Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Unitra Tonsil 60w


infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam stare, ale w pełni sprawne głosniki Tonsil Unitra 60W (8ohm) i pilnie poszukuję do nich wzmacniacza. Ponieważ wpadł mi ostatnio w ręce CD player Sony, chiałbym w miarę możliwości aby wzmacniacz był rownież tej samej marki:) Z tego co zdązyłem sie zorientować wzmacniacze tejże firmy nie cieszą sie uznaniem, ale ja również nie posiadam wygórowanych wymagań. Mój przewidywalny budżet to 200-300zł. Z góry dziekuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Latami grało u mnie Sony i nie miałem powodów do narzekania. W niższych przedziałach cenowych próżno szukać znaczących różnic pomiędzy firmami- zwłaszcza, że kolega pyta o używkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie wzmaka Sony jeśli chcesz mieć jednej firmy.Przy tych kolumnach różnice w brzmieniu wzmacniaczy , które mogą być w kręgu Twoich zainteresowań będą pomijalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w brzmieniu wzmacniaczy oczywiscie wystepuja na każdym pulapie, i zmiany da sie uslyszec nawet na tonsilowskich kolumnach.

 

Podlacz sobie yamahe a 520 która ma obficie podbity bas, mocno wyciete srednie tony i lekko namacalna góre a pozniej podlacz denona pma 520 który jest kompletnym przeciwienstwem tej yamahy.

 

Godnym polecenia wzmacniaczem w tej lub nieco wyzszej cenie jest ta-f490 którego sam uzywam, wzmacniacz bije na glowe inne w cenie nawet do 500zl

 

Za jakis czas zmienisz kolumny na lepsze i w pelni docenisz walory brzmieniowe tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Różnice w brzmieniu wzmacniaczy oczywiscie wystepuja na każdym pulapie, i zmiany da sie uslyszec nawet na tonsilowskich kolumnach.

 

Podlacz sobie yamahe a 520 która ma obficie podbity bas, mocno wyciete srednie tony i lekko namacalna góre a pozniej podlacz denona pma 520 który jest kompletnym przeciwienstwem tej yamahy.

 

Godnym polecenia wzmacniaczem w tej lub nieco wyzszej cenie jest ta-f490 którego sam uzywam, wzmacniacz bije na glowe inne w cenie nawet do 500zl

 

Za jakis czas zmienisz kolumny na lepsze i w pelni docenisz walory brzmieniowe tego wzmacniacza.

 

Przede wszystkim żadna Yamaha z serii A nie ma cofniętej średnicy a wręcz przeciwnie. Średnica jest znakomicie słyszalna i góra także. Denon 520 to faktycznie przeciwieństwo. W cenie do 500 PLN można kupić wiele dość ciekawych urządzeń które Sony TA-F 490 zostawiają daaaleko z tyłu. Przykłady? Yamaha AX-700, Sony TA-F 555 ES lub jeszcze lepiej ES II to już w ogóle jest kilka klas wyżej zdarza się także ale rzadko HK PM-665 Vxi. Przykłady można mnożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , auator tematu nie kompletuje audiofilskiego sprzętu i prawdopodobnie nie wie czego oczekuje od wzmacniacza.Do tego dochodzi jakość kolumn , które posiada i odtwarzacza który "wpadł mu w ręce".Niech sobie kupi coś co będzie mu odpowiadało cenowo , wizualnie i pod względem wygody obsługi bo nikt nie mówi , że nie można wybierać wśród wzmacniaczy nawet w tej cenie , trzeba tylko wiedzieć czego się szuka.Za jakiś czas założy nowy wątek , w którym napisze co mu w brzmieniu przeszkadza a czego brakuje , budżet może trochę wzrośnie i wtedy będzie już można doradzać konkrety.Istnieje też możliwość , że wytarczy mu to co osiągnie i nigdy więcej się tu nie pojawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim żadna Yamaha z serii A nie ma cofniętej średnicy a wręcz przeciwnie. Średnica jest znakomicie słyszalna i góra także. Denon 520 to faktycznie przeciwieństwo. W cenie do 500 PLN można kupić wiele dość ciekawych urządzeń które Sony TA-F 490 zostawiają daaaleko z tyłu. Przykłady? Yamaha AX-700, Sony TA-F 555 ES lub jeszcze lepiej ES II to już w ogóle jest kilka klas wyżej zdarza się także ale rzadko HK PM-665 Vxi. Przykłady można mnożyć.

 

Miałem dziesiątki różnych wzmacniaczy budżetowych i tych nieco droższych, a520 po podłączeniu do dosyć neutralnych kolumn wykazywała właśnie takie zachowanie dźwięku, w zasadzie był to jedeny wzmacniacz który dobrze zgrywał się z Altonami, potrafił wygasić piszczącą tube i uspokoić nieco pudełkowe średnie tony, z innymi kolumnami które miałem kompletnie ten wzmacniacz sie nie odnajdywał.

 

AX-700 żadna rewelacja, moim zdaniem oprócz wikszej mocy nie reprezentuje nc wiecej od soniaka, znacznie lepsza w tej cenie jest starsza Yamaha A-700 i A-720.

 

555ES jest bardzo Ciężko kupić, szukałem 3 miesiące temu przez kilka tygodni bezskutecznie.

Był jakiś zcas temu na allegro za 400zł ale w fatalnym stanie wizualnym.

 

Są jeszcze w tej cenie 500 i 570es, ten pierwszy charakteryzuje sie nieco większą dynamiką, poza tym to prawie identyczne wzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ani A-700 ani A-720 nie są lepsze od AX-700. Tak samo A-1000 i A-1020 nie są lepsze od AX-900. Moim zdaniem. 500 i 570 ES nieco się jednak od siebie różnią. Bardzo dobry jest 550. Lepszy od obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnej wyższej Yamahy od a-720 z serii A

Słuchałem ax-900 i ax-700 na kappach 8.2i jak dla mnie ax700 to taka popierdulka przy 900, inna szkola brzmienia, inna budowa.

Z calej serii AX osobiscie uznaje tylko ax900 reszta czyli ax700, ax570, ax492 to kiepskie wzmacniacze i są dźwiękowo znacznie gorsze od serii A przy tej samej klasie cenowiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie miałem żadnej wyższej Yamahy od a-720 z serii A

Słuchałem ax-900 i ax-700 na kappach 8.2i jak dla mnie ax700 to taka popierdulka przy 900, inna szkola brzmienia, inna budowa.

Z calej serii AX osobiscie uznaje tylko ax900 reszta czyli ax700, ax570, ax492 to kiepskie wzmacniacze i są dźwiękowo znacznie gorsze od serii A przy tej samej klasie cenowiej.

 

To posłuchaj AX-1070 albo 1090 i porównaj do 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Moim zdaniem 700 i 900 wcale nie dzieli aż tak duża różnica. Przynajmniej kiedyś na Minasach nie była odczuwalna a dobre kolumny to podstawa. 700 po dobrym tuningu zjadała 900 na śniadanie - wyobraź sobie jak zagrałaby 900 po fachowej przeróbce. Mój największy błąd to była odmowa zakupu AX-2000 za całe 1200 PLN. Teraz już nie żałuję ale długo żałowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje uszy ax900 gra świetnie, problem w tym ze moje "osluchanie w sprzecie" oscyluje wlasnie w budzetowym sprzęcie wiec nie mam porównania z jeszcze droższym sprzętem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Na moje uszy ax900 gra świetnie, problem w tym ze moje "osluchanie w sprzecie" oscyluje wlasnie w budzetowym sprzęcie wiec nie mam porównania z jeszcze droższym sprzętem

 

900 jest ogólnie dobra. Za te pieniądze tym bardziej. Jednak wyższe modele potrafią jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.