Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

>elektrospiro

 

masz bogaty wybór sprzętu,napisz coś od siebie na ten temat.Jakieś ciekawe historie itd.Tak żeby oprócz oglądania fajnych fotek zainteresowani mogli coś poczytać ciekawego.Np kiedy zachorowałeś na ten sprzęt,itd.

Swoją drogą zachęcam do wpisów wszystkich zainteresowanych aby móc podyskutować na dany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlasnie mija dva lata jak zapadlem na ta dzume. poczatkovo zbieralem vszystko co bylo z pzed 1980 roku. ale po zasypaniu halupy po sufit doszedlem do vniosku ze nie da sie zgromadzic vszystkiego. z najbardziej znanayh marek lat 70-tyh jak sansui, pioneer i marantz vybralem ta ostatnia. nie jest to estetyczny majstersztyk ale ma dusze (a to na inny temat) i jest najbardziej poukladany vevnatz, najsensovniej skonstruovany nie liczac solidnosci. pzy najblizszej okazji pokaze jak budzetovo vygladaja marantze vevnatz z lat 80-tyh i jakie piekno tkvi v konstrukcji z lat 70-tyh. mam v svyh zbiorah ku pzestrodze marantza RS-2000 z 8O-tyh , groza. teraz pracuje nad 6300, to juz muj tzeci. ale jeden njest zdekompletovany hoc v 100% spravny. mam tez juz i do niego brakujace czesci i uzdrovie go jak pzyjdzie czas a tymczasem ten novy (hoc stary) go zastapi. po mojej orgi vyglada jak novy v 95%. ciezki, solidny i piekny bo prosty i ma b. dobre parametry co moge zasviadczyc bo gra on z bardzo dobrymi svoimi bracmi 300DC+3250+kolumny "forest" z totem acoustic (+ inne klocki marantza v tym zestavie ktury na tyh forah zamieszczalem). to na razie tyle marantzobiografi.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam audiofili :).

 

Zapraszam do oglądania mojej kolekcji na

...

http://www.audiofilek.pl

......

 

licze na obiektywne komentowanie

chyba trzeba sie zarejestrowac najpierw aby komentowac.

 

sami równiez mozecie sie tam pochwalić swoimi sprzęcikami audio ;),

 

pozdrawiam

piootr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla miłosników stylu vintage : do modeli z serii x003 pojawiły sie do dokupienia drewniane polerowane boczki .

post-8854-100006424 1240979236_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszy jak najbardziej. ja juz mam zdzivienie za soba, teraz tylko vypas. mam kolumny kture sa vymagajace navet dla lampovcuy a moje stare marantzovskie vzmaki radza sobie z nimi bez problemu. zhodza nisko do 5hz pzy b.malyh znieksztalceniah, dynamika siega 110db, cieply, niski i czysty bas pelen pradu. kto nie slyszal nie uviezy. muj 300DC navet sie nie rozgzeva napedzajac te kolumny, vyja gdy vzkazuveczka dohodzi do 20 v skali 150! v tym tygodniu vydam na sviat dva nove modele 1122DC i 1180DC. 1152DC pzybyl vczesniej. mazy mi sie 1260DC I 1300DC. pozdro dla svietyh ludzi zbierajacyh maratze

 

ponizej jak rodzil sie 1122

post-21456-100005716 1241741118_thumb.jpg

post-21456-100005717 1241741118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich fanów marantza. Mam nadzieje że nikt się nie obrazi jeśli poproszę o radę. Jeszcze w tym tygodniu do mojej kolekcji trafi Marantz 170DC. Chciałbym wiedzieć jakie kolumny do tego dobrać. Pomieszczenie o wymiarach 6mx5m, lubię dźwięk muzykalny z dobrze rozbudowaną sceną. Słucham w większości utworów z lat '80 i '90 pop, rock, czasem jazz, folk. Co polecacie? Obija mi się gdzieś w głowie B&W603 ale nie mam pojęcia jak to zagra z tym wzmacniaczem. Każda rada będzie dla mnie bardzo cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamillo6000, 28 Maj 2009, 14:53

 

>Chętnie posłucham taż waszych spostrzeżeń co do samego 170DC.

 

 

Generalnie do marantza polecane są KEF-y ,Missiony ,B&W mogą w tej konfiguracji zabrzmieć dość sucho.

Nie siedze w Vintage więc mało pomogę,może Elektrospiro pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.