za upór i poświęcenie w niesieniu "kaganka oświaty" wśród tej ciemnoty Hi Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jarek&ania' timestamp='1364557565' post='2780327']
Skoro idziemy już tym tropem to ja jestem zdania ,że bezapelacyjnie 1 miejsce należy się koledze Magnepan za upór i poświęcenie w niesieniu "kaganka oświaty" wśród tej ciemnoty Hi Fi.

1


[/quote]
Miło to słyszeć Jarku i z tego co wiem nauka i poświęcenie nie idzie w las i Twój przypadek jest potwierdzeniem powyzszej
teorii. Hi Endowy świat nie kończy się na B&W 801 lub 802. Moje gratulacje.Teraz życzę zakupu bardziej muzykalnych kolumienek - jeśli już takie zakupiłeś lub planujesz to pochwal się nam .Pozdrawiam.
Wypróbuj MG i ML.

Ps.popatrz, nieopatrznie przyplusowałem dwukrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

[quote name='Magnepan' timestamp='1364558215' post='2780341']
Miło to słyszeć Jarku i z tego co wiem nauka i poświęcenie nie idzie w las i Twój przypadek jest potwierdzeniem powyzszej
teorii. Hi Endowy świat nie kończy się na B&W 801 lub 802. Moje gratulacje.Teraz życzę zakupu bardziej muzykalnych kolumienek - jeśli już takie zakupiłeś lub planujesz to pochwal się nam .Pozdrawiam.

Ps.popatrz, nieopatrznie przyplusowałem dwukrotnie.
[/quote]

Dla wielu kończy się właśnie na B&W i mogę to sobie wyobrazić bo jak wiesz w przeciwieństwie do ciebie miałem kilka tych kolumn i potrafię docenić ich walory.

Oczywiście nowe kolumny zakupiłem ale nie mam zamiaru dzielić się moim wyborem na tym forum z wiadomych względów.

P.S.

W poprzednim poście oczywiście żartowałem ( bo chyba się nie zrozumieliśmy) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jarek&ania' timestamp='1364558623' post='2780350']
Oczywiście nowe kolumny zakupiłem ale nie mam zamiaru dzielić się moim wyborem na tym forum z wiadomych względów.
[/quote]
Szczere gratulacje z podjętych działań i ciesz się muzyką z nowych speakerów.
Tak przy okazji to w Gdańsku w jednym z salonów audio jest prezentacja ciekawego wzmacniacza ModWright 150 SE.
Pisałem o tym 'pianiście' aby powiadomił Ciebie o odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w cenie AA rozejrzałbym się raczej za Puccinim :)

P.S. Widzę chłopaki, że grubo jedziecie w temacie :)
Wiem, że macie to gdzieś, ale nie martwcie się - biorę Wasze rady do serca :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę AA niż Pucciniego.
Może Vivaldi faktycznie będzie lepszy ale niższe modele
choć tylko na pokazach słuchałem ale to było chude, analityczne granie.
Oczywiście komuś może się podobać.Dla mnie odpada.
Ale Vivaldi mnie ciekawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='LUKASIQ' timestamp='1364559923' post='2780382']
A ja w cenie AA rozejrzałbym się raczej za Puccinim :)
[/quote]
Pomijam jego walory dżwiękowe..... jest do kupienia w Rumunii - czarny za 6400 euro.Ale byłbym ostrożny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='LUKASIQ' timestamp='1364560617' post='2780408']
Jak zwykle - zależy z czym ma grać. Dobrze wpisany w system jest idealny w tym pułapie cenowym.
[/quote]
Go ahead !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sly30' timestamp='1364560154' post='2780392']
Zdecydowanie wolę AA niż Pucciniego.
Może Vivaldi faktycznie będzie lepszy ale niższe modele
choć tylko na pokazach słuchałem ale to było chude, analityczne granie.
Oczywiście komuś może się podobać.Dla mnie odpada.
Ale Vivaldi mnie ciekawi.
[/quote]

Szkoda, że nie miałeś jednak możliwośći bezpośredniego porównania z Puccinim w poprawnych warunkach.
Wg mnie mogłoby być interesujące. Kilku forumowych kolegów kiedyś nawet je przeprowadziło. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

[quote name='jarek&ania' timestamp='1364558623' post='2780350']


Dla wielu kończy się właśnie na B&W i mogę to sobie wyobrazić bo jak wiesz w przeciwieństwie do ciebie miałem kilka tych kolumn i potrafię docenić ich walory.

Oczywiście nowe kolumny zakupiłem ale nie mam zamiaru dzielić się moim wyborem na tym forum z wiadomych względów.

P.S.

W poprzednim poście oczywiście żartowałem ( bo chyba się nie zrozumieliśmy) ;)
[/quote]

Jarek napisz pls na priv na czym stanęło.Pamiętaj ,że jak kupi kolega Elba to jest najlepsze i logiczne:)
Sorry nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='globtroter1' timestamp='1364563453' post='2780477']
Szkoda, że nie miałeś jednak możliwośći bezpośredniego porównania z Puccinim w poprawnych warunkach.
Wg mnie mogłoby być interesujące. Kilku forumowych kolegów kiedyś nawet je przeprowadziło. :)
[/quote]

No nie miałem ale będą miał możliwość porównania Vivaldiego bezpośrednio z 3 innymi DAC-ami.
To będzie ciekawy pojedynek.Vivaldi powinien zmieść wszystko a czy tak będzie to się zobaczy...a raczej
usłyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='LUKASIQ' timestamp='1364563677' post='2780483']
ooo globtroter!
Może coś napiszesz o Soulution 745 :)
[/quote]
Co tu pisać, trzeba posłuchać... ;)
Zwłaszcza jak różnie brzmią te topowe sprzęty i jak relatywne jest określenie "muzykalny" i najlepszy. Ja od dawna wolę używać określenia "najciekawsze".... ;)

Tu przy okazji wzmacniacza 710 było troche o 540, jest też o AA vs Puccini.
Polecam wspominkową lekturę zwłaszcza od wpisów # 138, 140 i dalej, bo opis 710 i towarzyszącego sprzętu jest na paru dalszych stronach, w częściach.
[url="http://www.audiostereo.pl/najciekawsze-tranzystorowe-koncowki-mocy-w-przedziale-od-okolo-20-do-50-tys-zl_62732.html/page__hl__%20najciekawsze%20%20tranzystorowe__st__120"]http://www.audiostereo.pl/najciekawsze-tranzystorowe-koncowki-mocy-w-przedziale-od-okolo-20-do-50-tys-zl_62732.html/page__hl__%20najciekawsze%20%20tranzystorowe__st__120[/url]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jarek&ania' timestamp='1364558623' post='2780350']<br />Oczywiście nowe kolumny zakupiłem ale nie mam zamiaru dzielić się moim wyborem na tym forum z wiadomych względów.<br />[/quote]

jarek,
Choć jesteś ziomal, to muszę to napisać.To nie jest fajne i czyta się z lekką grozą.
Jak tak dalej pójdzie, to pozamykamy się na siebie, będziemy piali tylko na PW i staniemy się zupełnie obcy nawet tu na forum, które i tak przez samą swoją formułę jest anonimowe i trochę wyobcowane.
Głupiego i kpiącego z czyiś wyborów nie uzdrowisz, ale garstka normalnych zrozumie i uszanuje twój zakup.
Może właśnie o te garstkę chodzi i trochę o szacunek dla tej garstki.
[quote name='Magnepan' timestamp='1364559738' post='2780377']<br />Pisałem o tym 'pianiście' aby powiadomił Ciebie o odsłuchach. <br />[/quote]
Tak, pisałeś, tylko pianista jest chory, łeb mu pęka i nie ma ochoty na cokolwiek, a już najmniej na odsłuchy.
Przepraszam, moze źle się wyraziłem, bo sumie fajnie, ze napisałeś, tylko czuję się do bani i nic mi się nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak mi się przypomniało - kiedyś w to nie wierzyłem, ale synergia w audio sprawdza się w 100%. Np. Soulution właśnie. Oddzielnie różnie może to grać, ale razem w systemie jest świetnie - jest scena, jest przyjemnie, jest mikro i makro dynamika, jest rozdzielczość, precyzja i muzykalność.
Mam ustawiony odsłuch w następnym tygodniu na pełny system Burmestera 069/077/911. Będzie kilka par kolumn (Wilson, Magico, Rockport i TAD) trochę drutów i zobaczymy czy to się sprawdzi.
Szkoda, że D'Agostino nie pomyśli o jakimś cd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

[quote name='jarek&amp;ania' timestamp='1364557565' post='2780327']
Po co ta cała bezprzedmiotowa dyskusja i bicie piany?
Chodzi o wybór tego jedynego i bezapelacyjnie najlepszego urządzenia chociaż jest to utopią , czy może chodzi o sam fakt wtrącenia swoich idiotycznych uwag i "przemyślanych" mądrości ?
[/quote]

Jarku i Aniu; myślę, że ta dyskusja jest ...po nic. Ot, po prostu, ktoś trochę się nudzi i w dobrej wierze skrobie tych parę słów, aby ową nudę zabić i przy okazji wnerwić mniej majętnych forumowiczów :-)
Pitolenie trwa, przybierając formy "oczywistych oczywistości" (że w jednym systemie zagra inaczej niż w drugim), pseudo-bełkotu o naukawym odchyleniu, krucjat krzyżowych (to ci z "kagankiem oświaty") i wreszcie - niestety w mniejszości - rzeczowych i pomocnych opinii.
Trudno się temu dziwić; wszak najbardziej zadufani w sobie ludzie to kierowcy Formuły 1 i audiofile :-)
Traktuj to forum jako relaks i baw się dobrze. Jak ja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów napiszę więc, że całkiem interesujący dźwięk z źródła cyfrowego wyciągnąć można za pomocą niekonwencjonalnych metod.

Analogowy, taki jakiego wszyscy zapewne szukają i prawdopodobnie uznali by go za docelowy.

Niestety nikt czegoś takiego nie produkuje.

Bo komu to potrzebne, aby naruszać status quo?


Co za pech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.