Skocz do zawartości
IGNORED

Polski gramofon Daniel G-1100 fs Fonica


4321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja - okazało się, że winny był najprawdopodobniej T103 (z rozpędu wymieniłem też te radzieckie pomarańczowe cuda).

 

Po wymianie tych trzech tranzystorów napięcia mierzone w punktach kontrolnych nadal nie mają nic wspólnego z serwisówką, ale stosunkowo szybko udało mi się ustabilizować obroty na właściwych (według stroboskopu) poziomach. Pozostaje wypoziomowanie i regulacja płyty.

 

Dzięki za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam !!! wszystkich właścicieli Daniela , właśnie wszedłem w posiadanie wersji ze wzmacniaczem rocznik 1978. Na początek oględziny, czyszczenie stwierdzenie usterek itd., po wymianie pasków i konserwacji serwisowej tak jak instrukcja mówi próba działania. I niestety jest usterka a mianowicie po załączeniu sensora np.33/300 ramie nie ustawia się w odpowiednim miejscu, tak jakby elektromagnes nie miał siły zatrzymać ramienia. Sprawdzałem wszystko od spodu, krańcówki działają , połączenia itd., oczywiście ramie się nie opuszcza - sensory opuszczania i podnoszenia reagują ale jeśli elektromagnes nie trzyma, ramie się nie opuści. Wszystkie ustawienia fabryczne zalane lakierem , mechanikę raczej wykluczam może ktoś miał podobny problem lub wskaże na co mógłbym zwrócić uwagę. Do wymiany zostało mi podświetlenie sensorów trzech ostatnich od podnoszenia ramienia. Pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jakoś zima co poniektórych lekko zmroziła, a tu za oknem wiosna i pora z piwnic powyciągać stare gramofony. Ale wracając do tematu ostro zabrałem się do pracy z WG-FONICA 1100FS i doszedłem co było przyczyną nie łapania ramienia przez magnes . A mianowicie zapiekło się w mechanice ramienia i nawet ręką nie chciało się ruszyć , ciekawe ile to sobie tak leżało w jakiejś piwnicy. W tej chwili klei się obudowa , ponieważ w jednym miejscu na łączeniu puścił klej , ale cała reszta obudowy jak z fabryki ile to lat no tak prawie 40- lecie zaraz będzie. Obejrzałem trochę elektronikę i tak nawet fajnie to rozwiązano, trafo odseparowane i zamontowane na spodzie oczywiście solidnie ekranowane, obok rozmieszczono elektronikę wzmacniacza po lewej stronie. Płytka z sensorami też fajnie zrobiona z pięcioma złączkami i mamy ją na wierzchu , żarówki do wymiany 3 szt. telefoniczne T 5.5 12V 50mA takie same przy ramieniu i silniku głównym. Płytka z przewodami od ramienia również ekranowana, każda śrubka zalana lakierem kiedyś komuś się chciało.... nie to co dzisiaj.

Ogólnie cały zestaw zrobił dobre wrażenie jak na Polską technologię z tamtych lat, czekam na żarówki zamówione i po złożeniu będę robił próby ramienia.

Pozostanie zamówienie wkładki Audio Technica AT95 i podłączenie głośników do wzmacniacza i niech gra aż po wieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

monia-leszek i jak prace?

Mam też WG i myślę o wywaleniu paru pierdół. Chcę wywalić wzmacniacz + całą tą część sterującą wzmacniaczem i dać coś w zamian. :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia-leszek i jak prace?

Mam też WG i myślę o wywaleniu paru pierdół. Chcę wywalić wzmacniacz + całą tą część sterującą wzmacniaczem i dać coś w zamian. :]

Ja to przechodziłem już sporo lat temu. Wyrzuciłem wzmacniacz bo już w latach 80-tych nie zadowalał mnie swym brzmieniem. Mojej konstrukcji wzmacniacze grały dużo lepiej. Ale jeśli nie wywalisz z gramofonu także transformatora, który zasilał i wzmacniacz i sterowanie wraz z silnikami (bodajże TS120) to próżne inne wysiłki. Pomimo dość solidnego ekranu stare trafo "sieje" w kierunku wkładki, słychać to było wyraźnie jak wkładka wraz z ramieniem przesuwała się od początkowego położenia do środka płyty. Do zasilania elektroniki sterującej wystarczy mały toroid o mocy 20W. Włóż go do ekranu po TS120 i usłyszysz różnicę. Drugi ważny punkt w kierunku poprawy jakości odtwarzania to wymiana okablowania od ramienia do przedwzmacniacza gramofonowego. Ja potraktowałem WG jako poligon doświadczalny ponieważ zawsze miałem jeszcze jakiś inny gramofon. Ale gdybym miał tylko WG to dzisiaj w miejscu po sekcji sterowania wzmacniaczem (po prawej stronie) umieściłbym właśnie porządny przedwzmacniacz gramofonowy bo miejsca jest sporo. Odpada w takim przypadku dużo problemów, które stwarza klasyczne okablowanie ponieważ odległość od wkładki do wejścia pre jest w takim przypadku mała a poza tym dookoła ekran metalowy. Minimalizacja zakłóceń wszelkiej maści pól elektromagnetycznych. Reasumując pomimo wielu głosów sceptycznych nt. tego gramofonu u mnie się opłaciło. Brzmienie teraz a kiedyś to przepaść. Używam go do rippowania winyli ze względu na wygodę obsługi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wiosna zajrzała na forum , ja w moim WG nic nie zmienię , poza wkładką oczywiście sprzęt pozostanie w takiej formie jak go Fonica stworzyła i zaprojektowała. Mam do zestawu głośniki Tonsila pasujące odcieniem obudowy, razem będą tworzyć fajny zestaw przenośny do demonstracji na specjalne okazje. Całość uwieńczy jakaś klasyka Polskiego rocka np, Budka Suflera czy Perfect i niech zobaczą ci co nie widzieli jaki dobry sprzęt produkowaliśmy w PRL-u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ja to przechodziłem już sporo lat temu........................

............................................

Witam,

sorrki że dopiero teraz odpisuje ale zapomniałem że napisałem w ogóle tego posta i że jestem userem tego forum :]. I druga sprawa że nie miałem czasu zabrać się za Daniela.

Dopiero teraz temat powraca i zacząłem studiować na nowo internety. :]

Tak prawdę powiedziawszy sam nie wiem co z tym biednym Danielem zrobić. Jak na chwilę obecną najbliżej mi do tego co pisałem wcześniej i co potwierdziłeś w Twoim poście a mianowicie o wpakowaniu jakiegoś przedwzmacniacza. Z tego co mi się wydaje rozwiązanie takie pozwoli to na ulokowanie takiego klocka w dalszej odległości od wzmacniacza.

Jest tylko jeden problem. Nie jestem elektronikiem, ogólnie temat "czytania schematów" i wiedza elektroniczna jest moją słabą stroną. :]

Ale lubię głęboką wodę. Już raz rozebrałem na części pierwsze i wymieniłem sporo gratów w 5102 i po złożeniu wszystkiego z powrotem działało. :]

Pozdrawiam.

Mam nadzieję że będę jeszcze coś pisał. ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Panów (chyba głównie). Otóż i ja dostałem w spadku Daniela - niestety w opłakanym stanie. Udało mi się go uruchomić ale mam z nim masę problemów. Sam nie wiem jeszcze jak je rozwiązać ale myślę że wspólnymi siłami nam się uda.

 

Moje problemy:

1. Daniel nie trzyma obrotów + nie działają potencjometry regulacji.

 

Po włączeniu - rozkręca dość długo jakby nie było sygnału o obrotach. Na tą chwilę ciężko mi stwierdzić co jest tego powodem, bo mam go rozebranego, ale niestety coś jest nie tak dlatego dopytam:

 

- ile powinna trwać ustabilizowanie obrotów talerza po uruchomieniu?

- od czego zacząć poszukiwania problemu

 

2. Wkładka razem ze złamaną igłą - nadawała się do kosza. Makabra - ktoś ją przylutował do główki głowicy więc parę godzin z pilnikiem i piłowałem styki tak by by weszły nowo zamówione kabelki. Jeszcze ich nie mam ale będą na dniach.

 

- powiedzcie mi jak mam podłączyć kabelki z wkładki do główki? Szukałem w tym wątku ale nie mogę znaleźć opisu - co ma być gdzie podłączone we wkładce Audio Technica AT95E jak mam ułożyć prawidłowo przewody. Znalazłem 1 zdjęcie gdzie 2 przewody widać zostają ostatnie 2.

 

3. Od czego zacząć regulację gdy już go złoże do kupy? :))

 

3. Wymieniam profilaktycznie elektrolity - żarówki udało mi się znaleźć za bezcen więc diod nie będę stosować. Elektronikę mam sprawną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witaj

na pytanie 2 i 3 mogę postarać Ci pomóc i coś Ci podpowiedzieć. Nie będzie to może porada profesjonalna ale zawsze coś, szczególnie że ten temat chyba "umarł"

Co do obrotów to coś było pisane w tym temacie. Wiem że pod spodem są 2 potencjometry montażowe "podkówki" obok siebie odpowiedzialne za ustawienie dobrych obrotów 33/45 w pozycji "0" suwaków. Ale nie jestem elektronikiem i jaki jest powód braku działania owych suwaków to nie wiem. Rozumiem że patrząc się na światło i "plamy" na rancie talerza nic się nie zmienia w ich poruszaniu podczas przesuwania suwaków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Witam,

 

Panów (chyba głównie). Otóż i ja dostałem w spadku Daniela - niestety w opłakanym stanie. Udało mi się go uruchomić ale mam z nim masę problemów. Sam nie wiem jeszcze jak je rozwiązać ale myślę że wspólnymi siłami nam się uda.

 

Moje problemy:

1. Daniel nie trzyma obrotów + nie działają potencjometry regulacji.

 

Po włączeniu - rozkręca dość długo jakby nie było sygnału o obrotach. Na tą chwilę ciężko mi stwierdzić co jest tego powodem, bo mam go rozebranego, ale niestety coś jest nie tak dlatego dopytam:

 

- ile powinna trwać ustabilizowanie obrotów talerza po uruchomieniu?

- od czego zacząć poszukiwania problemu

 

 

Witaj,

 

Kilka tygodni temu rozwiazalem problem obrotow w Danielu. W moim przypadku obroty po prostu w trakcie odtwarzania ply ty bardzo wyraznie wzrosly. Zamiast od razu wziac sobie do serca podpowiedzi znalezione w sieci zaczalem kombinowac.

Niemniej, wg mojej obserwacji jesli obroty sa bardzo duze i silnik bardzo szybko je osiaga to uszkodzeniu ulegl jeden z elementow nadawczo-odbiorczych zlokalizowanych nad silnikiem napedowym. W roznych wersjach sa to dioda emitujaca podczerwien (na dole) i fototranzystor u gory lub zarowka i chyba tez fototranzystor (tego nie jestem pewien).

Jesli zas masz obroty zbyt male to zaczalbym od sprawdzenia i ewentualngo wyregulowania potencjometrow zlokalizowanych na glownej plytce elektroniki. One odpowiadaja w glownej mierze za obroty silnika. Pot.przesuwne juz tylko za regulacje precyzyjna. Mozesz miec takze "zmeczony" silnik. Kolejna sprawa to uzyskanie wlasciwych napiec w sekcji zasilania. Jesli beda nieprawidlowe to obroty takze moga byc nieprawidlowe. W dastepnym w sieci schemacie podane sa prawidlowe wartosci i punkyu ich pomiaru. Za sam uklad stabilizacji obrotow odpowiada kilka tranzystorow. Moze stan plytki drukowanej jest kiepski (zimne luty, odchodzace sciezki)?

W moim Danielu wymienilem kondensatory sekcji zasilajacej (chociaz Elwy nie wykazywaly objawow zuzycia) i wiekszosc tranzystorow typu BD13x na wspolczesna produkcje, przelutowalem kilka podejrzanych elementow i wyczyscilem wszystkie zlacza kolkowe (nie wiem czy fachowo tak sie je zwie).

Pomoglo. Obroty bardzo stabilne, daja sie idealnie regulowac, minimalnie takze zmniejszyl sie brum sieciowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obroty już naprawiłem .... nadal mam problem z podłączeniem wkładki ....

Wystarczyy by 2 zdjęcia by wiedzieć jak mam podłączyć przeowdy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obroty już naprawiłem .... nadal mam problem z podłączeniem wkładki ....

Wystarczyy by 2 zdjęcia by wiedzieć jak mam podłączyć przeowdy ...

Witam,

Jutro zrobię zdjęcia headshela przy świetle dziennym bo przy sztucznym nie bardzo wychodzi. Wprawdzie inna wkładka bo AT120 ale to raczej bez różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jutro zrobię zdjęcia headshela przy świetle dziennym bo przy sztucznym nie bardzo wychodzi. Wprawdzie inna wkładka bo AT120 ale to raczej bez różnicy.

Zdjęcia zrobione. Oczywiście nie ma się co sugerować kolorami przewodów bo ważne co z czym się łączy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31341-0-11493000-1515228458_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obroty już naprawiłem .... nadal mam problem z podłączeniem wkładki ....

Wystarczyy by 2 zdjęcia by wiedzieć jak mam podłączyć przeowdy ...

Witam,

Miałem też kiedyś ten problem. Przypadkowo znalazłem fotkę

491c505795d0a564fc9ae150951d907c_orig.jpg

 

Nie chcę się upierać, ale na zdjęciach moltosa kabelki są połączone na wprost. Ja mam dwa Daniele zwykły i ze wzmakiem i w obu były oryginalne wkładki od zakupu. Jestem pierwszym właścicielem. Po kupnie wkładki Audio Technica AT95, też nie wiedziałem jak połączyć. Kabelki są połączone na skos dolny z górnym i górny z dolnym, lewa, prawa normalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez leszek2307
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś z Was przyda się informacja odnośnie pływających obrotów. W moim Danielu problem występował na 33 i 45 obr. Gramofon czasami trzymał obroty, a czasami nie i nie reagował na nastawy suwaków. Niekiedy delikatne puknięcie w obudowę powodowało, że stabilizacja obrotów ponownie zaskakiwała. Winna okazała się żaróweczka w układzie czujnika obrotów - świeciła, ale była uszkodzona i dawała drżące, niestabilne światło. Na oko nie było tego widać, ale fototranzystor to wykrywał i układ stabilizacji głupiał. Po wymianie żaróweczki za 1,50 zł Daniel hula jak nowy, a obroty nawet nie drgną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez guru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry wszystkim, po latach :-) Mała przerwa w życiorysie ale wracam powolutku i spełniam marzenia.

Miałem w latach 80 Daniela i tak mi się zamarzyło kupić znowu, już poległem na zachodnich śmieciach i jakoś

nie chcę się zniechęcić, poradźcie, może ktoś z Was ma wiedzę o tych osobach zajmujących się tematem:

 

Faworyt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Alternatywny drugi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Daleko mam, nie dam rady osobiście, do tego nie da się za pobraniem, z opisu i rozmowy z ludźmi wynika,

że to wyspecjalizowani spece tego sprzętu i może warto zaufać? Myślę ew nad Adamem ale jakoś kiepsko

wspominam je, w porównaniu z mim, wówczas kilku kolegów zachłysnęło się nowością i narzekali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z nich,a już za te pieniażki..to chore ceny chyba że nostalgia Tobą kieruje.Miałem wszystkie Polskie gramofony i..podstawowy problem..to nie grzeszą one precyzja wykonania.Jeśli koniecznie to G-601 pod warunkiem rozłożenia całości(włacznie z ramieniem) na czynniki pierwsze i powtórnego złożenia tudzież wyregulowania/wymiany łożysk itp.Jakość wykonania np.osi głównej Daniela a np.Telefunkena S-600 to dwa przeciwstawne bieguny.A ADAM to dopiero dziadostwo.

Nie twierdzę że te gramofony są złe bo polskie po prostu dobry gramofon to precyzyjne urządzeni mechaniczne..a tego tutaj czyli precyzji zabrakło...

 

..Sam parę lat temu pofatygowałem się w celu zakupu "nostalgicznego" żeby obejrzeć/zakupić DANIEL-a..pierwszy właściciel,od nowości w jednych rękach..jak zobaczyłem z bliska jak to "precyzyjnie" się kręci to dałem sobie spokój...( a tak fajnie go wspominałem..hehe..pamięć zbytnio idealizuje przeszłość gdy się było dużo młodszym)absolutnie nie wart tych cen..chyba dla kolekcjonerów sprzętu spod znaku zjednoczenia UNITRA..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie dużo racji, idę we wspomnienie, jak czekałem aż ojciec uzbiera na książeczce "G", z której można było kupić tylko w sklepie dla górników i potem musiałem swoje odstać, bo dostawy były raz w tygodniu i nie ciężarówką, a w szt. 2-3. Miałem i radość byłą długo, ale wówczas to było jedyne, w pamięci zostało najlepsze, bo nie umieliśmy narzekać jak dzisiaj, cieszyły nawet dwie! pomarańcze kupione przed wigilią i do dzisiaj pamiętam tą torebkę papierową, w której je przyniosłem do domu i jadłem przez całe święta z rodzeństwem na plasterki :-)

 

Może racja, trochę tez boję się tego zachodniego vintage, majstrowanego w większości żeby upiększyć i sprzedać za majątek, bo nazwa szumna. Miałem CECa dotąd, świetnie się spisywał ale silnik padł, ośka tak już wyrobiona, sprężynki ponaciągane, nie dało się tego reanimować i sprzedałem z rok temu, tak się zbieram do dzisiaj i zebrać nie mogę. Kupiłem pod wpływem jakiejś emocji na chwilę Teac TN300, sprzedałem szybciej jak przywiozłem do domu i dalej nie mam pomysłu. Czytam znowu tutaj pewne wnioski tych, co też poszukują, poszukiwali, może coś mnie natchnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie dużo racji, idę we wspomnienie, jak czekałem aż ojciec uzbiera na książeczce "G", z której można było kupić tylko w sklepie dla górników i potem musiałem swoje odstać, bo dostawy były raz w tygodniu i nie ciężarówką, a w szt. 2-3. Miałem i radość byłą długo, ale wówczas to było jedyne, w pamięci zostało najlepsze, bo nie umieliśmy narzekać jak dzisiaj, cieszyły nawet dwie! pomarańcze kupione przed wigilią i do dzisiaj pamiętam tą torebkę papierową, w której je przyniosłem do domu i jadłem przez całe święta z rodzeństwem na plasterki :-)

 

Może racja, trochę tez boję się tego zachodniego vintage, majstrowanego w większości żeby upiększyć i sprzedać za majątek, bo nazwa szumna. Miałem CECa dotąd, świetnie się spisywał ale silnik padł, ośka tak już wyrobiona, sprężynki ponaciągane, nie dało się tego reanimować i sprzedałem z rok temu, tak się zbieram do dzisiaj i zebrać nie mogę. Kupiłem pod wpływem jakiejś emocji na chwilę Teac TN300, sprzedałem szybciej jak przywiozłem do domu i dalej nie mam pomysłu. Czytam znowu tutaj pewne wnioski tych, co też poszukują, poszukiwali, może coś mnie natchnie.

ISOPHON dobrze radzi , rodzime gramofony jako meble są świetne ale do grania to odwrotnie .

 

Poszukaj jakiego Thorensa w ładnym stanie i po kłopocie :)

 

A jak zdolny jesteś to Lenco plus dobrę ramie i będzie super granie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartek Bartoszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nam się lekko zeszło z głównego wątku tego tematu, więc dobrze będzie na tym zakończyć odpowiedzi dla mnie, a moda poproszę o przeniesienie może do tematu pomocy w zakupie? Albo skasowanie, żeby wyczyścić.

 

Dzięki, że otworzyliscie mi oczy, bo gotów byłem przelew robić, tak to cudnie opisane i obfotografowane, że tylko brać, a kupione byłoby głównie z emocji i szukania wspomnień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie!

Właśnie stałem się posiadaczem Daniela. Jeżeli moglibyście przesłać mi na priv wszelkie schematy/instrukcje byłbym bardzo wdzięczny. Co prawda zanim do niego zajrzę trochę czasu minie, ale najpierw lepiej trochę postudiować literaturę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Witajcie!

Właśnie stałem się posiadaczem Daniela. Jeżeli moglibyście przesłać mi na priv wszelkie schematy/instrukcje byłbym bardzo wdzięczny. Co prawda zanim do niego zajrzę trochę czasu minie, ale najpierw lepiej trochę postudiować literaturę.

 

A co od siebie w ramach pracy własnej?

Na guglach można znaleźć sporo informacji. Próbowałeś szukać samodzielnie czy od razu wyciągasz rękę po "darmochę"?

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google właśnie doprowadziły mnie na to forum. Oczywiście, że można znaleźć w sieci potrzebne informacje, lecz wyszedłem z założenia, że lepiej poprosić miłośników, których o ew. różnice np. w schematach można później zapytać.

 

Właśnie, "poprosić"...

Jak widać wyżej, nie WYCIĄGNĄŁEM ŁAPY, lecz bardzo kulturalnie poprosiłem: "Jeżeli moglibyście.. ..byłbym bardzo wdzięczny." Rozumiem, że problem istnieje w dzieleniu się czymś, co i tak "na guglach można znaleźć". Uznaj więc moją prośbę za niebyłą, a ja skorzystam z tego co już znalazłem.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Znajdź różnice:

Próbowałeś szukać samodzielnie czy od razu wyciągasz rękę po "darmochę"?
...Jak widać wyżej, nie WYCIĄGNĄŁEM ŁAPY,

Mała rzecz, a cieszy.

 

P.S. Nie krzycz kiedy pozdrawiasz.

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu85 zawsze się znajdzie taki, co mu coś nie pasuje. Nie pomoże, ale da Ci milion niepotrzebnych rad. A jak już ma przynajmniej tysiąc wpisów, to z kijem nie podchodź. Napisz do mnie na maila, prześlę co chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Zbyniu85 zawsze się znajdzie taki, co mu coś nie pasuje. Nie pomoże, ale da Ci milion niepotrzebnych rad. A jak już ma przynajmniej tysiąc wpisów, to z kijem nie podchodź. Napisz do mnie na maila, prześlę co chcesz.

 

Dokładnie i właśnie tak. Zawsze!!!

Cieszę się, że mogłem Ci pomóc, dając okazję do wykazania się pomocą.

 

Ściskam gorąco.

 

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i właśnie tak. Zawsze!!!

Cieszę się, że mogłem Ci pomóc, dając okazję do wykazania się pomocą.

 

Ściskam gorąco.

Dziękuję za uściski i tak znamienitą pomoc. Również mogę się odwzajemnić i pomóc dając dobrą radę.

Odpocznij od internetu, a wszystkim to wyjdzie na zdrowie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Adama, miałem Daniela .... Niestety, polscy inżynierowie zamiast dopracować napęd i ramię bawili się w zbędną automatykę - Daniel, albo silnik liniowy - Adam. A nie prościej by było jak w Thorensie: dobry silnik, dobre łożysko, niezłe ramię, mało elektroniki i gra, i to jak gra.

Albo Telefunken S500/600 "podobny" do Daniela. Ale jakie ramię, jakie łożysko, super w zestawieniu z badziewiem w polskich gramofonach, to przepaść. A te ceny Daniela i Adama .... to chore, dać ponad tysiąc, za co ? Tam wszystko trzeba przerabiać, wszystko, żeby jako tako zagrało, najlepiej omijać szerokim łukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.