Skocz do zawartości
IGNORED

Poszukiwanie źródła zestawu stereo


Amar

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zdecydowałem się zacząć ten temat bo potrzebuję porady. Przeszukuję nasze forum wzdłuż i w szerz w poszukiwaniu punktu zaczepienia do znalezienia odpowiedniego źródła do mojego zestawu stereo. (żona zaczyna się niecierpliwic i wolę się uporać z problemem zanim nastąpi eskalacja konfliktu;p ) Mam zestaw oparty na kolumnach Infinity Kappa 7 i Sony TA-F770 ES.. i tak najpierw myślałem o dobrym odtwarzaczu CD, potem bardziej skłaniałem się w kierunku rozwiazania DAC+transport z tym, że raczej chylę się ku drugiej opcji bo chyba będzie to dla mnie rozwiązanie bardziej funkcjonalne...większość muzyki mam na dysku twardym, który chętnie bym wykorzystał. Zalezy mi przede wszystkim na wykorzystaniu potencjału klocków które mam obecnie, stad cenne dla mnie na pewno bedą uwagi osób, które miały z nimi do czynienia:)

Kryterium najważniejsze to oczywiście jakość brzmienia i dobra synergia z zestawem. Nie upieram się przy DAC'u na siłę..przeboleję zgrywanie plików na płyty jeśli odtwarzacz CD będzie tego wart ale jeśli CD-k to z dostępnym laserem.. Słowo może o budżecie jakim dysponuję...generalnie szukam dobrej relacji ceny do jakości, pułap ustawmy wstępnie na poziomie 2000 zł, nie obrażę sie jak będzie taniej ale zakładam, że często odrobinę drożej może znaczyć znacznie lepiej. Miałem kiedyś taki całkiem świetny odtwarzacz Yamaha CDX-1050 i powiedzmy, że ten poziom brzmienia jest punktem wyjścia. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie czego szukać i co warto posłuchać:) z góry dziękuję za pomoc i doceniam poświęcony mi czas..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Yamaha N-500. Myślę, że spełni Twoje oczekiwania tylko będziesz musiał dokupić do niej jakiś NAS ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 2k rozejrzałbym się za Arcamem CD23-jeśli mówimy o playerach.Dostępny laser,brzmieniowo uniwersalny odtwarzacz,chyba szczytowe osiągnięcie Arcama odnośnie CDP,no i wciąż łatwo odsprzedawalny.

Natomiast,skoro większość muzyki masz w formie plików to chyba zakup DAC-a byłby w Twoim przypadku rozsądniejszy.

Jeśli jednak wciąż masz sporo muzyki na płytach CD i zamierzasz dalej poszerzać kolekcję jednocześnie płyt i plików to może zakup odtwarzacza nie jest jeszcze takim najgorszym pomysłem,za jakiś czas można system wzbogacić o dobrego DAC-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Arcam przyznam ze ciekawa opcja. Rozwazalem ostatnio zakup np pds-901 ten moglby byc ew swietnym transportem. W temacie dac'ow naturalnie rDac, Xindak DAC-5 ale tez kusi mnie simaudio 100D a nawet uzywany 300D do dostania w akceptowalnej kwocie. Tylko nie jestem osluchany w tych klockach..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumieniowiec...a konkretnie? Wyobraź sobie, że CA SM6 biore pod uwagę...miło byłoby gdybyś polecił konkretny model i dwa zdania zrgumentacji zamiast nabijać posty..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie bede obiektywny bo sam mam tylko marantza na 7004 i moge tylko powiedziec ze przewyzsza moje oczekiwania

Co do sm6-patrzac na wnetrze i to co zawiera raczej nie jest wart swojej ceny

Dla mnie plusem bylo to ze marantza bedzie latwiej modyfikowac-sekcja analogowa to montaz przewlekany i normalny liniowy zasilacz

W sm6 nie bylbym w stanie zdzialac za duzo-montaz smd

Poza tym roznica w cenie prawie dwukrotna i marantz moim zdaniem ladniej wyglada

Co do dzwieku -nawet gdyby marantz ustepowal to i tak ma dla mnie wiekszy potencjal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez prawda.to zalezy co kto potrzebuje

Samo cd za te pieniadze czyli 3 kzl ani rewelacyjnie nie zagra ani funkcjonalnosci nie bedzie

Chyba nie ma co sie dluzej oszukiwac -w tych pieniadzach strumieniowiec bije cd na glowe pod kazdym wzgledem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy o jakim sprzecie rozmawiamy. Jezeli to ma byc nowe lub prawie nowe to za 3tys zl to cudow nie bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audiomarkt masz 8 miesięczną Yamahę za 490 Euro.

 

PS.

W Tarnowie masz Myryada MCD 200 za 2250 pln. To jest dobra maszyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie strumieniowiec bije CD w każdym aspekcie...ale podstwowym kryterium nadal pozostaje jakość brzmienia, jestem gotów przeboleć pewne uniedogodnienia czytaj nagrywanie części płyt na CD ale jeśli brzmienie to zrekompensuje...zatem co robić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 tys za nowe zadne cd nie zagra na poziomie strumieniowca

Nawet nie wspominam o plikach hi res bo wtedy jest pozamiatane za znacznie wyzsza kwote

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 tys za nowe zadne cd nie zagra na poziomie strumieniowca

Nawet nie wspominam o plikach hi res bo wtedy jest pozamiatane za znacznie wyzsza kwote

 

Chyba jesteś troszkę niepoważny jeżeli wierzysz w to co napisałeś.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac kwestierie brzmienia-niektorym dvd czy blu ray tez gra-chetnie poslucham cd za 3 tys zupelnie bezglosnego czyli z zupelnie bezglosnym napedem oraz grajacego pliki hi res

 

Co do marantza-dynamice nic nie brakuje ale przekaz mozna okreslic jako uspokojony, kulturalny

Sluchac da sie dlugo i bez zmeczenia, raczej nic nie zakluje

U mnie byl lekarstwem wlasnie na zbyt wyeksponowane tony wysokie, basu raczej nie poprawil

Pliki hi res-to inna lepsza bajka-kto slyszal to wie oco chodzi

Ogolnie poziom calosci trudny do przeskoczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą Yamahę, i jestem bardzo zadowolony, i na tym etapie skończyłem poszukiwania CD, ale to moja opinia.Zaraz się zacznie,że w tej cenie można lepiej.Masz zbalansowany wzmacniacz?

Co do strumieniowca, to może używka...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbalansowanego wzmaka...w tym momencie mam Sony TA F770ES ale chetni przy nim pozostane no chyba ze zbalansowane gniazda w cd-s2000 robia kolosalna roznice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolosalne różnice to może nie są, ale jeżeli się decydujesz na taki zakup, to warto je wykożytstać.Różnice są w niuansach.

CD-S 2000, jak i NP-S 2000 posiadają wyjścia XLR, ale także RCA.Może zejść o model w dół???Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budrzet Ci pozwala to bież serię 2000, tylko porównaj ją z serią 1000, czy będzie jakaś różnica, jeżeli 2000 będzie grać w torze nie zbalansowanym.Może nie warto wywalać tyle kasy.Tylko tyle.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby dorzucić do tego zestawienia ARCAM CD17? To jak się to będzie miało do Y. Rzuciłem, bo sam jestem ciekaw ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.