Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do 15.000zł


Buber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie słucham muzyki na zestawie:

Linn SneakyDS jako źródło podpięte do wzmacniacza zewętrznego - GainClona DIY + robione na zmówienie kolumny.

Najsłabszym ogniwem tej konfiguracji jest GainClon i dlatego chciałbym zamienić na coś dużo lepszego.

Planuję więc w tym roku zakup wzmacniacza za max. 15-16tys.zł.

Słucham głównie mocnej muzyki rockowej i trochę metalowej oraz czasem coś spokojniejszego jak śpiewający poeci z gitarą itp.:-)

 

Będę wdzięczny za 3-4 propozycje wzmacniaczy, których powinienem posłuchać.

Korzystam tylko z jednego źródła z regulacją głośności więc propozycje końcówek mocy są również mile wdziane.

 

Buber

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Sam jestem na etapie poszukiwań wzmaka w podobnej kwocie.

 

Interesuje mnie brzmienie dynamiczne, przejrzyste, pełne emocji. Niekoniecznie stawiam na barwę.

 

Moimi faworytami są:

Leema Acoustic Tucana mk2

ATC SIA2 150

ATC P1

 

Ostatnia pozycja to końcówka mocy za 1830 Ł.

 

Moje poszukiwania są zawężone gdyż kolumny z jakimi wzmak będzie grał to Magnepany 1.7, które potrzebują sporo mocy.

 

Jeśli masz odpowiednie kolumny to może coś z lampy ? Słuchałem kiedyś różnych Ayonów z przedziału 10-20 tys. i bardzo mi się podobały.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jeśli szukacie mocnych, energetycznych wzmacniaczy, proponuję posłuchać jeden z modeli marki Hegel H200 lub H300, ewentualnie końcówkę mocy H20.

Do Magnepana proponuję posłuchać systemy Naim (najlepiej zestaw dzielony).

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim to niegłupi pomysł. Do 15 tys. załapie się Naim Supernait.

Nie należy zapominać też o Xindak A-600E, Calyx The Integrated (akurta może podejdzie ....), Unison Resarch.

 

Zjawiskowo z muzyką rockową prezentuje sie Leema Tucana mk2.

Słuchałem ostatnio i jestem pod wrażeniem.

ATC jest porównywany z Leemą i podobno nie ma wielkich różnic brzmieniowych. Jest przewaga na korzyść Leemy ale też cena jesy wyższa o 800 Ł.

Generalnie lubię brytyjskie brzmienie - miło wspominam Roksan Caspian. Alchemist Products Kraken, Arcam, Musical Fidelity kW. Wszystkie były muzykalne ...po prostu przyjemnie się ich słuchało, a muzyka dawała radość.

Teraz znów chcę wrócić do korzeni ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje to Sound Art Jazz, Pass X-250 lub troszkę poczekać na Baltlab Endo 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Wzmacniacze bez wad , poprawne bez charakteru to marnowanie caszu, sama przyjemnosc sluchania to zbyt male wymaganie - nuuuda.

 

Szukajcie wzmacniaczy z zaletami jak dajmy na to... z drivem ktore poprowadza was po bezdrozach muzyki a nie tylko po autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber,popatrz na listę moich sprawdzonych propozycji.Wzmacniacze grające muzykalnie i bez analizy czy słychać było chrząknięcie

muzyka z orkiestry czy babci klozetowej w kuluarach lub czy muzyk w 3 rzędzie wydmuchał nos w chusteczkę higieniczną czy z materiału.

1.Electrocompaniet AW 180 kultowe monobloki

2.Classe CA 300 [2x300W/8] lub CA 400[2x400W/8] świetne końcówki mocy konstrukcji Dave Reicha.

3.Audio Research VT 100 mk.2 lampowa końcówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez analizy czy słychać było chrząknięcie muzyka z orkiestry czy babci klozetowej w kuluarach lub czy muzyk w 3 rzędzie wydmuchał nos w chusteczkę higieniczną czy z materiału

 

Jeśli te klocki nie dają takich elementarnych i podstawowych spraw, to o czym my wogóle rozmawiamy :-)

 

A poważnie to dorzuciłbym do listy jeszcze:

- końcówkę Usher R1.5 & preamp 307 - powinny się zmieścić s/h

- może Yamaha S-2000 (niby półka cenowa niżej nieco, ale może...)

- choć zgadzam się z przedmówcą, że Gryphon to może być "killer" do wskazanego celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć zgadzam się z przedmówcą, że Gryphon to może być "killer" do wskazanego celu.

 

+

0

 

 

Akrool i przedmówca...jak wiemy killerów było 2 - pierwszy to Cezary Pazura a póżniej długo, długo , długo - nic i na pewno nie Gryphon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj kontekst poszukiwań :

Słucham głównie mocnej muzyki rockowej i trochę metalowej oraz czasem coś spokojniejszego jak śpiewający poeci z gitarą itp.:-)

 

Audio Research (a zwłaszcza VT 100) do tego nie nadaje się zupełnie (i mówię to nawet pomimo faktu, że generalnie bardzo lubię urządzenia ARC).

 

A co do killerów to jeszcze było ze dwóch "desperados" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj kontekst poszukiwań :

 

 

Audio Research (a zwłaszcza VT 100) do tego nie nadaje się zupełnie (i mówię to nawet pomimo faktu, że generalnie bardzo lubię urządzenia ARC).

 

A co do killerów to jeszcze było ze dwóch "desperados" :-)

Sprostowanie....

Do rocka i metalu Gryphon jest NAJLEPSZY ........

PS.co ja tu robię w tym wątku, w muzycznej rzeżni ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.co ja tu robię w tym wątku, w muzycznej rzeżni ?

 

:-) :-) :-)

 

Choć pytanie czy nie warto poszukiwać sprzętu, który pokaże:

- czy gitarzysta ma uwieszony łańcuch żelazny czy może z domieszką molibdenu?

- czy glany perkusisty są podkute czy zwykłe?

- a czy ten łomot z prawej w głębi to tak solówka na basie czy młot pneumatyczny na pobliskiej budowie.

 

Sorry - nie mogłem sobie odmówić i od razu uprzedzam, że to tylko niewinny żart :-)

 

Pytanie do autora wątku, czy przedstawione propozycje już dają mu jakiś pogląd co do zakresu poszukiwań?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Sam jestem na etapie poszukiwań wzmaka w podobnej kwocie.

 

Interesuje mnie brzmienie dynamiczne, przejrzyste, pełne emocji. Niekoniecznie stawiam na barwę.

 

Moimi faworytami są:

Leema Acoustic Tucana mk2

ATC SIA2 150

ATC P1

 

Ostatnia pozycja to końcówka mocy za 1830 Ł.

 

Moje poszukiwania są zawężone gdyż kolumny z jakimi wzmak będzie grał to Magnepany 1.7, które potrzebują sporo mocy.

 

Jeśli masz odpowiednie kolumny to może coś z lampy ? Słuchałem kiedyś różnych Ayonów z przedziału 10-20 tys. i bardzo mi się podobały.

 

pozdrawiam

 

Nie chce Ci tu bajdurzyć,ale do magnepanów 1.7 najlepsze będa monobloki na gm 70-będzie dynamicznie ,przejrzyście,muza bedzie pelna

emocji,bedzie barwa,bedzie wciagać jak cholera-nie bedziesz chciał przerwać słuchania,czyli po prostu h-end pełna gębą.

Pisze tak ,a nie inaczej bo takie gm 70 posiadam-nie sa na sprzedaz-magnepany są mniejsze niż Logany clx,a z Loganami moje gm70 sobie

dawały radę-chociaż powiedziawszy prawdę mocy mogłyby mniec ciut więcej-ale to tylko trzy lampy w monobloku-tzn.6sn7,300b i gm70.

Zapewniaja granie spektakularne-bo w kazdym aspekcie brzmienia jest co najmniej bardzo dobrze.a to tylko 2x36 wat na kanał z jedną gm70

w monobloku w SE.natomiast w push-pulu przy dwóch na kanał będzie 100w-to już bedzie dynamit i zaden gryphon oprócz mocy pozostałych

składowych dżwieku-tych których szukasz nie bedzie miał-może sądzisz inaczej nie wiem tego,ale to co napisalem to nie sa jakieś opowiadania

na dobranoc.Gmki w push-pullu jeszcze nie sluchalem,ale nastapi to jeszcze w tym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do twoich preferencji muzycznych BRYSTON 4B SST2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za propozycje, kilka jest inspirujących :-)

 

Nie napisałem tego wcześniej ale niestety pokój w którym słucham muzyki ma niecałe 20m2 więc ogromne piece takie jak Gryphon raczej nie wchodzą w rachubę, bo te 300W(przy 6 Omach) nie będzie się miało gdzie 'wykazać' - z ceną może bym się zmieścił za jakiś używany chociaż podaż jest bardzo niska.

No chyba, że się mylę i granie na <20% mocy wzmacniacza również pozwala cieszyć się jego możliwościami w pełni?

 

O wzmacniaczu lampowym też myślałem, ale na razie mam przykre doświadczenia. Słuchałem swojej muzyki na zestawie lampowym kolegi i chociaż muzyka kameralna brzmiała na nim cudownie (do takiej muzyki wszystko było dobierane) metal był straszny, ale na pewno Ayona Spirit III jeszcze posłucham, bo recencje są bardzo pozytywne.

 

Apropos uwag o "rzeźni" i "łańcuchach", dziwnym trafem słyszę je zwykle od osób, które tego typu muzyki nie słuchają ale mają baaardzo dobrze wyrobione o niej zdanie.

Ja bardzo słabo toleruję jazz (bo jest całkowitym zaprzeczeniem tego co w muzyce lubię) i też mógłym sobie nie raz pozwolić na wiele kąśliwych uwag ale tego nie robię, bo wyrosłem już z nabijania się z muzyki która mi się nie podoba.

 

Pozdrawiam

Buber

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos uwag o "rzeźni" i "łańcuchach", dziwnym trafem słyszę je zwykle od osób, które tego typu muzyki nie słuchają ale mają baaardzo dobrze wyrobione o niej zdanie.

W sumie to masz rację, ja słuchałem wiele lat temu metalu, ale już nie są to moje klimaty.

Natomiast mój wpis o "łańcuchach" miał raczej być formą autoironii, a nie krytykowanie muzyki - tak żebyśmy pamiętali zawsze przy rekomendacjach o celach jakie chce osiągnąć autor wątku, a nie dawali sugestie jedynych słusznych wyborów.

 

Tak czy siak mam nadzieję, że znajdziesz wśród przedstawionych propozycji coś ciekawego i podzielisz się swoimi wrażeniami :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wzmaki zintegrowane (używane) to zdecydowanie coś z mcintosha...6900 lub 6600 oraz pass 150 (ostatnio na giełdzie hifi był za 16 kzł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zdecydowanie? Akurat miałem okazję słuchać integr Maka i to jedne z najgorszych wzmacniaczy jakie słyszałem.

Ciemne, zmulone, muzyka bez blasku, bez wykopu, bez rozdzielczości.

Pass zdecydowanie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wzmaki zintegrowane (używane) to zdecydowanie coś z mcintosha...6900 lub 6600 oraz pass 150 (ostatnio na giełdzie hifi był za 16 kzł)

Również nie podzielam Twojej opinii.McIntosh to największy zamulacz i 'jazgocący' amp.jakie udało mi się słyszeć.

Pass XA30.5 świetna końcówka stereofoniczna która daje 30W w klasie A. 2x150/8 w klasie AB - dżwięk palce lizać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wzmaki zintegrowane (używane) to zdecydowanie coś z mcintosha...6900 lub 6600 oraz pass 150 (ostatnio na giełdzie hifi był za 16 kzł)

 

Również nie podzielam tej rekomendacji. Miałem w swoim systemie kiedyś McIntosha przez jkiś czas i rzeczywiście jest to urządzenie z bardzo słabą dynamiką, bez szczegółów, bez pazura, matowy - nawet nie wiem do jakiej muzyki można go polecić, ale napewno nie rock i metal.

 

Pass - też zgoda - zupełnie inny świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żadnej bo to jest padaka!

Co innego wysokie modele monobloków. Wtedy jest lepiej.

Ale też bez zachwytów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pass 150 (ostatnio na giełdzie hifi był za 16 kzł)

 

Pass X-150 używany kest wart 8kzł, a X-250 10-11kzł. Jak 150-tka była za 16kzł to ktoś szukał frajera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie i panowie, wiem, że to nie wątek o mcintosh....ale chyba doskwiera wam zła konfiguracja:

Acustic Lab....chodziło o integrę INT 150...jak znajdziesz za 8 kzł to daj znać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pass X-150 używany kest wart 8kzł, a X-250 10-11kzł. Jak 150-tka była za 16kzł to ktoś szukał frajera.

z tego co kojarzę to za 16k była INT-150 a nie X-150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.