Skocz do zawartości
IGNORED

Stare wzmacniacze?


Yankes

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ponoć ;-) Zastosuj jeszcze małą korektę, to Yamaha zagra jeszcze lepiej. Niżej masz instrukcję.

 

Przecież trza się poklepywać po ramieniu w gronie znawców no nie? ;-) Co tam jakiś discomaniac może wiedzieć ! Mój klocek jest the best ;-)

 

Tylko obawiam się że kangie nie jest taki głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ech, znowu wojna :- Dzisiaj znowu slucham i slucham. Ale przyjalem inna taktyke. Slucham dzisiaj jednego, jutro drugiego. I jest ladnie. Nie czepiam sie zbytnio niczego w barwie tego Beat 100. Nie kumam czemu nie wychwycilem od razu roznicy. Moze kurna chata jej nie ma? Moze musze przytargac klocek uzywamy wartosci 10-15kPLN? Tylko spokoj moze nas uratowac. Niemen spiewal, ze czlowiek zlym slowem zabija tak jak nozem. Odlozmy te noze Panowie. Wiem, ze swojego problemu teraz nie rozwiaze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusty ten Densen troche w srodku. Mimo to dziwie sie ze nie slyszysz roznicy. Moze poprostu szkoda ci sieaa i wmawiasz sobie ze stary amp gra tak samo :) Ja przerobilem troche wzmacniaczy i ampli i kazdy gral inaczej, a nie mam zadnych drogich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o siano chodzi.

a o słomę w butach (to nie jest adresowane do nikogo personalnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Po kilku dniach słuchania muzyki (i sprzętu) różnic nie uświadczyłem. Zrozumiałem, że nie jestem audiofilem. Te testy wyczerpały mnie trochę. Straciem chęci na targanie kolejnych pieców. Trochę straciłem chęci na słuchanie muzyki. Zauważyłem, że zaczynam analizować, a nie słuchać. Chcę znowu tak jak kiedyś słuchać tylko muzyki, a nie sprzętu. Sprzętowi nie mówię nie. Gdy będzie coś ciekawego, kto wie - może wezmę znowu na odsłuchy. Zdanie mam wyrobione na ten temat, co prawda na jednym piecu. Ale był to piec, który miał zupełnie inaczej "gadać" niż moja Yamaha. Inaczej nie zagrał. Skoro różnicy nie słyszę, nie biorę - proste! Polecam każdemu niezdecydowanemu. Koniecznie słuchać i ufać własnym uszom! Nie opierać się na samych opiniach innych osób. Ja tak zrobiłem i zawiodłem się.

 

Dodam, że nie jestem z pierwszej łapanki. Z muzyką mam kontakt od dzieciństwa. Miałem kiedyś prywatnego nauczyciela, który wprowadził mnie w świat gitary i muzyki. Od ponad 20 lat jestem gitarzystą. Przerzuciłem tony sprzętu gitarowego. W domu mam mały piec gitarowy lampowy. Wiem jak brzmią instrumenty na żywo, na ulicy, na sali koncertowej. Byłem ana kilkudziesięciu koncertach jako słuchacz. Grałem kilka lat w zespole. Grałem na kilkunastu koncertach jako gitarzysta. Dobrze znam brzmienie perkusji (centrala, werbel, hi hat, talerze china, ride), gitary basowej, elektrycznej, akustycznej, klasycznej, kontrabasu, klarnetu, saksofonu, trąbki, puzonu i wielu innych instrumentów muzycznych. Umiem nastroić gitarę bez kamertonu i bez stroików analogowych lub elektronicznych. Nie muszę stosować metod strojenia polegajacych na dociskaniu strun np. na 5. progu. Często stroję puste struny, albo stroję na kwinty. By mieć pewność że nastroiłem poprawnie czasami sprawdzam sobie stroikiem i korekty zazwyczaj nie są potrzebne. Poza tym gram na gitarze ze słuchu. Myślę dźwiękami, a nie nutami. Improwizuję. Ostatnio zaniedbałem instrument, bo wciągnąłem się w sprzęt HiFi i również z innych powodów (priorytety życiowe). Nikt mi nie wmówi, że nie mam słuchu.

 

Zdanie mam wyrobione, ale nie twierdzę że go nie zmienię. Na moim zestawie, w moim pokoju, z moją akustyką testowany piec nie spowodował żadnych zmian. Dlatego dzisiaj jadę go oddać i podziękować sprzedawcy za to, że powiedział, że Yamaha to potrafi skutery robić. Podejrzewam, że firma Densen Audio Technology nie wiedziałaby od czego zacząć projekt skutera. I tutaj jest pies pogrzebany. Nie życzyłbym sobie, żeby ktoś nazywał nową serię Yamahy 700, 1000, 2000 i 3000 "gównem" i pisał tak na forum. Dla mnie taka osoba będzie po prostu śmieszna. Szacun dla Japończyków, bo nie dali ciała. Yamaha R-S700 obroniła się sama. Wstyd mi trochę, że przez moment, wioząc używany duński piec do testów, gardziłem Yamahą i myślałem, że to sprzęt dla plebsu, "szarej masy" bez gustu muzycznego. Myślę sobie, że cały ten HiEnd to trochę snobizm i pokazanie swojego ja poprzez wartość sprzętu. Obym się mylił. Może kiedyś kupię MacIntosha i kolumny Sonus Faber wyższych serii. Krella nie chcę, bo konkretna znana znana osoba we wrocławskim świecie miała poważny problem z serwisem. Pozbyła się Krella i teraz czuje się szcześliwa, bo Krell więcej stał niż grał. Sorry, Krell. Skoro nie umiesz zadbać o klienta który wydał mnóstwo szmalu na Twój piec, a Ty nie potrafisz mu pomóc, to sorry Batory. Idę do konkurencji :)

 

Na tym zakończę moje testy wzmacniacza stereo z rynku wtórnego o wartości ok. 2000zł. Nie przekonał mnie. Zraziłem się trochę do firmowych gadżetów. Tych dni absolutnie nie straciłem. Nie straciłem pieniędzy. Plusem jest to, że wyrobiłem sobie własne zdanie.

 

Pozdrawiam miłośników dobrej muzyki.

Łukasz

 

P.S. Panowie, szanujmy się nawzajem i nie obrzucajmy gnojem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka piątka :]

 

Kolejny odłączony od audiofilskiego matrixa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

kangie, a i owszem, Yamaha nie jest zła. A-S 2000. 3000 nie znam ale pewnie jest co najmniej tak samo dobra. Kiedyś był taki człowiek na forum który twierdził że jego Denon DCD 700 AE gra lepiej niż najwyższe dzielone Accuphase. Musisz zacząć więcej słuchać i zacząć odróżniać pewne aspekty dźwięku. Im będziesz więcej słuchał i porównywał tym większą masz szansę że zaczniesz wiedzieć o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kangie, mam DOKŁADNIE takie same odczucia. Po porównaniu kilku wzmacniaczy również do 2tys. (jeden był chyba za 4tys.) nie usłyszałem na tyle wyraźniej poprawy dźwięku, aby uzasadniała ona wydatek (w porównaniu oczywiście do obecnej Yamaszki). Dlatego też również przestałem szukać i skupiłem się już tylko na szukaniu i słuchaniu ciekawych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zacząć więcej słuchać i zacząć odróżniać pewne aspekty dźwięku. Im będziesz więcej słuchał i porównywał tym większą masz szansę że zaczniesz wiedzieć o co chodzi.

 

Taaa bo muzyk z kilkunastoletnim starzem to nie miał okazji słuchać :D Głupi, zamiast grać, mógł przewalać katalogi sprzetu HiFi, to by dopiero mu się słuch rozwinął :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w tych wzmacniaczach były zwykłe bezpieczniki.

Jk by wymienił na furutecha to by się pojawiła scena i zarysowały się na niej instrumenty;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

kangie, a i owszem, Yamaha nie jest zła. A-S 2000. 3000 nie znam ale pewnie jest co najmniej tak samo dobra. Kiedyś był taki człowiek na forum który twierdził że jego Denon DCD 700 AE gra lepiej niż najwyższe dzielone Accuphase. Musisz zacząć więcej słuchać i zacząć odróżniać pewne aspekty dźwięku. Im będziesz więcej słuchał i porównywał tym większą masz szansę że zaczniesz wiedzieć o co chodzi.

Discomaniacu71, ja nie twierdzę że Yamaha zagrała lepiej. Pewnie też nie powiedziałbym że zagrała lepiej od superdrogiego sprzętu najwyższych lotów. Ja tylko napisałem, że nie zagrała gorzej.

 

Chciałbym zobaczyć na żywo Twoją minę w ślepym teście/ślepym odsłuchu mojej Yamahy i jakiegoś wzmacniacza pokroju tego Densena, albo właśnie tego Densena BEAT 100, którego miałem. 10 prób. Jestes wypoczętny, wyspany. Zaczynamy. Puszczamy Twoją ulubioną muzykę z kompaktu. Te same kable, ten sam odtwarzacz CD. Jeśli trafisz 8 na 10 prób to sprawy nie ma i jesteś dla mnie GOŚĆ!!! Tyle, ze istnieje jeszcze coś takiego jak teoria prawdopodobieństwa i bardzo możliwe, że akurat trafisz chybył trafił. Absulutnie niczego Ci nie zarzucam. Być może masz słuch absolutny. Ale po takiej próbie mina testera bezcenna. Moja żonka twierdzi, że minę miałem nietęgą. Widać było u mnie ten niepokój. Bo tak naprawdę nie byłem w stanie niczego wskazać. Wskazanie palcem na konkretny wzmacniacz byłoby loterią.

 

Teraz już rozumiem dlaczego audiofile nie idą na takie próby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Taaa bo muzyk z kilkunastoletnim starzem to nie miał okazji słuchać :D Głupi, zamiast grać, mógł przewalać katalogi sprzetu HiFi, to by dopiero mu się słuch rozwinął :]

 

Wiesz, niedawno pewien znajomy fizyk z doktoratem przekonał się że jednak nie wszystko to co w teorii jest zgodne z praktyką. Sam usłyszał że niemal identyczne w pomiarach wzmacniacze grają inaczej a kable mogą mieć wpływ na brzmienie. Nie mieszaj do tego muzyków. Oni skupiają się na istocie samego zapisu. Na harmonii na bogactwie kompozycji na sposobie wyrazu. To usłyszysz nawet na jamniku stąd wielu muzyków nie ma wypasionych konfiguracji. Odbierają świat muzyki nieco inaczej od ludzi zajmujących się audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś niedawno stwierdził, że wzmacniacze z wyższego poziomu ciężko jest od siebie odróżnić.

Oczywiście został wyśmiany przez rzeszę złotouchych.

Ale są też tacy co się z tym w zupełności zgadzają.

 

Żaden złotouchy nigdy się nie zgodzi na testy.

Oczywiście będą krzyczeć jeden przez drugiego, że nie ma problemu. Ale później to za daleko, to pracuję, to dziecko....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Odbierają świat muzyki nieco inaczej od ludzi zajmujących się audio.

I to byłaby prawda. Nie jestem dyplomowanym muzykiem, ale Czesław Niemen też nie był dyplomowany jak i wiele innych barwnych postaci w świecie prawdziwej muzyki.

 

Oczywiście nie zamykam się na audio. Może za kilka lat powiem, że słyszę te niuanse i napiszę o sobie "audiofil" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Chciałbym zobaczyć na żywo Twoją minę w ślepym teście/ślepym odsłuchu mojej Yamahy i jakiegoś wzmacniacza pokroju tego Densena, albo właśnie tego Densena BEAT 100, którego miałem. 10 prób. Jestes wypoczętny, wyspany. Zaczynamy. Puszczamy Twoją ulubioną muzykę z kompaktu. Te same kable, ten sam odtwarzacz CD. Jeśli trafisz 8 na 10 prób to sprawy nie ma i jesteś dla mnie GOŚĆ!!! Tyle, ze istnieje jeszcze coś takiego jak teoria prawdopodobieństwa i bardzo możliwe, że akurat trafisz chybył trafił. Absulutnie niczego Ci nie zarzucam. Być może masz słuch absolutny. Ale po takiej próbie mina testera bezcenna. Moja żonka twierdzi, że minę miałem nietęgą. Widać było u mnie ten niepokój. Bo tak naprawdę nie byłem w stanie niczego wskazać. Wskazanie palcem na konkretny wzmacniacz byłoby loterią.

 

Teraz już rozumiem dlaczego audiofile nie idą na takie próby.

 

Tu nie chodzi o słuch absolutny. Różnice w dźwięku są dość spore i nie pomogą tutaj naciągane dywagacje o ślepych testach.

 

W takim razie napisze Ci to co chcesz przeczytać: Twoja Yamaha jest wystarczająco dobra i nie potrzebujesz niczego lepszego.

 

Nie znaczy to jednak że takie samo zdanie będzie miał każdy na Twoim miejscu. Są ludzie którzy potrzebują mieć zdecydowanie większy wgląd w to co zostało nagrane i tani amplituner Yamahy im tego nie zapewni.

 

Żaden złotouchy nigdy się nie zgodzi na testy.

Oczywiście będą krzyczeć jeden przez drugiego, że nie ma problemu. Ale później to za daleko, to pracuję, to dziecko....

 

Nie należę do grona złotouchych. Jeden z moich pierwszych wzmacniaczy tani Denon PMA 560 był co najmniej tak dobry jak amplituner Yamahy który posiada kolega. O ile nie lepszy. Niestety dla mnie to zdecydowanie za mało. I jak mi przykro że nie zagrał na poziomie Krella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

 

 

Tu nie chodzi o słuch absolutny. Różnice w dźwięku są dość spore i nie pomogą tutaj naciągane dywagacje o ślepych testach.

 

Dlaczego nie? Skoro są spore, to wskazuję: to Krell, a to MacIntosh. To Yamaha, a to Densen.

 

 

 

 

W takim razie napisze Ci to co chcesz przeczytać: Twoja Yamaha jest wystarczająco dobra i nie potrzebujesz niczego lepszego.

 

Nie znaczy to jednak że takie samo zdanie będzie miał każdy na Twoim miejscu. Są ludzie którzy potrzebują mieć zdecydowanie większy wgląd w to co zostało nagrane i tani amplituner Yamahy im tego nie zapewni.

 

I z tym stwierdzeniem całkowicie się zgadzam. Jest dokładnie tak jak napisałeś. Dlatego szklaneczka ode mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Skoro poszukujesz tego idealnego i perfekcyjnego brzmienia zestawu, cenisz firmy z pólki HiEND, masz dużą wiedzę na temat sprzętu, to czemu nie miałbyś być audiofilem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nigdy nie napiszę o sobie audiofil. Nie byłem nie jestem i nie będę.

 

Disco=>>>

Masz u mnie DUŻY + (albo i 2!) za wpis w innym klubie dot. porównania Krella z Sansui:) Oraz szacunek za prawdę i szczerość, której coraz mniej na forum...

Fakt, w audio często tak bywa i tak jest - jak piszesz.

 

Od siebie dodam, że userzy prowadzą tu zażarte dysputy, co lepsze Densen czy Yamaha?

A pod nosem poszedł Nakamichi TA 4E za 219 eur(!). Wzmacniacz-tuner, który wg mnie (i nie tylko) nie znajdzie konkurencji, nawet za kilka razy razy tyle...

Ale psssssssssttttt....

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie okazało, że szczęśliwemu nabywcy ten biały audiofilski kruk zesra się przy budrzetowej yamaszce :) Różnie bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

 

A pod nosem poszedł Nakamichi TA 4E za 219 eur(!). Wzmacniacz-tuner, który wg mnie (i nie tylko) nie znajdzie konkurencji, nawet za kilka razy razy tyle...

Ale psssssssssttttt....

 

Rozumiem, że powinienem pluć sobie teraz w brodę, że go nie kupiłem... Pierniczę, po pracy biorę gitarę w łapki i będę grał... swojej 2-letniej córeczce. Dzisiaj ma wyyebane na wszystko co związane z HiFi :D I motto firmowe Densena - w mojej stopce, hehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie okazało, że szczęśliwemu nabywcy ten biały audiofilski kruk zesra się przy budrzetowej yamaszce :) Różnie bywa.

 

To nie "kruk audiofilski", to gra MUZYKĘ:)

Nie ma problemu - można sprawdzić... Zorganizuj Yamahę, ja poszukam wśród znajomych TA. Mecz i rewanż?

Najpierw wizyta na wyjeździe czy u siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Disco=>>>

Masz u mnie DUŻY + (albo i 2!) za wpis w innym klubie dot. porównania Krella z Sansui:) Oraz szacunek za prawdę i szczerość, której coraz mniej na forum...

Fakt, w audio często tak bywa i tak jest - jak piszesz.

 

Od siebie dodam, że userzy prowadzą tu zażarte dysputy, co lepsze Densen czy Yamaha?

A pod nosem poszedł Nakamichi TA 4E za 219 eur(!). Wzmacniacz-tuner, który wg mnie (i nie tylko) nie znajdzie konkurencji, nawet za kilka razy razy tyle...

Ale psssssssssttttt....

 

Pozdrawiam!

 

Ja tylko napisałem prawdę. Bardzo lubię czubsiego, sporo gadamy prywatnie. Cenię jego ogromną wiedzę na temat Sansui ale to co napisał było lekką manipulacją choć zapewne nawet nieświadomą. Krell miał i ma klasę. Z VA i Dynaudio to bardzo dobre połączenie. Nie jest ani zbyt jasno ani ostro. Ba, Krell potrafi w tym połączeniu grać bardzo przyjemnie dla ucha.

Co do Nakamichi... Słuchałem kilka odtwarzaczy płyt CD w tym OM-S 7 E. Znam końcówkę mocy PA-7. To są znakomite urządzenia i klasa sama dla siebie. Zresztą sam wiesz że jest kilka takich rodzynków które z drugiej ręki można kupić za niewielkie pieniądze a po podłączeniu do zestawu po prostu grają muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o tym modelu,jest świetny ampli Nakamichi ale nie o takim symbolu :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bo som na Amerykę, Japan i inne (A) oraz Europę (E) - inny woltaż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu - można sprawdzić... Zorganizuj Yamahę, ja poszukam wśród znajomych TA. Mecz i rewanż?

 

Nie mam opcji zorganizowania yamahy, a do samego testu nie będe kupował :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 20 lat jestem gitarzystą. Przerzuciłem tony sprzętu gitarowego. W domu mam mały piec gitarowy lampowy.

To juz wiemy z czego wynika brak roznic.

Skad jestes? Moze mieszkasz niedaleko mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gra wzmacniacz. Gra cały system. Jeżeli ludzie mielą wzmacniaczami i nie ma żadnej różnicy ... tzn. że mielą nie tam gdzie trzeba. I wnioski są jakie są.

 

Mogą być słabe kolumny, może być słaba akustyka, może być słabe źródło, może być gdzieś podpięty słaby kabelek który wszystko zniszczy. Może też nie być synergii pomiędzy dowolnym z w/w urządzeń.

Jeszcze raz napiszę - gra cały system, nie jedno urządzenie.

Wepnij pomiędzy CD Diory i Altusy wzmacniacz Krella zamiast taniego Luxmana. Dźwięk znacząco się pogorszy. Ale nie wynika z tego że wzmacniacze Krella są znacząco gorsze od starych Luxmanów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.