Skocz do zawartości
IGNORED

Canton chrono 509 - jaki wzmacniacz polecacie?


adidas007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Witam od niedawna jestem posiadaczem Canton chrono 509DC

 

Są to moje pierwsze kolumny wcześniej nie miałem zbyt dużo styczności z sprzętem tego typu.

Kolumny będą stały w pokoju około 20 m2

Słucham przeważnie radia, radia internetowego i muzyki z komputera (pop,dance,techno,rock)

Kolumny maja również służyć do oglądania filmów na TV (muzyka 50% film 50%)

 

Początkowo chciałem stworzyć kino domowe w oparciu o amplituner Yamaha rx-v773 i podłączyć narazie tylko te 2 kolumny w bi-amp a w przyszłości dokupić resztę kolumn (dalej rozważam tą opcję ze względu na duże możliwości amplitunera m.in. radio internetowe)

Ostatnio zastanawiam się na Yamahą R-S700 oraz zestawem Yamaha A-S500 ewentualnie A-S700 + tuner Yamaha T-D500

Myślałem również o Denonie 2313 lub Denon pma-720ae + Denon dnp-720ae

Moje pytanie to jaki wzmacniacz polecacie do tych kolumn??

Budżet to około 2000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, też posiadam kolumny Canton Chrono 509.2DC i zamierzam kupić wzmacniacz. Kolega Branża z forum polecał mi ten wzmacniacz... Audiolab 8200 A nieźle podobno to gra z tymi kolumnami, ja mam odsłuch zaplanowany na początku maja w Essen. Czytałem też Niemieckie forum i ktoś tam pisał że Yamaha A-S 700 świetnie gra z tymi kolumnami....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Audiolab 8200 A jest poza moim zasięgiem cenowym , ale jeszcze dziś skocze się rozejrzeć za a-s700 i posłucham jak to gra razem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi to być wzmak który delikatnie uwydatni średnie tony. Denon byłby tu dobrym wyborem. Jednak nie 720 AE to przecietny wzmak. Musiał byś szukać czegoś używanego z tej firmy. Z nowych ładnie zgra się Marantz. Yamaha AS700 najlepeij będzie kontrolowac dolne pasmo. Da dynamike. Podobnie odczujesz przy połączeniu z Nadem. np. 356Bee. Z czym słuchałeś kupując głośniki i jakie były twoje wrażenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę specyfikę kolumn, namawiałbym na jeden z modeli wzmacniaczy NAD (w Twoim pomieszczeniu nawet C326BEE spokojnie powinien sobie poradzić). Warto także posłuchać integry Yamaha A-S700, optymalne połączenie z Canton.

Przy trochę wyższym budżecie polecam Arcam FMJ A19 oraz wspomniany powyżej Audiolab 8200A.

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn słuchałem dość dawno z jakimś NADem niestety nie pamiętam już modelu, wtedy one bardzo mi się spodobały a teraz miałem okazje je kupić w dość dobrej cenie więc kupiłem.

 

NAD 356Bee niestety poza moim budżetem .

Myślałem że NAD 326Bee nie zdoła napędzić tych kolumn więc rozglądałem się narazie za czymś troszkę mocniejszym.

 

A co sądzicie Denonie pma-720ae czy lepiej Nad 326Bee ??

 

Aktualnie jestem za granica i gdy idę tu do sklepu to sprzedawca próbuje mi wciskać akurat ten model który ma na stanie :/

 

Chciałbym jeszcze dodać ze kolumny będą przeznaczone do cichego słuchania muzyki (około 80%) bo za ścianą sąsiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720 AE jest duzo slabszy od 326. Miałem okazję poruwnywać przez zakupem NAd'a z PMA 700 poźniej 710 a teraz 720 i powiem że idzie to raczej w ta gorsza stronę.

 

W jakim kraju jestes?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech okolice Monachium

 

Już od grudnia czytam fora i rozglądam się za jakimiś zestawem (a myślałem że pójdzie szybko i gładko)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym wszystkim podziękować za rady po kilku odsłuchach zakupiłem Nad'a C326Bee (jak dla mnie najlepszy wybór za tą cene)

:-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkim podziękować za rady po kilku odsłuchach zakupiłem Nad'a C326Bee (jak dla mnie najlepszy wybór za tą cene)

:-D

 

 

Witaj, czy mógłbyś coś więcej napisać o tym wzmacniaczu? jak dynamika? i czy taki wzmacniacz wystarcza do tych kolumn?

 

Pozwólcie że podłącze się pod temat...

Audiolab 8200A czy Arcam FMJ A19? bardzo mi się ten Arcam podoba ale wyczytałem że nie gra dobrze ze wszystkimi kolumnami, prosił bym o pomoc obsłuchanych....druga sprawa to czy warto dopłacać tyle kasy do Audiolab czy Arcam gdy może ten Nad gra całkiem dobrze z tymi kolumnami ( Canton Chrono 509.2DC)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem go tylko z Denonem , Yamahą i Pioneerem w przedziale do 2000 zł i z tych modeli najbardziej spodobał mi się NAD.

Gdybym miał możliwość i większy budżet to z pewnością posłuchałbym Audiolab'a i Arcam'a wziąłbym pod uwagę również Nada C356Bee.

Musisz ich posłuchać i wtedy zdecyduj co dla ciebie lepsze nie kupuj w ciemno bo może się okazać że to nie to czego oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Vincent 121 do grona doszedł, piszą na Niemieckim forum że ciekawa propozycja dla tych kolumn... qurcze będzie ciężko coś wybrać, ale po odsłuchach się okaże. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy do tych kolumn nadawał by się Pioneer A-88X ?

ja nie wiem bo jest to wzmacniacz który wypadł z produkcji zanim się urodziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byłem w środę w Berlinie i w drodze powrotnej w Cottbus - posłuchałem sobie Yamahy a-s501 na Cantonach 590 i co ?

Trzy dni studiuję fora internetowe i co ?

Canton ma klang, ma soczek, kurpulentne tony słyszałem, i cymbałki w oddali, gitara grała tak jakby metr przede mną grał C. Santana.

Po prostu oniemiałem. Ma kryształowy dźwięk i tego się trzymam.

Czekam - chyba jutro dojedzie przesyłka z Niemiec Yamahy a-s501 i jutro rano zamawiam Cantony albo Chrono 509 lub 590 albo Ergo lub Vento.

Od środy wystawiam moje dotychczasowe sprzęt na znany portal aukcyjny.

PS Niektórym doradcom dzięki, gdyż jak mówią "wzmacniacz ma wzmacniać ale całą robotę robią kolumny". Polarisy, Scherzo czy altusy 200 są dobre, nawet b.dobre ale dla innej grupy słuchaczy ( bez obrazy ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie kolumn Cantona z elektronika Yamahy jest dobre.

Biorąc pod uwagę ceną do jakości najlepiej wypada linia Chrono spośród wszystkich kolumn Cantona. Wyższe modele grają ciut inaczej jednak różnica w cenie wynika bardziej z budowy (drewniana okleina, wygięte ścianki, metalowe maskownice itp).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.