Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Myślę, że tutaj może być najwięcej zainteresowanych. Na sprzedaż Marantz SA-17S1.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3582039880

 

Pozdr.

faktycznie wielokanałowy czysty SACD/CD to wymarty gatunek

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rafale, zapewne jesteś "wybitnym" znawcą cen używanych marantzów ale zwróć uwagę, że cena za pm17 nie była istotą mojego nieco rozbudowanego pytania. Zatem najpierw prosiłbym o Twoje uwagi co do celowości sprowadzenia sprzętu z USA (kwestia Nr 1). Na marginesie, ceny na giełdzie audio, nie są znów tak jasno specyzowane skoro oferty są w przedziałach cenowych np. między 3 a 5 tyś, często z uwielbianym znowu przeze mnie określeniem "d.u."

Pozdrawiam

Edytowane przez marcel76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Marantza. Posiadam SR7007 i BD7003 mam okazję dokupić do tego zastawu PM8003, czy w znaczącym stapniu poprawi się jakość dźwięku w stereo jeśli wykorzystam PM8003 jako końcówkę mocy?

Proszę o możliwie szybką odp. bo muszę się szybko zdecydować.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest super wzmaczek do kupienia - PM-90SE. Polecam, bo mam taki sam. Cena w sam raz jak na coś takiego w super stanie.. Fajnie by było, żeby był w Polsce drugi..

 

http://www.ebay.nl/itm/Marantz-PM-90SE-PM-99SE-High-End-Verstarker-/251350586516?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verstärker&hash=item3a85a99494&_uhb=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam fanów Marantz'a. Chciałbym dołączyć do szacownego klubu jako użytkownik budżetowego PM 7001 + CD 6002, spięte Audioquestem Coperhead. Atlas Hyper 2 zasila na razie Magnat'y Quantum 505 + niewielka adaptacja pokoju 18m2. Realizacje ECM małych składów jazzowych brzmią całkiem przyjemnie (EST, Jan Garbarek), relaksująco, podobnie jak i mniej rozbudowane aranżacje progresywnego rocka (Steven Wilson) ale już zmasowany rockowy atak szybko ujawnia ograniczenia systemu. Niemniej, odsłuchy ulubionego jazzu sprawiają mi, póki co, ogromną frajdę a o to w gruncie rzeczy chodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem PM8003 do mojego zastawu. Jako pierwsze wrażenia mogę napisać że poprawiła się dynamika, jest trochę więcej szczegółów. Jednak niskie tony zaczęły bardzo nisko schodzić i trochę przesterowywac na niektórych utworach. Pogranicze wysokich tonów i średnicy też zostało uwydatnione.

Moje pytanie jak to skorygować, czy jakikolwiek kablem pomiędzy przedwzmacniaczem a końcówką uwypukle średnicę a resztą pasma zajmie się PM8003. Czy lepiej zamienić mojego BD7003 (mam wrazenie że ma on dac identyczny z SR7007 bo przełączanie na PM8003 pomiędzy nimi nie wnosi jakiejś zmiany) na jakiś CD grający średnica. Jeśli to jaki kupić na początek dla spróbowania.

 

no i kupiłem PM8003 do mojego zastawu. Jako pierwsze wrażenia mogę napisać że poprawiła się dynamika, jest trochę więcej szczegółów. Jednak niskie tony zaczęły bardzo nisko schodzić i trochę przesterowywac na niektórych utworach. Pogranicze wysokich tonów i średnicy też zostało uwydatnione.

Moje pytanie jak to skorygować, czy jakikolwiek kablem pomiędzy przedwzmacniaczem a końcówką uwypukle średnicę a resztą pasma zajmie się PM8003. Czy lepiej zamienić mojego BD7003 (mam wrazenie że ma on dac identyczny z SR7007 bo przełączanie na PM8003 pomiędzy nimi nie wnosi jakiejś zmiany) na jakiś CD grający średnica. Jeśli to jaki kupić na początek dla spróbowania.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem PM8003 do mojego zastawu. Jako pierwsze wrażenia mogę napisać że poprawiła się dynamika, jest trochę więcej szczegółów. Jednak niskie tony zaczęły bardzo nisko schodzić i trochę przesterowywac na niektórych utworach. Pogranicze wysokich tonów i średnicy też zostało uwydatnione.

 

1. daj mu pograć, żeby ci się słuch przyzwyczaił.

2. jakie masz kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumnami jest trochę inna sprawa. Do połowy wrzesnia system grał na Monitor Audio BX5. A teraz na Kolumnach DIY które zrobiłem, BX5 poszły do sypialni. Do momentu kiedy grały z SR7007 wszystko było ok, to znaczy że grały lepiej od BX5, po dorzuceniu do systemu PM8003 na niektórych utworach pojawiło się silne brumienie w najniższym basie. Oczywiście BX5 też zagrały z PM8003 i efekt jest podobny lecz w DIY silniejszy bo schodzą do 29hz.

Na koniec jest jeszcze jedno wytłumaczenie, może ja jestem jeszcze faktycznie nie osłuchany ze sprzętem tej klasy a to ma tak grać. Jeśli tak to kotły Mike Oldfield-a jeszcze może zrozumie, ale perkusja i tym podobne w najnowszych nagraniach polskich wykonawców muzyki rozrywkowej jakoś ciężko.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumnami jest trochę inna sprawa. Do połowy wrzesnia system grał na Monitor Audio BX5. A teraz na Kolumnach DIY które zrobiłem, BX5 poszły do sypialni. Do momentu kiedy grały z SR7007 wszystko było ok, to znaczy że grały lepiej od BX5, po dorzuceniu do systemu PM8003 na niektórych utworach pojawiło się silne brumienie w najniższym basie. Oczywiście BX5 też zagrały z PM8003 i efekt jest podobny lecz w DIY silniejszy bo schodzą do 29hz.

Na koniec jest jeszcze jedno wytłumaczenie, może ja jestem jeszcze faktycznie nie osłuchany ze sprzętem tej klasy a to ma tak grać. Jeśli tak to kotły Mike Oldfield-a jeszcze może zrozumie, ale perkusja i tym podobne w najnowszych nagraniach polskich wykonawców muzyki rozrywkowej jakoś ciężko.

Jeśli masz możliwość pożyczenia daca zewnętrznego Cambridge Audio Dacmagic Plus pomiędzy BD 7003 a wzmaka to spróbuj, dac ma kilka ustawień i może Ci się któreś spodobać. Ja ną tą chwilę nie mam takiej możliwości pożyczenia daca , ale czuję w kościach , że byłby to niezła kombinacja. Link do opisu : http://www.hi-fi.com.pl/testy/przetworniki-c-a/277-cambridge-audio-dacmagic-plus.html

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

no i kupiłem PM8003 do mojego zastawu. Jako pierwsze wrażenia mogę napisać że poprawiła się dynamika, jest trochę więcej szczegółów. Jednak niskie tony zaczęły bardzo nisko schodzić i trochę przesterowywac na niektórych utworach. Pogranicze wysokich tonów i średnicy też zostało uwydatnione.

Moje pytanie jak to skorygować, czy jakikolwiek kablem pomiędzy przedwzmacniaczem a końcówką uwypukle średnicę a resztą pasma zajmie się PM8003. Czy lepiej zamienić mojego BD7003 (mam wrazenie że ma on dac identyczny z SR7007 bo przełączanie na PM8003 pomiędzy nimi nie wnosi jakiejś zmiany) na jakiś CD grający średnica. Jeśli to jaki kupić na początek dla spróbowania.

 

 

 

pokrętła " bas" nie masz ?

 

bawi mnie częste podejście :

modyfikacja dźwięku kablami - dobrze

modyfikacja dźwięku DAC - dobrze

modyfikacja dżwięku akustyką - dobrze

prawie każda inna modyfikacja dźwięku - dobrze

modyfikacja dźwięku potencjometrem - TOTALNIE ZAKAZANA

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli używam bezpośrednio cd z PM8003 to mogę kręcić gałą, ale jeśli wzmacniacz pracuje jako końcówka to sygnał idzie przez niego z pominięciem przedwzmacniacza i wszelkich regulacji.

 

 

Jeśli masz możliwość pożyczenia daca zewnętrznego Cambridge Audio Dacmagic Plus pomiędzy BD 7003 a wzmaka to spróbuj, dac ma kilka ustawień i może Ci się któreś spodobać. Ja ną tą chwilę nie mam takiej możliwości pożyczenia daca , ale czuję w kościach , że byłby to niezła kombinacja. Link do opisu : http://www.hi-fi.com.pl/testy/przetworniki-c-a/277-cambridge-audio-dacmagic-plus.html

 

 

Jeśli masz możliwość pożyczenia daca zewnętrznego Cambridge Audio Dacmagic Plus pomiędzy BD 7003 a wzmaka to spróbuj, dac ma kilka ustawień i może Ci się któreś spodobać. Ja ną tą chwilę nie mam takiej możliwości pożyczenia daca , ale czuję w kościach , że byłby to niezła kombinacja. Link do opisu : http://www.hi-fi.com.pl/testy/przetworniki-c-a/277-cambridge-audio-dacmagic-plus.html

nistety wypożyczenia takiego sprzętu nie mam możliwości.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrętła " bas" nie masz ?

 

bawi mnie częste podejście :

modyfikacja dźwięku kablami - dobrze

modyfikacja dźwięku DAC - dobrze

modyfikacja dżwięku akustyką - dobrze

prawie każda inna modyfikacja dźwięku - dobrze

modyfikacja dźwięku potencjometrem - TOTALNIE ZAKAZANA

Masz kolejkę ode mnie :)

Ostatnio odwiedził mnie kumpel i zobaczył, że mam source direct wyłączony... Oburzył się wręcz! Tak się przecież nie słucha! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić jeśli np w SR7007 nie ma regulacji tonów niskich i wysokich.

PM8003 ma taką regulację, ale przy podłączeniu jako końcówka regulacje nie działają, czym mam wtedy modyfikować, kolejka dla tego co wymyśli. I oczywiście nie będą to kabelki dac lub cd.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko.

Co do tych sporych możliwości to tak nie do końca NR1501 miał regulację njskich i wysokich, ale tu nie ma.

Jest dużo automatyki ale mało manualnych możliwości ingerencji.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja utrzymywałbym, że gdzieś tam w ustawieniach audyssey jest regulacja nie tylko tonów niskich, wysokich ale i korektor graficzny...

Chyba, że się mylę...

 

W Denonie tak jest na 100% ale próbowałem poszukać instrukcje do tego marantza i jest tylko taka dla idiotów jak baterie włożyć do pilota jak kabel sieciowy połączyć i gdzie power nacisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jest regulacja dostepna z poziomu menu ale tylko w trybie stereo multi chanel. Do zejscia w tryb stereo 2 ch. muszę wcisnąć direct a wtedy w setap nia mam dostepnych 70 procent ustawień.

W NR1501 mialem wybór jak chcę słuchać muzyki a potem mogłem wybrać czy to ma być s-direct czy nie.

Więc w moim przekonaniu pod tym względem SR7007 jest ułomny.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem poszukać instrukcje do tego marantza i jest tylko taka dla idiotów jak baterie włożyć do pilota jak kabel sieciowy połączyć i gdzie power nacisnąć.

Bo te instrukcje to tylko na cd dołączonych do zestawów są.

sprawdziłem jest regulacja dostepna z poziomu menu ale tylko w trybie stereo multi chanel.

Dziwne... mi wciąż się wydaje, że można też dla dwukanałowego trybu. Nie pamiętam za bardzo bo już dawno się nim bawiłem...

W moim SR 6007 można to zrobić na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Zmusiliscie mnie do włączenia kompa i włożenia tej cholernej plyty (nienawidzę instrukcji w PDF).

Fatycznie można przełączać na 2ch stereo i jest regulacja ale tylko poziomu menu a w 1501 byla z pilota.

No to komu wiszę kolejkę? :)

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.