Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do 15.000zł


Buber

Rekomendowane odpowiedzi

I znów trzeba by się spytać co Stary Audiofil na tej Amice gotuje, znów jesteśmy za nim ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, zadna koncowka tranzystorowa nie zagra jak se. Pisza zdaje sie, ze bat vk-500 ma slodycz triody se. Tak sie sklada, ze kolega ma tego bata i ma sie on ni jak do lampy se.

Ostatnio uzyskalem lampy posmak laczac koncowke pass x250 z lamm ll2 do tego gramofon linna. Gra to mozna powiedziec analogowo, ciut lampowo, ale nadal nie gra jak z koncowka se. Zn21 jezeli koniecznie chcesz miec tranzystorowa koncowke to muszisz gdzies lampe wsadzic albo chociaz gramiaka. Sam sie zastanawialem nad super integra hybrydowa, ale odkad mam pre lamm, slucham muzy i juz wiecej nie szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pozaglowac lampkami jezeli jeszcze tego nie zrobiles albo poprostu szarpnac sie na se;) Na czym grasz obecnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam MG1.7 (z magnepanów nie zrezygnuję), audiomatus A500, preamp akido na 6SN7 i DAC-20. W moim Dacu najlepiej podeszły mi Philips SQ - wziąłem je na odczepnego (całe szczęście!) a dla mnie dużo lepiej zagrały niż Mullardy, Siemensy czy Amperexy.

Teraz jestem na etapie dobrania do tego wzmaka. Słuchałem lampy z MG1.7 i bardzo mi takie połączenie podobało. Fajna barwa i te nasycenie. Jak nie znajdę fajnego tranzystora w rozsądnych pieniądzach to kupię lampę i już. Głośno nie słucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz 6sn7 w pre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał Modwright kwa 100 se ? Do głównego zapytania w wątku może nie być najlepsza propozycją ze względu na charakter dźwięku "gładko-lampowy". Jednak padają lampowe propozycje, może w cenie 15 tyś jest to dobry wybór?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisales o dzwieku jaki lubisz to moja rada jest taka zebys nie szukal juz tranzystora bo nie znajdziesz. Do dzwieku jaki lubisz to nawet niektore se sie nie nadaja. Nie upieralbym sie tez tak bardzo przy magich i nie utrutnial sobie zycia bo to trudne kolumny do napedzenia. Poszedlbym raczej w kolumny o dynamice powyzej 90 db a wtedy za niewielkie pieniadze kupisz sobie kilku-kilkunastowatowa lampe se i bedziesz szczesliwym czlowiekiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.