Skocz do zawartości
IGNORED

Epos m12i vs Epos elan 15


el.maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zmianą kolumn na eposy elan 15. Jak w temacie, czy ktoś z forumowiczów miał okazję porównywać te dwa głośniki w jednakowych warunkach na tym samym sprzęcie? Dużym plusem jest większa skuteczność i z racji wielkości pewnie pełniejszy dół pasma. Pytanie czy warto? Obecnie 12i grają pod linn classsik, w przyszłości linn sekrit. Dziękuję za zainteresowanie. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten dół pasma to różnicy sporej się nie spodziewaj, czego ogólnie oczekujesz po tej zamianie? Albo inaczej co nie pasuje CI w obecnej konfiguracji z M12i? Osobiście uważam, że taka zamiana nie ma sensu, na podłogówki to tak i to prędzej widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten dół pasma to różnicy sporej się nie spodziewaj, czego ogólnie oczekujesz bo tej zamianie? Albo inaczej co nie pasuje CI w obecnej konfiguracji z M12i? Osobiście uważam, że taka zamiana nie ma sensu, na podłogówki to tak, i to prędzej widzę.

Zależy mi głównie na większej skuteczności. Classik jak i sekrit nie są mocarzami i faktycznie czasami odniosiłem wrażenie, że trochę sobie nie radzi. Czytałem także, że elany są bardziej uniwersalną kolumną, a zależy mi aby poprawić trochę brzmienie w muzyce rockowej. Kolumny podłogowe raczej nie wchodzą w grę, gdyż pomieszczenie odsłuchowe ma 16.9m2. Inna marka także, w jazzie eposy w tej cenie są dla mnie bezkonkurencyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elany są łatwiejsze do napędzenia to fakt, zysk w tej kwestii będzie zdecydowanie zauważalny, co do tej poprawy brzmienia to już się nie wypowiem, nie słyszałem elanów. Moja propozycja wypożycz sobie elany i posłuchaj w bezpośrednim porównaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elany są łatwiejsze do napędzenia to fakt, zysk w tej kwestii będzie zdecydowanie zauważalny, co do tej poprawy brzmienia to już się nie wypowiem, nie słyszałem elanów. Moja propozycja wypożycz sobie elany i posłuchaj w bezpośrednim porównaniu.

Dzięki. No właśnie, z tym wypożyczeniem we Wrocławiu jest problem, bo albo nie mają na sklepie albo nie pożyczają głośników do domu. Dzięki za odpowiedź.

Może znajdzie się ktoś kto miał możliwość porównania obu modeli u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Elany są zdecydowanie bardziej skuteczne, w Twojej konfiguracji zdecydowanie poprawi się podstawa basowa, będzie lepsze wypełnienie, trochę cieplejszy środek pasma. Myślę że różnica będzie duża, ale to zawsze kwestia gustu i preferencji.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia kolumn do testów.

 

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na fajerwerki nie liczyll skoro elany to kontynuacja serii ".i",oczekiwalbym raczej subtelnych zmian w nowej obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Elany są zdecydowanie bardziej skuteczne, w Twojej konfiguracji zdecydowanie poprawi się podstawa basowa, będzie lepsze wypełnienie, trochę cieplejszy środek pasma. Myślę że różnica będzie duża, ale to zawsze kwestia gustu i preferencji.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia kolumn do testów.

 

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Dzięki Q21. Mniemam, że z racji branży, miał Pan do czynienia z tymi modelami. Podobną opinie słyszałem od sprzedawcy w moim mieście. Te kwestie brzmienia, o których Pan wspomniał są tymi, które mógłbym poprawić w moim skromnym systemie. Głównie zależy mi na większej dynamice i pełniejszym basie( myślę, że większa skuteczność tu by pomogła)... Branża mnie zachęca ;) , inni nie koniecznie.

Może ktoś jeszcze coś ciekawego napiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A czy byles w saloniku na Jana Pawla II w podziemiu? Tam testowalem m.in. Epos Epic 2 i 5 na Linn Sekrit DS-1 i Creek Evo II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jana Pawła, byłem, mój ulubiony sprzedawca, większość zakupów robiłem właśnie tam. Niestety nie było na sklepie elanów 15 ale były 35. Prawdopodobnie wybiorę się tam z całym zestawem na odsłuch, jak tylko 15 się pojawią. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.