Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba pamiętać ze każdy wzmacniacz stereo jest budowany jakby nie było do zasilania głośników które maja nieco odmienne charakterystyki częstotliwościowe oraz zupełnie inna budowę. Inna fizyka, inne siły, inne rzędy wielkości, dziurka do słuchawek jest bo jest, ale rzadko kiedy brzmi dobrze.

W moim PM11S1 brzmi przeciętnie, dość nie naturalnie, (z każdymi słuchawkami) dlatego korzystam z dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego, i tobie tez taka opcje polecam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu jest jakiś pm16 na Allegro, próbuj dalej, do 3 razy sztuka :)

I ludzie taki złom licytują?

Wygląda jakby ktoś z Niemiec ciągnął go za samochodem.

Ludzie kupujcie dobre, pewne wzmaki, a nie taki szmelc.

Potem się dziwicie, że na Allegro pełno złomu, wzmaków z nieoryginalnymi częściami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest złom nie wzmacniacz cały porypany warty może z 500 zł do tego miej na uwadze że za dwa tygodnie może się zepsuć a takich wzmacniaczy nie naprawiają w pierwszym lepszym zakładzie RTV a warszawa serwis też nie naprawi odpisze że do tych wzmacniaczy części już nie posiadają tak że jak nie masz w razie co dobrego doktora od wzmacniaczy to daj sobie spokój a ta cena ponad 1000 jest już abstrakcyjna :)

Bez obaw nie licytuje może pan spokojnie kupować hihi...:))

I ludzie taki złom licytują?

Wygląda jakby ktoś z Niemiec ciągnął go za samochodem.

Ludzie kupujcie dobre, pewne wzmaki, a nie taki szmelc.

Potem się dziwicie, że na Allegro pełno złomu, wzmaków z nieoryginalnymi częściami itp.

Spoko ja odpuszczam .. Własnie sobie uświadomiłem byłam u znajomego co ma zakład elekroniczny i pytałem się czy by mi naprawił i mówił ze lepiej mam sobie darować spróbował by po znajomości ale zastrzegł ze to ciężki temat jeśli ma być wszystko jak oryginał ... Poczekam na jakiś lepszy egzemplarz .. wole dołożyć i kupic w dobrym stanie potem takie cos ciężko sprzedać w takim stanie ..

 

Będę szukał cos pokroju Marantz pm16,15,14 Denon 2000 R , AE , Sony taf 770es , 870es

Edytowane przez Slawi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ludzie taki złom licytują?

Wygląda jakby ktoś z Niemiec ciągnął go za samochodem.

Ludzie kupujcie dobre, pewne wzmaki, a nie taki szmelc.

Potem się dziwicie, że na Allegro pełno złomu, wzmaków z nieoryginalnymi częściami itp.

Bo ma gałke nie oryginalną?

 

Zadałem pytanie, dlaczego to złom, jakieś konkrety chętnie bym poznał, bo nie mam pojęcia o co chodzi. Kazdy gada że złom, ale nic wiecej.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym złożyć samokrytyke i odwołać to co napisałem na temat wzmacniacza sluchawkowego w SA 11S3.... Po przesluchaniu kilkunastu plyt SACD , moge napisac ze jest to bardzo dobry wzmacniacz ...I potwierdzic opinie o nim red Paculy : Największą niespodziankę sprawił mi jednak wzmacniacz słuchawkowy (w odtwarzaczu). Jest genialny! Dostarcza dźwięk czysty, bardzo dynamiczny i rozdzielczy. "Normalnie" za taką jakość musielibyśmy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych - tutaj otrzymujemy to jako premię..... Jedyny minus dla lubiacych podbity bas tutaj go nie ma ...

Edytowane przez jacekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wielbicieli Marantza. Obecnie słucham zestawu Marantz pm 7004 i Marantz sa 7003. Zastanawiam się nad wersją 14s1 (ew. 15s2), ponieważ wersja 11s2/11s3 znajduje się poza moim zasięgiem finansowym. Czy dużo tracę, czy jednak wersja 14s1 na tyle będzie przeskocznią co do wersji 7... że nie mając kasy na wersję 11s... nie będę żałował? ;)

Czyli inaczej, jakie macie wrażenia z odsłuchów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem to kupic, ale zawsze cos innego wpadlo mi w ręce.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ....Ale 900€ to bardzo duzo ... Ja swoj egzemplarz sprzedalem za 450€...I ze zdjec widac ze to egzemplarz przeznaczony na Japonie.... Zasilanie 100V... Tutaj masz z Francji za 700€ Gosc pisze ze byl po przegladzie ....http://www.leboncoin.fr/image_son/808558959.htm

Edytowane przez jacekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ... Na moje ogłoszenie odpowiedziała osoba z Białorusi masakra dostałem takie cos fotki .. Ma kosztować 900 euro opłaca się ? 12_zpsrihivyan.jpg11_zps4voznii0.jpg

 

Dobre to.Zdjęcia z japońskiej strony jako pewno sprzęt poglądowy i czysto nieistniejący.Za parę euraków.Jak ktoś się chce pozbyć kasy na tak prymitywne oszustwo.W Nigerii na półkach mają takie same tylko czarne. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre to.Zdjęcia z japońskiej strony jako pewno sprzęt poglądowy i czysto nieistniejący.Za parę euraków.Jak ktoś się chce pozbyć kasy na tak prymitywne oszustwo.W Nigerii na półkach mają takie same tylko czarne. ;-)

 

Nawet nikt nie zadał sobie trudu,żeby powycinać te japońskie napisy z półek :-)))

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich fanow marantz. mam do was wielka prosbe o pomoc.

mam odtwarzacz bluray marantz 7007 i łacze go ze wzmacniaczem naim supernait2.

kiedy polacze te urzadzenia pojawiaja sie szumy w glosnikach. sprawdzilem dzis wszystko w serwisie naima i kazde z urzadzen z osobna dziala bez zarzutów oraz w połaczeniu z innymi urzadzeniami. natomiast jak lacze je razem to szumi. wg. mnie jest to problem w uziemnieniu. czy wiecie jak wlaczyc/ wylaczyc uziemnienie w marantz lub zapetlic uziemnienie z naim?

bede bardzo wdzieczny za pomoc

tomasz fudali

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Kupiłem :) Teraz poszukuję oryginalnego pilota do tego modelu (wiem, że będzie współpracował z każdym innym z tej marki).

Jak wygląda oryginał?

 

http://audio-database.com/MARANTZ/player/cd-16-e.html

 

Tu masz stronke o tym modelu. Jest i pilot

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje sie do klubu szanownych kolegow z Marantz'em 510.

 

Marantz_Melody_Aufmacher_01.jpg

 

Kupiony za jedyne 600zl po przeliczeniu na zlotowki. Taka okazja nie zdarza sie za czesto. :)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.