Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Info dla potomnych:

1122DC zjada na śniadanie pm7000 i przegryza 1090 sprawdzone długo miesięcznymi testami.

MARANTZ FTW!

 

btw jak ktoś chce zobaczyć jak prezentuje się "Money" Floydów na oscyloskopie od 2110 to śmiało pisać to dam na Youtuba

Obiecywałem i teraz jest ostatnia szansa - tunerek ojca sprzedany jedzie do nowego właściciela niech służy godnie!

Co leci nie musze chyba mówić ;)

Enjoy:

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zerogain.com/forum/showthread.php?t=8061

wywalamy zaślepki i wio

coś mi świtało że w pm7000 używałem bananów ale nie byłem pewien

 

Co ma piernik do wiatraka?

 

W 7000 7200 78 są inne banany niż w 75 i 80. Nie ma tam żadnych zaślepek, są tylko małe otwory w które banan nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam odtwarzacz sacd15s1 i zgłaszam swój akces do klubu.

Mam pytanie czy istnieje możliwość zakupienia napędu poza drogą wymiany w serwisie? Mam złe doświadczenia dotyczące szybkości działania serwisu ponieważ czekam już miesiąc i ciągle jeszcze nie dokonano naprawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Marantz'ów.

Przedstawiam moje budżetowe ale piękne modele z duszą które niestety są już u innych...ja posiadam teraz 1550L zdecydowanie naj z tej serii jednak fotki nie zrobię teraz bo aparat się sypnął. Pozdrawiam.

post-27757-085187100 1291369829_thumb.jpg

post-27757-051807400 1291369859_thumb.jpg

post-27757-094769600 1291369876_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniacz PM-66SE dobrze spisze się w muzyce rockowej?

 

Ciekawi mnie w jakim celu w tym modelu jest przycisk source direct skoro tam nie ma regulacji barwy?

 

Pozdrawiam.

 

odcina balans ( miałem jego młodszego brata 6010 OSE )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniacz PM-66SE dobrze spisze się w muzyce rockowej?

 

Ciekawi mnie w jakim celu w tym modelu jest przycisk source direct skoro tam nie ma regulacji barwy?

 

Pozdrawiam.

Lepszy chyba by byl PM68 lub 7000. Szybki i precyzyjny dobrym kopnieciem.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Nie wiem, zniknęła opcja edycji czy coś mi weszło na oczy?

Zastanawia mnie czemu Marantz wstawił do 52 dwa kondensatory o poj. 8200uF a do 50 15000uF !!

Mam właśnie serwisówke od obu modeli. Mam i marantza pm-52 jak dla mnie gra wystarczająco, w życiu do połowy skali nie dojechałem.

Czyżby oszczędności zaczęły się już od jakiegoś 1993r. i od serii pm-X2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zna koncowke i przedwzmacniacz SC-80 i SM-80?

 

http://allegro.pl/marantz-sc-80-sm-80-jak-nowy-topowy-zestaw-i1345845336.html

 

Pre jest gówniany połowa wyprodukowanych się już rozpadła, końcówka bez rewelacji, raczej szkoda czasu na to o pieniądzach nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie też jestem w klubie Marantza : miałem PM6010OSE , PM7200 , DVD3002 , DVD4003 , CD5400OSE , CD6002 oraz mam SA 7003

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra to tak samo jak PM-50/PM-52, więc po co przepłacać?

Jak chcesz krok wyżej, to już PM80 brać albo inny co może grać w klasie A

 

No ok. Ale jest jakiś niedrogi ponoć zadbany właśnie pm-72. Nie mam żadnych danych oprócz mocy która ktoś wpisał sobie w aukcje. Pobór mocy itp to by się przydało. Same waty nic mi nie mówią.

Edytowane przez pool80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie same waty "nie grają"

Wszystkie wzmacniacze marantza pobierają mało prądu. Spójrz:

PM-50 - 180W pm-52 to samo

PM-57 - 80W

PM-62 - 180W

PM-75 - 200W

PM-78 - 160W

PM-80 - 220W tylko!

PM-84 - 290W (83r.)

PM-90 - 290W dual mono 27kg!!

dane z database.

Ja bym się pchał w serie PM-50, przynajmniej tam są bycze kondziołki, bo jak widze swoje w pm-52, to śmiech na sali, dwa razy mniejsze dali.

 

pool80, chcesz przejść z rotela na marantza ? Słuchając rocka i metalu?

Nie wiem ile chcesz wydać, ale tu są dwa kozaczki:

http://allegro.pl/marantz-pm8200-pm-8200-czarny-mazowieckie-i1349617730.html

http://allegro.pl/marantz-pm-16-pm16-i1368944945.html

btw. ciekawe co to?: http://allegro.pl/zestaw-hybrydowy-gra-swietnie-i1368942485.html

tego bym sprawdził z ciekawości: http://allegro.pl/swietny-wzmacniacz-dual-cv-1260-class-a-i1369083064.html parę dni temu był 1460 za 320zł i poszedł momentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś porównywał na "żywo " PM 5003/5004 z modelem PM 6003 . zastanawiam sie czy warto doplacic do toroidu i lepszych gniazd głosnikowych ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, w nowych marantzach skok jakosciowy serii 7xxx i 8xxx w porownaniu do 6xxx i 5xxx jest spory, widać to po cenach i popycie. Nie to co w starych.

Chyba jednak ludzie czytają ten temat... Wczoraj ktoś zakupił PM50 w luksus stanie, dzisiaj pojawiły się dwa też warte uwagi :) licytacja jednego u kolegi z forum podskoczyła..

Miał ktoś porównanie serii 50 do np 54/64 ? Podobno lepsze barwowo, wiem, kto je miał, ale dawno nie widziałem wspisów kolegi denon.dcd.2560.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych cenach tzn 1400-1500 zl na niemieckim ebayu dostaniecie PM 17,PM 17 mk 2, a i PM 17 KI mozna upolowac.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.