Skocz do zawartości
IGNORED

jaki zestaw stereo w granicach 3000zł do Focala 716 ?


żywy84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam głośniki Focala 716. Chciałbym do nich zakupić jakiś zestaw stereo w granicach 3000zł Myślałem nad czymś z Pioneera serii 30, Marantza 5004 lub Yamahy. W grę wchodzi zakup samego wzmaka do 2000 zł a później ewentualnie dokupie cd. W tej cenie można już wyrwać Marantza 6004 tylko czy w swoim przedziale cenowym to dobry wybór ? Co się lepiej zgra z moimi głośnikami ? Pokój to ok 20m a muza to głównie Hip Hop.

 

Czy w przyszłości będe zmuszony dokupić suba ? czy muze lepiej w 2.0 a nie w 2.1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniemnajlepszą propozycją do kolumn Focal i Twoich gatunków muzycznych będzie NAD C326BEE, Marantz zagra trochę łagodniej i delikatniej w basie.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna japońszczyzna to elektryczna masa robiona przez ludzką masę w obozach pracy na dalekim wschodzie.

Kup wzmacniacz robiony przez ludzi dla ludzi, np. Thule Spirit, można go już za 1 tys. dostać, zagra lepiej niż cokolwiek z tego o czym wspomniałeś.

To Ci jeszcze zostaje 2 tys. na CD. Łatwo znajdziesz coś Cyrus'a albo Meridiana w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością szukałbym wzmacniacza o pełnym, nasyconym i barwnym brzmieniu. Focale są dość jasne i trzeba uważać z doboren toru.

 

Polecam arcama a90. Właśne tego a nie nowsze, które nie grają już tak muzykalnie. Bardzo dobry wzmak, obecnie do kupienia za niecałe 2kzł. Tranzystor sporej mocy, a gra prawie jak lampa.

 

NAD też sie dobrze sprawdzą. W twojej muzie może i lepiej niż Arcam.

 

Odpuściłbym nowe modele Yamahy i Pioneerów. Moim zdaniem to nie jest najlepszy wybór dla focali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wypozycz sobie za kaucja do domu wzmacniacz Yamahy AS-500 lub AS-700 i wyrobisz sobie zdanie na temat Yamahy. Nie sluchalem muzyki na Twoich Focalach, ale uwazam, ze w cenie odpowiednio 1500 i 1900zl lepszego nowego wzmacniacza nie kupisz. Yamahe sie albo kocha albo nienawidzi. Polecam odsluch w domu.

P.S. Ja odkladam na AS-1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na hk3490 ? Zaznaczam że jest to pierwszy mój zestaw i nie z a bardzo się znam a już tym bardziej nie jestem audiofilem. A opinię ma nieźle. Wiem że to jest ampli ale radio się przyda. S szkoda że niema portu usb ale gra podobno nieźle. A kompa i tv od czasu do czasu tez bym podlaczal. No i radio tez spoko.. jest w ni m internetowe może. ?

 

Poza tym marantz tez ma fajne opinię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj używanego arcama fmj 28.

Z Twoimi kolumnami będzie to bardzo energetyczne brzmienie o otwartej i swobodnej prezentacji z całkiem niezłym focusem na górze.

Dobierz głośnikowy o szlachetnym lecz nie przerysowanym charakterze.

Kimber 8pr będzie świetnie pasował. Ic wg preferencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj używanego arcama fmj 28.

Z Twoimi kolumnami będzie to bardzo energetyczne brzmienie o otwartej i swobodnej prezentacji z całkiem niezłym focusem na górze.

Dobierz głośnikowy o szlachetnym lecz nie przerysowanym charakterze.

Kimber 8pr będzie świetnie pasował. Ic wg preferencji.

Lub alpha 10 bo poza obudową to to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem troszkę testów oraz opini i najbliżej mi do kupna Nad326bee lub Marantz PM6004. Dalej sie wacham nad Pioneerem A 30 bo są gut tylko nic do głosników typu Focal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do hip hopu wzmacniacz musi mieć, raczej miękki swobodny bas taki jak w harmanie, mam znajomych ktorzy słuchają takiej muzy na sprzecie tej firmy. Hk 3490 to dobra opcja do hip hopu, brzmi potężnie, miękko z luzackim klimatem. Przed zakupem koniecznie go posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Ale dalej mam lekki metlik. Może powinienem rzeczywiście posłuchać. Na youtube jest filmik z zestawen Nada i focalami 716. Brzmi to całkiem spoko ale to filmik. Może ktoś to ocenić. Wystarczy wpisać focal 716 filmik troszkę ponad 5 min

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mistrzu, idz na prawdziwe odsluchy. To bedzie duze doswiadczenie. I gdy zostanie Ci kwadrans, niechaj podepna Ci Yamahe, o ktorej pisalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeżeli panowie pozwolą....zostanę przy Arcamie. :)

 

Dzięki za informacje. Ale dalej mam lekki metlik. Może powinienem rzeczywiście posłuchać. Na youtube jest filmik z zestawen Nada i focalami 716. Brzmi to całkiem spoko ale to filmik. Może ktoś to ocenić. Wystarczy wpisać focal 716 filmik troszkę ponad 5 min

oj...:) to tylko...internet, a nie "żywe" uszy.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzęt nowy, moim zdaniem przy muzyce jakiej słuchasz zdecydowanie lepiej sprawdzi się wspomniany wyżej przez kolegów NAD C326Bee. Brzmieniowo w połączeniu z Focalami 716 jest lepiej niż w przypadku Marantza PM 6004. Natomiast zawsze najlepiej sprawdzić to na własne uszy :)

 

Pozdrawiam,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.