Skocz do zawartości
IGNORED

RP a PRL porównanie.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

To tak samo jak z pomidorami , o tej prze roku i innych porach ja tego nie mogę jeść ,nawet gdyby mi ktoś płacił za jedzenie tych pomidorów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli popatrzymy na dorobek kinomatografii oraz muzyczny to nawet nie ma od czego zaczynać porównania i można nawet wziąść taki sam okres czasu 1965 - 1989 vs. 1989 - 2013

 

+

 

Bardzo dobry przykład , warty rozważenia i porównania , ale co w tej materii może powiedzieć współczesna młodzież , powszechnie karmiona w telewizji i radiu hip-hopem lub serialami w rodzaju M , jak Miłość lub Och Karol 2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić , że nigdy pan nie jadł szynki Krakusa , kupionej w Pewex-ie

Ciekawe, że taka puszka miała na ogół jakieś wgniecenie. Obojętnie - Krakus z szynką, czy ananas z Grecji. To była taka polska specyfika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak z pomidorami , o tej prze roku i innych porach ja tego nie mogę jeść ,nawet gdyby mi ktoś płacił za jedzenie tych pomidorów .

 

To samo dotyczy smaku chleba i co z tego , że obecnie mamy taką różnorodność pieczywa , jeżeli ze stu kg. żyta lub pszenicy w młynach wyciąga się dzisiaj 78 kg. mąki , finał jest taki , że tak mąka , jak i otręby są do dupy , aby temu zaradzić powszechnie stosuje się polepszacze , po paru latach konsumpcji takiego pieczywa zaczynają się problemy z niestrawnością i zgagą żołądka , ale to nieistotne , ważne że bułeczki są tanie i z 1 kg . mąki można wyprodukować ok 30- 40 dmuchanych bułek .

Oczywiście , skąd znamienita większość konsumentów może o tym wiedzieć , skoro nie potrafią odróżnić prawdziwego chleba razowego od ciemnego (zaciemnianego sztucznie ) , który kupują pod wpływem ogłupiającej reklamy , jako chleb razowy lub nie wiedzą dlaczego chleb krojony , kupiony w Biedronce po 3 dniach pleśnieje i co to ma wspólnego z pieczywem wytwarzanym na zakwasie ? Chemizacja rolnictwa , żywności zabija nas daleko bardziej niż wszechobecne zarazki i robactwo , ponieważ Bóg/Ewolucja wyposażyła nas w rewelacyjny układ immunologiczny , który u zdrowego człowieka świetnie sobie radzi z chorobami wywołanymi przez bakterie , natomiast fatalnie z trującą chemią , warto o tym pamiętać .

 

Ciekawe, że taka puszka miała na ogół jakieś wgniecenie. Obojętnie - Krakus z szynką, czy ananas z Grecji. To była taka polska specyfika.

 

Top 20 , ale wyśmienita szynka nie była tylko domeną firmy Krakus , czy wiesz lub zdajesz sobie sprawę , jak były karmione świnie 30-50 lat temu , a jak dzisiaj ?

Wiesz może , do czego służył parnik ? Nie szukam zwady , ale żywność 30-40 lat temu była zdecydowanie smaczniejsza , oczywiście nie twierdzę , że to zasługa PRL-u lecz starych i sprawdzonych procedur jej wytwarzania .

 

I jeszcze jedno , jeżeli są na sali osoby , które pamiętają smak i zapach jabłka Malinówki sprzed 30 - 40 laty , to proszę podnieść rękę w górę !

Top 20 , kup mi kilogram prawdziwych jabłek Malinówek , zapłacę Tobie 50 zł . za kilogram , tylko je kup !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może nie mam 70 na karku żeby robić takie porównania - ale wiem że jakość wyrobów się stale pogarsza bo mam stałe porównanie często jedząc wyroby na bazie wieprzowiny z zapadłych wiosek podkarpackich bo mieszka w jednej takiej moja rodzina - problem w tym że jakby chcieć produkować tak żywność obecnie to jedlibyśmy szynke jeszcze żadziej niż za prl bo nikogo prawie by nie było na nią stać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top 20 , ale wyśmienita szynka nie była tylko domeną firmy Krakus

Przepisałem od Ciebie. Pzdr, T20

 

kup mi kilogram prawdziwych jabłek Malinówek , zapłacę Tobie 50 zł . za kilogram , tylko je kup !

Ba!

Niejaki Pieniążek spod Skierniewic troche tutaj narozrabiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może nie mam 70 na karku żeby robić takie porównania - ale wiem że jakość wyrobów się stale pogarsza bo mam stałe porównanie często jedząc wyroby na bazie wieprzowiny z zapadłych wiosek podkarpackich bo mieszka w jednej takiej moja rodzina - problem w tym że jakby chcieć produkować tak żywność obecnie to jedlibyśmy szynke jeszcze żadziej niż za prl bo nikogo prawie by nie było na nią stać

 

Masz rację .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zupełnie ma racje. To znaczy ma racje w odniesieniu do obecnego powszechnego sposobu obniżania kosztów zmiennych. Czyli kupujemy sól najlepiej wypadową i strzykawki - bo tak taniej a potem szprycujemy wołowinę żeby spuchła i ważyła dwa razy więcej.

 

Jest to tańsza metoda, zrobienie kilograma szynki z półkilograma czegokolwiek. Ale tańsza tylko dlatego że na takie oszustwo jest przyzwolenie społeczne. Gdyby za takie praktyki dawali kulkę w łeb i jeszcze rodzinie kazali zwrócić koszty amunicji jak w Chinach, to znalazłyby się inne metody zmniejszania kosztów. Na przykład poprzez zwiększenie hodowli zwierząt i podaży paszy dla nich. Sektor rolny musiałby mieć w takim razie większą skalę niż obecnie. W niektórych krajach to już mógłby być poważny problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba mieć odpowiednie wykształcenie, byc pracowitym, zdolnym , znakomicie wykonywac swoja prace i miec dobrze zaplanowana sciezke kariery. To ze nie kazdy zarabia tyle ile by chciał to jest normalne. Tylko nieudacznicy narzekaja na pensje. Pensje na mazowszu przegoniły unijna srednia, a gdyby wziac sama warszawe mysle ze bylby lepszy wyniik niz w krajach najbogatszych.

Przeprowadzam się do Warszawy. Może Prezydent Wszystkich POlaków znajdzie dla mnie jakąś fuchę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik jacekbrn dnia 29.03.2013 - 17:28 napisał> Pensje na mazowszu przegoniły unijna srednia, a gdyby wziac sama warszawe mysle ze bylby lepszy wyniik niz w krajach najbogatszych.

 

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA ....

 

Normalnie propagandowy POETA, tylko głowa nie ta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może nie mam 70 na karku żeby robić takie porównania - ale wiem że jakość wyrobów się stale pogarsza bo mam stałe porównanie często jedząc wyroby na bazie wieprzowiny z zapadłych wiosek podkarpackich bo mieszka w jednej takiej moja rodzina - problem w tym że jakby chcieć produkować tak żywność obecnie to jedlibyśmy szynke jeszcze żadziej niż za prl bo nikogo prawie by nie było na nią stać

 

+

 

Generalnie nie ma rzeczy dobrych i tanich , coś za coś , tak było kiedyś i tak jest obecnie , wystarczy porównać "komunistyczną " herbatę Gruzińską (tej nigdy nie brakowało ) z Madras lub zwykłą meblościankę , segment z meblami robionymi na zamówienie u stolarza , itd.,itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z meblami robionymi na zamówienie u stolarza

Z meblami to bym się jednak wstrzymał w porównaniach. Wszyscy stolarze z jakimi miałem do czynienia w nie tak krótkim życiu byli pijakami lub knociarzami. Ale ceny rzeczywiście winszowali sobie hi-endowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowiec tapicer remontował u mnie w domu starą wersalkę , wymiana sprężyn , jakaś śrubka , uszył nowy " pokrowiec " z mego materiału , powiedział że taką wersalkę warto wyremontować i posłuży jeszcze długo , natomiast te współczesne pospolite to jednorazówki , szybko zużywają się . Ta moja wersalka kupiona za PRL to nie była ekskluzywna .

Meble były różne , gorsze i lepsze , mam starą " Puszczę " z produkcji w Hajnówce i do tej pory dobrze trzyma się , poza jednym barykiem , klapa na zawiasach nawaliła , dokładnie mocowanie zawiasów nie wytrzymało .

Mam też meble od stolarza prywatnego , a w zasadzie mebel szafę i też jakoś trzyma się .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mebel to nie samochód. Nikt nim po dziurach nie jeździ codziennie. Wiec w zasadzie nawet kiepski się nie rozleci jeśli na niego z siekierą nie napadniemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat meble to ja pamiętam i niestety teraz są lepsze przynajmniej z wyglądu - a tak się fajnie składa że stolarzem był mój dziadek :) - miał warsztat w którym pracował sam i tylko czasem mu ktoś pomógł z czymś ciężkim - u niego na meble trzeba było czekać 2-3 lata w kolejce - był świetny w swoim zawodzie bo lubiał swoją prace i robił rzeczy tanio a że i bez pośpiechu to też i nic wiele nigdy się nie dorobił ale nie sądze aby mu to jakoś przeszkadzało - cieszył się dużym szacunkiem wśród ludzi i pracował aż do śmierci w wieku który sporo przekracza opłakiwany wiek emerytalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z meblami to bym się jednak wstrzymał w porównaniach. Wszyscy stolarze z jakimi miałem do czynienia w nie tak krótkim życiu byli pijakami lub knociarzami. Ale ceny rzeczywiście winszowali sobie hi-endowe.

 

To druga strona medalu , osobiście po paru stolarzach (stolarzach po szkole !) poprawiałem i naprawiałem szafy z drzwiami na szynach , czy choćby zwykłe zamki , itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czester tesknie za tym wszystkim co ty...chleb, pomidory, mieso z miesa...chociaz na poczatku lat 90 jeszcze wszystko to bylo...

...za fachowcami nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie w marketach a potem narzekacie.Pieczywo kupuje się w piekarni,warzywa i owoce na targu,a mięso i wędliny też w małych sklepach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Pieczywo kupuje się w piekarni,warzywa i owoce na targu,a mięso i wędliny też w małych sklepach.

...warzywa i owoce na targu w przewadze drogi kolego sa z gieldy ...a nie od badylarza co je osobiscie z ziemi wygrzebal lub z drzewa zerwal....w piekarni o zakwasie tez mozna pomarzyc....

...a kazda dzisiejsza swinia i tak kiszonka z kukurydzy jest karmiona....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamiętam PRL. Do żadnej partii nie należałem, a mimo to nie żyło się wtedy najgorzej. Przede wszystkim - było mniej złodziejstwa, a bandziory siedzieli w więzieniach, a nie chodzili po ulicach tak jak teraz. Za komuny bardzo często jeździłem sam po Polsce, teraz bym się na takie coś nie odważył, i to nie tylko dlatego, że dzisiaj łobuzów można spotkać wszędzie, a kradzieże zdarzają się na wysokogórskich szlakach czy w schroniskach. Poza tym szlaki są zwyczajnie niebezpieczne (np. dziś popularne jest jeżdżenie po parkach narodowych motorami crossowymi albo quadami)- w tamtych latach coś takiego wywoływało szybką reakcję milicji czy straży leśnej. W tamtych latach normalne było zostawianie wszystkich cennych rzeczy w schroniskach - np. kiedyś zostawiłem aparat fotograficzny, po który stałem chyba tydzień w kolejce; jedyne co się stało, to to, że ktoś przesunął aparat żeby usiąść na łóżku. Co do mebli - ich jakość zaczęła się psuć w późnych latach 70 i w latach 80 - wcześniej robione wytrzymywały lata, poza tym wzornictwo z lat 60 było kapitalne. Dziś za meble tej klasy trzeba zapłacić krocie.

Żarcie było różne, ale kiełbasa czy szynka zostawione w lodówce schły, ale nie płynęły tak jak dzisiejsze wyroby wędliniarskie. Żeby kupić taką szynkę jaka była w PRL trzeba dziś dać 50 - 60 zł za kilogram (taniej niż wtedy, bo za komuny 90 zł). Gorsze natomiast były sery - ale porównywane z dzisiejszymi bez dodatku tłuszczu roślinnego.

Porównując zarobki warto pamiętać, jakie wówczas były czynsze i opłaty za media oraz ceny biletów. O ile mnie pamięć nie myli czynsz, woda i ogrzewanie w bloku to było jakieś 230 zł na miesiąc. Bilet z Warszawy do Zakopanego kosztował 8 zł (przy średnich zarobkach 2500 zł na miesiąc). Drogie natomiast były płyty - polskie 65 zł, NRD czy węgierskie po 80 zł.

Co do dostępności towarów dziś jest ona oczywiście większa; z drugiej strony jednak jak chce się kupić coś konkretnego to z reguły trudno to znaleźć; myślę tu głównie o ubraniach i butach - chcąc mieć wygodne i trwałe trzeba dziś wydać sporo pieniędzy i to raczej w Marks&Spencer niż w sklepie z ulicy.

Podsumowując, teraz stać mnie na mniej niż w tamtych latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie w marketach a potem narzekacie.Pieczywo kupuje się w piekarni,warzywa i owoce na targu,a mięso i wędliny też w małych sklepach.

Telewizory w fabryce telewizorów, samochody w fabryce samochodów itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kłonice?

 

Wyobraź sobie,że są takie piekarnie w których kupuje się pyszne pieczywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numerek czy mógłbyś nie stawiać spacji przed przecinkiem, ani dodatkowych spacji w tekście? jak system to rozniesie po wersie to tragicznie wygląda i bardzo źle się ciebie czyta. Spróbuj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są również takie targowiska na których można kupić warzywa i owoce bezpośrednio od rolnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym wzornictwo z lat 60 było kapitalne

TO znaczy dzis bym takich mebli nie wstawił do domu, a żałują troche pozbycia się kompletu mebli po dziadkach ze stołem o skośnych nogach i komodo-kredensu w formie prostopadłościanu również na takich nogach wszystko na wysoki połysk oczywiście.

Rzeczywiście wzornictwo przemysłowe, gdzieś tak od połowy lat 60. stało na wysokim poziomie. Dzisiejsza IKEA przy nim kuca.

 

Był kiedyś w TV film dokumentalny o polskim wzornictwie przemysłowym z lat 60. Warto też wspomnieć że w tamtych czasach tych wszystkich artystów plastyków państwo karmiło przydzielając im zatrudnienie w dużych firmach. O ile w jakimś ta zakładzie produkującym rury wkręty czy gwoździe projektant przemysłowy to była tylko fucha, to już w wielkich zakładach produkujących meble i sprzęt AGD tacy ludzie mogli się wykazywać.

 

Mam do tej pory w piwnicy drugą wersję zelmerowskiego odkurzacza Alfa również z tamtej epoki. Działa przez trzydzieści lat aż się łożyska wirnika rozsypały ze starości.

 

A kłonice?

U ciebie w domu jako pamiątki rodowe po dziadku wiszą.

 

Co do dostępności towarów dziś jest ona oczywiście większa;

Dostępność towarów to nie jest ilość towarów widocznych w sklepie, tylko możliwość ich nabycia. Kiedyś pieniędzy u konsumentów było więcej niż towarów, teraz jest odwrotnie. Ograniczenie w dostępności towarów było i jest nadal.Konsumentowi jest wszystko jedno czy nie może kupić towaru, bo go niema w sklepie, czy nie może kupić, bo niema na niego pieniędzy. Tak czy inaczej towar jest dla niego niedostępny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Dostępność towarów to nie jest ilość towarów widocznych w sklepie, tylko możliwość ich nabycia. Kiedyś pieniędzy u konsumentów było więcej niż towarów, teraz jest odwrotnie. Ograniczenie w dostępności towarów było i jest nadal.Konsumentowi jest wszystko jedno czy nie może kupić towaru, bo go niema w sklepie, czy nie może kupić, bo niema na niego pieniędzy. Tak czy inaczej towar jest dla niego niedostępny. <br />

To był pewien skrót myślowy - powinienem napisać, że oferta handlowa dzisiaj jest szersza niż w czasach PRL. Co do możliwości kupienia różnych rzeczy - dziś jest ona większa jeżeli idzie o rzeczy tożsame co do funkcji, jaką spełniają. Drugą sprawą jest jakość - w butach z czasów PRL można było chodzić i 10 lat, teraz nawet firmowe buty rozlatują się po 2 - 3 latach. Można oczywiście kupić buty z górnej półki za jakieś 800 zł za parę czy zamówić u szewca za jakieś 2 - 3 tysiące; w takich butach rzeczywiście można długo chodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

kiedyś, po ukończeniu szkoły podstawowej, adept wiedział o świecie to, czego dziś nie wie amerykański akademik. Po średniej był fachowcem, oprócz ogólniaka. Czy ważne jest to co można było kupić za kasiorę czy to co się nosiło we własnej głowie ?

Wtedy nie było komórek a ludziom nie sprawiało problemu porozumiewanie się ze sobą nawet na odległość. Telewizorów było kilka na jednej ulicy ale nikomu ni przyszło do głowy by robić komuś z tego awanturę, że ma za mało programów.

Kryminalistę rozpoznawał praktycznie każdy, teraz, kiedy większość to kryminaliści, jest trudniej. Spotkania sąsiedzkie były czymś oczywistym, teraz, zakłada się zamki elektromagnetyczne i zatrudnia ochroniarzy.

Co do czego porównujecie ?

Was nie ma, jesteście tylko produktem, który, tylko patrzeć, jak zostanie oznaczony kodem paskowym o który będziecie prosić, by móc kupować i płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.