Skocz do zawartości
IGNORED

Polski gramofon Daniel G-1100 fs Fonica


4321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odświeżony, nasmarowany, hula.Do następnej awarii( toż to UNITRA ) :)

 

I tak tez sie stało.

Tym razem walka z brumem .Mimo obszernej lektury tu i ówdzie. nie mogę sobie poradzić aby dojść do ciszy.

Nie pomaga rozseparowanie mas sygnałowych od chassis i ramienia. Masa ogolna idzie do wzmaka osobną 1m2Cu

Przydżwęk jest prawie niesłyszalny ,ale to co zostaje ma charakter oscylacyjny z powtórką co ok 2 sek.Jest to dosłownie w tle. Dzieje się tak nawet gdy zasilanie jest wyłączone. Czy elektrolity na płytce korekcji obrotów mogły by wpływać na "krążenie" śmieci.Jaka ich wartość?

Nie bardzo rozumiem skąd nawet przy wyłączonym zasilaniu jakieś s.em się indukują .Wyłączałem z obwodu sieci zasilania przetwornicę laptopa, zamieniałem fazowość kabla gramniaka, ekranowałem odcinek wychodzacy z kolumny ramienia - bezskutecznie.

Czy masy są prowadzone tylko pomiędzy płytami nośnymi , czy i okablowaniem elektroniki. Podglądam schemat ale mam mało czytelny w powiększeniu. Moze jakaś ideaa.

Jutro wynoszę sprzęt w inną przestrzeń , może czyściejszą od śmieci el-magnetycznych.

Ostatnia uwaga .Sam kabel z pre do gramofonu nie podpięty do niczego daję 100% ciszę .Jedynie dryft pre słyszalny na max'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ricon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy rozdzielone P kanał, L kanał, masa ramienia+ masa obudowy + masa mechaniki i do kabla masy >>> wzmaka. Ale sygnał użyteczny pewnie pozostał w układzie tłumienia podłączony przez kondensator dolutowany do słupka elektroniki ? Można dolutować do transformatora kondensator 0,047/450V od strony sieci.

Ważne pod talerzem na szpindlu powinna być miedziowana sprężynka która masuje talerz.

Przeczyść styk od strony talerza papierem ściernym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5705-0-97257800-1374127777_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 350g ważone na wadze kuchennej:)

Nareszcie doszedłem do oczekiwanej jakosći dżwieku.

Wkładka Goldring 850( epokowa) i headshell z równoległością do płyty. Żadne stantony, technicsopodobne, nawet fonice nie wszystkie pasują..Selekcja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz brum oscylacyjny.... Pod koniec podstawówki jak bawiłem się wzmacniaczami na UL1401 to ściągały na siebie... linię telefoniczną. Wybierając numer na tarczy było słychać w głośnikach pykania od wybierania tonowego, mimo że linia telefoniczna oddalona była o jakieś 7 metrów. W Twoim przypadku jakby coś się cyklicznie załączało. Przekaźnik, triak, coś co może siać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micro Seiki - też gramofony.

 

Może coś już się zmieniło.

 

Wszystkich zapraszam tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chętnie "pogadam"

 

 

 

Ale

 

Polski gramofon Daniel G-1100fs Fonika śledzę dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam,

postanowiłem i ja poeksperymentować z Danielem. Postanowiłem wykonać gniazdo masy na obudowie, myśląc, że wyeliminuję (cichutkie co prawda) buczenie, podłączając do gniazda GND w moim wzmacniaczu. Przy okazji postanowiłem zamontować gniazda RCA - tak żeby było nowocześniej i wygodniej. Niestety modyfikacja jest raczej nieodwracalna, więc można rzec - sprofanowałem.... Ale co tam...

Jakby ktoś chciał podobnej modyfikacji to poniżej "krok-po-kroku" opiszę w skrócie:

1. kupić "pozłacane" gniazda:

- 1x banan (8 zł) oraz 2x RCA (7 zł/szt.), a także kawałek przewodu

2. zdjąć pokrywę, talerz, plastikowy talerzyk, pasek napędu talerza, odkręcić 3 wkręty mocujące, odlutować kabelek masy od dolnej części obudowy, zdjąć gramofon z obudowy i zabezpieczyć, np tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3. wykonać otwory wiertłem 10mm (ja przy gniazdach RCA od strony wnętrza obudowy dodatkowo pogłębiłem 16-stką, z uwagi na grubość ramki drewnianej Daniela i krótkie trzpienie zakupionych gniazd)

4. przykręcić gniazda

5. przylutować przewody

6. podkleić przewody do dolnej części obudowy, żeby nie "plątały się" podczas pracy ruchomych elementów gramofonu

 

Efekt wygląda następująco:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zamierzony cel osiągnąłem połowicznie, bo po spięciu masy z gramniaka do masy wzmaka buczenie jest bardzo głośne... pewnie coś muszę jeszcze poprawić z masami... Może ktoś doradzi?

 

Gniazda RCA dają wygodę i elastyczność w wyborze kabli sygnałowych. I efekt wizualny ;)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ciekawy opis rafao, ja chcę zrobić to odwrotnie może mniej inwazyjnie bo zamontować kabelek RCA (pomijam samą inwazję oraz jedno łączenie) czyli będę miał takie wyjście jak na kablu DIN tylko z wtyczkami RCA. Myślałeś o takiej wersji czy coś cię od tego odwiodło? Ciekaw jestem właśnie jak będzie lepiej. Może się dowiem jakie są za i przeciw.

 

 

A teraz trochę z innej "beczki".

 

Przeglądając różne instrukcje w wersji papierowej jak i elektronicznej, które posiadam o gramofonie Daniel zauważyłem kilka rozbieżności w ich opisanych. W związku z powyższym chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda u innych.

 

 

Sprawa pierwsza (1) - podawana jest różna odległość igły od czoła headshella Foniki i tak:

 

- instrukcja obsługi (moja z 1977 r wydanie pierwsze koloru zielonego w układzie poziomym o rozmiarach 140 x 210

druk jeszcze taki jak maszyna do pisania - podaje odległość igły od czoła jako 8 mm),

- instrukcja obsługi (z 1978 r oraz z 1980 r wydanie pomarańczowe w układzie kwadratowym podaje tą odległość jako 12

mm),

- instrukcja serwisowa G 1100 fs (z 1977 r w ogóle tego nie podaje),

- instrukcja serwisowa WG 1100 fs (z 1979 r podaje odległość 12 mm).

 

To jaka w końcu ma być? Mówimy o oryginalnym headshellu Foniki? - 8 mm czy 12 mm ?

 

 

Sprawa druga (2)

 

Są rozbieżności w schematach ideowych gramofonu Daniel. Ja posiadam przynajmniej dwa różne - oba poprawne ale jednak pochodzące z dwóch różnych modeli. Z tego co zauważyłem różnią się na pewno układem wyłącznika szybkościowego oraz regulatora prędkości obrotowej silnika. Dokładny opis tego jest w instrukcji serwisowej gramofonu WG 1100 fs (co ciekawe opisywany jest tam gramofon G 1100 fs). Pisze m.in że od II półrocza 1978 r gramofony produkowane są ze zmodernizowanym układem elektronicznym.

 

Porównałem obie instrukcje serwisowe gramofonu Daniel WG 1100 fs oraz G 1100 fs (muszę powiedzieć że są kompletnie różne w budowie opisów). Obie razem stanowią ciekawy materiał do różnych eksperymentów.

 

Posiadam jeszcze wersję schematów w postaci kolorowej rozkładówki WG-1100 fs ale tam tylko są skrócone opisy oraz

rozrysowane w kolorze płytki i największy jaki widziałem schemat ideowy 590 x 860 (super sprawa).

 

Ponieważ miałem kłopoty ze sterowaniem wyłącznika ramienia (co opisywałem wcześniej - urwane kabelki) to przekopałem

cały internet. Stąd te wyniki.

 

 

Sprawa trzecia (3)

 

Gdyby ktoś szukał diody CQYP16 oraz fotorezystora BPYP24 (są to elementy układu wyłącznika szybkościowego czyli po

dojechaniu do końca płyty wyłączają cały układ (talerz się zatrzymuje i ramię wraca do układu spoczynku) to można je

dostać tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

CQYP16 - koszt 1,23 brutto

BPYP24 - koszt 12,30 brutto

 

koszt przesyłki (poczta polecony 9 zł)

 

i to tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Greg.

takie rozwiązanie jak chcesz zrobić miałem do tej pory właśnie ;) i chciałem to zmienić, bo kilkanaście lat temu wymieniłem DIN na RCA, ale szczerze mówiąc "byle jak" to zrobiłem. Mogłem to teraz poprawić, ale stwierdziłem, że gniazda stałe będą wygodniejsze, no i... ładniejsze, bo niestety jestem wzrokowcem, więc jak coś ładniej wygląda to z pewnością też lepiej gra ;) Różnicy w jakości dźwięku pewnie nie ma, a przynajmniej luty są w miejscach nie narażonych na uszkodzenia mechaniczne.

 

Reasumując:

 

moje "za":

- elastyczność w wyborze kabla sygnałowego

- wygoda, np. w transporcie, przesuwaniu, itp.

- pewniejsze połączenia w miejscu nie podatnym na uszkodzenia mechaniczne

- estetyka ;)

 

moje "przeciw":

- metoda inwazyjna i nieodwracalna

 

ehh... korci mnie żeby to samo zrobić z kablem zasilającym... :)

 

Pozdrawiam serdecznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w sobotę trafiła się okazja i oto w domu zawitał Daniel(kiedyś już miałem ładnego sprawnego Daniela to głupi sprzedałem). Jest nieco "inny". Mianowicie jest to okrojona wersja WG.Ktoś przerobił skrzynkę i wsadził do niej sam mechanizm gramofonu.Po wstępnym przeglądzie do wymiany jest połowa żarówek,sensory działają.Ale po dotknięciu 33 ramię wędruje do pozycji startowej i ...opada.A jak pamiętam,nie powinno.Co może być przyczyną?Czy wystarczy wyczyścić sensor(który w sytuacji podnieś ramię /opuść ramię działa)Czy wymiana żaróweczek będzie "bolała"?W sensie ilości straconych nerwów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po dotknięciu 33 ramię wędruje do pozycji startowej i ...opada

 

Zacznij od dokładnego przeczyszczenia sensorów a dalej to się dopiero okaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę,czyszczenie sensorów i wymiana żarówek pomogła!Dzięki za podpowiedz Greg.Teraz chciałbym dorobić hebelek na maxisingle(mam ich trochę ).W tamtym poprzednim Danielu nie było problemu,skorzystałem ze znanego już podłączenia.Tu troszkę jest inaczej.Nie mam blaszek tylko przełączniki.Myślę że powinienem odpiąć pojedyncze kabelki.Czy dobrze rozumuję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,to działa.Oczywiście pasek do wymiany i inne drobiazgi,ramię musiałby sprawdzić i skalibrować ktoś,kto ma więcej o tym pojęcia.Ja puki co wyznaję zasadę że lepsze jest wrogiem dobrego.Tylko brak pokrywy mnie boli...Czy podeszła by pokrywa od innej foniki?Jakie są wymiary tej orginalnej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wymiary oryginalnej pokrywy od Daniela:

- dół szer.427 x gł. 347

- góra szer. 423 x gł. 343

- środek otworu na zawias (pręt zawiasu) w odległości 73 mm od rogów pokrywy.

 

2. Co do kalibracji to mogę podesłać Ci parę instrukcji na maila oraz polecić coś na dobry początek za małą cenę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wczoraj Greg podesłał mi wskazówki do kalibracji,więc od rana zacząłem patrzeć co i jak.Okazuje się że coś jest nie tak z ramieniem,bo się obraca przy trochę mocniejszym ruchu.Muszę teraz wyczaić gdzie jest i jak mocowane....Ktoś miał taki przypadek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może samo gniazdo mocowania headshella.?

Rurka będzie się kręcić jak kiełki łożyska będą w rozsypce.- BRAK ZAWIESZENIA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dokładnie,obraca się rurka w gumie.Tuleja z kiełkami jest na miejscu.Z drugiej strony guma wystaje,czy to może być przyczyną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wkręta od uziemienia ramienia przechodzacego przez tuleję z kiełkami , lub za krótki. On unieruchamia rurkę w obsadzie i podaję masę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz,jutro to sprawdzę.Co ciekawe na starym pasku po jego wymyciu i wymyciu podtalerzyka obroty się trzymają,choć w górnej skali regulacji.Zauważyłem że słychać przydźwięk jakby szelest na końcówce płyt.Tylko lewy kanał.O co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rommel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho?Jestem na urlopiku,ale problem zdążyłem rozwiazać.Przestawiła się skala ciężarka.Ponowne wyważenie załatwiło problem.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie :)

 

Może nie jestem audiofilem, a właściwie takim majsterkowiczem audiofilem, ale muzykę lubiłem od zawsze i trochę jej posiadam w swoich zbiorach. Wczoraj uruchomiłem z różnych względów dawno nie używanego Daniela (bez wzmacniacza), bo jest jeszcze wersja ze wzmacniaczem, którą też posiadam. Mój gramofon jest z 1980 roku i cechuje się numerem 71560. Odpalił bez problemu, chociaż trochę skrzypi podnośnik ramienia. Przeglądając ogłoszenia z Danielami muszę stwierdzić nieskromnie, że moja sztuka jest w stanie prawie idealnym (drobne rysy na pokrywie). Posiadam również około 200 krążków LP głównie polskich, ale nie tylko :), bez singli.

Teraz do rzeczy.

Szukając informacji na temat tego gramofonu natrafiłem na to forum i przeczytałem je uważnie. Od razu mogę uzupełnić, lub wyjaśnić kilka pytań pojawiających się w temacie. Znalazłem taki opis usprawnienia Daniela, który dosyć fajnie pokazuje sposób bezinwazyjnego zainstalowania przełącznika obrotów i montażu ledów w sensorach.

bm7c.jpg

Jedna rzecz w tym opisie jest dla mnie niejasna opisująca miejsce montażu przełącznika. Jest napisane, że w lewym tylnym rogu górnej płyty gramofonu, nie mogę go odszukać. Może ktoś wie ?

Odnośnie headshella Foniki i miejsca mocowania wkładki, to odległość wynosi 12mm od początku głowicy do czubka igły. W głowicy jest zresztą taki schodek, który oznacza początek wkładki oddalony o 10mm i 2 mm od początku obudowy igły do czubka igły, co jest zresztą pokazane w instrukcji na stronie 2.

 

Troszkę nie wiem, o co chodzi z tymi luzami głowicy, bo u mnie wszystko jest ciasno pasowane, głowica wsuwa się sprężyście,do gniazda i po zakręceniu nakrętki nie ma mowy o jakichś luzach i krzywiznach.

 

Dużo piszecie o różnych czynnościach, które trzeba zrobić, żeby gramofon dawał ładny dźwięk, ale albo w niezrozumiałym języku, albo bardzo ogólnikowo. Proszę o przedstawienie w kilku punktach w prosty sposób, co można zrobić aby polepszyć jakość dźwięku podając konkretnie w jakim miejscu i jakich części i materiałów trzeba użyć do konserwacji i modernizacji.

Sprawę wkładki i igły uważam za indywidualny wybór,chociaż na początek po przeczytaniu kilku opinii postanowiłem wymienić wkładkę na AT-95E dostępną w bardzo dobrej cenie na stronce Wamatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sprawę wkładki i igły uważam za indywidualny wybór,chociaż na początek po przeczytaniu kilku opinii postanowiłem wymienić wkładkę na AT-95E dostępną w bardzo dobrej cenie na stronce Wamatu.

 

Dobry wybór na początek a z czasem słuch będzie się wyostrzał i będą może lepsze. Chociaż cena tej wkładki znowu podskoczyła.

Dużo piszecie o różnych czynnościach, które trzeba zrobić, żeby gramofon dawał ładny dźwięk, ale albo w niezrozumiałym języku, albo bardzo ogólnikowo. Proszę o przedstawienie w kilku punktach w prosty sposób, co można zrobić aby polepszyć jakość dźwięku podając konkretnie w jakim miejscu i jakich części i materiałów trzeba użyć do konserwacji i modernizacji.

 

Podeślij swojego maila a wyślę ci parę ciekawych rzeczy na długie jesienne wieczory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens założyć wkladke Goldringa 2100 do Daniela ? Do tej pory używałem AT95 . Czy usłyszę dużą różnicę w dzwięku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.