Skocz do zawartości
IGNORED

wymiana kondensatorów w yamaha a960ii


spartan250

Rekomendowane odpowiedzi

witam ostatnio sam ze swojej winy uszkodziłem dwa kondensatory wzmacniaczu yamaha a960ii w przedwzmacniaczu gramofonowym objawy były brumienie i szczelanie w głośnikach siedziały tam dwa kondensatory elna 2200uf 6,3v zamieniłem je na JACKCON o tych samych parametrach ale zauważyłem ze dzwięk się pogorszył wiec zakupiłem kondensatory elna ale nie dostałem o takim napięciu więc doradzili mi o napięciu 25v i co się okazało brumiło tak głośno że masakra i szczelało wkurzyłem się bardzo wiec znowu zmieniłem na te jackon . jakiej firmy tam wsadzic żeby grało to tak jak elna ,zakupiłem rubycona i czekam na nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo uszkodziło się coś jeszcze. A taki fajny wzmacniacz był...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko poszło ok .wszystkie wejscia pozostałe działaja normalnie nic się nie uszkodzilo.tylko mi sie wydaje ze przez te jackony na wejściu phono straciło na jakaości jak słuchał z gramofonu płyt albo moja wyobraznia,tak napewno to jest 6,3v ten kondensator przecinek jak byk jest

 

wysle zdjecia po 22 i udowodnie prąd udarowy jest za duży i zanim sie nagrzeją te kondy elna 25v to buczy i brumi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy kondensator to orginał z przedwzmacniacza phono a drugi co kupiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i lutowałem pare razy myslałem że zle zlutowałem albo cos nie styka ale wszystko było ok i dalej jak sie przełączyło na phono to zaczoło burczec strasznie i sie zabezpieczenia włanczały

 

napewno nie popełniłem błędu bo nawet na płycie jest oznaczone gdzie jest plus a gdzie minus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdjecia mojej yamahy i tej płytki,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio sam ze swojej winy uszkodziłem dwa kondensatory wzmacniaczu

 

Możesz to rozwinąć, bo wszystko wskazuje na to, że uwaliłeś coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nic nie uszkodziłem innego bo na starych kondach elna przy wymianie to jak włonczałem wejście phono zanim się rozgrzały te kondensatory to szczelało przy graniu a po jakiś 5min już wszystko było ok po wymianie na te jackon wydaje mi sie ze one są słabe jakościowo.wiec poczekam na te rubycon bedą jutro to napisze czy jakość się polepszyła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zalaczeniu gdzie jest ten kond. napiecie nie powinno miec znaczenia. kondy ktore kupiles czyli re2 czy re3 sa bardzo neutralne. trzeba dac im sie wygrzac.

trzaski raczej nie wynikaja z napiecia. ja bym szukal czegos innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm moim zdaniem to napięcie ma znaczenie napewno nie bez celu wsadzili tam 6,3v ze jak sie potem cos zepsuje wsadzić 25v na logike

 

tak tylko jak lutuje te co maja 6,3v wszystko jest ok a jak te elny 25v to odrazu brumi jak smok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nic nie uszkodziłem innego bo na starych kondach elna przy wymianie to jak włonczałem wejście phono zanim się rozgrzały te kondensatory to szczelało przy graniu a po jakiś 5min już wszystko było ok

 

Skąd ta pewność że niczego więcej nie uszkodziłeś? Kondensatory w sprawnych urządzeniach nie potrzebują każdorazowo wygrzewania. Nie napisałeś jak doszło do uszkodzenia owych kondensatorów. Może te oryginalne mają się dobrze a usterka leży zupełnie gdzie indziej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej tego nie zauważałem bo zawsze słuchałem podpiętego do cd albo komputer i potem przeskakiwałem na phono ale ostatnio zaczołem odrazu włanczać zimny wzmacniacz a potem gramofon i się pojawiało na początku brumienie nawet przy odłączonym gramofonie i co jakieś parę sekund strzelało po jakiś 5min było ok po wymianie na jackon bo takie na początku założyłem było wszystko ok .tamten stary jest lekko napuchnięty po bokach i od góry

 

ale te elny 25v co kupiłem i mi doradzili że nic się nie stanie to się zawiodełem cieszyłem sie że bedą elna a tu buczało nie do wytrzymania dobrze ze ten wzmacniacz ma zabezpieczenia i się wyłonczyło bez żadnych usterek,zamówiłem juz te rubycon i jeszcze nippon zobacze które lepiej mi spasują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ot tak po prostu postanowiłeś wymienić pierwsze z brzegu 2 kondenstatory licząc na ustąpienie trzasków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta yamaha jest bardzo fajnym wzmakiem. niestety ma jeden problem o ktorym producent doskonale wiedzial. jak wlaczysz i pograsz wzmakiem 30min to zobacz ktore rezystory sa gorace. kondy wokol nich sie juz dawno usmazyly. powinny byc koloru jasno niebieskiego a masz szaro-brazowe.

sprawdz gume ktora sie wykruszy w czasie sprawdzania. tam masz problem. elny zostaw w spokoju. one sie nie zestarzaly.

jesli chcesz miec podobne brzmienie to polecam w miejsca uschnietych kondow panasonic Fc. nie zdziw sie jednak jak wokal bedzie na ciebie krzyczal. przechodzi mu po okolo tygodniu grania i pojawia sie piekno...

wiecej detali lepsze zejscie i naturalnosc

cos czego nawet nie wiesz ze ten wzmak daje.

przestrzegam przed wymienianiem kondow na pale tzn wszystkich we wzmaku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na pałę bo zlokalizowana została usterka odrazu domyslałem sie ze to te dwa kondensatory bo wygladały podejrzanie i po wymianie wszystko ustąpiło

 

ta yamaha jest bardzo fajnym wzmakiem. niestety ma jeden problem o ktorym producent doskonale wiedzial. jak wlaczysz i pograsz wzmakiem 30min to zobacz ktore rezystory sa gorace. kondy wokol nich sie juz dawno usmazyly. powinny byc koloru jasno niebieskiego a masz szaro-brazowe.

sprawdz gume ktora sie wykruszy w czasie sprawdzania. tam masz problem. elny zostaw w spokoju. one sie nie zestarzaly.

jesli chcesz miec podobne brzmienie to polecam w miejsca uschnietych kondow panasonic Fc. nie zdziw sie jednak jak wokal bedzie na ciebie krzyczal. przechodzi mu po okolo tygodniu grania i pojawia sie piekno...

wiecej detali lepsze zejscie i naturalnosc

cos czego nawet nie wiesz ze ten wzmak daje.

przestrzegam przed wymienianiem kondow na pale tzn wszystkich we wzmaku...

ktore są usmażone ja nie widze żeby jakies kondensatory straciły kolory:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta yamaha jest bardzo fajnym wzmakiem. niestety ma jeden problem o ktorym producent doskonale wiedzial. jak wlaczysz i pograsz wzmakiem 30min to zobacz ktore rezystory sa gorace. kondy wokol nich sie juz dawno usmazyly. powinny byc koloru jasno niebieskiego a masz szaro-brazowe.

sprawdz gume ktora sie wykruszy w czasie sprawdzania. tam masz problem. elny zostaw w spokoju. one sie nie zestarzaly.

jesli chcesz miec podobne brzmienie to polecam w miejsca uschnietych kondow panasonic Fc. nie zdziw sie jednak jak wokal bedzie na ciebie krzyczal. przechodzi mu po okolo tygodniu grania i pojawia sie piekno...

wiecej detali lepsze zejscie i naturalnosc

cos czego nawet nie wiesz ze ten wzmak daje.

przestrzegam przed wymienianiem kondow na pale tzn wszystkich we wzmaku...

niech kolega sobie zobaczy zdjęcia które wysłałem linkiem widocznie widac ze kondy maja kolor jasno niebieski trafiłem na model mało używany pacząc na ten model przykładowy to mój nówka jest przy nim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech kolega sobie zobaczy zdjęcia które wysłałem linkiem widocznie widac ze kondy maja kolor jasno niebieski trafiłem na model mało używany pacząc na ten model przykładowy to mój nówka jest przy nim

 

jesli wysmazone wymieniac to na podobne brzmienie.

podobne do rubyconow niebieskich sa neutralne elny np re/ re2 re3 itp

silmic jest nieco ocieplajacy dzwiek. w druga strone nieco bardziej detaliczny a zarazem suchy jest Fc.

Nichicon KZ bardzo dobry kond dajacy zycia do muzyki dobrze go zbocznikowac dla dodania blasku talerzom itp (mks2 mks4 do okolo 47nF)

Yamaha dawala tylko w niektorych miejscach Nichicony. w nizszych modelach zazwyczaj byly rubycony black gate itp. w najwyzszych byly MUSE !!!!!!!!!!!!! - dzwiek zyje.

 

ja sobie zalozylem Fc ze wzgledu na wielkosc obudowy/ dostepnosc i parametry. lubie detaliczny dzwiek. trzeba dac im pograc przez kilkanascie dni (dziesiat godzin) inaczej wokal bedzie krzyczal i nie bedzie basu.

z czasem sie to wyrownuje.

 

nippony z zasady graja wszystkie podobnie. piekny detal i blask. niestety coraz trudniej kupic odpowiednie wartosci :(

nie polecam oceniac tuz po wymianie...

 

jesli oryginalne kondy sa koloru jak opisales czyli niebieskie to nic nie ruszaj. kumplowi tez udalo sie taka kupic.. na razie nic nie robimy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wysmazone wymieniac to na podobne brzmienie.

podobne do rubyconow niebieskich sa neutralne elny np re/ re2 re3 itp

silmic jest nieco ocieplajacy dzwiek. w druga strone nieco bardziej detaliczny a zarazem suchy jest Fc.

Nichicon KZ bardzo dobry kond dajacy zycia do muzyki dobrze go zbocznikowac dla dodania blasku talerzom itp (mks2 mks4 do okolo 47nF)

Yamaha dawala tylko w niektorych miejscach Nichicony. w nizszych modelach zazwyczaj byly rubycony black gate itp. w najwyzszych byly MUSE !!!!!!!!!!!!! - dzwiek zyje.

 

ja sobie zalozylem Fc ze wzgledu na wielkosc obudowy/ dostepnosc i parametry. lubie detaliczny dzwiek. trzeba dac im pograc przez kilkanascie dni (dziesiat godzin) inaczej wokal bedzie krzyczal i nie bedzie basu.

z czasem sie to wyrownuje.

 

nippony z zasady graja wszystkie podobnie. piekny detal i blask. niestety coraz trudniej kupic odpowiednie wartosci :(

nie polecam oceniac tuz po wymianie...

 

jesli oryginalne kondy sa koloru jak opisales czyli niebieskie to nic nie ruszaj. kumplowi tez udalo sie taka kupic.. na razie nic nie robimy...

w tych linkach są zdjęcia tych kondensatorów sa jak nówki :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu trzasków szukałbym raczej w okolicy dużych kondensatorów filtrujących napięcia symetryczne. Są przyklejone klejem który lubi wywoływać korozję okolicznych elementów i zworek. Ponad to kontrola pod kątem zimnych lutów w okolicach rezystorów mocy.

Jeszcze jedna ważna sprawa, operowanie lutownicą w szczególności transformatorową w okolicach podwójnego J-FET'a 2SK146 może skończyć się jego przebiciem. Omawiane kondensatory "wiszą" na jego bramce a to już wielkie ryzyko przy lutowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usterka została zlokalizowana i naprawiona kosztowało mnie to 90 zł. Już się nie pojawiają trzaski dziękuje za wypowiedzi.Jeszcze sprawdzili czy wszystkie kondensatory są sprawne najważniejsze dwa największe elna for audio i wszystkie w okolicy więc jeszcze nie trzeba wymieniać i się obawiać że są wysuszone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to jak za kilka lat ktos bedzie mial ten sam problem to juz bedzie wiedzial co ma uszkodzone. ;)

ps. gratuluje rozsadnego podejscia do zagadnienia.

(przepraszam ze odeslalem Cie z kwitkiem jak zapytales jak to naprawic)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.