Jump to content
4321

Polski gramofon Daniel G-1100 fs Fonica

Recommended Posts

No to czapka. 😞

Kiedyś ominąłem ten problem, przenosząc kołek blokujący znajdujący się na trzpieniu koszyka "Technicsa", z góry na dół.

Przechwytywanie.thumb.JPG.0bcb3976d3bf43fababaa0a2d86191e6.JPG

Czy styki z headshella pokrywają się z gniazdem w ramieniu.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)

Tak. Różnica polega jedynie na innym położeniu tego kołka blokującego.

Edited by Kapstan_Biasu
  • Like 1

Czołem,

Cóż, kupiłem headshell Reloop i na razie zostaję przy Goldringu E1. Niestety był dostępny tylko srebrny, czarny wygląda lepiej ale trudno. Mechanicznie pasuje ale strasznie trudno jest ustawić wkładkę, w sumie nie wiem dlaczego. Używam oryginalnego szablonu Ortofona. Przesuwałem Goldringa od najbliższej do najbardziej wysuniętej pozycji i ostatecznie wróciłem do dość bliskiej - nadal nie jest idealnie ale to chyba najbardziej optymalna pozycja. Słucham sobie właśnie Clannad. Na pewno brzmienie jest inne niż przy MF100, Mam teraz możliwość szybkiej zmiany wkładki więc sobie porównałem obie. Dźwięk E1 jest bardziej czysty, precyzyjniejszy, pełniejszy do tego na MF100 słychać było jakby wibrację dźwięku, przy E1 nie ma tego efektu. Na razie nie mam warunków by nieco bardziej podkręcić Volume są to więc wrażenia z cichego odsłuchu. Ponadto mam wrażenie że zdecydowanie ciszej  i inaczej słychać powrót ramienia - chodzi o ten charakterystyczny dla Daniela dźwięk gdy ramię unosi się na końcu płyty. Na razie tak zostaje. Jutro po pracy posłucham sobie Czajkowskiego dla odmiany. 

Piotr

Hej czy możesz podesłać zdjęcie nowej wkładki zamontowanej na ramieniu, najlepiej na wysokości ramienia z boku i z przodu. Jedną rzecz chciałbym sprawdzić.

9 godzin temu, p123 napisał:

Czołem,

Cóż, kupiłem headshell Reloop i na razie zostaję przy Goldringu E1. Niestety był dostępny tylko srebrny, czarny wygląda lepiej ale trudno. Mechanicznie pasuje ale strasznie trudno jest ustawić wkładkę, w sumie nie wiem dlaczego. Używam oryginalnego szablonu Ortofona. ...

Spróbuj użyć tego programu http://www.conradhoffman.com/TemplateGen.zip

A co to za program ?

Pobrałem , wypakowałem ale się nie uruchamia ( na Fedorze )

Fotki zrobię wieczorem

Piotr

Posted (edited)

To jest program do wyrysowania szablonu do ustawienia wkładki dla konkretnego gramofonu.

Program jest na PC.

Edited by Kapstan_Biasu

Super. Zdaje się że wygląda dobrze. Czy kabelki były w komplecie z headshellem? Czy dokonywałeś jakiś przeróbek mocowania oryginalnego w ramieniu Daniela lub headshella?

Kabelki były w zestawie , już zainstalowane, żadnych przeróbek w mocowaniu nie musiałem robić - Plug and Play 🙂  Jedyny problem to regulacja azymutu niestety jest na granicy poprawności a szczerze mówiąc nie przyglądałem się czy można to skorygować.

Piotr

• Like 1

To jeszcze napisz gdzie uzyskałeś dobrą cenę na headshella i wkładkę. Może sobie kupię na wymianę :)

dlatego zastanawiałem się nad zmianą wkładki na taką która pasuje do oryginalnego koszyka

Piotr 

Ja bym zostawił ten nowy jak działa i brzmi dobrze. Kalibracja na szablon i może płytę testowa. Do oryginalnego jedynie mf i at. Innych nie testowałem

Czołęm,

Muszę się przyznać do drobnej pomyłki. Coś mi się ubzdurało, że pod śrubki mocujące wkładkę należy podłożyć podkładki , tymczasem jest to niepotrzebne bo łebki idealnie mieszczą się w "fasolkach" i po przykręceniu wkładki nic nie wystaje ponad powierzchnię headschell'a. Taki drobiazg a cieszy :). Przy okazji ponownie podregulowałem położenie wkładki bo mam wrażenie że jeden kanał gra bardziej matowo. Popracowałem też nad anty-skatingiem. I tu mam pytanie, otóż mam w swojej kolekcji symfonię Mahlera w wydaniu dwupłytowym, ciekawe jest to, że materiału muzycznego jest tylko 3/4 czyli druga strona drugiej płyty jest idealnie gładka, bez rowków. Uznałem że to znakomite marzędzie do regulacji antyskatingu. A teraz pytanie - w którym położeniu ramię powinno stać bez uciekania, U mnie efekt jest taki, że zależnie od położenia ciężarka antyskatingu ramię opuszczone na początek tej "testowej" płyty zaczyna przesuwać się do środka ale w pewnym momencie zatrzymuje się. Zastanawiam się jak to regulować - czy ma się ustabilizować tuż pod pod koniec , czy bardziej w środku czy wogóle nie powinno uciekać już od samego początku płyty. Ta ostatnia opcja wymaga "dociążenia" regulatora. Przeczuwam, że ramię powinno stanąć na środku - co o tym myślicie ?

Piotr

15 godzin temu, p123 napisał:

Czołęm,

Muszę się przyznać do drobnej pomyłki. Coś mi się ubzdurało, że pod śrubki mocujące wkładkę należy podłożyć podkładki , tymczasem jest to niepotrzebne bo łebki idealnie mieszczą się w "fasolkach" i po przykręceniu wkładki nic nie wystaje ponad powierzchnię headschell'a. Taki drobiazg a cieszy :). Przy okazji ponownie podregulowałem położenie wkładki bo mam wrażenie że jeden kanał gra bardziej matowo. Popracowałem też nad anty-skatingiem. I tu mam pytanie, otóż mam w swojej kolekcji symfonię Mahlera w wydaniu dwupłytowym, ciekawe jest to, że materiału muzycznego jest tylko 3/4 czyli druga strona drugiej płyty jest idealnie gładka, bez rowków. Uznałem że to znakomite marzędzie do regulacji antyskatingu. A teraz pytanie - w którym położeniu ramię powinno stać bez uciekania, U mnie efekt jest taki, że zależnie od położenia ciężarka antyskatingu ramię opuszczone na początek tej "testowej" płyty zaczyna przesuwać się do środka ale w pewnym momencie zatrzymuje się. Zastanawiam się jak to regulować - czy ma się ustabilizować tuż pod pod koniec , czy bardziej w środku czy wogóle nie powinno uciekać już od samego początku płyty. Ta ostatnia opcja wymaga "dociążenia" regulatora. Przeczuwam, że ramię powinno stanąć na środku - co o tym myślicie ?

Piotr

Czy wypoziomowany masz gramofon? Ustaw właściwą szczelinę pomiędzy plintą i talerzem gramofonu zgodnie z manualem serwisowym.

Edited by Bruno

Szanowni koledzy,

Mam problem ze swoim Danielem, a mianowicie:
1. Ramie nie wykonuje funkcji autostop. Obojętne czy to 33RPM czy 45RPM, nawet jak popcham palcem w stronę środka płyty.

2. Po załączeniu świeci się tylko stop i na nic nie reaguje. Zauważyłem, że jeśli uniosę talerz(wraz z całym zawieszeniem) lekko do góry to wszystko wraca do normy, ale jeśli puszcze to znów nic nie działa. Tymczasowo wkręciłem wkręta w dziurkę transport co powoduje, że zawieszenie jest troszkę wyżej i działa, ale tak nie powinno być.

Wszystkie rady będą bardzo cenne.

Witam, mam taki problem z Danielem, którego posiadam jakieś 30 lat .Może ktoś pomoże....Otóż każda płyta przed końcem grania się zacina. ma do końca jakieś 2 cm. Pójdzie dalej , ale pod chamskim obciążeniem. Tyle żyję z tym  gramofonem, ale z tym sobie nie mogę poradzić. Help !