Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zachęcam do wpisów na temat MARANTZA tego vintage jak i nowszych sprzętów.Można by powymieniać się serwisówkami,podyskutować o upgrade,oraz o ogólnym zadowoleniu lub nie z posiadanego sprzętu MARANTZA.

Ja swój sprzęt posiadam od 2000 roku i do teraz mi nic się nie popsuło.Wcześniej miałem PM-53,CD-53,SD-53,ST-55,potem przeszedłem na wyższe modele z serii RANGE.Do dziś mam te wyżej wymienione jako zapas w szafie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników starych i nowych urządzeń grających firmy Marantz.Obecnie posiadam następujące modele ampli 1515,wzmacniacz1090,deck 1820MkII.Wszystko na pełnych obrotach,gram sobie póżnym wieczorem w sypialni.Ciągle szukam dobrego gramofonu...oczywiście Marantz.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszcie mnie prosze do klubu :)

 

Moj sprzet to Marantz Pm 7001 jako wzmacniacz i Sa cd 7001 jako odtwarzacz .Zakupione zostaly w sierpniu 2008 graja z laczowka Real Cable caocc 90 i glosnikowymi Audioqest rocket 33 a wszystko gra z kolumnami Dali 5005.

 

Napiszcie z jakim sprzetem towarzyszacym graja Wasze Marantze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszych klubowiczów,zachęcam do zamieszczania zdjęć swojego sprzętu oczywiście tylko marantza,starych ciekawych ampli,bądź tunerów itd.

Teraz trochę techniki:Obecnie tj.od 2000 roku posiadam PM-66SE KI ,CD-67OSE , ST-59 ,Mission 703 oraz Kimber Cable 4PR-w bi-wirningu,kable zasilające to kontrowersyjne LAPP KABEL ale działają ;-),interkonekty to Belkin.

Nie wiemczy zdajecie sobie sprawe ,że co seria to gorsze elementy zastosowane wewnątrz urządzeń:np posiadam również tuner ST-55 i po rozkręceniu widać Nichicony,Rubicony oraz Elny a w obecnym ST-59 to tylko china... w drodze śledztwa wyszło że ST-59 -a to najwyższy model serii ma wspólną płytkę, obudowę i wyświetlacz wspólny z Kenwoodem,TEACem.Cięcie kosztów-to słychać.Wszystko wrzucono do wspólnego worka.Trzeba będzie zakupic dobre kondziory i to powymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię drogi McGywer,czytałem wiele twoich wpisów,jesteś jednym z nielicznych co wiedzą o czym piszą i masz sentyment do tej marki.Twoje rady są bezcenne i na pewno się nam tutaj w tym klubie przydają.Za niedługo poproszę Cię abyś coś skreślił ciekawego.Wtedy weźnie się lutownice w dłoń i jazda.PS.Mieszkam niedaleko Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz TT 1000 Esotec model ze stycznia 1980 roku !

 

... na pewno nie najlepszy w klasie HIEND, ale jeden z najpiękniejszych. Niestety dzisiaj konstruktorzy nie przykładają tyle uwagi do estetyki. Sensorowe przyciski, złocone tafle szkła i starannie dobrany każdy element. Z wielkim sentymentem wspominam swój pierwszy gramofon.

post-22995-100007093 1240129281_thumb.jpg

post-22995-100007094 1240129281_thumb.jpg

post-22995-100007095 1240129280_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj McGyver.Szafkę kupiłem w domu meblowym AGATA.Są dwie wersje:jedna z szufladami na dole,druga bez.Cena to 350zł

Wymiary:

dł:151cm

wys:47

gł:43

Ja dołożyłem do tego 6 nóżek aby móc ją wypoziomować (nóżki oczywiście regulowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony wypuściła na rynek bardzo dobre szafki.Symbole to RHT-G1500 waga to 57kg

RHT-G900 waga 53kg ,maja złacza USB.Wbudowany wzm 470W i subwofer.Dla miłośników kina oraz dla sprzetu audio.Wszystko sie pomieści...cen nie znam .Trzeba by pogrzebać na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kombajn mnie nie interesuje. Suba nie używam, wręcz kolidowałby z gramofonem, a za wzmocnienie odpowiadają u mnie lampowe monobloki na bezpośrednio żarzonych triodach o porażającej wręcz mocy sześć watów na kanał ;-)))

I więcej mocy ani nie potrzebuję ani nie chcę ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,wiem.to info także dla tych co szukają czegoś ciekawego,coś co fajnie się prezentuje itd.Ale wiem tez że niełatwo jest dostać szafkę na taką długość.Ja trafiłem na nią przez przypadek.Można tez zrobić na zamówienie taką jak ja mam.Kupujesz płyty na wymiar i trochę osprzętu i nie kosztuje Cię to drogo.Jeśli chcesz coś podobnego DiY to napisz mi na PW i myślę ,że mógłbym taka wykonać w dowolnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moje Marantze grały wcześniej z różnymi cd/poszukuję dobrego vintage w srebrze/na kolumnach mission 737 reference,kable całkiem niezłe,obecnie zestaw jest w sypialni i gra III pr.PR.i kasety na głośnikach tannoy mII shedow.pozdr.bardzo mi się podoba ten stolik!!!!!!!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do klubu jeśli można.

Cd- marantz 67 mk2. Odziedziczyłem takie cacko i się spisuje po ok 12 latach znakomicie. Zaniosłem go co prawda kiedyś do serwisu,zaraz po odziedziczynach z powodu niedziałającego pilota. Po południu zadzwonił serwisant że gotowe. Jak przyszedłem do pkt. to zapytał czy jestem z programu USTERKA. Zaniepokojony odpowiedziałem że nie. Oddał mi sprzęt, był mocno poddenerwowany a jego kolega stojąc z boku dziwnie się uśmiechał.....Okazało się że poprzedni właściciel przy odwiecznym ceremoniale, czyszcząc szmatką przestawił przełącznik w tylnym panelu do sterowania. Zostawiłem 20 pln. Teraz można się śmiać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.