Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę na was. Puki co przedstawiam mój nabytek. Jest w naprawdę świetnym stanie, niemalże jak ze sklepu. Poprzedni właściciel zajmuje się przeróbkami sprzętu, toteż wymienił większość elementów które z racji wieku nie spełniały już dobrze swojej funkcji. Jest to element wyjściowy mojego zestawu. Z czym to będzie grało, jeszcze nie wiem. Jakiś czas temu miałem PM30 i CD62. CD62 bardzo mi się podobał więc może coś z tej serii ale wyższego np CD80.

 

 

 

Gdyby był problem z fotkami to zamieszczam link http://img209.imageshack.us/gal.php?g=audiosereo1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrospiro podziwiam w dalszym ciągu twoją ;Kużnię: i twoje zaparcie do Roboty przy Marantzach...ostatnio nabyłem gramofonik Turnteble TT 251 , bardzo zacnie gra z moim lampowcem ,szukam teraz dobrego CD z tamtych lat o ile to możliwe?Pozdr.M.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

vracam do śviata żyvyh - vakacje są ołver. tylko jeszcze jedna gonitva na koniec wżeśnia. avansovałem z pozycji 65-tej (jer tamu egoł nazad) na 40-tą v tym roku v klasyfikacji pięć najlepszyh gonitv z ośmiu. były też inne niezależne gonitvy aż mało nie zdehłem bo mam pravie puł vieku.

a oto muj novy kohanek - "16" (pżybył z "33" a oba były obleczone v boazerię)

 

POZDRO

post-21456-100006494 1252384921_thumb.jpg

post-21456-100006495 1252384921_thumb.jpg

post-21456-100006496 1252384921_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kiesdys przweinelo mi sie przez rece combo Maranza (gramofon,deck,iwzmacniacz) w jednej obudowie z gory aluminium z bokow drewno nie mam pojecia jaki byl tego symbol i tu prosba do was formulowiczow . wie ktos moze co to bylo ? jestem teraz ciekaw, a nie moge nigdzie nic na ten temat znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vłaśnie kupiłem oryginalną servisuvkę do 2500 na jebaju bo była na "kup teraz" za śmieszne $25. nie muszę valczyć o nią na licytacji, podejżevam że pżekroczy $25. do 4400 musiałem vyżygać, aż żułć poszła, ponad stuvę. vłaśnie dzisiaj uruhomiłem scope v 4400 a tuż pżed v sposub czarovny vymieniłem v nim ułamany potencjometr od balansu co zajęło mi pięć minut - to jest muj patent bo jest to najbardziej skomlikovany fizycznie receiver jaki miałem okazję rozbebeszyc. potencjometruv navet nie vidać za gąszczem dziesiątek kabli i murem plytek elektronicznyh. to olśnienie pżyszło dzięki silnemu tryknięciu głovą o mur, to taki ludovy sposub. 4400 v bardzo dobrym stanie kupiłem ponad 1.5 roku temu, spravny akustycznie do bulu ale z ułamanym suvakiem i scope vysiadł po paru dniah. może już jutro ustavię go na "drim rak of marantz" i pżeślę zdjęcia. puki co jest na varsztacie.

 

POZDRO

post-21456-100005111 1253682707_thumb.jpg

post-21456-100005112 1253682707_thumb.jpg

post-21456-100005113 1253682707_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich marantzo maniakow

Wlasnie calkiem niedawno stalem sie przypadkowo posiadaczem amplitunerka 2226b w bardzo przystepnej cenie. Nigdy wczesniej nie mialem do czynienia z ta marka, wyglada to i gra calkiem przyzwoicie jak na swoje lata ;)

Niestety jest jedno ale, w moim sprzeciku zauwazylem dziwne zachowanie... po kilkunastu minutach gry zacyna milknac jeden kanal, czasem po dluuzszym dzialaniu takze drugi, ruszenie galka tunera radiowego przywraca pelny odbior na obu kanalach. Manipulacje innymi galkami nic nie zniemiaja. Nie probowalem podpinac do niego innych zrodel wiec nei wiem czy bedzie tak samo.

Macie moze pomysl co to za licho?

Przegladam poczynania elektrospiro i przyznam ze jestem pod wrazeniem poswiecenia i pasji do marki ;) Moze podzielisz sie podstawowymi wskazowkami co do wskrzeszania swoich "potworow"? Jakie podstawowe elementy nalezy skontrolowac/przejrzec/wymienic w tych 30 paro letnich dziadkach?

No i oczywiscie pochwal sie w konu na jakich kolumienkach testujesz swoje przywrocone do zycia cacka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czervony

pży zaniku kanału sprubuj po kolei vszystkie pżyciski (vciśnij i vyciśnij kilka razy każdy z nih), daj znać.

użyvam kolumny, stare: advent(70), b&w(80), marantz

średniostare: mission(90), wharfedale(90), mirage (90)

nove: totem acoustic-forest(2009)

szukam czegoś co pociągnie z detalem 2x300W RMS, mogą być vintage.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak na zlosc dziad jeden teraz dziala poprawnie.... A model to 2238b, pisalem z pamieci, potem sprawdzilem. Nigdzie nie moge dorwac manuala od tegoradyjka. Czy ktos z was zna jakies dobre zrodlo manuali do starych marantzow?

 

Jeszcze jedno, moze glupie pytanie. Na tylnej sciance mojego radyjka jest cos w rodzaju..anteny?? Czarny "patyk" na przegubie z kablem w srodku i gwintem wewnetrznym na koncu. Wiecie co to za element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czervony

ten "patyk" to klasyczne homonto do odbioru fal krutkih, każdy receiver i tuner marantza to ma, można to odkręcić i żucać psu, nieh sobie pokica.

na "hi fi engine" na razie jest tylko manuals do 2238b ale za to za friko tżeba sie tylko zalogovać.

http://www.hifiengine.com/manuals/marantz.shtml

http://www.hifiengine.com/manuals/marantz/2238b.shtml

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrospiro,

Witam, od poczatku sledze to co piszesz i wklejasz, OGROMNY SZACUNEK DLA CIEBIE I TWOICH POCZYNAN, jestem pod ogromnym wrazeniem, tym bardziej, ze kiedys przewalilem troche ulubionych przeze mnie Marantzow, ale nie to sie liczy, liczy sie charyzma oraz wielkie poswiecenie i pieczolowitosc dla tego co robisz, WIELKI SZACUN!!!. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mariuszdab, to vszystko tylko tak dla zabicia czasu no i z zamiłovania do spżętu i muzyki.

od paru dobryh tygodni horovał muj 2130 na scope, pojavił się dodatkovy esflores na ekranie czyli znany mi już syndrom kondensatora, vyshło się biedaczkovi. już biegłem do vodopoju ale instynkt młodego elektronika z samopovołania kżyknął "stuj alboś głupi hu..." zrezygnovałem vięc z pojenia i kupiłem osiemnaście kondkuv-elektrolitkuv jakie są na płtce zasilającej p800. vymieniłem je i stał się cud - zielone oczko znuv vesoło mruga do nas jak iskierka z popielnika na jasia. a oto i ove uzdrovione oczko v 2130 i v jak rużne sposoby może ono łypać. POZDRO

post-21456-100004211 1254626059_thumb.jpg

post-21456-100004212 1254626059_thumb.jpg

post-21456-100004213 1254626059_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, posiadam Marantza CD46, mimo , że budżetowy to gra całkiem przyjemnie, ale mam do Was pytanko: jaki model Marantza może zagrać od niego zdecydowanie lepiej? oczywiście mówimy o podobnej półce cenowej.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem go "tymczasowo" ( zakup dla znajomych ) - jakie masz pytania ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówie o cd7300

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.