Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze sprzętu


Abaddon84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zadać kilka pytań dotyczących sprzętu grającego. Mam obawy że znajdzie się wielu którzy mnie wyśmieją i zjedzą ale myślę że po to istnieją fora by korzystać z wiedzy doświadczonych i nie przebijać się przez stek bzdur kłótni itd. Itp.

 

Wiec najpierw powiem co mam i co chciałbym mieć i jaki efekt mnie najbardziej by interesował.

Chciałbym jakiś amplituner i do tego jakieś kolumny jako odtwarzacz służyła by mi na razie konsola ps3 (pewnie w tym miejscu pojawia się śmiech wielu z was) Niestety nie posiadam wielkiego budżetu ani tak sprawnego ucha.

Dźwięk jaki mnie interesuje to jak najbardziej zbliżony do muzyki granej na żywo i tu teraz pewnie nie uda się mi tego dobrze wytłumaczyć ale spróbuje. Słyszał ktoś kiedyś fortepian na żywo a potem z CD na wieży ? Fortepian na żywo bomba dla mnie który nie słucha klasyki z CD jak klasyka która znam bez wydźwięku i głębi bardzo płaskie tak bym to nazwał jak ktoś mnie dobrze zrozumie.

Kiedy słucham swojej muzyki to zauważyłem że w takich pokojach demonstracyjnych słychać każdy instrument z osobna jak się wsłuchać trochę to można wszystko wyłapać ale te pokoje to pewnie wartość kilku samochodów wiec na takie coś mnie nie stać.

Muzyka jakiej słucham to dość zróżnicowana i nie wiem czy jakoś to można sprecyzować wiec wymienię gatunki jakie mnie interesują ROCK, PANK, METAL ,REGGE, BLUS i czasami JEZZ wszystko zależy od nastroju i od czynności jaką wykonuję.

 

I teraz moje pytanie czy istnieje jakiś złoty środek żeby to wszytko zebrać w jedno połączyć TV Ps3 i jakieś kolumny i amplituner wydobyć jak najlepszy dźwięk i głębie nie tracąc przy tym majątku. Niezależny mi na jakimś 7.1 mocy wyrywającej z siedzeń wypadających szybach tylko na odczuciach o których pisałem wyżej

 

Bardzo proszę o nie wyśmiewanie mnie i takie tam jak nie potrafisz mi pomóc albo napisać czegoś konstruktywnego nie pisz nic a posty nabij w innych wątkach

 

Finanse to max 2tyś na amplituner i kolumny wiem że to nie za wiele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie ma takiej możliwości.

Jak sam napisałeś cenisz fortepian ale pewnie nie wiesz że to jest jeden z najtrudniejszych instrumentów

do odtworzenia w domowym systemie.

Maja z tym problemy systemy za 100 000 i 200 000zł a niektóre nawet droższe więc zapomnij że uzyskasz

to na konsoli do gier podłączonej do amplitunera.

W ogóle amplituner w graniu stereo nie sprawdza się i gra zawsze słabo lub jeszcze gorzej.

Jeśli masz tak mały budżet to pomyśl lepiej o dobrych słuchawkach i wzmacniaczu do tych słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wysokie oczekiwania, mały budżet i założenie (amplituner KD) które uniemożliwia osiągnięcie dobrego brzmienia. Żadnej sensownej porady nie możesz oczekiwać bo taka w tych warunkach nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem masz taki sam jak wszyscy więc z jednej strony jego rozwiązanie jest dość banalne, z drugiej szczegóły dla każdego będą się bardzo różnić.

Podstawowy problem - nie wiem jak jest z konsolami, czy one mają jakies wyjścia cyfrowe i czy da się wypuścić z nich sygnał cyfrowy bitperfect. Zakładając, że tak, to kwestie transportu masz załatwioną, jeśli nie to musisz sobie kupić jakikolwiek pecet, wsumie groszowa sprawa. Ale zakładając, że lecisz z konsoli jedyna opcja to zewnętrzny DAC, wzmacniacz i kolumny. W złożonej kwocie 1000 zł na monitorki, 500 zł wzmak i 500zł DAC da się już złożyć coś brzmiacego przyzwoicie. Pozostaje kwestia konkretnych marek, ale tu zawsze będzie tyle opinii ilu forumowiczów. Możesz też pokombinować z monitorami aktywnymi oczywiście, wielu tu takich którzy sobie chwalą to rozwiązanie.

 

Generalnie możesz też spróbować za całe 2k kupić monitory i wzmak, a jako źródła używać pleyaka, ale to rozwiązanie raczej krótkookresowe, w końcu będziesz musiał się przesiąść na inne źródło (DAC, kartę dźwiękową).

 

Aha, no już ci panowie zdąrzyli powiedzieć, że bez 100k to nie masz co zaczynać w ogóle, ale to na tym forum normalnka, albo wykładasz 100k albo znajdź sobie nowe hobby :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na początek monitory aktywne np. Adam Audio A3X, lepiej A5X i podłącz analogowo do ps3. Potem zastanawiaj się nad DAC'iem.

 

Zapytaj sie tez o akustykę tu na forum w dziale akustyka. Można wiele zrobić samemu i za małe pieniądze. To ma ogromny wpływ na dźwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na początek monitory aktywne np. Adam Audio A3X, lepiej A5X i podłącz analogowo do ps3. Potem zastanawiaj się nad DAC'iem.

 

żeby nie było nudno to tak dla zabawy oradzę to rozwiązanie, weź monitory pasywne, będziesz miał fajny wzmacniacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemny, zbyt rozgarnięty to ty nie jesteś.

Gdzie napisałem że bez 100 tys.nie ma co zaczynać?

Napisałem znaną prawdę...no może nie dla ciebie...że nawet bardzo drogie systemy mają problem

z naturalnym oddaniem brzmienia fortepianu więc konsola do gier nie ma tu szans.

 

Co nie znaczy że nie można zbudować taniego i niezłego systemu ale trzeba się pogodzić z tym że

fortepian nie będzie brzmiał tak jak na żywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pojęcia że fortepian to taki trudny instrument do odwzorowania dzięki z informacje.

Wież że za tą cenę nie złoże nic co miało by urywać cztery litery ale chodzi mi żeby nie kupić za tą cenę czegoś bardzo chałowatego i dlatego zwróciłem się do was o pomoc.

Ps3 ma wyjście cyfrowe jak coś ale chyba lepiej będzie połączyć przez HDMI o ile taka możliwość jest. Jeśli nie ampli tuner to co proponujecie sam wzmacniacz pod ps3 czy jak ? Nie bardzo rozumiem wasz slang jeszcze.

To jak powinien wyglądać taki zestaw pod ps3 do 2tys może ktoś podać konkretną propozycję ?

Sprzęt może być używany ale kolumny raczej wole nowe bo nie chce się nie miło rozczarować.

 

Kurcze wiedziałem że z zakupem takiego sprzętu mogą być kłopoty ale nie myślałem że aż takie.

Jeszcze wczoraj przekonywałem moją drugą połowę że 2tyś wystarczy :D hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pojęcia że fortepian to taki trudny instrument do odwzorowania dzięki z informacje.

 

Oczywiście, że wyjątkowo trudny, ale to nie znaczy, że trzeba wydać 100k, żeby słuchanie go na domowym hifi zaczęło sprawiać przyjemność. Słuchanie fortepianiu sprawia przyjemność i na jamniku w kuchni więc na przyzwoitym budrzetowym stereo będzie naprawdę ql :)

Przyjmijmy sobie śmieszne liczby i powiedzmy, że na domowym jamniku mamy jakieś 50% fortepianu, na dobrym stereo z używek będzie to już powiedzmy z 80%, a dalej za każdy procent przyrostu jakości trzeba wydać jakieś 5k, w tym kontekście przyjemność ze słuchania na sprzęcie za 2k jest na całkiem przyzwoitym poziomie, więc nie daj sobie wkręcić, że bez 100k to nie nawet o czym rozmawiać. Kiedyś może dopadnie cię audiofilia nervosa i będziesz w stanie wydać 10k żeby przeskoczyć z 87,4 na 87,5% czego ci nie rzyczę, ale na początku dobre wydanie 2k to wystarczające wyzwanie.

 

A teraz do konkretów i od podstaw. Zestaw zaczyna się od źródła, czyli sprzętu który przeczyta płytę CD, pliki (mp3/flac itd.) i prześle te dane na przetwornik który zamieni sygnał cyfrowy na analogowy (DAC). Wszystkie urządzenia które wydają jakiekolwiek dźwięki mają wbudowany DAC i jago jakość jest kwestią kluczową. W telewizorach, konsolach, telefonach jakość tego przetwornika nie jest kwestią priorytetową, jest ona wyłącznie adekwatna do zadania które ma spełniać jednocześnie nie podrażając ceny urządzenia ponad możliwości klienta. Nikt nie kupi telewizora którego 50% ceny to DAC, albo konsoli która przez dobrej jakości DAC kosztuje nie 1,0 zł tylko 2,5zł. To jak z kartą graficzną w komputerze, możesz mieć komputer ze zintegrowaną grafiką w procesorze, ale jej możliwości kończą się na przeglądaniu www i w najlepszym razie filmów HD, ale kiedy chcesz pograć w gry inne niż saper i kulki, albo wykorzystać komputer w bardziej profesjonalnych celach, musisz wyskoczyć z ładnych paru stówek. Ze zintegrowaną dźwiękówką (DACem) w kompie czy w innych urządzeniach jest tak samo, posłuchać wiadomości możesz, dialogów w filmie możesz, jakichś efektów dźwiękowych w grze możesz, oczywiście posłuchać muzyki też możesz, ale to takie słuchanie jak oglądanie tv na 15" czqarnobiałym telewizorze ;)

Do kompa możesz dokupić porządna kartę dźwiękową albo zewnętrzny DAC całkowita dowolność rozwiązań. W przypadku konsoli pozostaje wyłącznie zewnętrzny DAC. Nie znam DACa wyposarzonego w HDMI, ale można coś takiego istnieje, generalnie jednak nie wyposarza się ich w to złącze, bo to standard głównie do przesyłu obrazu oraz wielokanałowego dźwięku, stosowanie go do przesyłu stereo to jak zabijanie much 45ką. Tu pojawia się dylemat: no tak, ale jak wezmę amplituner kina domowego, będę miał możliwość przesyłania dźwięku po HDMI, dźwięk stereo i wielokanałowy, a w dodatku milion innych bajerów. Niestety te urządzenia nie są do muzyki. W jednej skrzynce masz 20kg sprzętu do obsługi 6 bądź więcej kanałów dźwięku, procesory przetwarzania obrazu, 50 różnych wejść, procesory przetwarzania dźwięku, to wszystko kosztuje i nigdy nie dogoni wzmacniacza stereo który od początku do końca jest zbudowany na maksymalizację jakości z 2 kanałów. To samo z DACiem, DAC obsługujący dwa kanały i wyspecjalizowany w obróbce danych muzycznych zawsze za te same pieniądze będzie lepszy od DACa obrabiającego wielokanałowy dźwięk wyposarzony w dekodery i różne przetwarzacze dźwieku w formacie wielokanałowym. Tak więc kiedy już twój sygnał opuści DAC będzie musiał być wzmocniony przez wzmacniacz, tak żeby poziom prądu był w stanie bujać membranami głośników. DAC stereo da ci lepszy sygnał początkowy niż DAC w urządzeniach do kina domowego, a wzmacniacz stereo lepiej wzmocni ten sygnał niż wzmacniacz wielokanałowy. Oczywiście z amplitunera kina domowego też da się słuchać, swoje kosztują i grają często lepiej niż miniwierze, ale zakładam, że za kase którą masz chcesz maksymalnej jakości muzyki i takie wynalazki odpadają. Musisz więc mieć DAC (choć możesz narazie zadowolić się tym w konsoli i kupić cos później) musisz mieć wzmacniacz i musisz mieć kolumny. Wzmacniacz możesz mieć wbudowany w kolumny wtedy taki wynalazek nazywa się kolumną aktywną i w teorii jest to rozwiązanie lepsze niż rozdzielenie tych dwóch urządzeń, ale w praktyce nie spotkało się do dziś z akceptacją urzytkowników. Moim zdaniem rozdzielanie urzadzeń daje nabywcy większą swobodę manewru, pozwala na wydawanie pieniędzy w mniejszych partiach no i z racji większej popularności jest tu znacznie więcej dostepnego sprzętu. ale kto co lubi. Teraz kolejna sprawa, sprzęt nowy jest warty 30-50% mniej już następnego dnia po opuszczeniu sklepu, dlatego moim zdaniem warto go kupować wyłącznie kiedy chcesz z nim zostać na długie lata i bardzo dobrze wiesz co kupujesz. Na początku durzo lepiej kupować sprzęt używany, przede wszystkim jest 30-50% taniej więc można kupić coś lepszego w tym samym budrzecie, po drugie zawsze można sprzedać nie ponosząc kilkudziesięcioprocentowej straty, a czasem nawet żadnej co pozwala poeksperymentować z różnymi urzadzeniami i nie być zmuszonym do kilkuletniego męczenia się z nietrafionym zakupem, oraz do swobodnego upgradowania zestawu kiedy poczujesz ciężar pieniędzy w kieszeni :)

 

W kwocie do 2k łykasz jakiś używany DAC za 500 zł (nowy pewnie kosztował ponad tysiaka jeszcze z rok czy dwa temu), wzmacniacz za 500 zł (20 letnie wzmacniacze w tej cenie grają jak sprzęt nowy za około 2,5k) i kolumny za 1000zł. (za tyle można kupić kolumny które jako nówki kosztują 2k.) Tak więc z urzywek za 2k składasz sprzęt na który w sklepie musiałbyś wydać dwa razy więcej i to jest już sprzęt grający całkiem nieźle. Kolumn 20 letnich raczej bym nie kupował, to jest jednak urządzenie mechaniczne i się zużywa, ale 3-5 letnie kolumny są jak nówki.

Wzmacniacz 20 letni może wymagać jakiejś konserwacji przeczyszczenia, wymiany paru kondensatorów, ale poza tym jest to sprzęt który się nie starzeje, nie ma w tej dziedzinie żadnego postępu technologicznego, a co najwyżej postęp w cięciu kosztów. Spory postę za to dokonuje się w dziedzinie DACów, ale już parę lat temu było tak dobrze, że za 500 zł obecnie kupuje się klasa sprzęt.

Kolejna kwestia, podałem ci takie proporcje ze względu na ważność poszczególnych elementów w systemie. Najważniejsze są kolumny i na nie powinieneś wydać najwięcej kasiory, spokojnie 50% albo nawet więcej. W następnej kolejności wzmacniacz, bo wzmacniacze potrafia się czasem wyraźnie równić między sobą, natomiast między DACami różnice są mikroskopijne i powyżej tych powiedzmy 500zł przeważnie różne urządzenia grają minimalnie inaczej, ale nie koniecznie lepiej. Dlatego też na początku jeśli mocno ogranicza cię kasa możesz zostać przy DACu wbudowanym w pleyaka, nie będzie tragedii.

 

Jeśli chodzi o konktretną propozycję to nie bardzo teraz mogę, bo nie śmiga mi allegro w robocie, ale poszukaj sobie jakiegoś DACa w cenie 500 zł z wejściem optycznym (TOSLINK), może jakiś DAC Nostromo?

Wzmacniacz: jakaś fajny wzmak z lat 90, Yamaha, Marantz, Cambridge audio itp.

Kolumny: osobiście polecam acoustic energy albo monitor audio. Za 700 można wyrwać przyzwoite monitorki acoustic energy neo/evo one. Za 1200 monitorki aelite two, albo podłogówki neo/evo three jeśli masz pokój większy niż 20m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja śmiem twierdzić inaczej. Mianowicie system zaczyna się od źródła bo jak "coś" nie wyjdzie to i "nie wejdzie"

nawet na najlepsze kolumny. Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

A ja śmiem twierdzić inaczej. Mianowicie system zaczyna się od źródła bo jak "coś" nie wyjdzie to i "nie wejdzie"

nawet na najlepsze kolumny. Niestety.

 

a najważniejsze są kabelki, bo bez kabelków to nawet najlepsze źródło nie zagra ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak...:) może jednak...wszystko jest ważne gdyż jedynie wtedy gdy tworzy harmonijną całość daje przyjemność słuchania i nie ogranicza wzajemnie swoich możliwości.

Ale mogę się mylić...:)

Kiedyś tez tak zbudowałem swój pierwszy system. Całkiem dobre (jak na tamten okres i moje możliwości) kolumny , nieco gorszy wzmacniacz ( tzn można było lepiej do tych kolumn) a cd zakupiłem w komisie za czapkę gruszek.

Jakiegoż olśnienia doznałem jak kolego pożyczył mi wyjeżdżając na "majówkę" swój cd california audio labs i kable cardas.

Aż mnie przytkało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źródło to podstawa. Zawsze najmocniejszym ogniwem w moich zestawach było źródło i na pewno nie bez powodu.

Przy tanich zestawach może warto większą kasę włożyć w kolumny i wzmacniacz, jednak kiedy chcemy bawić się w poważniejszy system to bez dobrego źródła zawsze będzie "KUPA"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źródło to podstawa. Zawsze najmocniejszym ogniwem w moich zestawach było źródło i na pewno nie bez powodu.

uffff. Już myślałem że jestem jedyny , który tak ma.... uffff

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Ujemny za taka dokładną odpowiedz bardzo mi pomogła

 

Wam koledzy za rozmowę o źródle też będę pamiętał na przyszłość jednak jak pisałem wyżej mój budżet jest ograniczony dlatego źródło musi być na razie ps3

 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś konkretne propozycję w tej cenie ? zakładając Ps3 jako źródło na minimum 3 lata

 

Nie mogłem już edytować mając trochę czasu na czytanie mam jeszcze większy mętlik w głowie bo czytam że można mieć dobry wzmacniacz dobre kolumny a będzie średnio grać bo źle sparowane grrr

 

To może jak ktoś będzie miał czas i ochotę to mi to wyjaśni o co w tym chodzi i poda może coś dokładniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak....można kupić 4 koła, silnik, kierownicę i hamulce oraz fotele i nie koniecznie uda się z tego

złożyć wymarzone BMW jeśli klamoty były od Audi, Merca, VW itd. Proste?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste przykłady powinny przemówić do młodego kolegi.Sprzęty są mu obce ale założę się, że na motoryzacji zna się wyśmienicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem trochę poczytać i wreszcie sam mam jakąś propozycję proszę o wypowiedzenie się co do takiego zestawienia

 

Cambridge Audio DacMagic

Cambridge Audio Topaz AM10 lub Harman / Kardon HK 670

 

 

I nie mam pojęcia jakie głośniki myślę o takich:

Kolumny Głośnikowe KEF iQ50

ACOUSTIC ENERGY AE 109

 

 

Co wy na takie zsiwienie ? Przypominam że to wszystko podłączone pod ps3 i TV Panasonic

 

Czy może coś lepszego można wybrać w takich cenach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawdę nikt nie może się wypowiedzieć w tym temacie już więcej

 

czy to dobry zły wybór czego można sie spodziewać po takim sprzęcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nikt nie zna takiego zestawienia stąd nikt nic nie doradza.Proste.

 

Naciskając w taki sposób możesz trafić na kogoś kto złośliwie napisze tobie że to super zestawienie lub totalnie beznadziejne

i ty w to pewnie uwierzysz a będzie to opinia fikcyjna i bezwartościowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

Bardzo proszę o nie wyśmiewanie mnie i takie tam jak nie potrafisz mi pomóc albo napisać czegoś konstruktywnego nie pisz nic a posty nabij w innych wątkach.

 

Twój pierwszy wpis na forum... no comments.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem trochę poczytać i wreszcie sam mam jakąś propozycję proszę o wypowiedzenie się co do takiego zestawienia

 

Cambridge Audio DacMagic

Cambridge Audio Topaz AM10 lub Harman / Kardon HK 670

 

 

I nie mam pojęcia jakie głośniki myślę o takich:

Kolumny Głośnikowe KEF iQ50

ACOUSTIC ENERGY AE 109

 

 

Co wy na takie zsiwienie ? Przypominam że to wszystko podłączone pod ps3 i TV Panasonic

 

Czy może coś lepszego można wybrać w takich cenach

 

Żeby kupować Cambridge Audio trzeba miec pieniądze. Jak nie masz za dużo, to lepiej kup coś co się nie psuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finanse to max 2tyś na amplituner i kolumny wiem że to nie za wiele

Wzmacniacz Musical Fidelity E1 lub E10 ( ciepłe ) i kolumny B&W serii 6XX ( przejrzyste )

IC Qed Qunex 1 i głośnikowe Kimber 4PR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wreszcie jakaś propozycja znalazłem sporo testów i materiałów na temat sprzętu jaki mi podałeś biorę się do czytania mam nadzieję że to nie koniec i jeszcze ktoś coś w rzuci :D

 

A co najważniejsze mieści się w moim budżecie :D a nie powinno jeszcze być jakiegoś DAC ?

 

Nie mogę edytować wiem że jak już to E10 ale go nie ma nigdzie w danej chwili albo źle szukam :(

A co powiecie o Marantzu PM6003

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.