Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do 15.000zł


Buber

Rekomendowane odpowiedzi

i masz rację:

"jeśli wzmaki zintegrowane (używane) to zdecydowanie coś z mcintosha...6900 lub 6600 oraz pass 150 (ostatnio na giełdzie hifi był za 16 kzł)"

ubolewam, że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem..."wzmaki zintegrowane"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

panie i panowie, wiem, że to nie wątek o mcintosh....ale chyba doskwiera wam zła konfiguracja:

Acustic Lab....chodziło o integrę INT 150...jak znajdziesz za 8 kzł to daj znać

 

Przyjdzie czas zmienisz zdanie,nic na szybko.Miałem oba piece które wymieniłeś, w domu miałem jeszcze 2275-Boże co to było za dno:)fajnie oświetlały pokój-tak to teraz widzę,oczywiście wtedy myślałem ,że lepiej nie można,fajne czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście zachowujecie się jak dinozaury rocka...którzy w życiu już wszystko widzieli i słyszeli....nic ich nie zaskoczy a wszystko to właściwie jedna wielka zrzynka :)

ku pokrzepieniu serc numer, który właśnie u mnie leci:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Czyżby po raz trzeci w ostatnich 2 dniach mamy podobny pogląd? Nie wierzę. To chyba starość mnie dopada przed czasem.... :-)

 

Mam nadzieję na więcej:)paradoksalnie Moreno zmienił moją optykę w odniesieniu do Twojej osoby.Źle Cię oceniłem,jesteś pasjonatem a nie pozerem-jak mylnie sądziłem-przepraszam za niezasadną ocenę:)

 

rzeczywiście zachowujecie się jak dinozaury rocka...którzy w życiu już wszystko widzieli i słyszeli....nic ich nie zaskoczy a wszystko to właściwie jedna wielka zrzynka :)

ku pokrzepieniu serc numer, który właśnie u mnie leci:

 

Nie patrzę na to w taki sposób.Pamiętam jak we wczenych latach 90-tych posłuchałem 6850,Boże co to była za nirvana,teraz wiem,że pre w tym piecu to lipa a sam pomysł na dzwięk wart może 5 kzł.Posłuchałem innych klocków a przede wszystkim posłuchałem innych, bardziej zinfekownych chorobą, zacząłem wyciągać wnioski i dotarłem do takich stwierdzeń.To nie są wycieczki ad personam,to są moje empiria:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku! Nie wiem co mam napisać!!

Tyle razy się pożarliśmy bez sensu, że oczom nie wierzę czytając twoje wpisy.

Pozerów sam też nie lubię, show, bankietów, krawaciarzy, opowieści o sukcesach,

wielkich genialnych posunięciach buisnessowych, kolejnych super wakacjach na.....

i pomyśle o wyprawie do dżungli...

Gdy dostaje zaproszenia na takie rauty to mówię źe jestem chory i w tym czasie

przesłuchuję kolejne płyty a czasem jakiś sprzęt. Wole czas z muzyką i kotami....:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Jestem w szoku! Nie wiem co mam napisać!!

Tyle razy się pożarliśmy bez sensu, że oczom nie wierzę czytając twoje wpisy.

Pozerów sam też nie lubię, show, bankietów, krawaciarzy, opowieści o sukcesach,

wielkich genialnych posunięciach buisnessowych, kolejnych super wakacjach na.....

i pomyśle o wyprawie do dżungli...

Gdy dostaje zaproszenia na takie rauty to mówię źe jestem chory i w tym czasie

przesłuchuję kolejne płyty a czasem jakiś sprzęt. Wole czas z muzyką i kotami....:-)

 

Sly to teraz uznajmy,że będzie już tylko fajnie:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Również pozdrawiam.

...dziwny jest ten świat.

 

Sly

 

Panowie , może inni wezmą z was przykład i np. Kaczyński da pyska Tuskowi ?!

Aż się wzruszyłem czytając takie wyznania ;)

 

Tak na marginesie McIntosha też bym nie kupił chociaż muszę przyznać ,że ładnie świeci nocą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głównie mocnej muzyki rockowej i trochę metalowej oraz czasem coś spokojniejszego jak śpiewający poeci z gitarą itp.:-)

 

Bryston

Krell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie patrzę na to w taki sposób.Pamiętam jak we wczenych latach 90-tych posłuchałem 6850,Boże co to była za nirvana,teraz wiem,że pre w tym piecu to lipa a sam pomysł na dzwięk wart może 5 kzł.Posłuchałem innych klocków a przede wszystkim posłuchałem innych, bardziej zinfekownych chorobą, zacząłem wyciągać wnioski i dotarłem do takich stwierdzeń.To nie są wycieczki ad personam,to są moje empiria:)

 

 

Teraz ja mówię!!

Znajdż mi wzmacniacz do 15000,aby tak brzmiał jak ten mcintosh 6850-bardzo prosze poszukać,bo chyba nie wiemy

co mowimy,a miałem tego maka parę latek-także raczej wiem co pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

 

Teraz ja mówię!!

Znajdż mi wzmacniacz do 15000,aby tak brzmiał jak ten mcintosh 6850-bardzo prosze poszukać,bo chyba nie wiemy

co mowimy,a miałem tego maka parę latek-także raczej wiem co pisze.

 

Stary sam se znajdź:) nic za darmo:)A tak na serio cudownie grający Audio Analogue Puccini ze starej serii poprostu każda integra Maka paliła się ze wstydu.AA był kapitalny,rozdzielczy ale eufoniczny ,dynamiczny ale kompletnie analogowy i nieprawdopodobnie muzykalny.Kosztował coś cirka ebałt 6 kzł i był lepszy od MA 6850 w każdym aspekcie,nie tylko z resztą od niego.Bardzo żałuję,że już z nim nie mam kontaktu.Był też świetnie wykonany z pilotem jakiego Mak nigdy nie miał,pełne dual mono z fantastycznym stopniem gramofonowym o którym Mak mógł tylko pomarzyć.To tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mówię!!

Znajdż mi wzmacniacz do 15000,aby tak brzmiał jak ten mcintosh 6850-bardzo prosze poszukać,bo chyba nie wiemy

co mowimy,a miałem tego maka parę latek-także raczej wiem co pisze.

 

Trudno będzie znaleźć wzm. do 15kz grający tak samo jak 6850, niestety wszystkie grają lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili przyjaciele a czym mieliście to wszystko spięte-bo mak miał wtedy jeszcze sieciówkę własną,więc zasilanie

miał jak trza-był skladany całkowicie ręcznie na tranzystorach motoroli zresztą.

Grało to u mnie w zeszłym tysiącleciu a głosnikowy był wpięty mit mh cvterminator 850 proline reference,natomiast

konektem był tez mit cvterminator 350 proline reference-oba kable grające muzykę-bardzo drogie oba ponad 60000.

Gdybyście mieli wtedy możliwość takiej konfiguracji-to klaniałbym sie Wam bardzo nisko.

Natomiast na dziś zyczę Wam po wiadrze zimnej wody na rozgrzane głowy w Wielkanocny Poniedziałek....wesołego ALLELUJA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Teraz ja mówię!!

Znajdż mi wzmacniacz do 15000,aby tak brzmiał jak ten mcintosh 6850-bardzo prosze poszukać,bo chyba nie wiemy

co mowimy,a miałem tego maka parę latek-także raczej wiem co pisze.

Accu. 406V nie zostawia na nim suchej nitki, 6850 to przy nim stary kapeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Moi mili przyjaciele a czym mieliście to wszystko spięte- kable grające muzykę-bardzo drogie oba ponad 60000.

 

 

To teraz przypomnij sobie jaką cenę katalogową na Maka 6850 miał Audioholik z Krakowa,zażyj pigułkę i poleż w ciemnicy Alleluja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SA sugerujesz żeby do integry Maca używać kabli za 60 tys bo wtedy gra muzyka?...no wybacz ale to absurd!!!

To zamiast padło Mac-a spinać tak drogimi kablami lepiej kupić znacznie lepszy wzmacniacz i spiąć go tańszymi ale

dobrymi kablami. Są na rynku też nie tak drogie a całkiem dobre kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SA sugerujesz żeby do integry Maca używać kabli za 60 tys bo wtedy gra muzyka?...no wybacz ale to absurd!!!

To zamiast padło Mac-a spinać..........

 

 

Padło maca powiadasz........no,no-bardzo ciekawe teorie snujesz.

Teraz te kable mozna nabyć za ułamek ceny-tylko trzeba do nich podłaczyć urzadzenia wykonane zgodnie ze sztuką

tworzenia wzmacniaczy a takie urzadzenia robi mcintosh-pewnie o tym nie wiedzialeś?

Nie wiesz też,że w BBC gra 50 wzmaków mcintosha ponad 50 lat-jeszcze jestes młody audiofil tzn. mały masz staż i tyle

A od jak dawna z Ciebie zrobił sie taki audiofil-wyrocznia?

Nie słuchałeś to i pewnikiem nie masz pojęcia jak to gra-i na pewno nie na focalach-bo wtedy krew z uchli tryska.

Gdybys posłuchał jak graja te moje absurdy-moze byś zmienił wreszcie Swoje przyzwyczajenia,bo dla mnie po prostu

przywykłeś do swojego stylu grania,a po świecie trza sie ciut poruszać,zeby mieć jako-takie najpierw pojecie,a

dopiero potem nabywac doświadczenie.Nie chodzi tu wcale o jakieś tam we swiecie wystawy-należy wejść smiało z

otwarta przyłbicą między ludzi-tak lokalnie-to mi całkowicie wystarcza-bo wiesz ilu na forum jest ludzi takich

naprawde z wiedza i doświaczeniem-tylko po prostu nie chce im się pisać tylu rzeczy naraz-bo i po co?

Wesołych ŚWIAT CI Życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia: jeśli sprzęt McIntosh'a to takie skończone badziewie, które na głowę bije praktycznie każda inna marka, to jakim cudem firma trwa od 1949 roku, a ceny używek trzymają wartość najlepiej ze wszystkich? Poza tym, tysiące właścicieli musi być głuchych i podatnych na jakieś niesamowite sztuczki marketingowe, które ich do cna omamiły. Podejrzewam, że w przypadku wielu krytyków ma zastosowanie angielskie powiedzenie "sour grapes".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zabrzmi to nieprawdopodobnie ale uważam że większość decyzji zakupowych sprzętu McIntosh bierze się z jego retro wyglądu

i fajnych wskaźników wychyłowych. Sam kiedyś byłem na to podatny i byłem gotów władować w ten sprzęt sporo kasy ale odsłuchy mnie zdecydowanie zniechęciły.

Znam jeszcze kilka innych przypadków gdzie decyzja audiofila lub jego żony była podejmowana na podstawie wyglądu a nie brzmienia.

Fakt że coś istnieje na rynku ileś lat nie ma żadnego znaczenia. Fast Food-y czy kiepskie marki samochodów też istnieją kilkadziesiąt lat i nadal sprzedają swoje beznadziejne produkty.

 

Zarzut, że krytykują to osoby które chciałyby to mieć a ich nie stać jest bez sensu bo akurat większość z krytyków w tym wątku ma lepszy sprzęt

i bez problemu mogłaby mieć McIntosh-e. Cześć zresztą już miała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Nie mam tutaj może tak wielkiego doświadczenia z tą marką jak przedmówcy, nie mniej moje obserwacje są takie, iż nie ma co się rzucać na McIntosha z pomieszczeniem mniejszym niż 30m2. Natomiast w większym metrażu zaczyna się zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie te wyższe modele dzielonek są znacznie lepsze ale faktycznie tu być może musi być odpowiedni metraż co zresztą

jest częstym warunkiem koniecznym żeby dobrze grało.

Ale integry są nędzne bez względu na metraż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu.Może nędzny to za mocne określenie.

Słuchałem kilku integr i nie kupiłbym żadnej, nawet za darmo bym

nie chciał jeśli musiałbym na tym słuchać.

Ale wiadomo,komuś może się podobać.

Tego MA 2275 nie słuchałem.Może jest lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Szanuję i lubię Accuphase.

Nie mniej nie pasuje mi do mebli : )

Serio.

 

Jestem na poszukiwaniu jakiegoś wzmacniacza, który zastąpi moją 845 i będzie dobrze współpracować z posiadanym MCD500.

Mam dużo powietrza do przepompowania a słucham bardzo głośno i trioda w SET okazuje się nieco za słaba.

Ze względu na ograniczenie miejsca na meblach gdzie mogę to postawić w grę wchodzi w zasadzie integra.

W salonie nie mam żadnych ustrojów akustycznych i nie sądzę abym miał w przyszłosci ochotę gracić sobie czymś takim pokój. Pomieszczenie otwarte na resztę domu.

Nic z niego nie wycisnę więcej i tak.

Ma to grać jako tzw czasoumilacz, bawić mnie, moich gości oraz do tego ma fajnie wyglądać.

Sprzęt rzetelny ale żadnego parcia na hi end.

 

Akurat Mac w tym wypadku wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia: jeśli sprzęt McIntosh'a to takie skończone badziewie, które na głowę bije praktycznie każda inna marka, to jakim cudem firma trwa od 1949 roku, a ceny używek trzymają wartość najlepiej ze wszystkich? Poza tym, tysiące właścicieli musi być głuchych i podatnych na jakieś niesamowite sztuczki marketingowe, które ich do cna omamiły. Podejrzewam, że w przypadku wielu krytyków ma zastosowanie angielskie powiedzenie "sour grapes".

 

Sprzęt firmy McIntosh to swoista legenda w USA. Jego kupno i posiadanie pokazuje znajomym dookoła. że ma się pewien gust, jest się osobą wyrafinowaną, a poza tym należy się do klasy średniej. McIntosh to jedna z najlepiej znanych marek w USA i to nie tylko wśród audiofilów ale wśród ludzi z tzw. inteligencji... Wystarczy pooglądać amerykańskie filmy i seriale, a często dojrzy się że bohater ma właśnie McIntosha i niemal zawsze jest to osoba bardzo inteligentna, nietuzinkowa... Są klienci na Apple i są na McIntosha... W USA McIntosh jest często porównywany z Harley Davidson jeśli chodzi o legendę marki. Harley jest przecież marnym motocyklem jeśli chodzi o osiągi i zawsze przegra w testach z BMW czy Hondą a jednak kupuje go wielu... McIntosh to przedmiot, który ma pokazać bardziej kim jesteśmy niż udowodnić że jest ekstremalnym high-endem... zresztą w dzisiejszych cenach wyroby Maca są dość przystępne cenowo...a tym bardziej przystępne w USA.

 

Zgadzam się, że podstawowe integry takie jak słuchane przeze mnie kiedyś 6300 czy 6500 to kiepskie wzmacniacze ale model 7000 to już jest dobra integra. Natomiast monobloki w stylu MC 601 to swoista okazja cenowa i obok Thiela 3.7 jedne z najbardziej uczciwie wycenionych urządzeń high-end.

 

 

Jestem na poszukiwaniu jakiegoś wzmacniacza, który zastąpi moją 845 i będzie dobrze współpracować z posiadanym MCD500.

 

Akurat Mac w tym wypadku wydaje się dobrym rozwiązaniem.

 

Jeśli możesz kupić McIntosha 7000 to wybierz właśnie go... to optymalny sprzęt do MCD500. Idealnie byłoby kupić używany od pierwszego właściciela za jakieś 20 tyś PLN. Moim zdaniem w tej cenie nic lepszego co będzie pasowało do Twoich gustów nie znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.