Skocz do zawartości
IGNORED

słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy ?


kominiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Potrzebuję porady doświadczonych forumowiczów . Posiadam zestaw NAD C 326 BEE + NAD 545 BEE + MA BX6 . Chciałbym kupić słuchawki do powiedzmy 500 -600 zł i tu pojawia się pytanie : Czy kupując słuchawki np Sennheiser HD serii 500 lub 600 muszę kupić wzmacniacz słuchawkowy ,aby napędzić owe słuchawki ? Czy bez wzmacniacza słuchawkowego , kiedy włoże wtyk w otwór słuchawkowy we wzmacniaczu to jest szansa aby dżwięk był na optymalnym poziomie ? Czy niestety te gniazdo słuchawkowe to tylko prowizorka która nam nie przysporzy zadowolenia z odsłuchu ? Jeśli faktycznie tak jest ,że słuchawki to i wzmacniacz obowiązkowo ? to poprosze o propozycję słuchawek + wzmacniacz do mojego zestawu . Nie wiem czy preferencje muzyczne są ważne , ale jak to w stereo wszystko ważne wiec powiem ,że słucham rocka , rocka progresywnego , metalu ale raczej tradycyjnego , muzyka elektroniczna , jazz . Mhm na pewno nie słucham techno , hip hopu , disco polo .

 

Bardzo prosze o poradę - kiedyś wiele lat temu w czasach Radmora - to po prostu wpinało się słuchawki i oddawało się klimatom muzycznym zdala od zgiełku :)

 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ze swojej strony do rocka i metalu mogę z czystym sumieniem polecić słuchawki Beyerdynamic dt 990 pro, a do tego słuchawkowy wzmacniacz lampowy Espressivo E. Na tym zestawie słuchanie mocnej muzy to czysta przyjemność(piszę jako posiadacz w/w sprzętu). Góra pasma wyraźna lecz nie ostra czy piskliwa, średnica dobra(gitary brzmią fantastycznie) no i bas-potężny,dobrze kontrolowany z odpowiednim ciśnieniem. Bardzo dobra separacja instrumentów oraz przestrzeń. Ogólnie dźwięk ocieplony,przyjemny i nie męczący. Przed kupnem porównywałem różne wzmacniacze tranzystorowe lecz zawsze czegoś brakowało lub było nie tak. Jednak co lampa to lampa. Tym bardziej że przez wymianę lamp można dźwięk dostosować do własnych preferencji.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

napewno wyższą jakość dźwięku uzyskasz, stosując zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy, natomast można spokojnie zakupić nauszniki, które na początek idealnie sprawdzą się w Twoim systemie, a ewentualnie w przyszłości dokupisz sobie wzmacniacz.

Zwróć proszę uwagę na moim zdaniem rewelacyjne w danym przedziale cenowym i do Twoich wymagań słuchawki Grado SR-125i, moim zdaniem jest to rozwiązanie optymalne.

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie HD 600 lub ciut droższe HD 650 ,podłącz do dziurki NADa i nie łudz sie że kupując wzmak do słuchawek za tysiaka skoczysz z brzmieniem o dwie klasy wyżej.Za zaoszczędzoną kasę na wzmacniaczu słuchawkowym podaruj sobie parę płyt CD zrealizowanych na wysokim poziomie(audiofilskich).

Od siebie dodam że ciągłe szukanie tego jedynego wzmaka doprowadza do audiofilskiego obłędu-szkoda czasu,kasy,nerwów.Te dwa NADy mnie by dziś w zupełności wystarczyły ;wiem co mówię na podstawie własnych doświadczeń.Słuchaj muzyki nie techniki.Reszta na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie HD 600 lub ciut droższe HD 650 ,podłącz do dziurki NADa

 

Też polecam te słuchawki i wpięcie ich do dobrej integry. Długo rozmyślałem czy wystarczy wpięcie HD 650 do gniazda słuchawkowego we wzmacniaczu.

Przyznam, że pozytywnie oceniam brzmienie HD 650 bezpośrednio z gniazda słuchawkowego mojego wzmacniacza Audia Fl Three. To nie jest tak że bez wzmacniacza słuchawkowego to nie ma prawa zagrać. Gra i to całkiem przyjemnie.

Pewnie dedykowany wzmacniacz poprawił by brzmienie ale czy by to był ogromny skok jakościowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wydaje mi się ,że juz trochę lepiej ogarniam temat , dzięki waszym wypowiedziom - Dzięki .

Reasumując zacznę na razie od wyboru słuchawek .

Prawdę mówiąc trochę mnie uspokoiliście swoimi wypowiedziami , że wzmacniacz słuchawkowy nie koniecznie . Trochę bym był zawiedziony , gdybym się dowiedział , że aby posłuchać muzyki w dobrej jakości przez słuchawki , to znowu wydatek 1k na wzmacniacz :)

 

Dzięki za wypowiedzi i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz słuchawkowy nie jest konieczny, ale...w zwykłych wzmacniaczach wyjście słuchawkowe często jest traktowane po macoszemu, co nie oznacza, że nie ma dobrych "dziurek słuchawkowych". Wzmacniacz słuch. służy do dobrego wysterowania czyli napędzenia słuchawek, dania im odpowiedniej mocy i dynamiki. Jedne słuchawki potrzebują jej mniej, inne więcej. Dużo zależy od impedancji słuchawek. Wysokoohmowe np. 250 - 600 ohm potrzebują już konkretnego zasilania, inaczej nie wyciśniemy z nich wszystkiego na co je stać. To tak jak byśmy pod naprawdę dobre kolumny podłączyli kiepskiej jakości wzmacniacz. Będzie to grało, ale nie wykorzystamy pełnego potencjału głośników. Jeżeli w twoim NAD dziurka jest odpowiedniej jakości i dźwięk będzie odpowiadał to ok, ale proponuję porównać ze wzm. słuch. i ocenić czy gra jest warta świeczki. Oczywiście nie mówię o kupnie ale o wypożyczeniu (zwykle jest to możliwe). Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem Nad-a C372 z dziurką i byłem zadowolony z brzmienia do czasu zakupu wzmacniacza słuchawkowego . Różnica znaczna.

Posiadam Beyerdynamic DT 880 PRO 250 Ohm + wzmacniacz lampowy Espressivo od Felix Audio . Gra to bardzo dobrze.

Możesz zakupić i oddać po tygodniu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A słuchawki używane

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ( do rocka mogą być za spokojne )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lub inne rozwiązanie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Koszta są większe ,ale pamiętaj ,że kupisz raz a dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak : porównaj w jakimś sklepie swojego NAD-a i dowolny wzmak słuchawkowy.Odpowiedz poznasz max.w 10 min co Ci jest potrzebne.Dziurki słuchawkowe mają najczęściej sygnaturę dzwiękową całości urządzenia.Sygnał na gniazdo słuchawkowe podawany jest poprzez rezystory.Kup 600 lub 650 i tak słuchaj z NADa i nie zawracaj sobie głowy wzmakami wyłącznie do słuchawek.Bo jak wdepniesz na cieńki lód poszukiwań tej jedynej synergii to dopiero się zacznie....I żeby nie było że nie mówiłem.Słuchaj muzyki nie sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównaj w jakimś sklepie swojego NAD-a i dowolny wzmak słuchawkowy

Nie o to chodzi. Wzmacniacz słuchawkowy powinien być dobrze dobrany do słuchawek. To tak jak dobieramy zwykły wzmacniacz i kolumny. Różne zestawienia różnie zagrają. Posłuchaj polecane Senki ze swoim Nadem, a następnie np. Beyery z Espressivo i będziesz wiedział czego ci potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ,z tym dobieraniem- można tak przez całe życie szukać dziury w całym.Jak nie wzmak,to IC,jak nie IC ,to sieciówka,jak nie sieciówka to nowy wzmak ,jak nie-itp,itp,itp....

Bardzo łatwo się zagubić.Mam już w słuchawkach jakieś 20 lat z głowy.

I tak w tym wszystkim najważniejsza jest płyta,kiepskiej realizacji nie poprawi nawet elektrostatyczny Orpheus.

Upieram się przy Nadzie i Sennheiserze 600/650.

A autor chce najzwyczajniej posłuchać muzyki, jak dawniej w czasach Radmora.I to jest zdecydowanie dobry kierunek.

Słuchanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o ile przyjemniej słucha się ulubionej muzyki w dobrej jakości. W moim przypadku Espressivo zdecydowanie poprawiło jakość odsłuchu, dlatego polecam jako nie drogą lampkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi , na razie skupię się na kilku opcjach jak wspomnieliście : odsłuch HD 600 , 650 bezpośrednio do NAd-a , Beyerdynamic z Espressivo lub innym wzmacniaczem , HD 600 ze wzmacniaczem i tp . Popróbuje z tymi słuchawkami w różnych kombinacjach i myslę ,że coś z tego będzie :) A tak nawiasem mówiąc przy okazji wizyty w Saturnie , z ciekawości poszedłem na dział ze słuchawkami - okazało się że DENON wstawił swój zestaw Stereo + słuchawki ( nie pamiętam modelu cena cos ok 730 zł ) z możliwością odsłuchu ---- mhm no i nie wiem co powiedzieć , ale tych słuchawek nie wziąłbym nawet z dopłatą . Nie wiem co było tego powodem , może zestaw kiepski ? może nie te słuchawki ? a może te ale ze wzmacniaczem ? nie mam bladego pojęcia . Fakt jest faktem że oczekiwałem trochę lepszych doznań , lepszych od odsłuchu mojego stereo w domu - przecież wiadomo ,że nie mam super pokoju odsłuchowego , nie ta akustyka a mimo wszystko nie ma porównania z tymi Denonami w Saturnie .Te słuchawki nie miały w ogóle dynamiki mimo podkręcenia na basach i sopranach o przestrzenności i selektywności dźwięku można zapomnieć :)

To tyle w temacie słuchawek - widzę że nie będzie prosto ---- odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wzmacniacz słuchawkowy. Napędza dobrze w zasadzie wszelkie konstrukcje dynamiczne i ortodynamiczne wyposażone we wtyk jack. Za te pieniądze nie znajdziesz równie uniwersalnej konstrukcji. Słuchawki sobie będziesz zmieniał, a wzmacniacz zostanie. Niektórzy twierdzą, że gra jak dobra lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.