Skocz do zawartości
IGNORED

potrzebny "szybki" głośnik do 3 way min 25 cm


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem - to "próba pogodzenia sprzeczności" :-)

 

Symulacja pokazuje ze mamy spadek juz od ok.60Hz Punkt -3dB przy ok.40Hz.... Realnie będą słyszalne częstotliwości od jakis 35Hz...

 

Pytanie - czy to CI wystarczy?

I drugie pytanie - jakość tego basu...Tego niestety żadna symulacja nam nie pokaże..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku wątku wymieniłem głośnik STXa , na którym spróbował bym zbudować 3-way i zostałem obśmiany - wspomne jednak ,że pierwsze Amstaffy Harpii były na głośnikach tej firmy - tylko 22 cm , atk wiec moze oksze sa z blachy , a technologia nie szokuje nowoczesnością, ale da się z nich zbudować dobre kolumny :-)

Od lat byłem fanem Scan Speaka.

Pierwszy mój kontakt z Amstaffami był taki że co to za badziewie tam siedzi.

Wnikając w szczegóły to średnio tonowy i niskotonowe są Daytony - podróby Seasa. Jak Usher Scan Speaka .

Ba ! Dowiedziałem się że ten 15cm Dayton jest lepszy od pierwowzoru 15cm Seasa a 22cm woofery niewiele ustępują Seasom.

Wykonanie - nie ma się czego przyczepić.

A zrobione są tak żeby wyglądały na smukłe ale bas był BASEM . I tak jest. Udany kompromis zejścia i szybkości.

Uważam że bardzo udany i to potwierdziło mi kilku mądrzejszych w tym temacie niż ja .

Amstaff jest doskonałym projektem a do tego minimalistycznym - pierwszyszy rząd.

A wiec w torze tweetera siedzi sobie tylko jeden kondensator . Minimalistycznie jak tylko się da a więc eliminacja elementów które choćby były najlepsze zawsze w jakiś sposób psują lub modyfikują brzmienie.

 

Są też Amstaffy GRAND ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

dwudrożne .... to akurat bardzo mnie ciekawi, a jak to wychodzi kosztowo ? jaki będzie podział częstotliwości ?

 

Będzie drogo. Planowany przeze mnie bas to coś klasy Deltalite II 2512 albo wyżej, a wstęgi to NeoPRO 5i od Founteka, więc komplet głośników nie zejdzie poniżej 3500 zł, do tego budy przynajmniej 2000, zwrotnice, pomiary, itd. Nie spodziewam się ceny końcowej poniżej 8-9 tysięcy. Podział na 1500-1800 Hz czwartym rzędem, możliwe, że aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec w torze tweetera siedzi sobie tylko jeden kondensator . Minimalistycznie jak tylko się da a więc eliminacja elementów które choćby były najlepsze zawsze w jakiś sposób psują lub modyfikują brzmienie.

Moglbys pokazac zdjecia zwrotnicy Amstaffow? Cos mi sie nie chce wierzyc w te minimalistyczne zwrotnice mimo 1 rzedu jaki uzywaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglbys pokazac zdjecia zwrotnicy Amstaffow? Cos mi sie nie chce wierzyc w te minimalistyczne zwrotnice mimo 1 rzedu jaki uzywaja.

Nie jestem upoważniony ale tak jak piszę w torze tweetera jest kond a średniotonówki cewka i kond .

Reszta to obwody " równoległe "

Tu masz schemat jak Harpia to robi ale to nieco inne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, teraz doszliśmy do tego, że obwody równoległe nie wliczają się do zwrotnicy. Ciągle się uczę...

Po tym wpisie widać ze tak.

Co napisałem wcześniej ?

Czytamy ?

A wiec w torze tweetera siedzi sobie tylko jeden kondensator . Minimalistycznie jak tylko się da a więc eliminacja elementów które choćby były najlepsze zawsze w jakiś sposób psują lub modyfikują brzmienie.

 

I to chyba każdy średnio kumaty wie że każdy element w torze psuje brzmienie a im ich jest mniej tym lepiej.

I chyba każdy też wie że elementy w torze sygnału wpływają znacznie bardziej na to brzmienie niż pozostałe elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

To wie chyba tylko ten, co w życiu zwrotnicy nie robił albo nie wymieniał w "sklepowych" kolumnach równoległych elektrolitów na foliaki. Zrozum, że elementy równoległe TEŻ SĄ w torze sygnału.

 

Wiesz, co wynika z tej twojej teorii? Że jak masz filtr górnoprzepustowy czwartego rzędu, czyli C-L-C-L, to on nie jest czwartego rzędu. Tylko drugiego. No bo przecież cewki są "równoległe", więc nie są w torze sygnału. Zaraz zaraz! Ale to przecież oznacza, że w torze są tylko dwa kondensatory połączone szeregowo. Czyli można je zastąpić jednym, przeliczonym kondensatorem! Mamy zwrotnicę pierwszego rzędu! Ale bajka :-) A teraz napisz książkę, bo Dickason, Bullock, Linkwitz, Graevesen, d'Appolito i Serblin o tym nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Minimalistycznie jak tylko się da a więc eliminacja elementów które choćby były najlepsze zawsze w jakiś sposób psują lub modyfikują brzmienie.
Szanowny forumowiczu, rozpatrz sytuację, gdy tworzysz kolumny na metalowych głośnikach. Filtr I rzędu nie wytnie skutecznie rezonansu. Czy nadal uważasz, ze dodanie kolejnych elmentów do zwrotnicy (by zrobić wyższy rzad filtru lub by dać pułapkę rezonansową) po to by wyciąć/osłabić break up popsuje brzmienie? Idąc Twoim tokiem rozumowania, lepiej jest zostawić nie wycięty break up w imię używania zwrotnicy I rzedu, niż wyciąć go i cieszyć się niezaburzonym pasmem. Przecież to nonsens.

 

 

I to chyba każdy średnio kumaty wie że każdy element w torze psuje brzmienie a im ich jest mniej tym lepiej.

"Każdy kumaty" wie, że liczy się dobrze dopracowany projekt. Zaślepienie jakąś jedynei słuszna ideologia ( w tym wypadku minimalizmem) prowadzi do nikąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższej klasy 12 calowce EighteenSound,prawie każdy jeden jest zooptymalizowany dla ogromnych mocy w skrajnie małej obudowie. Malutkie Qts,Vas. to chyba dobre do systemów line array podwieszanych a dobrych monitorów do domu czy subów sie z tego nie zrobi. Kilka Beym lepiej sie do naszych celów prezentuje,przynajmniej na papierze.

 

Sam sie zastanawiam czy nie zmienić swoich 12 calowców na coś potężniejszego jak właśnie Father Pio sugeruje coś co ma 20Tm i mniejsze Qts niż 0,41 jak u mnie.

 

A na dobre subwoofery jak w temacie wątku pasuje STX 15 cali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) parametry ma ładne i sam bym takie subwoofery sobie zrobił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wie chyba tylko ten, co w życiu zwrotnicy nie robił albo nie wymieniał w "sklepowych" kolumnach równoległych elektrolitów na foliaki. Zrozum, że elementy równoległe TEŻ SĄ w torze sygnału.

Nie rozumiemy się.

Wątek nie jest o budżetowych kolumnach bo Kolega Bogdan ma kolumny dobrej klasy i rozumiem że by je zamienił na coś lepszego i w tej kategorii to rozpatruję.

I w tym momencie dla mnie jest oczywiste że jako równoległe elementy daję polipropyleny klasy minimum białego Mundorfa.

Rozpatrując schemat Harpia DIY ( bo coś podobnego akurat robię ) w torze tweetera pojemności 10uF i 1,5uF daję właśnie białe Mundorfy i tu uwazam temat za zamknięty bo chyba mało kto usłyszy różnicę w tym miejscu pomiędzy takim Mundorfem a wielokrotnie droższym powiedzmy Supreme.

A skoro w szeregu siedzi 4,7uF i tylko ten kond to spokojnie można dać tego Supreme za 130zł .

Ale gdyby w tym szeregu były dwa kondy powiedzmy 10uF i 30uF jak w ZAPH ZRT to już za Supreme nie wyjdzie 130zł a ponad 500zł.

Za 500zł to można w Harpia DIY wstawić najlepszego Mundorfa Silver Gold Oil . A w ZRT cena by była kosmiczna i wątpię żeby ktokolwiek się na takie coś porwał.

Do tego najlepszy kondensator czy rezystor w torze to jego brak bo nawet najlepszy coś psuje .

Dlatego uważam że jak mam dwa projekty jak ZAPH ZRT czy Harpia DIY to w tym drugim mniej elementów w torze jest lepsze .

Napisano wczoraj, 23:15

 

Cytat

Minimalistycznie jak tylko się da a więc eliminacja elementów które choćby były najlepsze zawsze w jakiś sposób psują lub modyfikują brzmienie.

Szanowny forumowiczu, rozpatrz sytuację, gdy tworzysz kolumny na metalowych głośnikach. Filtr I rzędu nie wytnie skutecznie rezonansu. Czy nadal uważasz, ze dodanie kolejnych elmentów do zwrotnicy (by zrobić wyższy rzad filtru lub by dać pułapkę rezonansową) po to by wyciąć/osłabić break up popsuje brzmienie? Idąc Twoim tokiem rozumowania, lepiej jest zostawić nie wycięty break up w imię używania zwrotnicy I rzedu, niż wyciąć go i cieszyć się niezaburzonym pasmem. Przecież to nonsens.

 

 

Cytat

I to chyba każdy średnio kumaty wie że każdy element w torze psuje brzmienie a im ich jest mniej tym lepiej.

"Każdy kumaty" wie, że liczy się dobrze dopracowany projekt. Zaślepienie jakąś jedynei słuszna ideologia ( w tym wypadku minimalizmem) prowadzi do nikąd.

Nie piszę o czymś oczywistym . Najważniejszy jest dobry projekt i to jest niepodważalne . Ale jak wyżej napisałem przy projekcie z mniejszą ilością elementów można na spokojnie zaszaleć z ich jakością a właśnie ich mniejsza ilość zwłaszcza w szeregu z sygnałem przekłada się na brzmienie.

 

I tak właśnie się przekonałem stosując w Harpiach Amstaff zamiast niebieskiego Jantzena - Mundorfa Supreme. Metalowy Seas z Supreme zagrał na całkiem innym poziomie .

 

A tu jest przykład zwrotnicy w którą bym nie wszedł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wyobrażam sobie kosztu dobrego kondensatora 100 i 180uF w torze głośnika średniotonowaego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tylko moje podejście. A takie mam po zrobieniu kilkanaście lat temu wzmacniacza Pass ZEN - wzór minimalizmu a gra wybitnie .

Tyczy to każdego układu - im mniej tym lepiej ale nie jest to takie łatwe .

Takie samo podejście ( w kwestii jakości i ilości elementów ) ma kilku konstruktorów kolumn z którymi rozmawiałem.

Podoba mi się to co robi Harpia i co można wyłonić choćby z wątku Harpia DIY .

Rozmawiałem też dużo z Panem Jurkiem ( Harpia ) na temat ich filozofii zarówno od strony projektowej po elementy czy okablowanie.

3way jest zawsze ograniczony poprzez jakość kondensatora w torze o dużej pojemności. I nie ma takich bardzo dobrych w przyziemnej cenie . Dlatego też najwyższe serie tej firmy są 2,5way .

A robić drogie kolumny na drogich przetwornikach i wsadzać 100 i 180uF ( projekt w linku wyżej ) byle co - nie widzę sensu.

 

Przykładów minimalizmu ( mało a dobrej jakości elementy ) jest sporo .

Choćby Franco Serblin Accordo.

Jeden kondensator i cewka a jak grają !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie jest to tylko moje podejście. A takie mam po zrobieniu kilkanaście lat temu wzmacniacza Pass ZEN - wzór minimalizmu a gra wybitnie .

Tyczy to każdego układu - im mniej tym lepiej ale nie jest to takie łatwe .

Właśnie, dlaczego zatrzymywać się na Passie? Przecież można prościej i lepiej, a da się prościej, prosze bardzo o to przykłąd:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To jest dopiero minimalizm! :)

 

 

Rozmawiałem też dużo z Panem Jurkiem ( Harpia ) na temat ich filozofii zarówno od strony projektowej po elementy czy okablowanie.

Zawsze mnie zastanawiało, czy podczas takich rozmów pracownicy tych firm wierzą w to co mówią, czy to czysty marketing.

 

 

3way jest zawsze ograniczony poprzez jakość kondensatora w torze o dużej pojemności.

Akurat 3 way to najlepszy kompromis jeśli chodiz o kolumny stereo - kazda czesc pasma ma osobny glosnik do jej odtwarzania.

 

 

Dlatego też najwyższe serie tej firmy są 2,5way .

Rozumiem, ze zgodnie z Wasza filozofią, lepiej jest słuchać zniekształceń intermodulacyjnych (fizyka się kłania) niż "złych" kondensatorów (audiovoodu się kłania)? I lepiej jest wykorzystywać tą bylejaką częsc pasma (proszę popatrzeć na zniekształcenia harmoniczne, charakterystyki katowe i wodospadowe 16-18 cm wooferów) w układzie 2-drożnym niż wyciąć to co złe w układzie 3 drożnym?

Ja w następnym poście mogę pokazać pomairy zniekształceń wooferów by udowodnić swoje słowa, z chęcią zobaczyłbym pomiary zniekształceń jakie wnoszą kondensatory i różnic między różnymi markami tychże. Jeśli jednak ja przedstawie dowody, a Ty swoje zdanie poprzesz tylko "tak mi się wydaje, że słyszę", to jaki sens ma dalsza dyskusja?

 

 

 

 

Wyobrażacie sobie forum budowlańców, gdzie żywo dyskutują o wpływie koloru ścian na subiektywne wrażenie ciepła w domu?

 

A robić drogie kolumny na drogich przetwornikach i wsadzać 100 i 180uF ( projekt w linku wyżej ) byle co - nie widzę sensu.

Proponuję więc porównanie - "Twoje" 3 way z linku na (wstyd to pisać!) kondensatorach firmy Mant lub Bennic vs "moje" 2 way na Mundorfach supreme -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Oczywiście, żeby było sprawiedliwie, obliczymy najpierw wartość powyższego 3 way na zwrotnicy złożonej z tanich elmentów (wspomniane wcześniej Mant i Bennic), a do projektu w moim linku damy takie elmenty, żeby tylko zmieściły się w budżecie (myślę, że choć na jednego Mundorfa wystarczy?). Ewentualnie drugie porównanie - podlinkowane przez Ciebie 3 way vs głośniki z mojego linku ale z zaprojektowana zwrotnica I rzędu (oczywiście na Mundorfach).

 

 

 

 

--------------------

Dlatego uważam że jak mam dwa projekty jak ZAPH ZRT czy Harpia DIY to w tym drugim mniej elementów w torze jest lepsze

 

Oh, słuszne krytrtium doboru projektu! Nie jakość głośników, nie jakość projektu, nie zgranie fazowe, a ilość elmentów w torze, ot co! Odsyłam do podanego wyżej porównania. Czyżby konstrukcja na stxach opublikowana na elektrodzie była lepsza od Zapha? A to Ci nowina!

 

 

Do tego najlepszy kondensator czy rezystor w torze to jego brak bo nawet najlepszy coś psuje

I tu się wreszcie zgadzamy. Też wyszedłem z takiego założenia (piszę serio). Kiedyś zrobiłem kolumny aktywne i jedyny kondensator który był za wzmacniaczem, a przed głosnikiem to jakiś tani kondnesator z Allegro, nie pamiętam nawet czy mkp czy mkt w kazdym bądź razie kosztował kilkanaście zł. Więc tak jak piszesz - najlepszy kondnesator to jego brak. A więc skoro najlepszy to znaczy, że lepszy niż Mundorf Supreme? Na logikę tak. Więc wpadłem na świetny pomysł - sprawdzić jaka jest różmnica między tanim kondensatorem z Allegro, a kondensatorem idealnym (przypominam - kondensator idealny to brak kondensatora). Zaufałem ukłądowi zabezpieczeń wzmacniacza i mając nadzieję, że tweeter nie dostanie przypadkiem jakiegoś napięcia stałego wywaliłem ów kondensator (swoją drogą mam tak do dziś).

 

I do jakiego doszedłem wniosku?

 

 

 

 

 

....chwila na podtrzymanie emocji...

 

 

 

 

 

 

 

 

... jeszcze krtótka chwila..

 

 

 

 

 

UWAGA WNIOSEK!

Nie słyszę jakiś wielkich różnic. Nawet nie mam pewności czy jakieś były.

 

 

 

 

Do jakiego wniosku najpewniej teraz doszła audiofilska połowa forum?

UWAGA!

Że jestem głuchy ;)

 

 

Cóż, kopanie się koniem. A raczej z całą stadniną:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu ludzi , firm się męczy a tu BACH !

I rodzi się nam geniusz z tak świetnym " wzmacniaczem " !

Opatentuj go szybko - zbijesz fortunę !

To samo te kolumny !

 

Na forum jest wielu teoretyków " pomiarowców " . Ale jak przychodzi co do czego to się okazuje że w życiu nawet niczego dobrego nie słyszeli a porównują się do ...

Akurat Harpia to dwie osoby i Pan Jurek ma wiedzę doświadczenie i PORÓWNANIE do tego o czym mówi .

Jego kolumny są znane i szanowane .

A Ty co masz do zaprezentowania ?

Zrobiłeś kiedyś kolumny na najwyższym poziomie , podłączyłeś je do takiej samej elektroniki i porównywałeś różnej klasy elementy ?

 

To czy Ty coś słyszysz czy nie to już Twój problem .

Akurat co do wpływu pewnych elementów w różnych miejscach to mam spore doświadczenie bo od lat modyfikuję odtwarzacze CD , wzmacniacze a ostatnio kolumny .

Na około 120-140 ( nie chce mi się szukać ile ) tak przerobionych klocków KAŻDY ich właściciel słyszy zmiany i jest z tego zadowolony .Potwierdzają to też wpisami .

Modyfikacje nie opierają się tylko na wymianie elementów na lepsze ale właśnie na upraszczaniu dogi sygnałowej i stosowanie w torze jak najmniejszej liczby a do tego na pewnym poziomie jakościowym elementów .

I piszemy o projektach na pewnym poziomie a nie wyjeżdżasz tu z Stx GDN 17/140/8 scx + GDWK 10/200

 

Przykładowo tak też kiedyś i właściwie robi do dziś Marantz seriami specjalnymi swoich klocków jak MKII , SE czy KI gdzie stosowano choćby inne - lepsze kondy w sygnale czy zasilaniu .

Ale im też musisz koniecznie wytłumaczyć że tego nie słychać .

 

 

 

Masz rację - to kopanie się z koniem.

Nie te doświadczenie i nie te klocki - pieniądze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się niezrozumeiliśmy. Chciałem wykazac błąd logiczny w Twoim rozumowaniu.

 

Skoro chcesz wszystkoi upraszczać, to powiedz mi, gdzie są granice? Pokazany przeze mnie wzmacniacz jest najprostszy, ale dla Ciebie już za prosty? Wobec tego pytam, co jest wyznacznikiem "proste", a "za proste"?

 

"Wielu teoretyków pomiarowców" powie Ci jasno - możliwie najmniejsze zniekształcenia (fazowe, intermodulacyjne, harmocznice, etc, etc). W przypadku Twojego podejści nie ma jasno określonego celu, nie można wskazać co jest najlepsze. Dodatkowo pokazaując "teoretykom pomiarowcom" pomiary dwóch różnych projektów każdy z teoretyków wskaże ten sam który jest lepszy i to uargumentuje. Natomias co do "złotouchych" to kazdy z nich ma inne zdanie co do kondensatorów i nie może wskazać obiektywnie który jest lepszy.

 

 

 

 

To samo z kolumnami. Co według Ciebie decyduje o tym, że głośniki są z jednej półki?

 

 

Na forum jest wielu teoretyków " pomiarowców " .

Tym "teoretykom pomiarowcom", nie z tego forum, ale w sensie ogólnym zawdzięczasz, że w ogóle audio rozwineło się do obecnego poziomu. Gdyby zamiast robić badania (a więc pomiary) naukowcy skupili się na słuchaniu subiektywnych różnic między kondensatorami daleko byśmy nie zaszli.

 

Nie te doświadczenie i nie te klocki - pieniądze .

Powienieś pamiętać, że oboje słuchamy na tym samym tweeterze (seas 22taff), więc raczej ta sama klasa sprzętu. Pozostałe głośniki w kolumnie mam na tym samym poziomie (jeśli chodzi o poziom cenowy są nawet droższe).

Co do doświadczenia - ja posiadam doświadczenie w projektowaniu zestawów 2 i 3 drożnych.

Nie muszę się poddawać marketingowemu bełkotowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

coś na temat subiektywności odczuć.

Jak znajde po polsku to podam linka a w skrócie chodzi o fakt, że w teście pomiędzy bardzo drogim instrumentem a naowoczesnym większość muzyków staneła po stronie nowoczesnych zoptymilizowanych komputerowo skrzypiec.

 

Na austryjackim audioforum jest test (jak będzie trzeba to postaram się znaleźć) kabli głośnikowych, w którym stwierdzono wyczuwalne różnice w przekazie dźwiękowym pomiędzy kablami. Zdziwienie publiczności było wielkie gdy pod koniec testu tecnik wszedł na scenę i rozłączał kable głośnikowe a sprzęt grał dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powienieś pamiętać, że oboje słuchamy na tym samym tweeterze (seas 22taff), więc raczej ta sama klasa sprzętu.

Nawet nie wiesz o czym piszesz .

Akurat teraz słucham na 27TBC/G i sam głośnik czy nawet kolumny nie przesądza o klasie sprzętu .

Jest jeszcze kilka nie mniej ważnych elementów bez których takie porównania można sobie...

 

I dalej teoretyzujesz.

Father_PiO pokazał na tym forum co potrafi a Ty ?

Nie muszę się z nim zgadzać ale wiem że jak coś pisze to warto to rozważyć .

Bo nie tylko pisze !

Każdy może napisać że projektuje. I co z tego ?

Przykład - ?

 

Zresztą zaglądając do Twojego profilu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I wszystko jasne.

Tylko po co tu zaglądasz ?

Dla swojej krucjaty bo tego tam nikt już nie zagląda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tylko po co tu zaglądasz ?

Dla swojej krucjaty bo tego tam nikt już nie zagląda ?

 

To tylko link, nie jestem autorem tej strony. Niemniej zgadzam się z poglądami jej twórcy.

No nic, nie będę Cie na siłe przekonywał, pozdrawiam!

 

 

Zdziwienie publiczności było wielkie gdy pod koniec testu tecnik wszedł na scenę i rozłączał kable głośnikowe a sprzęt grał dalej.

Nie raz vitamina C czy sól fiziologiczna leczyła różne choroby, gdy pacjent nie wiedizał co bierze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, nie będę Cie na siłe przekonywał, pozdrawiam!

Również pozdrawiam .

Szkoda tylko że nie mieliśmy możliwości chociaż zobaczyć tych Twoich projektów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje brac odpowiedzialnosc za swoje wpisy

moderacja nie jest od tego aby poprawiac userom ich wizerunek na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.