Skocz do zawartości
IGNORED

40 lat HI-FI !


fox733

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle lat właśnie upływa od wprowadzenia norny DIN 45500 , która stała się od tego czasu wyznacznikiem w jakości audio. Od tego czasu mimo ogromnego postępu technicznego nie wprowadzono żadnej normy pozwalającej na przypisanie jakiegoś urządzenia do tak obecnie popularnej półki HI-END.

 

Audio jako hobby umiera a właściwie popełnia samobójstwo. Biorąc pod uwagę współczesne realia, segment audio high-end stracił wiarygodność w latach osiemdziesiątych, kiedy to producenci odmówili poddania się ewaluacji za pomocą obiektywnych narzędzi (takich jak podwójny ślepy test, na przykład), które to sankcjonują każde inne poważne badanie naukowe od czasów Pascala. I to jest powodem niekończących się drwin ze strony ludzi myślących w sposób racjonalny a dla mnie jest źródłem zażenowania, jako że jestem kojarzony przez wielu z całym tym bałaganem który narobili moi uczniowie głosząc moją ewangelię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

— J. Gordon Holt, założyciel Stereophile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Tyle lat właśnie upływa od wprowadzenia norny DIN 45500 , która stała się od tego czasu wyznacznikiem w jakości audio. Od tego czasu mimo ogromnego postępu technicznego nie wprowadzono żadnej normy pozwalającej na przypisanie jakiegoś urządzenia do tak obecnie popularnej półki HI-END.

 

Audio jako hobby umiera a właściwie popełnia samobójstwo. Biorąc pod uwagę współczesne realia, segment audio high-end stracił wiarygodność w latach osiemdziesiątych, kiedy to producenci odmówili poddania się ewaluacji za pomocą obiektywnych narzędzi (takich jak podwójny ślepy test, na przykład), które to sankcjonują każde inne poważne badanie naukowe od czasów Pascala. I to jest powodem niekończących się drwin ze strony ludzi myślących w sposób racjonalny a dla mnie jest źródłem zażenowania, jako że jestem kojarzony przez wielu z całym tym bałaganem który narobili moi uczniowie głosząc moją ewangelię[11].

— J. Gordon Holt, założyciel Stereophile

 

Dlatego,chwała Bogu , ktoś pomyślał i zmienił nazwę zkładki na HI FI czyli na to, o czym tu dyskutujemy,mając na myśli wysoką wierność.Termin który zpauperyzowali debilni marketingowcy głosząc wyimaginowany termin HI-Endu,słuchjąc niektórych urządzeń,celowo nie podam nazwy, lub oglądając jak są zbudowane,tylko ENDU.Ma sporo racji Gordon Holt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego,chwała Bogu , ktoś pomyślał i zmienił nazwę zkładki na HI FI czyli na to, o czym tu dyskutujemy,mając na myśli wysoką wierność.Termin który zpauperyzowali debilni marketingowcy głosząc wyimaginowany termin HI-Endu,słuchjąc niektórych urządzeń,celowo nie podam nazwy, lub oglądając jak są zbudowane,tylko ENDU.Ma sporo racji Gordon Holt

Przeglądałem neta w poszukiwaniu definicji Hi-End i oczywiście na pierwszym miejscu Wiki:

 

Definicja

 

Segment rynku domowych urządzeń nagłośniających klasy hi-end nie został szczegółowo zdefiniowany, co więcej w odróżnieniu od klasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , nie zostały dla tychże urządzeń określone żadne normy typu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Czasopisma zajmujące się tą tematyką nie klasyfikują sprzętu hi-end ze względu np. na zastosowaną technologię lub użyte podzespoły. Zdaniem redakcji jednego z polskich periodyków, przynależność do tej klasy jest funkcją ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Krytyka

 

Jako że naukowe badania, za pomocą ślepych testów, jednoznacznie wykazały brak róźnic między urządzeniami w zakresie właściwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a deklaracje audiofilskie w tym zakresie określiły mianem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i bezzasadnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , cena sprzętu hi-end może budzić wątpliwości. Natomiast możliwość rozpoznania "na słuch" kabli połączeniowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zakwalifikowała do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Niekiedy krytykę segmentu hi-end prowokowali sami producenci. Przykładem był

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Accuphase DP-55, składający się z przeciętnej jakości podzespołów, które mogły nie usprawiedliwiać ceny na poziomie 3 995 USD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Wątpliwości budził także odtwarzacz YBA Initial CD, oferowany w cenie 6 000 zł a oparty na rozwiązaniach pochodzących z budżetowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) HD 750

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Jak się wejdzie w historię edycji to widać paru znajomych:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Swoją drogą, to zjechano mnie kiedyś, gdy mówiłem o wyznaczniku ceny jako kwalifikacji do hi-end. A tym czasem to jest jedyny sensowny i dający się usystematyzować wyznacznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludkowie wrzućcie dane tych wszystkich norm DIN z serii 45 ... które powinien spełniać sprzęt Hi Fi a nie pieprzmy tu znów o jakiejś tam szarlatanerii!

 

Albo coś spełnia normy-wszystkie! i jest już Hi Fi albo jedną nóżką nie jest i basta.

 

Robimy pomiar i wiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

(...) wrzućcie dane tych wszystkich norm DIN z serii 45 ... (...)

 

Najważniejsze wartości graniczne lub minimalne dla wzmacniaczy Hi-fi (ustalone w normie DIN 45 500)

 

Znamionowa moc wyjściowa stopni mocy oraz wzmacniaczy mocy powinna wynosić co najmniej:

 

dla wzmacniaczy monofonicznych 10 W

dla wzmacniaczy stereofonicznych 2 × 6 W

 

Znormalizowane wartości znamionowej rezystancji obciążenia: 2, 4, 8, 16, 32, 40, 100, 400, 800 Ω, przy czym zalecane są wartości 4 Ω i 16 Ω.

 

Współczynnik zawartości harmonicznych (zmierzony wg DIN 45 403) nie powinien przekraczać 1%:

 

dla wzmacniaczy w zakresie 40 Hz ÷ 4 kHz i pełnym wysterowaniu,

dla stopni i wzmacniaczy mocy przy szerokości pasma co najmniej 40 Hz do 12,5 kHz, w zakresie od pełnego wysterowania (od znamionowej mocy wyjściowej) do poziomu -20 dB.

 

Współczynnik zniekształceń intermodulacyjnych (częstotliwości pomiarowe 250 Hz i 8 kHz o stosunku amplitud 4 : 1, zmierzony wg DIN 45 403) nie powinien przy znamionowej mocy wyjściowej przekraczać 3%.

 

Szerokość pasma przenoszenia mocy (przy współczynniku zawartości harmonicznych 1%) powinna wynosić co najmniej 40 Hz ÷ 12,5 kHz.

 

Współczynnik niedopasowania w zakresie 40 Hz ÷ 12,5 kHz powinien wynosić co najmniej 3. Najmniejsze wartości rezystancji wejściowej: 470 kΩ (przy wejściu bez korekcji) oraz 47 kΩ z korekcją dostosowującą wzmacniacz do współpracy z magnetyczną wkładką gramofonową.

 

Znamionowe napięcia wejściowe (w wartościach skutecznych) nie powinny być większe niż: 500 mV (przy wejściu bez korekcji), 5 mV (przy wejściu 47 kΩ, zmierzone przy 1 kHz).

 

Pasmo przenoszenia zawiera się w granicach co najmniej 40 Hz ÷ 16 kHz. Względny współczynnik przenoszenia mierzony w stosunku do wartości odpowiadającej częstotliwości 1 kHz nie może być większy niż:

 

dla wejścia bez korekcji ±1,5 dB,

 

dla wejścia skorygowanego ±2,0 dB.

 

Względny współczynnik przenoszenia obu kanałów stereofonicznych odniesiony do wartości przy 1 kHz, w zakresie pasma przenoszenia, nie powinien przekraczać:

 

dla wzmacniaczy bez regulacji zrównoważenia układu ±3 dB,

 

dla wzmacniaczy z regulacją zrównoważenia układu w granicach ±8 ÷ ±6 dB.

 

Względne tłumienie przesłuchu między dwoma kanałami stereofonicznymi powinno wynosić przy 1 kHz co najmniej 40 dB, w zakresie 250 Hz ÷ 10 kHz co najmniej 30 dB, przy czym pomiar powinien być wykonany przy znamionowym napięciu wejściowym kanału zakłócającego.

 

Odstęp od poziomu zakłóceń przy wzmocnieniu ustawionym na takim poziomie, aby moc wyjściowa wynosiła 100 mW względnie 2 × 50mW, dla wzmacniaczy o znamionowej mocy wyjściowej nie przekraczającej 20 W, powinien wynosić co najmniej 50 dB. Dla wzmacniaczy o większych wartościach tej mocy wymagana wartość odstępu od poziomu zakłóceń jest mniejsza.

 

We wspomnianej normie DIN znaleźć można jeszcze wiele innych informacji.

 

[Źródło: Telefunken - Informator Radiowo-Warsztatowy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

We wspomnianej normie DIN znaleźć można jeszcze wiele innych informacji.

 

 

Pewnie ale była na 10 kartach a nie tylko na dwóch zaprezentowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Pewnie ale była na 10 kartach a nie tylko na dwóch zaprezentowanych.

 

To może zadałbyś sobie trochę trudu i sam poszukał?

Ja już pierwszy krok zrobiłem, choć nie jestem tym specjalnie zainteresowany.

Chciałeś, to otrzymałeś podstawowe parametry dla podstawowych urządzeń - może chociaż jakieś "dziękuję"?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

To może zadałbyś sobie trochę trudu i sam poszukał?

Ja już pierwszy krok zrobiłem, choć nie jestem tym specjalnie zainteresowany.

Chciałeś, to otrzymałeś podstawowe parametry dla podstawowych urządzeń - może chociaż jakieś "dziękuję"?...

 

Koleżka nie zna takich słów,zna tylko ludkowie, to chyba od ludzi........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano · Ukryte przez cir, 28 Marca 2013 - trolling
Ukryte przez cir, 28 Marca 2013 - trolling

Mam taką wiedzę i dla tego zwróciłem uwagę na braki, to za co mam dziękować tymówisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza

Termin Hi-Fi czyli " Wysoka Wierność " w zupełności wystarczy dla określenia klasy opisywanych urządzeń. Właśnie tą " Wysoką Wierność " najtrudniej uzyskać. Określenie Hi-End jest zbyt ogólnikowe i pojemne i w efekcie można w nim upchnąć masę własnych wyobrażeń a jak wiadomo wyobraźnia ludzka nie zna granic...

Dobrze się stało że na forum nastąpił powrót do klasycznej i wystarczającej definicji jakości odtwarzanego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez cir, 28 Marca 2013 - trolling
Ukryte przez cir, 28 Marca 2013 - trolling

Mam taką wiedzę i dla tego zwróciłem uwagę na braki, to za co mam dziękować tymówisz?

 

Jesteś pomocny jak w większości wątków, w których pełno twoich błyskotliwych wtrętów zrozumiałych chyba tylko dla ciebie samego.A do stwierdzeń,że masz "jakąś wiedzę" zdążyłeś nas niestety już przyzwyczaić podczas 3637 postów i obawiam się ,że to niestety nie jest koniec.

Odnośnik do komentarza

Termin Hi-Fi czyli " Wysoka Wierność " w zupełności wystarczy dla określenia klasy opisywanych urządzeń. Właśnie tą " Wysoką Wierność " najtrudniej uzyskać. Określenie Hi-End jest zbyt ogólnikowe i pojemne i w efekcie można w nim upchnąć masę własnych wyobrażeń a jak wiadomo wyobraźnia ludzka nie zna granic...

Dobrze się stało że na forum nastąpił powrót do klasycznej i wystarczającej definicji jakości odtwarzanego dźwięku.

Jak dla mnie HI end to czarownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Hi Fi umarło, nie ma obecnie czegoś takiego, wszyscy tłuką jakiś sprzęt ale kto to certyfikuje?!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano · Ukryte przez palton, 30 Marca 2013 - wpis obraźliwy
Ukryte przez palton, 30 Marca 2013 - wpis obraźliwy

Pan Darek:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza

ISO 14400 i pewnie jakiś TUV i biurwa z UE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inni je mierzą albo usiłują.

 

Kto to certyfikuje...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zgadzam się, że z nazwy high-end można zrezygnować na korzyść hi-fi, tylko że jeśli czegoś nie można zmierzyć w pełni obiektywnie to znaczy, że tego nie ma?

 

Bakteri też nie było dopóki nie wynaleziono mikroskopu.

 

Tylko jak pogrupować urządzenia zdecydowanie odbiegające wartością soniczną od pozostałych ( może Hi-Music, albo hi-fi-music).

Między końcówką mocy, 2 metrowych rozmiarów kolumną i dzielonym źródłem, a mini-wieżą mimo, że teraz należą do tej samej grupy hi-fi, to jednak w moim przekonaniu te pierwsze stanowią pewien rodzaj nadgrupy.

 

Chyba, że wszystkie te różnice, to subiektywne odczucia nie warte wysiłków porównawczych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mikroskop. Nie trafione. Pomiary w elektronice są całe rzędu wielkości doskonalsze od możliwości percepcji człowieka.

2. Co to znaczy odbieganie wartością soniczną? Jak się komuś bardziej podoba, to ma to być hi-coś tam? Bzdura. Hi-end dźwiękowy jest dla większości słuchaczy niestrawny. Klarowny, analityczny... Świadczy o tym estyma jaka darzy się lampę. Żaden to hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-end dźwiękowy jest dla większości słuchaczy niestrawny. Klarowny, analityczny... Świadczy o tym estyma jaka darzy się lampę. Żaden to hi-end.

Tak. Accuphase (nie wiem, czy to jest hi-end, w sensie ceny na pewno) jest dla mnie niestrawny, a nasłuchałem się tego towaru. Lampa daje mi to, czego sobie życzę. Może nie dorosłem do hi-endu (znam argememt: trzeba umieć słuchać takich sprzętów), ale dorosłem do własnej satysfakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary w elektronice są całe rzędu wielkości doskonalsze od możliwości percepcji człowieka.

 

Pomiary tak, ogólna dostępność do dobrych urządzeń pomiarowych już nie! Fluke to już bardzo dla wielu niebotyczny High End

 

Tak. Accuphase (nie wiem, czy to jest hi-end, w sensie ceny na pewno) jest dla mnie niestrawny, a nasłuchałem się tego towaru.

Dla czego? A60 całkiem fajnie sobie gra to samo DP800 DC800 niższe modele fakt nie są strawne.

 

DC900 też jakiś taki trochę odhumanizowany fakt!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluke jest jakimś tam producentem, jakich wielu. Tak jak w audio ;)

 

Niewielu dorosło do hi-end`u. A ci co dorośli, niekoniecznie muszą mieć przewagę...

Ważna jest m.in. wrażliwość muzyczna a nie sprzęt... ważny jest fun...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano · Ukryte przez palton, 30 Marca 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 30 Marca 2013 - trolling

e tam fun-moderator jest najważniejszy i tyle co miałem do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Niewielu dorosło do hi-end`u. A ci co dorośli, niekoniecznie muszą mieć przewagę...

A Ty dorosłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin " Wysoka Wierność " powinien mieć z powrotem znaczenie nie tylko pomiarowe ale także poglądowe. Zawierają się w nim bowiem przynajmniej 2 pojęcia: pomiary mieszczące się w odpowiednich normach, oraz potoczne znaczenie HIFI czyli wysoka jakość. Tak było kiedyś, zanim powstał w latach 80 termin Hi-END. Sprawę mnożenia terminów można doprowadzić do absurdu, już funkcjonuje przecież określenie Ultra Hi END.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.